Strona główna » Hobby » FIlmy » Ranking filmów DVD
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Hobby » FIlmy » Ranking filmów DVD
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking: Tanie filmy dvd – najlepsze filmy DVD 2022 / 2023 roku

Poszukujesz sposobu na wspólne spędzenie popołudnia lub wieczoru w rodzinnym gronie? A może oferta kanałów telewizyjnych nie do końca odpowiada Twoim oczekiwaniom? W odpowiedzi właśnie na te potrzeby powstał ranking prezentujący najlepsze filmy DVD. Umożliwi on porównanie poszczególnych treści, ułatwi wybór odpowiedniej kategorii, a także pomoże zgłębić konkretne tematy. Dobry film DVD będzie po prostu wciągający i angażujący dla różnych odbiorców. Zachęci to też do odtworzenia kolejnych części.

Ranking filmów DVD – TOP 10 najlepszych filmów DVD

Miejsce Nazwa filmu DVD Cena Najtańsza oferta
1 Duma i uprzedzenie 22 zł Sprawdź teraz
2 Indiana Jones Complete Collection [5DVD] 99 zł Sprawdź teraz
3 Mikołajek (DVD) 19 zł Sprawdź teraz
4 Madagascar and Penguins of Madagascar: 4-movie Collection 113 zł Sprawdź teraz
5 Eragon (2DVD) 21 zł Sprawdź teraz
6 Czarna Pantera [DVD] 32 zł Sprawdź teraz
7 Piraci z Karaibów Pakiet 1-5 (5DVD) 97 zł Sprawdź teraz
8 Adrenalina (DVD) 21 zł Sprawdź teraz
9 Parasite 32 zł Sprawdź teraz
10 Oczy Julii (DVD) 32 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych filmów DVD

1. Duma i uprzedzenie

 Duma i uprzedzenie

Cena: ok. 22 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Duma i uprzedzenie to tani film DVD, który jednak cieszy się zainteresowaniem sporej grupy odbiorców. Powstał na podstawie znanej powieści Jane Austen. Historia ma miejsce w gregoriańskiej Anglii, gdzie do niewielkiego miasteczka Netherfield przybywa Charles Bingley. Jest on niezwykle przystojnym i dość zamożnym kawalerem, wzbudzającym zainteresowanie płci pięknej. Jego towarzysz to z kolei Darcy, ponury oraz niesympatyczny człowiek, który dla odmiany zraża do siebie większość osób. Duże nadzieje związane z przybyłym Charlesem wiąże pani Bennet, która jest matką pięciu córek. Z uwagi na kłopoty finansowe rodziny liczy na dobre zamążpójście jednej z nich i wyjście z kryzysu. Plan wydaje się dopracowany w najdrobniejszych szczegółach. Jednak pojawiają się komplikacje, które mogą zniweczyć wcześniejsze zamierzenia. W rezultacie ciężko przewidzieć finał całej sprawy tym bardziej że nie wszyscy są zachwyceni znajomością Bingleya i jednej z córek – Jane. Jest to zatem naprawdę dobry film DVD.

2. Indiana Jones Complete Collection [5DVD]

Indiana Jones Complete Collection

 

Cena: ok. 99 zł
Znajdź najtańszą ofertę

W kategorii dobre filmy DVD z pewnością powinna znaleźć się pozycja Indiana Jones Complete Collection. Pełen zbiór przygód legendarnego poszukiwacza Arki Przymierza to dzieło Stevena Spielberga i Georgea Lucasa. Widzowie mogą przygotować się na skomplikowane zagadki oraz walkę z wieloma siłami zła. Wszystko to zobaczą między innymi w częściach: Indiana Jones i Świątynia Zagłady, Indiana Jones i Ostatnia Krucjata oraz Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki. Całość jest dostępna zarówno w oryginalnej wersji językowej, jak i przekładzie na polski. Jest to ciekawa pozycja dla dorosłych i nieco młodszych. Mogą oni, chociażby dowiedzieć się: Czemu główny bohater panicznie boi się węży? Jaka jest geneza jego konkretnych przygód? Gdzie znajduje się św. Graal? Jak zapobiec rozprzestrzenieniu się sekty bogini Kali? Nic dziwnego, że wielu widzów uważa go za najlepszy film DVD. Jest to jedna z najciekawszych serii przygodowych w całej historii kina. Warto mieć właśnie taką kolekcję płyt.

3. Mikołajek (DVD)

 Mikołajek (DVD)

Cena: ok. 19 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Tanie filmy DVD mogą stanowić część interesującej kolekcji tytułów dla całej rodziny. Jednym z nich jest również Mikołajek, opowiadający historię energicznego i niezwykle pomysłowego chłopca. W grupie przyjaciół często wpada na zabawne, a czasem szalone plany. Pewnego dnia podsłuchuje rozmowę rodziców, z której wynika, że wkrótce będzie miał braciszka. W chłopcu narastają zazdrość oraz zaniepokojenie taką sytuacją. Ma bowiem przekonanie, że opiekunowie przestaną się nim interesować, skupiając swoją uwagę na najmłodszym potomku. Postanawia więc pozbyć się konkurencji, chcąc zachować swoją, dotychczasową pozycję. Jego zamierzenia nie zawsze idą zgodnie z planem, co wywołuje szereg kuriozalnych zdarzeń. Właśnie takie powinny być dobre filmy DVD. Mikołajek w nietypowej formie i nieco zabawnej konwencji przedstawia bowiem treści bliskie każdej, większej rodzinie. Chodzi na przykład o rywalizację pomiędzy rodzeństwem oraz walkę o względy czy uznanie dorosłych. Zdecydowanie warto go obejrzeć.

4. Madagascar and Penguins of Madagascar: 4-movie Collection

 Madagascar and Penguins of Madagascar: 4-movie Collection

Cena: ok. 113 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Najlepsze filmy DVD przechodzą do klasyki kina, co potwierdza też Madagascar and Penguins of Madagascar. Wbrew stereotypom nie jest to wyłącznie propozycja dla dzieci, gdyż wielu dorosłych potrafi się świetnie bawić przy tej animowanej produkcji familijnej. Historia opowiada o przygodach: Rico, Kowalskiego i Skippera. Ta grupka przyjaciół ptaków-nielotów walczy z wieloma siłami zła, które chcą doprowadzić świat do zagłady lub destrukcji. Niebanalne pomysły, a także ich metody szpiegowskie są pokazane w bardzo zabawnych i wciągających okolicznościach. Ci, tajni agenci stawiają na przykład opór przebiegłemu doktorowi Oktawiuszowi Mackiewiczowi. Mimo że jego wizja wydaje się przerażająca oraz dopracowana w szczegółach, zawsze stają mu na drodze. Rodzinne oglądanie z pewnością ułatwi wytłumaczenie najmłodszym, czym jest walka dobra ze złem. I po której ze stron zawsze należy stanąć. Jest to dobry film DVD dla całej rodziny, który zdecydowanie umili wspólne spędzanie popołudnia lub wieczoru.

5. Eragon (2DVD)

 Eragon (2DVD)

Cena: ok. 21 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Tanie filmy na DVD również mogą być wciągające, co udowadnia Eragon. Jest to opowieść o 16-letnim chłopcu, który wiedzie raczej monotonne i spokojne życie. Jednak pewnego dnia odnajduje dość nietypowy, niebieski kamień, który zmienia jego dotychczasowe plany. Na drodze ewolucji powstają z niego smocze jaja, których poszukują potem tajemniczy przybysze. Z jednego z nich wykluwa się właśnie Saphira, a chłopak zostaje jej jeźdźcem. W rezultacie dowiaduje się zupełnie nieoczekiwanych informacji na temat własnego pochodzenia, a także wyznaczonej mu misji. W międzyczasie obcy zabijają też jego wuja, więc Eragon pragnie ich dopaść i pomścić członka rodziny. Na swojej drodze, wraz z Saphirą napotykają wiele przeszkód oraz niewytłumaczalnych zjawisk, którym muszą sprostać. Historia jest rzeczywiście wciągająca i potrafi przenieść widzów w świat magii oraz baśniowych legend. Właśnie takie są najlepsze filmy DVD, idealne dla całej rodziny. Zdecydowanie warto mieć ten tytuł w swojej kolekcji płyt.

6. Czarna Pantera [DVD]

 Czarna Pantera [DVD]

Cena: ok. 32 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Czarna Pantera może być uznana za dobry film DVD, który jest świetną propozycją na wspólny, rodzinny wieczór w większym gronie. W tytułową postać wciela się książę T’Chall, który zamierza objąć tron po zmarłym ojcu. Niestety w państwie Wakanda kryje się wiele tajemnic i nieoczywistych historii, a kłopotów dopełnia również rodzinny konflikt. Sukcesor musi więc dokładnie przeanalizować sytuację oraz zgromadzić wokół siebie sojuszników. Celem jest wyzwolenie mocy Czarnej Pantery, która w walce ze złem i przeciwnościami losu może ochronić bogactwa Wakandy. Głównym rywalem staje się Killmonger – terrorysta, roszczący sobie także prawa do tronu. Nie cofnie się przed niczym, by osiągnąć swój cel, więc zagrożenie może rozciągnąć się na cały świat. Czarna Pantera wraz z drużyną Avengers ma za zadanie uchronić go przed zagładą. Scenariusz jest zatem oparty na dość popularnym motywie walki dobra ze złem. Wciągające mogą być również stosunkowo tanie filmy na DVD. Zwłaszcza że bawią i uczą wartości.

7. Piraci z Karaibów Pakiet 1-5 (5DVD)

 Piraci z Karaibów Pakiet 1-5 (5DVD)

Cena: ok. 97 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Dla kinomanów i miłośników nadmorskich przygód, najlepszy film DVD to właśnie Piraci z Karaibów Pakiet. Jest to opowieść o kapitanie Jacku Sparrow i jego towarzyszach Willu Turnerze oraz Elizabeth Swann, którzy mierzą się z nieprzyjaciółmi. Elizabeth pewnego dnia zostaje porwana, a Will i Jack wyruszają jej na pomoc. Kolejne części sagi są kontynuacją wątku, który rozwija się w dość nieprzewidywalnych okolicznościach. Pełen pakiet to filmy: Klątwa Czarnej Perły, Skrzynia umarlaka, Na krańcu świata, Na nieznanych wodach oraz Zemsta Salazara. Istotnym tematem jest również zdobycie i utrzymanie Czarnej Perły, czyli ukochanego statku Sparrowa. Niestety, w tle pojawiają się: długi, tajemnicza postać dawnej miłości – Angeliki czy trójząb Posejdona. Ciężko przewidzieć zakończenie każdej z tych części, więc tym bardziej warto poznać całą historię. Choć z pewnością nie jest to tani film DVD, to niewątpliwie będzie interesującą pozycją w kolekcji kinowej klasyki. Wiele osób nieraz do niej powróci.

8. Adrenalina (DVD)

 Adrenalina (DVD)

Cena: ok. 21 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wartkość akcji oraz niespodziewane i zaskakujące zwroty sytuacji wyróżniają dobre filmy DVD. Takim, bez wątpienia jest także Adrenalina, w której główny bohater – płatny zabójca – pewnego dnia zostaje otruty. Chev Chelios nagle zaczyna odczuwać: zawroty głowy, kłopoty ze wzrokiem oraz zaburzenia świadomości. W napadzie bezsilności i przerażenia demoluje swoje lokum, po czym zauważa, że wcześniejsze objawy wyraźnie straciły na sile. Postanawia zatem skonsultować się z lekarzem, który stwierdza, iż antidotum na taką przypadłość jest stały dopływ adrenaliny. Zapewnia ona spowolnienie działania trucizny, a w rezultacie może nawet doprowadzić do całkowitego wyzdrowienia. W odpowiedzi na diagnostykę Chev rozpoczyna przygodę swojego życia, która przynosi ogrom poszukiwanych emocji. Nie wszystko idzie jednak zgodnie z założeniami i przewidywaniami mężczyzny. Tę pozycję można uznać nawet za najlepszy film DVD. Tym bardziej że liczne zwroty akcji bywają naprawdę zabawne oraz dość nieoczywiste.

9. Parasite

 Parasite

Cena: ok. 32 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Doskonałą rekomendacją Parasite są dotychczasowe oceny widzów. Wielu z nich twierdzi, że jest to wręcz najlepszy film DVD, jaki do tej pory obejrzeli. Taka opinia wynika między innymi z wciągającej i nieprzewidywalnej fabuły. Opowiada ono historię ubogiej rodziny bez większych perspektyw, do której dość niespodziewanie uśmiecha się los. Syn Ki-woo zostaje bowiem polecony przez kolegę oraz zatrudniony u zamożnych państwa jako korepetytor. Zaczyna bardzo dobrze zarabiać i poznaje zwyczaje życia w zupełnie innym świecie. Jego obserwacje, a także zdobyte doświadczenia wpływają na opracowanie doskonałego planu. Ma on przenieść dotychczas niezamożnych do strefy dobrobytu oraz luksusu. Niestety, taka walka wymaga bezwzględności i braku jakichkolwiek skrupułów. Film jest przykładem na to, że nieograniczona wyobraźnia, a także konsekwencja mogą radykalnie odmienić wcześniejszy los. To również pytanie o wartości we współczesnym świecie. Doświadczeni kinomani uznają go za naprawdę dobry film DVD.

10. Oczy Julii (DVD)

 Oczy Julii (DVD)

Cena: ok. 32 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Oczy Julii to faktycznie dobry film DVD, który może pokazać widzom, że dochodzenie do prawdy bywa skomplikowane, a nawet przerażające. Główna bohaterka nie może uwierzyć w samobójczą śmierć swojej siostry Sary. Dziewczyna po długiej chorobie zaczęła stopniowo odzyskiwać wzrok, jednak zginęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Policja przyjęła motyw targnięcia się na własne życie, co jest niewiarygodne właśnie dla Julii. Ta postanawia przeprowadzić śledztwo, które ma doprowadzić do wyjaśnienia okoliczności śmierci. Od planów pragnie ją odwieść mąż, mający dziwną relację z Sarą. Jednak nie zniechęca to Julii, która krok po kroku zbliża się do prawdy. Niestety, zauważa u siebie także stale pogarszający się wzrok oraz osobę, śledzącą jej każdy ruch. Tajemnicze otoczenie nie ułatwia rozwikłania tej zagadki. Tym bardziej że na jaw wychodzą też zupełnie nowe fakty. To właśnie pewna nieoczywistość i zaskoczenie widza wyróżniają najlepsze filmy DVD. Oczy Julii jest niewątpliwie jednym z nich.

Poradnik zakupowy filmu DVD

Najlepsze filmy DVD – inne ciekawy tytuły

Zasadniczo, wybór określonego tytułu może być dość trudnym zadaniem. Najlepsze filmy DVD to nierzadko już odtworzone pozycje, których ponowne oglądanie będzie nużące i bezcelowe. Jednocześnie, w każdym sezonie pojawia się naprawdę wiele, nowych ekranizacji, co tylko komplikuje podjęcie ostatecznej decyzji. Z pewnością warte zainteresowania mogą być filmy, takie jak:

  • Cztery wesela i pogrzeb,
  • Matrix,
  • Doskonały świat,
  • Największy dar,
  • Harry Potter i Czara Ognia,
  • Mój przyjaciel szpieg,
  • Doktor Dolittle.

Oczywiście są to tylko jedne z wielu przykładów treści, które mogą zaciekawić różnych odbiorców. Dobry film DVD jest pamiętany długo po kinowej premierze, a wiele osób będzie do niego regularnie wracać. Niektóre dialogi aktorów przechodzą wręcz do klasyki i są przywoływane w życiu codziennym.

Jak wybrać dobry film DVD na rodzinny wieczór?

Dobre i tanie pozycje w tej kategorii również mogą być naprawdę interesujące. Jednak to najlepszy film DVD zapewnia doskonałą rozrywkę albo zaangażowanie na wiele godzin. Wybór określonego tytułu powinien być uzależniony głównie od preferencji domowników. Niektórzy wolą lekkie komedie romantyczne lub science-fiction, podczas gdy inni zdecydują się na sensacyjne i obyczajowe. Wspólne oglądanie musi być poprzedzone wstępnym sprawdzeniem treści danego filmu. Należy zapoznać się z jego streszczeniem, by najmłodsi nie byli narażeni na kontakt ze scenami nadmiernie brutalnymi czy erotycznymi. Dobre filmy DVD na rodzinny wieczór będą zbliżać do siebie rodziców oraz dzieci. Ich fabuła może też skłaniać do wspólnej rozmowy na szczególnie ważne tematy.

Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz Kategoria: FIlmy mikolaj.pr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *