Strona główna » Komputery » Akcesoria komputerowe » Ranking antywirusów
Strona główna » Komputery » Akcesoria komputerowe » Ranking antywirusów

Ranking antywirusów – najlepsze antywirusy 2021 roku

Zagrożenia płynące z Internetu mogą nie tylko zainfekować komputer użytkownika, ale również wykraść jego dane osobowe, w tym dostęp do konta bankowego. Najlepsze antywirusy są w stanie wychwycić i zablokować działanie wirusów, niebezpiecznych programów i aplikacji, a także cyberprzestępców. Sprawdź ranking antywirusów i wybierz najlepsze zabezpieczenie swojego komputera.Poznaj programy antywirusowe, które gwarantują bezpieczeństwo i swobodę korzystania z Internetu.

Ranking antywirusów – TOP 10 najlepszych antywirusów

MiejsceNazwa antywirusaCenaNajtańsza oferta
1 Symantec Norton 360 Deluxe 3st 12m (21408734)106 złSprawdź teraz
2 Kaspersky Internet Security multi-device 1 Desktop licencja na rok (KL1941PCAFSESD)80 złSprawdź teraz
3 McAfee Internet Security 2019 OEM 1st. 1Y (5902385107877)20 złSprawdź teraz
4 Bitdefender Total Security Multi-Device 5PC 1 Rok (BDMDN1Y5D)129 złSprawdź teraz
5 McAfee LiveSafe 1 Rok (MLSACTIVATIONCARD1YEARPL)69 złSprawdź teraz
6 Norton 360 Premium 10Pc / 1Rok 2019129 złSprawdź teraz
7 Kaspersky Internet Security Kontynuacja Esd 2U 2Y (Kl1941Pcbdr)147 złSprawdź teraz
8 Kaspersky ANTI-VIRUS 1U 1Rok (KL1167PCAFS)39 złSprawdź teraz
9 BitDefender Internet Security ESD 1 stan/12m (BDISN1Y1D)76 złSprawdź teraz
10 Eset Internet Security 1Pc 1Y84 złSprawdź teraz

Opis najlepszych antywirusów

1. Symantec Norton 360 Deluxe 3st 12m (21408734)

 Symantec Norton 360 Deluxe 3st 12m (21408734)

Cena: ok. 106 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Symantec Norton 360 Deluxe 3st 12m (21408734) to być może najlepszy antywirus przeznaczony do ochrony komputerów PC, Mac, smartfonów oraz tabletów w czasie rzeczywistym przed oprogramowaniami wymuszającymi okup, wirusami, programami typu spyware, wyłudzaniem danych i innymi zagrożeniami, które na użytkowników Internetu rzucają cyberprzestępcy. Ten dobry i tani antywirus posiada funkcję monitorowania nieautoryzowanego ruchu, która blokuje, chroniąc przed utratą danych osobowych i finansowych w Internecie. Rekomendowany program zapewnia narzędzia potrzebne do tworzenia i przechowywania haseł oraz zarządzania nimi w bezpiecznym, szyfrowanych skarbcu w chmurze. Program gwarantuje bezpieczeństwo podczas korzystania ze stron bankowych oraz sklepów. Usługa Norton Secure VPN pozwala szybko, bo za pomocą jednego kliknięcia zabezpieczyć dane w połączeniach z siecią Wi-Fi, także w miejscach publicznych. Antywirus posiada trzy stanowiska i licencję na 12 miesięcy.

2. Kaspersky Internet Security multi-device 1 Desktop licencja na rok (KL1941PCAFSESD)

 Kaspersky Internet Security multi-device 1 Desktop licencja na rok (KL1941PCAFSESD)

Cena: ok. 80 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ranking antywirusów to zestawienie, w którym nie mogło zabraknąć Kaspersky Internet Security multi-device 1 Desktop licencja na rok (KL1941PCAFSESD). Jest to bardzo tani antywirus, który gwarantuje skuteczną ochronę przed zagrożeniami w Internecie. Kupując rekomendowany antywirus, użytkownik może śmiało korzystać z bankowości online, zakupów na odległość, logować się na portale społecznościowe oraz przeglądać strony Internetowe. Program powinien skutecznie wyłapać infekcje szkodliwym oprogramowaniem, cyberprzestępczość oraz wyłudzanie informacji. Największym atutem programu jest wieloplatformowe rozwiązanie zabezpieczeń oparte na jednej licencji, które chroni dowolną kombinację komputerów PC i Mac, smartfonów i tabletów z systemem Android. Antywirus zapewnia elastyczną ochroną (możliwość dopasowywania zabezpieczeń do dowolnej kombinacji urządzeń), ochronę w czasie rzeczywistym oraz ochronę przed kradzieżą (zabezpieczenie danych na wypadek utraty, bądź kradzieży). Jeśli zastanawiasz się, jaki antywirus wybrać, śmiało możesz postawić na rekomendowany program.

3. McAfee Internet Security 2019 OEM 1st. 1Y (5902385107877)

 McAfee Internet Security 2019 OEM 1st. 1Y (5902385107877)

Cena: ok. 20 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Najlepsze antywirusy nie muszą kosztować dużo. Każdy, kto szuka dobrego i taniego antywirusa może wybrać McAfee Internet Security 2019 OEM 1st. 1Y (5902385107877). Jest to program wart polecenia. Posiada licencję na 12 miesięcy, w czasie których jest w stanie zabezpieczyć użytkownika w sieci przed utratą tożsamości dla każdego posiadanego urządzenia. Program gwarantuje ochronę wszystkich urządzeń w domu. Można z poczuciem bezpieczeństwa surfować po Internecie, korzystać z bankowości internetowej oraz robić zakupy online. Polecany antywirus poprawa szybkości działania urządzeń, identyfikując przyczyny powolnego działania i przywrócenie mu optymalnej wydajności pracy. Dodatkowo gwarantuje łatwe zarządzanie wszystkimi nazwami użytkownika i hasłami, dzięki funkcji zapisania ich w jednym bezpiecznym miejscu. Program posiada również zaawansowaną ochronę w bankowości internetowej – filtry anty-phishingowe wzmacniają ochronę bankowości przed atakami hakerów (zalogowanie do bankowości online powoduje aktywację systemu szyfrowania danych i stworzenie trudnego do odgadnięcia 255-znakowych haseł).

4. Bitdefender Total Security Multi-Device 5PC 1 Rok (BDMDN1Y5D)

 Bitdefender Total Security Multi-Device 5PC 1 Rok (BDMDN1Y5D)

Cena: ok. 129 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zastanawiasz się, jaki antywirusy pozwalają bezpiecznie korzystać z Internetu? Na Twoją uwagę zasługuje Bitdefender Total Security Multi-Device 5PC 1 Rok (BDMDN1Y5D). Jest to być może najlepszy antywirus naszego rankingu. Program opiera się na nagradzanej technologii PRODUKTU ROKU i używa maszynowego uczenia się do walki z cyberzagrożeniami, nie wpływając na wydajność urządzenia (nie opóźnia ani nie blokuje pracy komputera). Oferowany antywirus samodzielnie i automatycznie podejmuje najlepsze decyzje bezpieczeństwa dotyczące zabezpieczania danych, ochrony płatności online oraz prywatności. Program zawiera nowy firewall, Kontrolę Rodzicielską, narzędzie do optymalizacji jednym kliknięciem oraz jest skutecznym narzędziem w odzyskiwaniu i blokowaniu urządzenia w przypadku zgubienia lub kradzieży. Nie można nie wspomnieć, że polecany antywirus zdobył wiele nagród i wyróżnień m.in. za tytuł „Wybór redakcji” PC Mag, CNET, Laptop Magazine, PC Pro, Webuser, PC Achat i Micro Actuel.

5. McAfee LiveSafe 1 Rok (MLSACTIVATIONCARD1YEARPL)

 McAfee LiveSafe 1 Rok (MLSACTIVATIONCARD1YEARPL)

Cena: ok. 69 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Czy tanie antywirusy mogą zagwarantować odpowiednią ochronę? Oczywiście, że tak! Dlatego w rankingu antywirusów nie mogło zabraknąć dobrego i niedrogiego McAfee LiveSafe 1 Rok (MLSACTIVATIONCARD1YEARPL). Program oferuje aż rok skutecznej ochrony antywirusowej i tożsamości na komputery PC, Mac, smartfony i tablety. Ochrona McAfee LiveSafe była wielokrotnie wyróżniana i nagradzana w kategorii programów, które chronią przed wirusami, zagrożeniami online i oprogramowaniem ransomware. Program posiada środki ochrony krzyżowej, chroni przed spamem poprzez usuwanie niechcianych wiadomości, zanim dotrą do skrzynki odbiorczej oraz pozwala rodzicom decydować, co ich dzieci zobaczą w Internecie (ochrona rodzicielska). Program posiada skaner podatności, który służy do zwiększania wydajności systemu Windows i aktualizacji aplikacji za pomocą jednego narzędzia, które skanuje i instaluje je wszystkie. Antywirus pozwala zabezpieczyć nieograniczoną liczbę osobistych urządzeń w czasie trwania subskrypcji produktu.

6. Norton 360 Premium 10Pc / 1Rok 2019

 Norton 360 Premium 10Pc / 1Rok 2019

Cena: ok. 129 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Norton 360 Premium 10Pc / 1Rok 2019 to być może lider w rankingu najlepszych antywirusów. Dlatego, jeśli nie wiesz, jaki antywirus wybrać śmiało możesz postawić na rekomendowany program. Ten dobry antywirus posiada 12 – miesięczną licencję na 10 stanowisk. Sprawdzi się idealnie zarówno w domu, jak i w firmie zapewniając skuteczną ochronę urządzeń i prywatności w Internecie w ramach zintegrowanego rozwiązania. Antywirus jest w stanie obsłużyć komputery PC lub Mac, tablety oraz smartfony. Wszystkie te urządzenia dzięki rekomendowanym programowi zdobędą wzmożoną ochronę przed wirusami, oprogramowaniem wymuszającym okup, wyłudzaniem danych i innymi zagrożeniami pochodzącymi z Internetu. Antywirus gwarantuje bezpieczeństwo podczas korzystania z bankowości online, przeglądania Internetu i robienia zakupów na odległość. Dane osobowe użytkownika są podwójnie chronione – pierwszy raz w domu, a drugi raz poza nim przez sieć Secure VPN za pomocą szyfrowania używanego przez banki. Program zawiera usługę kopii zapasowej w chmurze dla komputera PC w celu zapobiegania utracie danych z powodu awarii dysku twardego, utraty urządzeń i ataku oprogramowania wymuszającego okup. Antywirus pozwala włączyć tzw. kontrolę rodzicielską.

7. Kaspersky Internet Security Kontynuacja Esd 2U 2Y (Kl1941Pcbdr)

 Kaspersky Internet Security Kontynuacja Esd 2U 2Y (Kl1941Pcbdr)

Cena: ok. 147 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ranking antywirusów to zestawienie najlepszych programów ochronnych, dlatego nie można nie wspomnieć o Kaspersky Internet Security Kontynuacja Esd 2U 2Y (Kl1941Pcbdr). Jest to dość tani i dobry antywirus zapewniający w jednej licencji ochronę dowolnej kombinacji komputerów z Windows i macOS oraz smartfonów i tabletów z Androidem przed najnowszymi atakami prowadzonymi z użyciem szkodliwego oprogramowania. Antywirus jest w stanie zabezpieczyć użytkownika przed poważnymi zagrożeniami bezpieczeństwa, w tym kradzieży haseł w obsłudze bankowości internetowej, szczegółowych informacji na temat salda i zasobów finansowych. Antywirus sprawdza, czy przeglądana przez użytkownika strona jest bezpieczna i uniemożliwia oszustwo za pomocą fałszywej lub podrobionej strony otwierając witrynę w specjalnym trybie chronionym. Innowacyjna Technologia Bezpieczne pieniądze zapewnia dodatkową warstwę zabezpieczeń internetowych transakcji finansowych, utrudniając cyberprzestępcom dostęp do konta w banku, numerów kart kredytowych i informacji osobistych.

8. Kaspersky ANTI-VIRUS 1U 1Rok (KL1167PCAFS)

 Kaspersky ANTI-VIRUS 1U 1Rok (KL1167PCAFS)

Cena: ok. 39 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Kaspersky ANTI-VIRUS 1U 1Rok (KL1167PCAFS) to tani antywirus przeznaczony jednak dla najbardziej wymagających użytkowników. Program przez cały czas trwania licencji (12 miesięcy) skutecznie zabezpiecza przed wirusami, robakami, trojanami i innym szkodliwym oprogramowaniem bez wpływu na wydajność komputera. Warto wspomnieć, że technologie Kaspersky łączą w sobie maksymalną ochronę i wydajność, a przede wszystkim działają w tle bez spowalniania pracy urządzeń. Opiniowany program umożliwia zarządzanie zabezpieczeniami z dowolnego miejsca z dostępem do Internetu (z każdego miejsca na ziemi). Na odległość użytkownik może sprawdzać stan licencji i zabezpieczeń komputera, dostosowywać najważniejsze funkcje zabezpieczeń, otrzymywać oferty specjalne i pobierać bezpłatne produkty Kaspersky Lab. Nadal nie wiesz, jakie antywirusy sprawdzą się najlepiej w Twoim domu i firmie? Marka Kaspersky jest ofertą, której nie można lekceważyć.

9. BitDefender Internet Security ESD 1 stan/12m (BDISN1Y1D)

 BitDefender Internet Security ESD 1 stan/12m (BDISN1Y1D)

Cena: ok. 76 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Czy tanie antywirusy, jak BitDefender Internet Security ESD 1 stan/12m (BDISN1Y1D) mogą być skuteczne? Oczywiście, że tak, bowiem polecany program powstrzymuje pojawiające się e-zagrożenia, których inne antywirusy nie potrafią powstrzymać. Wzmożona wydajność programu, znacznie wyższa niż w innych antywirusach opiera się na wykrywaniu zagrożeń opartym na aktywnym i zwirtualizowanym zachowaniu oraz usługach w chmurze. Program wykrywa nowe i nieznane wirusy monitorując otwarte procesy oraz izoluje przeglądarkę od systemu operacyjnego w środowisku dostarczonym przez Bitdefender w celu blokowania zagrożeń internetowych. Dodatkowo sprawdza, czy na komputerze nie brakuje aktualnego oprogramowania zabezpieczającego, a także wyszukuje potencjalnie niebezpiecznych ustawień systemowych Anti-spam. Program monitoruje również połączenia internetowe i uniemożliwia innym dostęp do sieci Wi-Fi licencjonowanego użytkownika. Kupując rekomendowany antywirus, rodzice zyskują możliwość włączenia kontroli rodzicielskiej.

10. Eset Internet Security 1Pc 1Y

 Eset Internet Security 1Pc 1Y

Cena: ok. 84 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeśli nadal nie wiesz, jaki antywirus wybrać, to Eset Internet Security 1Pc 1Y jest ostatnim programem zabezpieczającym w naszym rankingu najlepszych i najbardziej polecanych antywirusów. Antywirus kosztuje stosunkowo niewiele, przy czym gwarantuje skuteczną ochronę sprzętu komputerowego oraz innych urządzeń mobilnych. Program doskonale łączy w sobie niezawodne wykrywanie zagrożeń z szybkim działaniem i utrzymaniem niezmienionej wydajności chronionego komputera (nie opóźnia jego pracy i nie zatrzymuje działania innych programów). Antywirus pozwala na bezpieczne korzystanie z bankowości internetowej, a także zapewnia dodatkową ochronę kamery internetowej i domowej sieci Wi-Fi. ESET Internet Security Antivirus eliminuje wirusy, rootkity, robaki internetowe, programy szpiegujące i inne zagrożenia. Dodatkowa blokada programów typu exploit chroni przed zagrożeniami umiejącymi oszukać skanery tradycyjnych programów antywirusowych. Aplikacja umożliwia skonfigurowanie poziomu ochrony według własnych wymagań i potrzeb za pomocą ponad 150 szczegółowych ustawień.

Poradnik zakupowy programu antywirusowego

Dlaczego warto kupić dobry antywirus? Co daje dobry program antywirusowy?

Dobry antywirus powinien być nieodzownym elementem wyposażenia każdego domowego i firmowego komputera oraz innych urządzeń mobilnych z dostępem do Internetu typu tablet, czy smartfon. Jego zadaniem jest analiza działania użytkownika, weryfikacja odwiedzanych stron internetowych, pobieranych z sieci plików i uruchamianych aplikacji.

Najlepszy antywirus jest w stanie ochronić użytkownika przed utratą plików systemowych przed nieautoryzowanymi zmianami. Jedna z ważniejszych funkcji nowoczesnych programów antywirusowych to ochrona plików osobistych przed ransomware oraz zabezpieczenie płatności online. Dobry program antywirusowy może dać bezpieczeństwo i swobodę korzystania z Internetu bez obawy o zagrożenie ze strony hakerów, złośliwych oprogramowań i cyberprzestępców.

Przed czym chroni najlepszy antywirus?

Najlepsze antywirusy, które można nabyć za kilkadziesiąt złotych z licencją na 12 miesięcy, chronią użytkownika przed:

  • wirusami, które doklejają się do kodu posiadanych plików i podejmują próby przejęcia kontroli nad komputerem (wyświetlanie niechcianych reklam, stron internetowych)
  • koniami trojańskimi, które uderzają w użyteczne programy, pozwalając hakerowi zyskać dostęp do danych komputera (plików, przeglądarki)
  • dostępem do niepożądanych treści (ochrona rodzicielska)
  • atakami cyberprzestępców w postaci ochrony skrzynki mailowej, bankowości elektronicznej oraz płatności kartą.

Najlepsze programy antywirusowe – co je wyróżnia?

Najlepszy antywirus oznacza najszybszy, odporny, dokładny i reagujący błyskawicznie. Wykorzystywana w programach antywirusowych funkcja skanowania pomoże sprawnie znaleźć zainfekowane pliki czy miejsca, gdzie zaczął działać niebezpieczny wróg. Dobry i skuteczny antywirus do domu czy biura to także ten, który przeskanuje urządzenia zewnętrzne podpinane do komputera.

Antywirusy to najlepsza ochrona prowadzona w czasie bieżącym, czyli wtedy, gdy z komputera korzystasz Ty lub Twoi bliscy. Właściwie przygotowane programy antywirusowe chronią także Twoją skrzynkę poczty elektronicznej oraz reagują na wszelkiego rodzaju natrętne lub szpiegujące aplikacje. Ochrona typu firewall zabezpiecza ruch sieciowy wychodzący i przychodzący i pozwala decydować, które treści uważasz za zaufane, a które odrzucisz.

Ważna dla każdego rodzica funkcja kontroli rodzicielskiej pozwoli natomiast dopuścić wyłącznie takie treści, które są odpowiednie dla najmłodszych użytkowników sprzętu elektronicznego. Niezwykle istotną zaletą jest to, że program antywirusowy ma możliwość ochrony wszystkich urządzeń, jakie posiadamy w domu. Oczywiście dzieje się tak w ramach konkretnej subskrypcji obejmującej określony czas trwania zabezpieczenia.

Antywirus do domu – czy jest konieczny?

Pracujesz często zdalnie z domu i potrzebujesz zabezpieczenia? Kup odpowiedni program antywirusowy do ochrony Twoich danych. A może Twoje dzieci korzystają z komputerów do gier i nie chcesz, aby przy okazji surfowania w sieci przydarzyła się niefortunna przygoda z wirusami? Sprawdzając nasz ranking programów antywirusowych, znajdziesz różne propozycje, które mogą przydać się właśnie w Twojej sytuacji.

Wśród produktów są także te posiadające zaawansowaną ochronę w bankowości internetowej – filtry anty-phishingowe, które  wzmacniają ochronę bankowości przed atakami hakerów aktywują systemy szyfrowania danych. To najlepsze metody, aby ochronić też Twoje pieniądze podczas wysyłania przelewów z domowego komputera. Na rynku znajdziesz niejeden dobry i tani produkt, jaki sprawdzi się w podobnej sytuacji.

Polecane programy antywirusowe – lista renomowanych firm

Nasz ranking najlepszych antywirusów poprowadzi Cię przez zawiłe ścieżki, znane niejednokrotnie wyłącznie profesjonalnym informatkom. Możesz jednak dzięki szczegółowym opisom dowiedzieć się, co jest istotne, a co mniej potrzebne dla Ciebie i sprzętu elektronicznego, którego używasz Ty i Twoi bliscy. Wśród polecanych firm oferujących najlepsze programy antywirusowe znajduje się rosyjskie przedsiębiorstwo Kaspersky Lab., zajmujące się głównie tworzeniem oprogramowania zabezpieczającego komputery.

Znany od lat Norton to produkt amerykańskiej firmy Norton Life Lock a wcześniej Symantec Corporation założonej niemal czterdzieści lat temu i działającej prężnie od samego początku w dziedzinie bezpieczeństwa danych i zarządzania informacjami. Kolejnym amerykańskim producentem jest firma McAfee LLC zajmująca się systemami ochrony przed włamaniami do sieci komputerowych, w ostatniej dekadzie przejęta przez koncern Intel już od ponad trzydziestu lat zajmuje się zabezpieczaniem danych w urządzeniach elektronicznych.

Autor rankingu:
Michał Dzieleński
Autor rankingu:
Michał Dzieleński Kategoria: Akcesoria komputerowe michal.d@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *