Strona główna » Hobby » Muzyka » Ranking fortepianów
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Hobby » Muzyka » Ranking fortepianów
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking fortepianów i porady zakupowe

Muzyka łagodzi obyczaje, dlatego chętnie sięgamy dziś po różnego rodzaju instrumenty, na których chcemy się uczyć grać. Szkolimy również nasze dzieci, a szczególnym narzędziem takiej nauki jest fortepian, zdecydowanie ten najlepszy fortepian.

 

Zastanawiając się nad zakupem fortepianu dla swojego dziecka, lub nawet dla siebie, powinniśmy dobrze się nad tym zastanowić, gdyż dziś mamy bardzo wiele rodzajów, spełniających oczywiście przeróżne oczekiwania. Powstaje zatem pytanie, jaka marka fortepianów będzie najlepsza i gdzie sprawdzić fortepiany. Ceny też będą tutaj ważne.Zanim zakupimy fortepian, warto zwrócić uwagę na poniższy ranking, który pozwoli nam dokonać prawidłowego wyboru. Wiele elementów ma tutaj znaczenie, również w zakresie wyglądu naszej domowej przestrzeni. Dostępne są przecież takie instrumenty, jak fortepian akustyczny i tutaj znaczenie ma również marka fortepianów, po które będziemy chcieli sięgnąć.

Ranking najlepszych fortepianów w 2022 roku

Miejsce Nazwa Cena od Najlepsza oferta
1 Kawai DG-30 cyfrowy 22 999 zł Sprawdź teraz
2 Viscount Classico Grand WH 9 999 zł Sprawdź teraz
3 Dante Fortepian Elektroniczny Z Mikrofonem 328 zł Sprawdź teraz
4 Yamaha GB1K Disklavier PE Fortepian 138 900 zł Sprawdź teraz
5 Yamaha CLP 795 GP WH Clavinova fortepian cyfrowy (kolor: white polished / biały połysk) 50 740 zł Sprawdź teraz
6 Yamaha C1X TA2 PE – z systemem TransAcoustic TA2 167 000 zł Sprawdź teraz
7 Yamaha GB1 K PWH 59 990 zł Sprawdź teraz
8 Yamaha CFX PE 599 000 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych fortepianów w 2022 roku

1. Kawai DG-30 cyfrowy

Kawai DG-30 cyfrowy

Cena: od. 22 999 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Fortepian, który zmieści się praktycznie w każdym pomieszczeniu. Jest to przede wszystkim nowoczesny sprzęt muzyczny, określony także mianem cyfrowego, który da nam naprawdę ogromne wrażenie muzyczne. Doskonały do nauki i zdecydowanie godne uwagi dla osób, które sobie cenią wykonanie, jakość materiałów i przede wszystkim nieskazitelny dźwięk. Fortepian kosztuje około 23 000 zł, ale warty jest swojej ceny.

 

Jego zaletą jest to że łączy on w sobie uznaną akcję klawiatury Responsive Hammer III Kawai, co daje naprawdę oszałamiający dźwięk pianina akustycznego. Fortepian daje możliwość łączenia również się za pomocą Bluetooth, a jego obudowa jest naprawdę luksusowa, ponieważ przypomina fortepian, który z tym wyglądem ma inspirować graczy praktycznie w każdym wieku.

 

Produkt zyskał naprawdę bardzo dobrą reputację w fortepianu, dlatego chętnie sięgają po niego różni artyści wysokiej klasy. Młoteczki liniowo ważone to wyposażenie tego fortepianu. Posiada on również przeciwwagę i doskonałą imitację Kości Słoniowej. W ramach polifonii fortepian jest oznaczony numerem 256. Obudowa rezonansowa, ale co najważniejsze, fortepian posiada doskonałe głośniki, dzięki którym mamy możliwość uzyskania naprawdę wysokiej klasy dźwięku.

 

Fortepian wyposażony jest również wyświetlacz OLED, dzięki któremu możemy dokonywać ustawień na tym cyfrowym fortepianie.

Fortepian posiada także utwory wbudowane, które możemy wykorzystać jako formę dokształcenia, a całość będzie wyświetlana właśnie na cyfrowym wyświetlaczu.

Jeśli zatem poszukujemy dobrego fortepianu to ten model będzie najlepszym rozwiązaniem, zarówno w ramach nauki, jaki dla potrzeb zaawansowanej gry.

Jego kolor jest wręcz idealny i doskonale sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, ponieważ czarny pasuje praktycznie wszędzie. Zabierze nam niewiele miejsca, ale z powodzeniem będziemy mogli go również przestawiać w dowolnym dla siebie momencie.

 

Produkt możemy nabyć w sklepach zajmujących się dystrybucją fortepianów, ale musimy się liczyć też z czasem oczekiwania. Wiele portali internetowych, które decydują takie produkty, dają możliwość również zakupu ratalnego.

 

2. Viscount Classico Grand WH

Viscount Classico Grand WH

Cena: od. 9 999 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Zdecydowanie potężny fortepian, który imponuje swoją prostotą. Doskonale nadaje się do szkół muzycznych, dający możliwość nauki na takim sprzęcie, ale sprawdzi się również w sytuacji profesjonalnych muzyków. Clasico Grand to fortepian z rekomendacją praktycznie dla każdego, gdyż jest to przede wszystkim niedrogi fortepian cyfrowy, ale też zapewnia niezwykle ładny wygląd, jak na fortepian za taką cenę, która sięga 10 000 zł. Jest to wszechstronne urządzenie pozwalające zaspokoić potrzeby praktycznie każdego, zaczynając od nauki gry na fortepianie, poprzez słuchanie wbudowanych utworów midi, ale także może zapewnić nam naprawdę wiele rozrywki.

 

Fortepian sprawdzi się nie tylko jako instrument do nauki i grania, ale będzie także idealnym meblem w naszym domu. Jego elegancki wygląd sprawi, że będzie on pasował do każdego wnętrza.

Świetny i nietuzinkowy, dający możliwość wydobycia naprawdę cyfrowego i pięknego dźwięku, ale także wbudowanych utworów, które mogą posłużyć nam do nauki..

Szukając dobrego sprzętu do nauki w zakresie fortepianu, możemy sięgnąć właśnie pod model, gdyż z panią naprawdę oczekiwania osób uczących się, jak również tych, które grają już od wielu lat.

 

3. Dante Fortepian Elektroniczny Z Mikrofonem

Dante Fortepian Elektroniczny Z Mikrofonem

Cena: od. 328 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Fortepian stworzony z myślą o dzieciach, które chcą uczyć się grać na takim instrumencie, przy okazji śpiewając. Jest to instrument edukacyjny, w którym możemy nabyć za niewielkie pieniądze. Doskonale sprawdzi się w każdym dziecięcym pokoju, a swoim wyglądem zdecydowanie zachęca do grania. W zestawie otrzymamy również siedzisko, tyle możemy przystawić do fortepianu.

 

Instrument posiada 30 klawiszy z funkcją podświetlania do nauki gry, dzięki czemu dziecko będzie mogło płynnie przechodzić kolejne etapy nauki. W instrument wygranych jest 22 melodie, a dzięki za wiszą możemy wydobyć cztery rodzaje dźwięków. Do nauki dostępne są również cztery rytmy, które są bardzo ważnym elementem każdej nauki na instrumencie.

Fortepian posiada gniazdo MP3, dzięki czemu możemy samemu wgrywać utwory, jaki mają pojawić nam się do nauki.

 

Jest to świetny fortepian dla dzieci na pierwszym etapie ich spotkania z muzyką, ale w pewnym sensie zadowoli on również dzieci, które grają na fortepianie. Zasilanie jest bateryjne i niestety nie jest dołączane do zestawu.

Atutem tego fortepianu jest to, że ma dołączony mikrofon, dzięki czemu dziecko może również śpiewać i grać. Warto na początek drogi muzycznej wybrać właśnie ten instrument dla naszego dziecka i może on być narzędziem nauki dla dzieci już od trzeciego roku życia.

 

4. Yamaha GB1K Disklavier PE Fortepian

Yamaha GB1K Disklavier PE Fortepian

Cena: od. 138 900 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Prawdziwy fortepian za naprawdę wysoką cenę, który możemy zaproponować profesjonalistom. Yamaha właściwie uchodzi za najlepszego producenta instrumentów muzycznych, już jest to firma o bardzo ogromnym doświadczeniu, a do swoich instrumentów wykorzystuje najwyższej jakości materiał, co przekłada się oczywiście na brzmienie instrumentów. Jest to klasyczny fortepian, który daje nam również możliwość do nagrywania utworów.

Instrument został wyposażony w szereg funkcjonalności i systemów, które pozwalają osiągnąć niezwykłej jakości dźwięk.

 

Cena tego instrumentu to nawet 140 000 zł, co dla wielu osób może stanowić barierę nie do przebicia, ale jest to narzędzie naprawdę wysokiej klasy, a swoim wyglądem naprawdę prezentuje się doskonale.

Instrument bazuje na standardowym modelu GB1, dlatego też został stworzony z tej samej jakości materiałów. Jest to doskonały akustyczny fortepian, a jednocześnie najbardziej kompaktowy produkt jaki wypuściła firma Yamaha.

 

Na zaawansowanych fortepianistów będzie to idealny produkt, który zapewnia doskonałą barwę dźwięku, znakomitą ekspresję i wysokiej jakości rezonans. Przy tworzeniu tego produktu postawiono ogromny nacisk na brzmienie, jakie ma on zapewnić. Granie na klawiszach sprawia wrażenie jakby uderzały się w niewidzialne dźwięki. Fortepian ma również wbudowane elementy dźwiękowe, zapewniające dostęp do aż 500 wbudowanych utworów w różnych gatunkach.

 

Świetny model który sprawdzi się praktycznie w każdym salonie muzycznym, doskonały do szkół muzycznych, ale także świetny mebel do każdego domu.

Dlaczego warto kupić właśnie ten model? Przede wszystkim dlatego, że posiada on wszystko, co powinien posiadać współczesny fortepian. Daje możliwość wysokiej jakości dźwięku, możemy na nim swobodnie się uczyć, ale też sprawia wrażenie nowoczesnego instrumentu.

 

5. Yamaha CLP 795 GP WH Clavinova fortepian cyfrowy (kolor: white polished / biały połysk)

Yamaha CLP 795 GP WH Clavinova fortepian cyfrowy (kolor: white polished / biały połysk)

Cena: od. 50 740 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Zupełnie nowoczesny fortepian w białej barwie, który doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Jest to flagowy model fortepianu z serii Clavinowa CLP, dostępny z klawiaturą GrandTouch, zapewniającym najlepszy system dźwiękowy, jaki możemy uzyskać.

Fortepian posiada 88 klawiszy i trzy pedały, spełniające różne funkcje.

 

Klawisze zrobione są z litego drewna w kolorze białym, a powierzchnia pokryta jest syntetyczną kością słoniową. Kolor klawiszy to natomiast syntetyczny heban. Możemy tutaj ustawiać czułość klawiatury, a sam fortepian posiada również efekty cyfrowe takie jak Master Effect.

Zestaw posiada wbudowane utwory, w których 25 to będą utwory demo, 50 utworów klasycznych i 303 lekcje. Możemy tutaj nagrywać również własne utwory, który zmieścimy, aż 250. Jednocześnie Możemy również stworzyć 16 ścieżek, jakie będziemy mogli potem połączyć w całość, tworząc doskonały utwór.

 

Standardowo jest tutaj metronom, ale także możliwość strojenia cyfrowego.

Jakość produktu z wysokiej półki, chodź cena zdecydowanie bardziej przystępna niż przy tradycyjnym, klasycznym fortepianie.

 

W zestawie dostępny jest zasilacz i książka z nutami. Fortepian dość ciężki, gdyż jego waga to około 130 kg. Świetne narzędzie do domowego studia, którym możemy tworzyć własne utwory, ale jest to również profesjonalny sprzęt nadający się do szkół muzycznych, czy też na konkursy fortepianowe. Warto skorzystać z możliwości, jakie daje nam przedstawiony tutaj fortepian, gdyż niewiele różni się on od profesjonalnych klawiszy tego rodzaju.

 

6. Yamaha C1X TA2 PE – z systemem TransAcoustic TA2

Yamaha C1X TA2 PE - z systemem TransAcoustic TA2

Cena: od. 167 000 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Fortepian z dość drugiej półki cenowej, stworzony z myślą o profesjonalistach. Dopracowany w każdym detalu, budzi podziw i chęć nauki. Jest to fortepian z systemem transacustic, dzięki czemu wydobędziemy z niego dźwięki o najwyższej jakości. Yamaha zresztą bardzo mocno przykłada się do swoich produktów i możemy się tutaj spodziewać fortepianu o najwyższej jakości. Cena produktu to ponad 160 000 zł, ale nie możemy tutaj liczyć na niższą ofertę, gdyż wykorzystane zostały tutaj materiały z najwyższej półki.

 

Fortepian akustyczny z serii CX to przede wszystkim nowy system stron, które zapewnią nam doskonałe i wyraziste brzmienie, zdecydowanie zbalansowane we wszystkich rejestrach.

Fortepian doskonale nadaje się do nauki, już od najmłodszych lat, ale także jest świetnym instrumentem dla zaawansowanych fortepianistów. Sprawdzi się praktycznie w każdym przedstawieniu muzycznym, w którym swoje dźwięki mają oddać również fortepiany.

 

Płyta rezonansowa jest zbudowana z wysokiej klasy materiałów, z wykorzystaniem metody produkcji, które użyte były w przypadku fortepianów w serii CF. Jest to o tyle ważne, gdyż ta technologia ma kluczowy element dla brzmienia fortepianu. Yamaha przykłada do tego szczególną uwagę, dlatego możemy być pewni, że będzie to najlepsze brzmienie.

Jest to doskonały projekt i wykonanie ramy nośnej, do której został zastosowany element próżniowy, czyli technologia pozwalająca znosić jej ogromne obciążenie. Jeśli chcemy mieć dobry, ale i drogi sprzęt to ten fortepian będzie najlepszym wyborem.

 

7. Yamaha GB1 K PWH

Yamaha GB1 K PWH

Cena: od. 59 990 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Kolejny fortepian firmy Yamaha, tym razem w kolorze białym, który wzbudzi w nas bardzo miłe emocje. Fortepian akustyczny, stworzony przez firmę z ponad 100 letnim doświadczeniem. Niesamowita jakość dźwięku i profesjonalne wykonanie, który je daje nam ogromne możliwości dźwiękowe.

 

Fortepian ten znajduje się w czołówce wybieranych najczęściej instrumentów, a wszystko to za przyczyną producenta, który bardzo mocno przykłada się do tworzenia takich instrumentów.

Model ten często wykorzystywany jest w konkursach pianistycznych, ale doskonale sprawdza się również, jako narzędzie do nauki.

 

Fortepian ten zyskał ogromną popularność wśród muzyków, którzy cenią sobie oryginalną jakość brzmienia, będącej elementem zaawansowanego profesjonalizmu. Jest kompaktowych wymiarów, dlatego tym bardziej budzi ogromne zaufanie wśród fortepianistów. Jego cena waha się w granicach 55 000 zł, a jego waga to 261 kg. Fortepian posiada standardowo 88 klawiszy, które pokryte są żywicą akrylową. Standardowo znajdują się na fortepianie trzy pedały, a świetnym elementem jest wolnoopadająca pokrywa klawiszy. Produkt jak najbardziej warty zakupu i godny polecenia.

 

8. Yamaha CFX PE

Yamaha CFX PE

Cena: od. 599 000 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Fortepian, którego cena mogłaby pokryć dość spore mieszkanie. Jest to bardzo wysoka półka cenowa, ale też jakość wykonania tego fortepianu to zdecydowanie najwyższa klasa dostępna na rynku. Kolejny produkt firmy Yamaha spełniający oczekiwania najwyższej klasy, którą można określić jako klasę premium. Jest to fortepian klasy mistrzowskiej i często wykorzystywany w najważniejszych światowych konkursach pianistycznych. Nie ma się do czego tutaj przyczepić, chyba, że tylko do ceny, która na wielu może robić ogromne wrażenie, gdyż koszt zakupu tego fortepianu to nawet 600 000 zł.

 

Fortepian stworzony w serii CF, u podstaw której leży idea piękna i mocy, zdecydowanie wyrażona w tym modelu fortepianu. Stworzony z najwyższej klasy i wyselekcjonowanych materiałów, które w całości tworzą prawdziwe arcydzieło fortepianowe.

W tym modelu znajdziemy tak naprawdę wszystko, co jest potrzebne muzykowi.

 

Poradnik zakupowy fortepianów

Jak kupić fortepian?

Każdy instrument muzyczny jest na wagę złota, jeśli muzyka jest dla nas pasją. W przypadku fortepianu jest to szczególnie ważne, Aby odpowiednio dobrać instrument muzyczny i do naszych potrzeb. Dziś mamy wiele ciekawych możliwości w zakresie zakupy fortepianów, ale też musimy wiedzieć, jak takiego zakupu dokonać. Na co przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę? Nie jest to to prosta sprawa, jeśli nie znamy się na fortepianach, dlatego zawsze warto mieć przy sobie kogoś, kto porusza się po świecie muzyki i będzie potrafił nam doradzić. To jest podstawowy element, o której powinniśmy sięgnąć przy zakupie fortepianu.

Kolejną kwestią jest fakt, że mamy dziś różne rodzaje fortepianów powinniśmy wiedzieć, na jaki sprzęt się decydujemy. Mamy do dyspozycji fortepian akustyczny i cyfrowy. Znajdziemy wiele marek i modeli, dlatego jest to kluczowe, aby wiedzieć, to jakie narzędzie chcemy sięgnąć.

Wybierając model fortepianu, powinniśmy też zwrócić uwagę na rozmiary instrumentu, które powinny być dopasowane do pomieszczenia, w jakim będzie się ono znajdowało. Należy pamiętać przy tym, że dźwięk musi mieć dość sporo miejsca, aby się rozejść. Zatem wielkogabarytowy fortepiany nie powinny znajdować się w małych pomieszczeniach. Jeśli już wiemy, jaki fortepian chcemy zakupić to powinniśmy dokonać weryfikacji za pośrednictwem sklepów muzycznych, które posiadają taki sprzęt i dokonać oczywiście zakupu.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie fortepianu?

Przede wszystkim na jego gabaryty, o czym wspomnieliśmy już wyżej, ale ważne jest też wiele innych kwestii. Kupując fortepian powinniśmy mieć na uwadze markę i jakość wykonania tego instrumentu. Wszystko też zależy od tego, do jakiego miejsca fortepian będzie kupiony. Jeśli mieszkamy w bloku i chcemy tutaj się uczyć grania na fortepianie, powinniśmy pamiętać o sąsiadach, tym bardziej, że taki instrument akustyczny będzie bardzo dobrze słyszalny, a jego dźwięki będą przechodziły przez ściany.

W momencie, kiedy wybierzemy instrument cyfrowy, powinniśmy zwrócić uwagę na klawiaturę, która powinna być w pełni ważoną klawiaturą młoteczkową, z tak zwaną gradacją, aby dźwięki były jeszcze bardziej profesjonalne. Jakość dźwięku ma tutaj ogromne znaczenie i na to również powinniśmy zwrócić, Jeśli oczywiście mamy możliwość sprawdzenia instrumentu, przed jego zakupem.

Takich instrumentów oczywiście nie kupuje się bez wcześniejszej weryfikacji, dlatego dobrze jest pojechać do sklepu muzycznego i wcześniej instrument przetestować.

Gdzie kupić fortepian?

Sprawa może wydawać się oczywista, gdyż wystarczy powiedzieć sobie, że taki instrument dostaniemy w sklepie muzycznym. Jest to oczywiście prawda, ale musimy mieć też świadomość, że są specjalne salony muzyczne, bez problemu będziemy mogli nabyć taki instrument. W internecie znajdziemy wiele sklepów oferujących fortepiany i często możemy umówić się na wizytę specjalną, ale taki sprzęt odpowiednio przetestować. Warto też dopytać wcześniej o różne elementy, które mogą być dla nas kluczowe przed dokonaniem wyboru.

Autor rankingu:
admin
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz Kategoria: Muzyka mikolaj.pr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Możliwość komentowania została wyłączona.