Strona główna » AGD » Małe AGD do kuchni » Ranking ekspresów do kawy » Ranking ekspresów przelewowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » AGD » Małe AGD do kuchni » Ranking ekspresów do kawy » Ranking ekspresów przelewowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking ekspresów przelewowych – jaki ekspres przelewowy wybrać w 2022 roku?

Opracowany w przy udziale baristów ranking 10 najlepszych ekspresów przelewowych do kawy w 2022 roku, przedstawia najpopularniejsze modele tych urządzeń, dostępne w sprzedaży stacjonarnej i internetowej. Dobry ekspres przelewowy musi posiadać kompaktowe wymiary, być łatwy w obsłudze i czyszczeniu oraz mieć zamontowany na stałe filtr. Najlepszy ekspres przelewowy wyróżnia się bardziej zaawansowanymi funkcjami, typu automatyczny wyłącznik czy wbudowany młynek do mielenia ziaren kawowca. Wybór odpowiedniego modelu urządzenia zależy od indywidualnych preferencji użytkownika.

Ranking ekspresów przelewowych – TOP 10 najlepszych ekspresów przelewowych

Miejsce Nazwa ekspresu przelewowego Cena Najtańsza oferta
1 Ekspres Melitta Aroma Fresh 1021-01 448 zł Sprawdź teraz
2 Ekspres Clatronic KA 3356 49 zł Sprawdź teraz
3 Ekspres DomoClip DOM163N 50 zł Sprawdź teraz
4 Ekspres Esperanza EKC006 54 zł Sprawdź teraz
5 Ekspres SATURN ST-CM7050 54 zł Sprawdź teraz
6 Ekspres Adler AD 4407 69 zł Sprawdź teraz
7 Ekspres Sencor SCE 2001WH 71 zł Sprawdź teraz
8 Ekspres Esperanza EKC005 ARABICA 69 zł Sprawdź teraz
9 Ekspres Feel Maestro MR-406 54 zł Sprawdź teraz
10 Ekspres SATURN ST-CM7051 65 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych ekspresów przelewowych

1. Ekspres Melitta Aroma Fresh 1021-01

 Ekspres Melitta Aroma Fresh 1021-01

Cena: ok. 448 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zaproponowany przez koneserów aromatycznej kawy ranking ekspresów przelewowych, zawiera recenzję sprzętu marki Melitta Aroma Fresh. To wysokiej klasy ekspres przelewowy o mocy 1000 W
w kolorze czarnym i elementami ze stali nierdzewnej. Urządzenie ma pojemnik na wodę, mieszczący aż 1,5 l płynu. Wygodny w użyciu dzbanek, wykonany jest z odpornego na uszkodzenia i zarysowania szkła. Jego odpowiednia konstrukcja ułatwia jego szybkie wkładanie i zdejmowanie z płyty grzewczej. To najlepszy ekspres przelewowy, który ma funkcję długotrwałego podtrzymywania temperatury, a także ma wbudowany programator do obsługi tego urządzenia. Ten wyjątkowy model ekspresu do kawy wyposażono w zintegrowany dzbanek, który gwarantuje optymalny poziom mielenia i najlepszy smak świeżo zmielonych ziaren. Zgodnie z preferencjami użytkownika można dobrać stopień zmielenia kawy, od bardzo drobnego po gruby. Urządzenie Aroma Fresh gwarantuje regulowanie poziomu mocy kawy, co pozwala na przygotowanie ekspresso, Cafe Americano, caffe latte lub Caffe macchiato.

2. Ekspres Clatronic KA 3356

 Ekspres Clatronic KA 3356

Cena: ok. 49 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Odpowiednio skonstruowany dobry ekspres przelewowy, którego można używać w domu lub w pokoju socjalnym, to bez wątpienia sprzęt marki Clatronic. Stworzyła ona najlepsze ekspresy przelewowe w kompaktowych rozmiarach i w bardzo atrakcyjnej cenie. To produkty pozbawione dzbanka na kawę. Dlatego też zajmują one bardzo mało miejsca i mogą stać na niewielkim blacie kuchennym lub też na półce, zaadoptowanej na trzymanie sprzętu kuchennego w biurowym pomieszczeniu dla pracowników. To modele urządzenia o wadze 810 g i zasilaniu 300 Watt. Clatronic KA 3356 są dostępne w kolorze połyskującej czerni i mają wbudowane sterowanie mechaniczne. Produkty umożliwiają parzenie kawy mielonej. Te najlepsze ekspresy przelewowe pozwalają na przygotowanie kawy bezpośrednio do kubka o wysokości plus minus 12 cm i pojemności nie większej niż 150 ml. Urządzenie ma szerokość 130 mm oraz wagę, która wynosi 610 g.

3. Ekspres DomoClip DOM163N

 Ekspres DomoClip DOM163N

Cena: ok. 50 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wysokiej klasy najlepszy ekspres przelewowy firmy Domoclip jest polecany do codziennego parzenia tego aromatycznego i niezwykle pobudzającego napoju. To sprzęt o pięknej i solidnie wykonanej konstrukcji, który może być ozdobą każdego blatu kuchennego. Urządzenie ma moc 800 wat i parzy do 12 filiżanek kawy jednocześnie. To idealny pomocnik kuchenny, który jest niezastąpiony, gdy przygotowujesz przyjęcia urodzinowe czy uroczystości rodzinne. Dzbanek do kawy, który posiada ten sprzęt, jest wykonany z odpornego na wysokie temperatury szkła, co umożliwia postawienie go na płytce grzejnej, aby utrzymywał pożądaną temperaturę. Urządzenia Domoclip to najlepsze ekspresy przelewowe, dostępne w bardzo atrakcyjnej cenie. Posiadają one wbudowany wskaźnik poziomu wody, a ich waga nie przekracza 1,2 kg. Na szczególną uwagę zasługuje wyjmowany filtr, który można poddać zabiegom czyszczącym. Ten model urządzenia ma zbiornik z pokrywą na zawiasach, automatyczny system wyłączania oraz wyjmowany zbiornik na wodę.

4. Ekspres Esperanza EKC006

 Ekspres Esperanza EKC006

Cena: ok. 54 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Kawosze coraz częściej wpisują w wyszukiwarki internetowe pytanie, jaki ekspres przelewowy kupić. Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Warto zainwestować w sprzęt marki Esperanza. To najlepszy ekspres przelewowy w swojej kategorii cenowej. Jego użytkowanie jest bardzo proste i umożliwia cieszenie się kawą w dowolnie wybranej chwili. Sprzęt gwarantuje przygotowanie aromatycznego napoju. Ma on zbiornik o pojemności 0,6 l, który zapewni optymalną ilość kawy dla dwóch osób. To model urządzenia wyróżniający się szybkim procesem parzenia kawy, wpływającym na jej wspaniały aromat. Funkcja automatycznego wyłączania po 40 minutach, uśpienia lub zakończenia cyklu parzenia, zapobiega ryzyku przepięcia elektrycznego czy też marnotrawieniu energii. To najlepszy ekspres przelewowy dla osób, które pragną cieszyć się z wydajnego, energooszczędnego oraz łatwego w obsłudze urządzenia w modnym kolorze matowej czerni. Kompaktowe wymiary tego sprzętu pozwalają na umieszczenie go na blacie kuchennym lub też w pokoju socjalnym.

5. Ekspres SATURN ST-CM7050

 Ekspres SATURN ST-CM7050

Cena: ok. 54 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Publikowany na forach tematycznych ranking ekspresów przelewowych do kawy, często opisuje model Saturn. To dobry ekspres przelewowy, który gwarantuje możliwość przyrządzenia dwóch kaw jednocześnie do kubków o pojemności nieprzekraczającej 150 ml. To urządzenie o mocy 450 W i ze zbiornikiem na wodę o pojemności 0,240 litra. Ten model urządzenia posiada funkcjonalne zabezpieczenie przed przegrzaniem, które sprawdza się szczególnie w pomieszczeniach socjalnych, gdzie pracownicy często zapominają o odłączeniu sprzętu od zasilania. Na wyposażeniu znajduje się miarka i 2 ceramiczne kubki. To dobry ekspres przelewowy do kawy, który parzy aromatyczny napój w bardzo krótkim czasie. Ten model urządzenia sprawdzi się w kuchniach o niewielkim metrażu, które mają ograniczone miejsce na blatach roboczych do postawienia jakikolwiek sprzętów, zaliczanych do kategorii małe AGD.

6. Ekspres Adler AD 4407

 Ekspres Adler AD 4407

Cena: ok. 69 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wybierając najlepsze ekspresy przelewowe, masz pewność, że otrzymujesz urządzenia energooszczędne, łatwe w obsłudze i bezawaryjne. Takie też są ekspresy do kawy marki Adler. To modele urządzeń, które z pewnością sprawdzą się, zarówno w domu, jak i w biurze. Dobry ekspres przelewowy do kawy firmy Adler jest wydajny i ma moc 550 W. Szklany dzbanek z ergonomicznym i antypoślizgowym uchwytem, umożliwia jednorazowe przyrządzenie aż 0,7 l kawy. Płytka trwale utrzymująca ciepło gwarantuje stałą temperaturę znajdującego się w szklanym dzbanku napoju, co zapobiega szybkiemu wystudzeniu się kawy. To ekspres do kawy z tak zwaną kroplówką, wyposażony w zbiornik na wodę i okienko poziomu wody, które pomaga przygotować odpowiednią ilość kawy. Ten najlepszy ekspres przelewowy jest wyposażony w praktyczny zawór, zapobiegający kapaniu, który sprawdza się w przypadku wyjęcia dzbanka spod kroplówki. To model urządzenia wyposażony w zabezpieczenie przed przegrzaniem jego poszczególnych elementów, głównie płyty grzewczej.

7. Ekspres Sencor SCE 2001WH

 Ekspres Sencor SCE 2001WH

Cena: ok. 71 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeśli nie wiesz, jaki ekspres przelewowy kupić, to powinieneś zapoznać się ze specyfikacją techniczną urządzenia marki Sensor. To modny, funkcjonalny i designerski ekspres przelewowy, który umożliwia przygotowanie kawy i dowolnego rodzaju herbaty. W zestawie dołączono dwa estetycznie wykonane kubki porcelanowe w pięknym kolorze écru. Kompaktowe wymiary tego urządzenia gwarantują jego idealne dopasowanie do małych pomieszczeń. To dobry ekspres przelewowy do kawy ze zbiornikiem na wodę o pojemności 0,3 l. Dwie dysze pozwalają jednocześnie na przygotowanie dwóch filiżanek napoju, bez potrzeby manualnej obsługi tego urządzenia. Produkt ma wyłącznik główny z kontrolką świetlną, która informuje o włączeniu i pracy tego urządzenia. To sprzęt wyposażony w stabilne, nóżki antypoślizgowe, zabezpieczające przed przypadkowym przewróceniem się ekspresu w trakcie jego użytkowania.

8. Ekspres Esperanza EKC005 ARABICA

 Ekspres Esperanza EKC005 ARABICA

Cena: ok. 69 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Kompaktowy i dobry ekspres przelewowy firmy Esperanza z serii Arabica cieszy się ogromną popularnością wśród kawoszy. To produkt o mocy 950 W, wyposażony w dzbanek o pojemności 1,8 l. Ten model urządzenia ma automatyczny wyłącznik oraz cały filtr. To najlepszy ekspres przelewowy do kawy, który umożliwia przygotowanie dużej ilości świeżo parzonego napoju. Krótki czas, jaki potrzebny jest na przyrządzenie kawy, nie powoduje utraty jej walorów smakowych i aromatu. Nowoczesny i zarazem najlepszy ekspres przelewowy w tej kategorii cenowej, ma funkcję automatycznego wyłączenia już po 40 minutach od zakończenia cyklu parzenia, co sprawia, że urządzenie to jest nie tylko bezpieczne w użytkowaniu, ale i bardzo energooszczędne. Wyposażenie tego sprzętu w bardzo mocny, stały filtr wielokrotnego użytku, sprawia, że nie ponosi się dodatkowych kosztów, związanych z zakupem filtrów papierowych.

9. Ekspres Feel Maestro MR-406

 Ekspres Feel Maestro MR-406

Cena: ok. 54 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wysokiej jakości najlepsze ekspresy do kawy firmy Feel Maestro, to urządzenia o designerskiej konstrukcji, której elementy wykonane zostały z doskonałego tworzywa sztucznego. Efektownie połączono je z detalami w odcieniu połyskującego srebra. To modny, wygodny w użyciu i bezawaryjny ekspres do kawy w zestawie z dwoma filiżankami w kolorze czarnym. To urządzenie, które umożliwia jednoczesne przygotowanie kawy do dwóch kubków. Szybki proces parzenia gwarantuje rewelacyjny smak i aromat napoju, a także umożliwia regulowanie temperatury parzenia. To idealne rozwiązanie dla par lub singli, którzy potrzebują kompaktowego i wydajnego w użyciu sprzętu do parzenia kawy mielonej. Ten dobry ekspres przelewowy do kawy z serii Maestro ma podświetlany wyłącznik oraz bardzo praktyczny i widoczny z dużej odległości wskaźnik zasilania.

10. Ekspres SATURN ST-CM7051

 Ekspres SATURN ST-CM7051

Cena: ok. 65 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeśli nie wiesz, jaki ekspres przelewowy wybrać, to sugerujemy, byś zdecydował się na model Saturn SCM 7051. To tani i dobry ekspres przelewowy do kawy, który ma moc 550 W i pojemność zbiornika 0,75 l. Posiada on skuteczne zabezpieczenie przed przegrzaniem, funkcjonalną blokadę kapania i wygodny w użyciu podświetlany włącznik. To doskonały produkt, który sprawdzi się w każdym domu. Jego kompaktowe wymiary umożliwiają postawienie go nawet na niewielkim blacie roboczym. Ten najlepszy ekspres przelewowy wyróżnia się bardzo atrakcyjną ceną i wysoką jakością. Urządzenie może być obsługiwane nawet przez osoby, które do tej pory nie posiadały tego typu sprzętów. To model stworzony dla właścicieli biur oraz kancelarii, którzy poszukują wydajnych, energooszczędnych, a także bezawaryjnych urządzeń do parzenia aromatycznej i mocnej kawy mielonej.

Poradnik zakupowy ekspresu przelewowego

Jak zrobić kawę w ekspresie przelewowym?

Najlepsze ekspresy przelewowe wyróżniają się bardzo prostą obsługą. To urządzenia składające się ze zbiornika na wodę, a także pojemnika na kawę mieloną. Są one wyposażone w filtry stałe, wielokrotnego użytku, które nie wymagają zakupu tych papierowych. Dobry ekspres przelewowy do kawy po podłączeniu do zasilania powinien być uruchomiony przy pomocy przycisku START. Jeśli posiada on wbudowaną regulację intensywności parzenia kawy, to na panelu dotykowym każdy użytkownik może wybrać odpowiednie i dostosowane do swoich preferencji smakowych parametry. Obsługa tego urządzenia polega na wsypaniu odpowiedniej ilości kawy oraz wlaniu wody do zbiornika. Proces parzenia kawy rozpoczyna się automatycznie.

Czy warto kupić ekspres przelewowy?

Wiele osób zastanawia się, czy kupić ekspres przelewowy. Odpowiedź na to pytanie jest jednoznaczna. Dobry ekspres przelewowy do kawy sprawdzi się w każdym biurze i domu, ale należy wybrać ten dopasowany do ilości domowników lub też metrażu posiadanego pomieszczenia kuchennego. W przypadku osób, które lubię delektować się kawą przez cały dzień, polecane są najlepsze ekspresy przelewowe z dzbankiem o pojemności do 2 litrów. Pozwala on na przyrządzenie dużej ilości kawy. Single oraz pary mogą zdecydować się na urządzenie, które przygotowuje dwie kawy jednocześnie i posiada, dostosowane do swojej wielkości, dwa kubki ceramiczne. Odpowiednio dobrany ekspres przelewowy może służyć do przygotowania doskonałego, aromatycznego napoju, jakim jest kawa. Niektóre z modeli mają wbudowany system mielenia ziaren, co pozwala na przyrządzenie wspaniałego napoju, bezpośrednio ze świeżo palonych ziaren kawowca.

Ekspres przelewowy do kawy pozwala na przygotowanie tego pysznego napoju w dowolnej chwili. To urządzenie nowoczesne i wygodne w użytkowaniu.

Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki
Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki Kategoria: Małe AGD do kuchni arek.ze@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.