Strona główna » Hobby » Sport » Ranking hantli » Ranking hantli 2kg
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Hobby » Sport » Ranking hantli » Ranking hantli 2kg
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking hantli 2kg – jakie hantle 2kg kupić?

Hantle to bardzo popularny sprzęt sportowy, który jest używany zarówno do ćwiczeń aerobowych, jak i do treningu siłowego. Wybór najlepszych hantli 2 kg do ćwiczeń ma większe znaczenie, niż wielu ćwiczących przypuszcza. To od nich, bowiem będzie zależał komfort i efekt wykonywanych treningów. Dlatego zanim zdecydujesz się, jakie hantle 2 kg wybrać, zapoznaj się z najlepszymi produktami w tej kategorii. Sprawdź ranking hantli 2 kg i wybierz najlepsze z nich.

Ranking hantli 2kg – top 4 hantle 2kg

Miejsce Nazwa Cena od Najlepsza oferta
1 Hms Hantle Żeliwne Pokryte Winylem 2 X 2 Kg 25 zł Sprawdź teraz
2 Spokey Bone 2x2Kg 49 zł Sprawdź teraz
3 Hms Hantla Gumowana Hex Pro 2 Kg 39 zł Sprawdź teraz
4 Energetic Body Hantla Neoprenowa 2Kg 1029252 27 zł Sprawdź teraz

Recenzje hantli 2kg

1. Hms Hantle Żeliwne Pokryte Winylem 2 X 2 Kg

Hms Hantle Żeliwne Pokryte Winylem 2 X 2 Kg

Cena: od. 25 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Te najlepsze hantle 2 kg, które przeznaczone są do dynamicznych ćwiczeń wykonywanych samodzielnie w domu, jak i w profesjonalnych klubach fitness. Są doskonała propozycją zarówno w czasie rozgrzewki dla mężczyzn, jak również dla kobiet do treningu fitness. Stanowią dobrą propozycję dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z hantlami. Ciężarki sprawdzają się dobrze do kształtowania górnych części ciała, choć przy ich użyciu można także rzeźbić inne części ciała, np. brzuch i nogi. Wielokrotnie powtarzane ćwiczenia z hantlami 2 kg umożliwiają spalanie tłuszczu oraz poprawę kondycji, doskonale kształtują sylwetkę. Regularne ćwiczenia z hantlami połączone ze zdrową dietą pomagają zachować zdrowie i dobre samopoczucie.

2. Spokey Bone 2x2Kg

Spokey Bone 2x2Kg

Cena: od. 49 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Te bardzo dobre hantle 2 kg winylowe marki Spokey będą doskonała propozycją dla osób początkujących, poszukujących wyposażenia do swojej domowej siłowni. Pomagają urozmaicać trening, zwiększają jego efektywność, angażują partie mięśni, które na co dzień nie są wykorzystywane. Ich przyjemny, delikatny design sprawia, że są idealną propozycją dla kobiet do ćwiczeń fitness. Treningi z hantlami 2 kg pobudzają pracę mięśni, pomagają w lepszy sposób aktywować różne obszary ciała. Dzięki temu, że mają wygodny, ergonomiczny kształt, pozwalają na komfortowe umiejscowienie, także kobiecych, mniejszych dłoni. Dodatkowo pokrywa neoprenowa zapewnia stabilny chwyt i zapobiega wyślizgiwaniu się sprzętu z ręki. Polecane hantle 2 kg są bardzo kompaktowe, dzięki czemu bez problemu można je przenosić i ćwiczyć poza domem, np. w parku czy w dowolnym miejscu.

3. Hms Hantla Gumowana Hex Pro 2 Kg

Hms Hantla Gumowana Hex Pro 2 Kg

Cena: od. 39 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Polecane hantle 2 kg sześciokątne zapobiegają przesuwaniu się sprzętu po podłodze, gwarantują, że odłożony sprzęt pozostanie w danym miejscu. Gumowane hantle są odporne na uderzenia, nie niszczą podłogi, posiadają ergonomiczny kształt. Hantel 2kg wyposażone są w radełkowaną rączkę, która gwarantuje komfortowy i stabilny chwyt. Są doskonała propozycją zarówno dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z treningiem siłowym, jak i dla tych bardziej zaawansowanych. Stanowią dobre wyposażenie zarówno małych, domowych, jak i profesjonalnych siłowni. Dzięki niewielkiej wadze i kompaktowym rozmiarom, są stosunkowo łatwe w transporcie, można z nimi ćwiczyć także poza siłownią.

4. Energetic Body Hantla Neoprenowa 2Kg 1029252

Energetic Body Hantla Neoprenowa 2Kg 1029252

Cena: od. 27 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Te idealne hantle 2 kg to najlepszy sposób na wzmocnienie górnych partii mięśniowych ramion, przedramion, rąk, klatki piersiowej czy grzbietu. Umożliwia wykonywanie bardzo zróżnicowanych ćwiczeń, zarówno siłowych, ogólnorozwojowych, aerobowych czy rehabilitacyjnych. Hantle 2 kg mają bardzo przyjemny design i wygodną formę, posiadają żeliwne wypełnienie oraz neoprenową powłokę. Specjalne pokrycie znacznie wydłuża żywotność sprzętu. Miękka powierzchnia zapewnia wygodny, stabilny chwyt, nawet podczas upadku nie wyrządzają żadnych szkód oraz nie niszczy podłogi, co przekłada się na pozytywne opinie. Hantle 2 kg Energetic Body posiadają ciekawą, innowacyjną kolorystykę i przyjazny design, dzięki czemu pozwolą udoskonalić sylwetkę każdemu domownikowi.

Poradnik zakupowy hantli 2kg

Jak ćwiczyć z hantlami 2 kg?

Ćwiczenia z hantlami 2 kg to doskonały sposób na rozpoczęcie treningów z obciążeniem lub urozmaicenie dotychczasowych aktywności. Nie musimy posiadać domowej siłowni, aby zdecydować się na zakup hantli. Jest to jednorazowy wydatek, który owocuje dobrą formą i poprawą kondycji. Hantle 2 kg są łatwe w przechowywaniu i transporcie, można z nimi ćwiczyć w dowolnym miejscu – domu, siłowni, klubie, parku, podwórku czy na wolnej przestrzeni. Za ich pomocą można zaangażować wszystkie partie ciała. Nadają się świetnie do ćwiczenia talii. Pomagają ją doskonale wysmuklić i podkreślić. Wystarczy stać w rozkroku i trzymać w obu dłoniach hantle 2 kg. Ramiona powinny być opuszczone, a następnie wystarczy wykonywać skręty. Takie proste ćwiczenia doskonale pobudzają pracę mięśni skośnych brzucha oraz wysmuklają talię. Przy pomocy hantli 2 kg można także ćwiczyć nogi i pośladki. Tego typu ćwiczenia są bardzo proste, a przynoszą spektakularne efekty. Należą do nich np. przysiady sumo czy wykroki. Ćwiczenia na mięśnie klatki piersiowej to także doskonały sposób na wykorzystanie hantli 2 kg, np. uniesienie rąk na wysokość klatki, a następnie rozkładanie ich na boki i powracanie do pozycji wyjściowej. Dobre hantle 2 kg to najlepszy sposób na ćwiczenie bicepsów, np. polegających na unoszeniu hantli w stronę tułowia, poprzez zginanie rąk w łokciach. Plany treningowe z hantlami 2 kg układa się indywidualnie do preferencji ćwiczącego. Można wybrać partię mięśni, które będziemy ćwiczyć. Bardzo popularne są także Full Body Workout, które można ćwiczyć także z hantlami 2 kg. Jest to trening ogólnorozwojowy całego ciała, polega on na zaangażowaniu wszystkich mięśni podczas jednego treningu. FBW redukuje tkankę tłuszczową, buduję masę mięśniową oraz zwiększa siłę. Jest to również bardzo atrakcyjny trening dla osób, które nie lubią uczucia bólu po treningu. Objętość ćwiczeń na poszczególne partie jest mniejsza, więc też ból jest mniej odczuwalny. Ćwiczenia z hantlami 2 kg będą zależały przede wszystkim od preferencji ćwiczącego. Gotowe plany treningowe można znaleźć w Internecie czy omówić je z profesjonalnym trenerem.

Jakie hantle 2 kg wybrać na początek?

Osoby zupełnie początkujące, które wcześniej nie ćwiczyły zbyt intensywnie mogą zacząć ćwiczenia z hantlami nawet od bardzo niewielkiego obciążenia, np. 0,5 kg. Będzie to dobry ciężar dla większości kobiet, które planują dopiero rozpocząć ćwiczenia z hantlami. Potem, raz ze wzmocnieniem mięśni, można sięgać po cięższe obciążenie. Dobrą praktyką jest stopniowe zwiększanie ciężaru o 0,5 kg. Kobiety, które są nieco bardziej wysportowane lub początkujący mężczyźni, mogą zacząć od hantli 2 kg. A dla osób, które mają już duże doświadczenie w tym temacie będą dobre hantle z wyższym obciążeniem. Wagę wybranych hantli można też przetestować w sklepie sportowym czy na siłowni, np. w seriach ćwiczeń, np. podniesienie pary wybranych ciężarków równocześnie obydwiema rękami na wysokość ramion – przynajmniej 10 razy.

Jaki rodzaj hantli kupić?

Hantle stanowią wyposażenie niemal każdej sali fitness i siłowni. Są także coraz popularniejszym sprzętem w domu. Z uwagi na swoją wszechstronność stanowią doskonały pomysł na rzeźbienie sylwetki, pomagają pracować nad masą mięśniową oraz ujędrniają ciało. Dają spektakularne efekty w dość krótkim czasie. Hantle 2 kg są dobrą propozycją zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów. Jeśli zastanawiasz się, jakie hantle 2 kg kupić, warto wziąć pod uwagę materiał, z jakiego zostały wykonane:

  • hantle żeliwne – jedne z najbardziej popularnych hantli 2 kg. Swoją popularność zawdzięczają głównie wyjątkowej trwałości, prostocie oraz niezbyt wygórowanej cenie. Tanie hantle 2 kg żeliwne świetnie sprawdzą się dla osób, które szukają dobrego, ekonomicznego rozwiązania do ćwiczeń domowych
  • gumowe – posiadają doskonałe właściwości antypoślizgowe. Mogą być one pokryte gumą w całości, być wyposażone w gumowe talerze lub posiadać tylko gumowe zakończenia
  • hantle neoprenowe – ten sprzęt sportowy jest także wykonany z żeliwa, ale posiada użyteczne pokrycie z kauczuku syntetycznego, czyli neoprenu. Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne, kauczuk nie wchłania wilgoci, zapobiegają ślizganiu się dłoni, a tym samym zapewnia stabilny chwyt w czasie ćwiczeń. Zwiększa to bezpieczeństwo podczas treningów. Oprócz tego takie hantle nie rysują podłogi
  • hantle winylowe – zazwyczaj wewnątrz wypełnione są masą betonową, którą przykrywa gruba warstwą winylu. Są trwałe, wytrzymałe, łatwe w czyszczeniu, świetnie nadają się do domowego fitnessu, posiadają przyjemny design. Hantle 2 kg winylowe są bardzo dobrą propozycją na wyposażenie domowej siłowni
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz Kategoria: Sport mikolaj.pr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *