Strona główna » Hobby » Gry » Ranking gier RPG
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Hobby » Gry » Ranking gier RPG
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking najlepszych gier RPG i poradnik zakupowy

Mamy dziś wiele ciekawych gier, dzięki którym możemy spędzać czas na zabawie, ale i na przeżywaniu wydarzeń, która się w nich rozgrywa. Szczególne znaczenie dla graczy mają takie gry, które posiadają fabułę fabularną, nazywane grami RPG.

 

Taka gra pozwala kontrolować postać, która porusza się w tym wirtualnym świecie. Takich postaci może być oczywiście więcej, a sama gra może przybrać ciekawą formę. Zadaniem jest zdobywanie kolejnych poziomów, tak zwanych leveli, dzięki którym idziemy w dalsze etapy gry. Nie są to najmłodsze gry, gdyż ich popularność jest bardzo duża, a pierwsze tego typu produkcje powstały w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku.

Ranking najlepszych gier RPG w 2023 roku

Miejsce Nazwa Cena od Najlepsza oferta
1 Horizon Forbidden West (Gra PS4) 185 zł Sprawdź teraz
2 Cyberpunk 2077 (Gra PS4) 169 zł Sprawdź teraz
3 Xenoblade Chronicles 3 (Gra NS) 238 zł Sprawdź teraz
4 Minecraft Java & Bedrock Edition (Digital) 123 zł Sprawdź teraz
5 Elden Ring (Gra PS5) 259 zł Sprawdź teraz
6 God of War Ragnarok (Gra PS5) 344 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych gier RPG w 2023 roku

1. Horizon Forbidden West (Gra PS4)

Horizon Forbidden West (Gra PS4)

Cena: od. 185 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Doskonała gra w polskiej wersji, po którą powinien sięgnąć każdy, kto docenia jakość i szczególne zwrócenie uwagi na detale. Gra w gatunku akcji, zawierająca wiele elementów przygody, która wrzuci nas w fotel. Sama sceneria jest właściwie postapokaliptyczna, ale to dlatego, że gra nawiązuje do takich właśnie wydarzeń. Zadaniem bohatera jest poradzenie sobie z ocaleniem resztki amerykańskiej ludności. Bardzo realistyczny świat i świetnie odzwierciedlone detale sprawiają, że podczas przygód głównego bohatera, sami czujemy się, jakbyśmy byli postacią główną. W pewnym sensie tak właśnie jest, ponieważ to my sterujemy postaciami w tej grze.

 

Gra zawiera bezpłatny upgrade na PS5, choć taka informacja może nie zostać zawarta na samym opakowaniu. Nie zmienia to jednak faktu, że taka możliwość w tej grze jest zawarta.

 

Gra horizon pozwala przemierzać ogromny świat, ścieżkami do odległych krain, gdzie możemy poznać nowych wrogów, ale także zaznajomić się z bogatą kulturą niesamowitych postaci. Główny bohater Aloy ma zadanie odkryć tajemnicę zagrożeń, jakie mogą dotknąć świat w którym żyje i przywrócić mu równowagę. Ważnym aspektem gry jest fakt, że bohater spotka też swoich znajomych.

 

Gra w całej swojej postaci z bardzo doskonała, Ale co najważniejsze, wskazuje też na tajemnicę zbliżającej się katastrofy, jaka ma dotknąć ziemię. Trzeba tutaj zasięgnąć starożytnej przeszłości i to jest właśnie zadaniem bohatera tej gry. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób lubiących zagadki, poszukiwaczy przygód, ale też pasjonatów katastroficznych wydarzeń, który w jakimś sensie dotykają również dziś współczesny świat. Jest to zdecydowanie najlepsza gra RPG, jaką możemy polecić. Warto po nią sięgnąć, chociażby dlatego, że jest to również gra pouczająca i zmuszająca do logicznego myślenia. Choć forma opiera się o grę fabularną to jednak znajduje się w rankingu, jaką mają najlepsze gry RPG. Nieduży koszt zakupu tej gry sprawia, że staje się ona również atrakcyjna cenowo.

 

2. Cyberpunk 2077 (Gra PS4)

Cyberpunk 2077 (Gra PS4)

Cena: od. 169 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Kolejna gra w doskonałym stylu fabularnym, zawierająca również język polski. Jest to gra przeznaczona dla osób od 18 roku życia, dużo dzieje się w niej bardzo dużo akcji, z wykorzystaniem broni. Jest to gra przygodowa, z bardzo szybką akcją, zaliczające się do gatunku gry RPG. Patrząc na zakres przygód, śmiało możemy powiedzieć że w tym elemencie jest to najlepsza gra RPG.

 

Jest to komputerowa gra akcji stworzona przez studio CD projekt Red i nadaje się na takie platformy jak Microsoft Windows, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox one, Xbox series XS, a także doskonale się nadaje do grania w chmurze. Jej cena jest bardzo konkurencyjna, gdyż dostępna jest praktycznie na każdą kieszeń.

 

Akcja tej gry RPG rozgrywa się w mieście przyszłości, jak sama nazwa wskazuje w 2077, dlatego możemy tutaj spotkać elementy nieznane jeszcze w naszym świecie, które oddają charakter science fiction tej gry. Możemy stworzyć własne postacie, a właściwie typowego cyberpunka, który w tej sytuacji staje się w miejskim najemnikiem. Działając w nocnym mieście, spotyka wiele sytuacji, które tworzą wiele aktywności, ale przede wszystkim są bardzo niebezpieczne. Najemnik na swojej drodze spotyka wiele niezapomnianych postaci, ale wszystko poprzez wybory, jakie graczy stawia przed sobą.

 

Gra cyberpunk 2077 to element, który możemy zaliczyć do form jakie spełniają nowe gry RPG. Warto po nią sięgnąć.

 

3. Xenoblade Chronicles 3 (Gra NS)

Xenoblade Chronicles 3 (Gra NS)

Cena: od. 238 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Gra stworzona na Nintendo switch, której producentem jest monolith, a sama jak fabuła zalicza się do gier gatunków fabularnych. Typowa gra RPG, niestety tylko z angielską wersją językową, dlatego umieściliśmy ją na trzeciej pozycji w naszym rankingu.

 

Trzeba przyznać że przed nami będzie to zupełnie nowa przygoda RPG, teraz zabierze graczy do świata Aionios, zamieszkiwanego przez ludy, nastawiona do siebie bardzo wrogo. W grze nie zabraknie oczywiście nierealistycznych przestrzeni i struktur, co wskazuje na to że światy te są dalekie od ziemskiego życia. Jest to nowa gra RPG, po którą dziś wiele osób chętnie sięga.

 

Spotykają się tam dwa narody, jednym jest naród agnus który włada eterem i magiczną technologią. Wojska tego narodu składają się ze specjalnie wyszkolonych wojsk, które potrafią wykorzystać właśnie eter w pojedynkach. Ich bronią są małe mobilne narzędzia wykorzystujące właśnie tę technologię. Doskonała gra świateł pokazuje miejsca walki jako ciekawe krajobrazy budzące też poniekąd element grozy. Drugim narodem jest keves, czyli nacja władająca technologią mechaniczną. Tutaj znajdziemy głównie pojazdy bojowe sterowane przez żołnierzy.

 

Sześciu żołnierzy pochodzących z tych Narodów łączy się w jedną grupę, aby odkryć prawdę kryjącą się za prowadzeniem wojny. Właśnie w tym celu udają się do odległej krainy, aby tą prawdę odkryć.

 

4. Minecraft Java & Bedrock Edition (Digital)

Minecraft Java & Bedrock Edition (Digital)

Cena: od. 123 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Kto nie zna wśród dzieci edycji Minecraft? Teraz została stworzona doskonała gra, która przenosi nas w ten wirtualny, niezwykły świat.

 

Gra dostępna jest w pakiecie dla systemu Windows. Dzięki tej grze możemy losowo odkrywać generowane światy, a w ramach pikselizacji, jaką ubrany jest świat Minecraft, możemy budować niesamowite rzeczy, zaczynając od najprostszych domów, to naprawdę jest skomplikowane budynki.

 

Tego typu nowe gry RPG to bardzo cieszące się popularnością twory, którym można dziś zdobyć po niewielkiej cenie. Minecraft jest popularny wśród dzieci, jak również młodzieży i wśród dorosłych. Tej gry nie trzeba specjalnie przedstawiać, gdyż wszystkie edycje Minecraft to najpopularniejsze gry RPG dla wielu osób.

 

Jest to nowy świat, w którym stajemy to pojedynku z mobami, budujemy schronienie i wdrażamy się w otoczenie po to, aby je doskonale poznać, A dzięki temu przeżyć i rozwijać się w tym trybie przetrwania. Gra uczy myślenia i rozwijania swojej wyobraźni.

 

Wśród gier RPG znajdziemy wiele różnych popularnych gier które dają nam również najnowsze gry RPG. Wśród nich plasują się te, znajdujące się w powyższym rankingu. Możemy je zakupić przez internet, ale również w sklepach stacjonarnych, takich jak RTV AGD, Media expert, x-kom i inne. Powyższe gry oddają doskonały obraz i dźwięk, dlatego są świetnym narzędziem na prezent, ale także rozwijanie swoich umiejętności gracza.

 

5. Elden Ring (Gra PS5)

Elden Ring (Gra PS5)

Cena: od. 259 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Gra dla dzieci od 5 do 16 roku życia. Doskonała dla osób,które chcą rozwijać swoją wyobraźnię. Gra dostępna na PSP. Jest to typowa gra akcji z elementami niesamowitej przygody. To tutaj złoty porządek został rozbity i naszym zadaniem jest go przywrócić. Jest to niesamowicie ciekawa gra, która uczy nas wyobraźni i zachęca do wykorzystania różnych metod walki. Takie ciekawe gry RPG budzą duże zainteresowanie wśród młodzieży i ta gra doskonale się dla młodzieży nadaje.

 

Znajdziemy tutaj takie postacie jak królową Marikę Wieczną, która posiada dzieci będące w połowie bugami. To właśnie te dzieci mają odbudować zniszczony Krąg Złotego Drzewa, Krąg Życia. Nic tutaj nie jest przypadkiem, a gra pozwala nam odkryć naprawdę ciekawy świat przygód.

 

W zakresie przygody w nienaturalnym terenie, połączonym z elementami science fiction to właśnie ta gra nosi miano jako najlepsza gra RPG. Warto tutaj zauważyć, że posiada ona elementy odkrywania prawdy, ale też łączenia sił w celu jej odkrycia.

 

Gra zmusza do myślenia i pokonywania niełatwych przygód. Może być ona zaliczana do gier dających najlepsze wrażenia, wśród których oceniane są również nowe gry RPG. Zalicza się ona do trendów jakie dają nam ciekawe gry RPG, gdyż naprawdę pobudza ona wyobraźnię.

 

6. God of War Ragnarok (Gra PS5)

God of War Ragnarok (Gra PS5)

Cena: od. 344 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Doskonała gra na PlayStation, stworzona dla dorosłych, gdyż jest dostępna od 18 roku życia.

 

Jest to gra na jednego gracza w polskiej wersji językowej. W zakresie walki jest to najlepsza gra RPG, to którą powinni sięgnąć wszyscy miłośnicy morskich i lodowych przygód. Spotkamy się tutaj z przenikliwym mrozem, który grozi zakończeniem światów. Zadaniem dwóch bogów jest zmienić przeznaczenie.

 

Doskonała grafika, którą posiadają najnowsze gry RPG. Jeśli lubimy przygody, których elementem jest wojna to zdecydowanie ta gra jest dla nas.

 

Znajdziemy w niej również elementy science fiction, które doskonale oddają naturę tej gry. W naszym rankingu plasuje się ona na miejscu drugim, gdyż zdecydowanie różni się od gry promowanej wyżej. Niemniej jednak jest to świetne rozwiązanie dla zwolenników gier z akcją, która łączy się również z niespotykaną i przede wszystkim nieoczekiwaną przygodą.

 

Gry cieszą się dziś dużą popularnością i w wielu gospodarstwach domowych się z nich korzystać. Warto się wymieniać wśród graczy, ale możemy je też zakupić w sklepach branżowych, takich, jak RTV AGD. Znajdziemy je w Media Markt i Media Expert.

 

Poradnik zakupowy gier RPG

Jaką grę RPG kupić dla naszego dziecka?

Gry mogą mieć różne format, ale dziś dużą popularnością cieszą się gry RPG i tutaj musimy też mieć świadomość, że nie wszystkie gry będą dobre dla naszych dzieci. Choć są to gry fabularne, to mogą posiadać one również pewne elementy przemocy, które mogą być dla dziecka negatywnym doświadczeniem. Najlepiej skupić się na grach, które będą budziły wyobraźnię, pozwolą skupić się na środowisku graczy, a także dadzą nam wiele radości i zabawy. Ma to być przede wszystkim emocjonująca i bardzo ciekawa opowieść, którą będziemy tworzyć razem z innymi uczestnikami gry.

Zatem kupując grę dla dziecka, czy też młodzieży, albo osób dorosłych, które cenią sobie to hobby, warto wybierać takie gry, które otworzą przed nami nowy, fantastyczny świat. Także to plansza jest właściwie narzędziem do tego, aby rozwinąć wyobraźnię każdego z graczy, dlatego też dobierając określoną grę, warto wcześniej zapoznać się z jej treścią, chociażby za pomocą powyższego rankingu, lub też poczytać recenzję na jej temat w zasobach internetu. Nie bez znaczenia będzie zatem najlepsza gra RPG, która pozwoli skupić się graczom na wyobraźni i stworzeniu nietuzinkowej atmosfery, która pozwoli nam na naukę zasad fair Play, a co za tym idzie, pozwolą również rozwinąć komunikację społeczną.

Dlaczego warto kupować gry planszowe RPG?

Wiemy że gry RPG to również elementy komputerowe, ale one mają zupełnie inną specyfikę niż gry planszowe. Jeżeli myślimy o grze RPG to zdecydowanie powinniśmy sięgnąć po planszową grę, ponieważ pozwalają one w zupełnie inny sposób rozwijać wyobraźnię i dają nam wiele możliwości działania. Jest to przede wszystkim wspólna zabawa, najczęściej w gronie najbliższych osób. Gra planszowa rozwija również zdolności interpersonalne, pomagając wygrać z nieśmiałością i małomównością, co w dzisiejszych czasach jest bardzo ważnym elementem w rozwoju młodego człowieka. Siedzenie przy komputerze ma wręcz odwrotny skutek, gdyż tutaj zamykamy się tylko w wirtualnym świecie. Warto zatem sięgnąć po nowe gry RPG, budzące w młodych ludziach wartości, o których dziś zapominamy, ale przede wszystkim dające też możliwość rozwoju intelektualnego, jak również komunikacyjnego. Rozwojowe gry to jednak najlepsze gry RPG. Dziś oczywiście są one zdecydowanie bardziej rozwinięte, a sama grafika gier, nie przypomina już tych sprzed lat, dlatego warto się dziś zastanowić nad tym, po jakie gry chcemy sięgnąć. Nowe gry RPG są dziś bardzo dobre jakościowo i zdecydowanie rośnie ich popularność. Warto tutaj zauważyć, że każda z gier rozgrywa się w różnej scenerii, zazwyczaj mamy do czynienia z formą science fiction, ale też znajdziemy ciekawe gry RPG w scenerii steampunk, jako gry akcji, lub inne.

Gdzie kupimy gry planszowe?

Choć wydawałoby się że gry planszowe odchodzą do lamusa to jest wręcz zupełnie inaczej. Dziś zdecydowanie chętniej wraca się do zabawy, jaką dają najlepsze gry RPG, po które możemy sięgnąć praktycznie bez wychodzenia z domu. Czym jest w ogóle skrót RPG? Nazwa jest wzięta z angielskiego Role Playing Game, co oznacza odgrywanie ról, a w rezultacie tłumaczy się, jako gra fabularna. Tutaj bardzo ważna jest fabuła gry i możemy dziś spotkać naprawdę ciekawe jej formy. Jakie zatem gry mają dziś największę wzięcie wśród graczy? Lista jest dość duża, ale możemy polecić kilka gier RPG, które szczególnie mogą przypaść do gustu zainteresowanym, dla których fabuła i jakość gry ma ogromne znaczenie.

Jest to świetne narzędzie na zabawę każdego dnia, którą możemy wykorzystać podczas spotkania z rodziną, ale także ze znajomymi. Nowe gry planszowe wyrastają też jak przysłowiowe grzyby po deszczu i możemy gdzieś znaleźć naprawdę wiele rozwojowych form przygód, jakie otwierają przed nami nowe gry RPG. Zakupimy jej za pośrednictwem internetu na wielu portalach aukcyjnych, chociażby Allegro, ale także możemy po nie sięgnąć w sklepach stacjonarnych, takich, jak chociażby Empik. Możliwości jest tutaj wiele, ważne byśmy wiedzieli, po jaką grę powinniśmy sięgnąć.

Autor rankingu:
admin
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz Kategoria: Gry mikolaj.pr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *