Strona główna » Hobby » Zwierzęta » Ranking akwariów » Ranking kamieni do akwarium
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Hobby » Zwierzęta » Ranking akwariów » Ranking kamieni do akwarium
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking: Tanie kamienie do akwarium – jakie kamienie do akwarium wybrać w 2022 roku?

Jeśli fascynuje Cię piękno podwodnego świata i planujesz zakup domowego zbiornika wodnego lub już taki posiadasz, poznaj nasz ranking kamieni do akwarium. To przegląd różnorodnych propozycji do aranżacji środowiska podwodnej fauny i flory. Skały, kamienie oraz wulkany, tunele i wodospady. To wszystko możesz mieć w swoim, domowym akwarium. Sprawdź, jakie kamienie do akwarium pomogą stworzyć niepowtarzalny klimat podwodnej krainy w domowych warunkach. Najlepsze kamienie do akwarium znajdziesz w sklepach internetowych oraz stacjonarnych na terenie całego kraju.

Ranking kamieni do akwarium – TOP 10 najlepszych kamieni do akwarium

MiejsceNazwa kamieni do akwariumCenaNajtańsza oferta
1 Aqua d’ella Wodospad do akwarium Moss Rock mały 234/434963299 złSprawdź teraz
2 TRIXIE TX-8855 DEKORACJA SKAŁY 45X22X28,5 CM192 złSprawdź teraz
3 TRIXIE TX-8859 DEKORACJA SKAŁY 31,5X17X26,5CM121 złSprawdź teraz
4 Stone Garden Gnejs Kora Kamienna 11-32mm 5kg11 złSprawdź teraz
5 AQUAEL WULKAN 19×14,5×15,539 złSprawdź teraz
6 Stone Garden Kamień Otoczak Czarny 15-25mm 20kg38 złSprawdź teraz
7 Piasek Żwir Grys Marmur Kamyk Do akwarium BIAŁY36 złSprawdź teraz
8 TRIXIE DEKORACJA SKAŁA z DRzEWEM 25X17X10cm56 złSprawdź teraz
9 Zolux Dekoracja Skała Z Rośliną 385 złSprawdź teraz
10 At Sztuczna Skała Akwariowa KH-42 Amazonka39 złSprawdź teraz

Opis najlepszych kamieni do akwarium

1. Aqua d’ella Wodospad do akwarium Moss Rock mały 234/434963

 Aqua d'ella Wodospad do akwarium Moss Rock mały 234/434963

Cena: ok. 299 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Aqua d’ella Wodospad do akwarium Moss Rock mały 234/434963 to niezwykle atrakcyjna ozdoba, zachwycająca zarówno swoim naturalistycznym wyglądem, jak i efektami, jakie tworzy zamontowana w niej pompa. Znajdujący się na dnie podwodnej skały piasek kwarcowy jest wyrzucany w górę przez strumień powietrza, a opadając tworzy efekt wodospadu. W zestawie znajduje się: wodospad z wężem powietrza, zawór zwrotny, paczka piasku kwarcowego oraz pompa powietrza. Skała udekorowana mchem i roślinnością prezentuje się niczym prawdziwe góry, gdzieś na bezkresnych, nieodkrytych oceanicznych wodach. Kolory jasnego brązu i zieleni doskonale współgrają z barwami podwodnego świata. Kształt skały z wodospadem jest też atrakcyjny dla pływających w akwarium ryb, które znajdą tam dla siebie schronienie. Dekoracja jest wykonana z tworzywa sztucznego, które na długo posłuży jako efektowna ozdoba w domowym akwarium. Wymiary produktu to:  25,5 x 18 x 31 cm (dł. x szer. x wys.). Ozdoba jest przeznaczona do małych i średnich akwariów.

2. TRIXIE TX-8855 DEKORACJA SKAŁY 45X22X28,5 CM

 TRIXIE TX-8855 DEKORACJA SKAŁY 45X22X28,5 CM

Cena: ok. 192 zł
Znajdź najtańszą ofertę

TRIXIE TX-8855 DEKORACJA SKAŁY 45X22X28,5 CM to propozycja do dekoracji w dużym akwarium lub terrarium. Skały minimalnie pokryte sztuczną roślinnością wyglądają tak realistycznie, że wiele podwodnych zwierząt chętnie skorzysta z ich kształtów, aby znaleźć schronienie i ukryć się w skalnych zakamarkach, niczym w prawdziwych górskich ścianach. Produkt jest wykonany z mocnego tworzywa sztucznego, łatwego do utrzymania w czystości i bezpiecznego dla zwierząt. Ozdoba skalna jest odpowiednia zarówno do słonego, jak i słodkowodnego akwarium. Chropowata powierzchnia skalnych ścianek umożliwia też wspinaczkę, dlatego z zabaw na skałach skorzystają różne gatunki zwierząt zamieszkujące podwodne rejony, jak i żyjące w terrarium gady. Górski krajobraz przypomina naturalne środowisko egzotycznych zwierząt, dlatego tworzy nie tylko oryginalny klimat w domowej aranżacji mieszkania pupila, ale i sprawia mu wielką przyjemność korzystania ze skalnych mini półek. Dobre i tanie kamienie do akwarium i terrarium mają wymiary: 45 x 22 x 28,5 cm. Skały można łączyć z innymi dekoracjami, tworząc unikatowe środowisko dla domowych ulubieńców.

3. TRIXIE TX-8859 DEKORACJA SKAŁY 31,5X17X26,5CM

 TRIXIE TX-8859 DEKORACJA SKAŁY 31,5X17X26,5CM

Cena: ok. 121 zł
Znajdź najtańszą ofertę

TRIXIE TX-8859 DEKORACJA SKAŁY 31,5X17X26,5CM to najlepsze kamienie do akwarium, które równie ciekawie mogą prezentować się w terrariach. Produkt wykonany z trwałego tworzywa sztucznego wysokiej jakości, może być stosowany w akwariach słodkowodnych lub z wodą morską. Dekoracja prezentuje się wspaniale zarówno w naturalnym, jak i sztucznym oświetleniu. Skały pokryte mchem i niewielką roślinnością, mają też specjalne otwory, przez które małe, egzotyczne ryby będą chętnie przepływać, szukając schronienia wśród skalistych podwodnych wzniesień. Model polecany przez nasz ranking kamieni do akwarium ma wymiary:  31,5X17X26,5cm, dlatego zmieści się już w średniej wielkości zbiorniku wodnym. Tworzywo, z którego są wyprodukowane sztuczne skały jest całkowicie bezpieczne dla zwierząt i środowiska wodnego. Łatwe do wyczyszczenia, ma lekko chropowatą powierzchnię, która urealnia obiekt widziany przez szklane szyby akwarium.

4. Stone Garden Gnejs Kora Kamienna 11-32mm 5kg

 Stone Garden Gnejs Kora Kamienna 11-32mm 5kg

Cena: ok. 11 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Stone Garden Gnejs Kora Kamienna 11-32mm 5kg to efektowne i dobre kamienie do akwarium. Szaro-brązowa barwa kamieni doskonale prezentuje się na dnie domowego zbiornika wodnego i tworząc tło dla roślin, dużych ozdób i kolorowych, egzotycznych ryb. Gnejs jest skałą metamorficzną, jedną z trzech głównych, budujących skorupę ziemską. Głównymi minerałami występującymi w gnejsie są kwarc, skalenie, chloryt, a także topaz czy granaty. Polecana przez nasz ranking kamieni do akwarium, Kora Kamienna Gnejs firmy Stone Garden może być wykorzystywana także w ogrodzie czy przestrzeni miejskiej. Lekko kwasowy odczyn pH (5,5) – nie wpływa negatywnie na rośliny rosnące w pobliżu, a wręcz przeciwnie sprzyja ich rozwojowi. Kamienie mają poziomo i równolegle ułożone warstwy mineralne, przez co doskonale imitują strukturę kory drzewnej. Kamień płukany ma łagodne krawędzie i szaro-brązową, lekko połyskującą powierzchnię. Różnorodna frakcja w rozmiarach 11-32 mm daje możliwość wykorzystania kamieni w małych, jak i większych akwariach. Opakowanie zawiera 5kg kory kamiennej.

5. AQUAEL WULKAN 19×14,5×15,5

 AQUAEL WULKAN 19x14,5x15,5

Cena: ok. 39 zł
Znajdź najtańszą ofertę

AQUAEL WULKAN 19×14,5×15,5 cm – to doskonała ozdoba każdego domowego zbiornika wodnego. Polecane, dobre kamienie do akwarium w kształcie wysokiego wulkanu są zachętą dla najmłodszych hobbystów, którzy  interesują się hodowlą ryb. Egzotyczny wygląd i możliwości uruchomienia sztucznego wulkanu to dodatkowa atrakcja produktu firmy AQUAEL. Po umieszczeniu we wnętrzu skały końcówki napowietrzającej uzyskamy spektakularne efekty bąbelkowych „wybuchów”. Przy odpowiednim oświetleniu, pod wpływem załamania refleksów świetlnych stają się różnokolorowe i przyciągają uwagę. Ozdoba zachwyci wielu obserwatorów podwodnego świata. Model prezentowany w naszym rankingu to najlepsze kamienie do akwarium, wykonane z bezpiecznych i trwałych materiałów. Sztuczna skała doskonale imituje prawdziwy kamień dzięki odpowiednio wyprofilowanej powierzchni, strukturze użytego materiału oraz realistycznym barwom. Wulkan doskonale prezentuje się zarówno w świetle naturalnym, jak i przy  sztucznych promieniach ledowych lamp. Wymiary skalnej dekoracji to : 20x15x15,5 cm

6. Stone Garden Kamień Otoczak Czarny 15-25mm 20kg

 Stone Garden Kamień Otoczak Czarny 15-25mm 20kg

Cena: ok. 38 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Stone Garden Kamień Otoczak Czarny 15-25mm 20kg to piękne i tanie kamienie do akwarium. Czarno-grafitowy kolor doskonale wygląda na dnie zbiornika wodnego. Podkreśla barwy roślinności, kontrastuje z jasnym ubarwieniem egzotycznych ryb, a pod wpływem wilgoci powierzchnia kamieni nabiera wyjątkowego połysku. Łagodny obrys kamienia typu otoczak i gładka powierzchnia sprawiają, że jest on przyjazny dla fauny żyjącej pod wodą. Większe kamienie mogą stać się doskonałą kryjówką, za którą schowają się małe ślimaki czy rybki żyjące głównie przy dnie. Otoczaki polecane przez nasz ranking kamieni do akwarium sprawdzą się także w oczkach wodnych, przydomowych fontannach i strumykach, jak i przy aranżacji przestrzeni w ogrodzie. Trwałe i wytrzymałe nie tracą swojej pierwotnej barwy i na długo upiększą domowe akwarium i inne miejsca.

7. Piasek Żwir Grys Marmur Kamyk Do akwarium BIAŁY

 Piasek Żwir Grys Marmur Kamyk Do akwarium BIAŁY

Cena: ok. 36 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Piasek Żwir Grys Marmur Kamyk Do akwarium BIAŁY to jasne najlepsze kamienie do akwarium, które doskonale sprawdzą się także w przestrzeniach wokół domu. Gatunek grysu Thasos White wspaniale podkreśli roślinność w domowym zbiorniku wodnym. Białe dno i zielone liście, drewniane i skalne ozdoby oraz barwne egzotyczne ryby stworzą niezwykły podwodny świat. Biały kolor prezentuje się doskonale zarówno w świetle naturalnym, jak i sztucznym oświetleniu ledowym. Nieskazitelna biel przywodzi na myśl egzotyczne wyspy z turkusową wodą mieniącą się w jasnymi promieniami słońca. Funkcjonalny i tani w użyciu grys można użyć do wielu różnych wypełnień, zarówno jako dno w akwarium, jak i w przydomowych rabatach czy donicach. Frakcja to 15-32 mm. W opakowaniu znajduje się 20kg kamieni.

8. TRIXIE DEKORACJA SKAŁA z DRzEWEM 25X17X10cm

 TRIXIE DEKORACJA SKAŁA z DRzEWEM 25X17X10cm

Cena: ok. 56 zł
Znajdź najtańszą ofertę

TRIXIE DEKORACJA SKAŁA z DRZEWEM 25X17X10 cm to oryginalna i wyglądająca naturalnie ozdoba do domowego akwarium. Skalna półka wsparta na głazach może być świetnym miejscem do kryjówki dla żyjących w wodzie ryb, skorupiaków czy ślimaków. Dobre kamienie do akwarium pełnią więc funkcję dekoracyjną, jak i pożyteczną dla podwodnej fauny. Realistyczne kształty i barwy wiernie oddają wygląd prawdziwych skał, a wykonane z bezpiecznej dla zwierząt żywicy poliestrowej posłużą na długo i są łatwe do utrzymania w czystości. Skalna półka to także doskonała dekoracja do terrarium, w którym niewielkie gady czy płazy mogą skorzystać z odpoczynku na płaskiej powierzchni i wygrzewać się w ciepłych promieniach świetlnych lampy. Znajdujący się obok skały pień drzewa można wykorzystać do nasadzeń dodatkowej roslinności lub pozostawić jako dodatkową formę kryjówki dla najmniejszych pupili. Wymiary skały z drzewem to: 25 x 17 x 10 cm.

9. Zolux Dekoracja Skała Z Rośliną 3

 Zolux Dekoracja Skała Z Rośliną 3

Cena: ok. 85 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zolux Dekoracja Skała Z Rośliną 3 dzięki swoim niewielkim rozmiarom sprawdzi się nawet w małych akwariach. Ozdoba jest wykonana z mieszanki żywic, bezpiecznych dla zwierząt i środowiska wodnego. Skalna ozdoba ma charakterystyczne tunelowe otwory, przez które chętnie będą przepływać akwariowe ryby, a inni mieszkańcy domowego zbiornika wodnego, znajdą w nich swoje tymczasowe schronienie. W komplecie ze skałą otrzymamy także sztuczną roślinność, której soczysta zieleń wprowadzi przyjazny klimat w podwodnym świecie, a wiotkie, elastycznie wyginające się liście będą efektownie falować pod wpływem strumieni powietrza, jakie generują urządzenia natleniające wodę. Podstawa wykonana w formie kamienistego podłoża stabilnie utrzyma mini skałę na dnie akwarium. Dekoracja skalna z rośliną, prezentowana przez nasz ranking kamieni do akwarium ma wymiary całkowite: 155 x 110 x 260 mm.

10. At Sztuczna Skała Akwariowa KH-42 Amazonka

 At Sztuczna Skała Akwariowa KH-42 Amazonka

Cena: ok. 39 zł
Znajdź najtańszą ofertę

ATG Sztuczna Skała Akwariowa KH-42 Amazonka jest doskonałym uzupełnieniem dekoracji z serii Amazonka. Z równie dobrym efektem zaprezentuje się na innym tle. Naturalistyczne barwy kamieni i charakterystyczny kształt skał są oddane w wyjątkowo wierny sposób. Dzięki najnowszym technologiom produkcji dekoracja sprawia wrażenie prawdziwej, a jednocześnie jest wykonana z materiałów bezpiecznych dla zwierząt i środowiska. Skalista dekoracja może też być miejscem kryjówek i wodnych zabaw. Pomiędzy skałami znajduje się prześwit, w którym zmieszczą się małe ryby pływające w domowych akwariach. Dekoracja skalna polecana przez nasz ranking kamieni do akwarium ma wymiary całkowite: 12 x 20 x 12 cm.

Poradnik zakupowy kamieni do akwarium

Jak urządzić akwarium dla rybek i jak wybrać dobre kamienie do akwarium?

Hodowla rybek to zajęcie, które wymaga wprawdzie niedużo uwagi na co dzień, ale obliguje opiekuna do systematyczności i dobrego przygotowania sprzętów i akcesoriów, które pomagają utrzymać środowisko wodne w odpowiednim stanie. Przechodząc przez kolejne etapy zakupów, rozpoczynamy oczywiście od zbiornika, który warto dobrać zarówno do wielkości naszego mieszkania, jak i naszych planów co do rozwijania hobby. Niewielkie akwarium równie pięknie ozdobi przestrzeń, a nie będzie wymagało zarówno kosztownego wyposażenia, jak i zaawansowanych prac porządkowych. Kolejno kupujemy także odpowiednio dobrane filtry, grzałkę, oświetlenie, termometr czy napowietrzacz, a także roślinność i dekoracje. Wybierając dobre kamienie do akwarium nie dajmy się zwieść pozorom, iż zwyczajny kamień jest dostępny choćby nad pobliską rzeką. Jeśli nie wiesz, jakie kamienie do akwarium powinny znaleźć się w domowym zbiorniku wodnym, zapytaj w sklepie zoologicznym. Specjalnie przygotowane przez producentów kamieni, surowce są odpowiednio oczyszczone i nie wniosą do podwodnego świata Twoich rybek, niebezpiecznych bakterii. Podobnie wybierz ozdobne korzenie.

Jak urządzić akwarium dla bojownika?

Bojownik to popularna nazwa ryb słodkowodnych Betta z rodziny okoniokształtnych. Średniej wielkości bojowniki są łatwe w pielęgnacji i hodowli, dlatego chętnie wybierają je również początkujący i niedoświadczeni akwaryści. Pojedynczy bojownik nie wymaga wprawdzie dużego zbiornika, ale warto zainwestować w akwarium o długości przynajmniej 60 cm. Naklejenie tła na ściance zbiornika zapobiegnie odbijaniu się postaci bojownika w szkle, niczym w lustrze, a przez to ryba stanie się mniej agresywna i spokojnie będzie spędzać czas w swoim podwodnym świecie. Odpowiednia temperatura wody dla bojownika powinna się wahać w granicach 20-26 stopni Celsjusza, pH 5-8, a twardość wody 5-15. Podłożem niech będą najlepsze kamienie do akwarium o różnej frakcji, lecz na najwyższej warstwie powinny być te najdrobniejsze, aby nie poranić ryby. Dodatkowo warto wzbogacić otoczenie atrakcyjną roślinnością. Ponieważ w naturalnym środowisku bojowniki preferują wody stojące, nie należy zbyt często burzyć ich spokoju sztucznym ruchem powierzchni wody.

Czy warto kupić kamienie do akwarium?

Jeśli właśnie decydujesz o tym, jakie kamienie do akwarium wybrać, sprawdź różnorodne propozycje producentów. Oprócz drobnoziarnistych wersji na podłoże zbiornika wodnego, znajdziesz różnorodne kształty i wielkości kamieni, skał czy mini wulkanów, doskonale imitujących prawdziwe skarby natury. Twój domowy, podwodny mikroświat nabierze unikalnego i zachwycającego wyglądu, a pływające w nim ryby zyskają mnóstwo miejsca, które wykorzystają jako fascynujące kryjówki i schronienie na co dzień.

Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz Kategoria: Zwierzęta mikolaj.pr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.