Strona główna » Dom i ogród » Ogród » Ranking kosiarek » Ranking kosiarek automatycznych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Dom i ogród » Ogród » Ranking kosiarek » Ranking kosiarek automatycznych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking kosiarek automatycznych – jaką kosiarkę automatyczną wybrać?

Dobre kosiarki automatyczne to urządzenia, które posiadają niemal niekończącą się listę zalet. Przede wszystkim pozwalają zaoszczędzić bardzo dużo czasu, są dosyć ciche i łatwe w przechowywaniu. W porównaniu do traktorków ogrodowych czy tradycyjnych kosiarek, zajmują bardzo niewiele miejsca. Wszystko to sprawia, że są one bardzo popularne wśród kupujących. Zastanawiasz się, jaka kosiarka automatyczna sprawdzi się na Twoim trawniku? Sprawdź ranking kosiarek automatycznych i wybierz najlepsze z nich!

Ranking kosiarek automatycznych – top 7 kosiarek automatycznych

MiejsceNazwaCenaNajtańsza oferta
1.Cub Cadet XR3 400010,199.00złSprawdź teraz
2.Einhell Automatyczna Freelexo 900 Lcd Bt3,076.58złSprawdź teraz
3.Hecht 56002,399.00złSprawdź teraz
4.Fuxtec Kosiarka Automatyczna Robot Koszący Zestaw2,399.00złSprawdź teraz
5.Bosch Indego M 700 06008B02033,695.69złSprawdź teraz
6.Stiga Autoclip 225 S (2R2002058/S17)5,940.00złSprawdź teraz
7.Stiga Autoclip M5 (2R2001608/ST1)4,519.00złSprawdź teraz

Poradnik zakupowy kosiarki automatycznej

1.Cub Cadet XR3 4000

Cub Cadet XR3 4000

Cena: ok. 10,199.00zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jest to najlepsza kosiarka automatyczna, która cieszy się największą popularnością wśród kupujących. Urządzenie wyróżnia się doskonałą jakością oraz bardzo dobrymi parametrami pracy. Pozwala na szybkie, sprawne, a jednocześnie bardzo dokładne koszenie trawników bez użycia naszej siły. Wyposażona została w dwa nowoczesne, indukcyjne silniki elektryczne. Bezszczotkowa technologia gwarantuje dużą wytrzymałość, wydajność oraz wydłuża jego żywotność.
Polecana kosiarka automatyczna działa w bardzo cichy sposób, dlatego też nie będzie ona w żaden sposób przeszkadzać osobom wypoczywającym w ogrodzie. Robot samodzielnie pielęgnuje nasz ogród, automatycznie dobiera odpowiedni tor jazdy w zależności od wysokości trawy i obciążenia. Oprócz tego ta idealna kosiarka automatyczna samoczynnie kieruje się w stronę stacji ładującej, w momencie, kiedy akumulator jest na wyczerpaniu. Instalacja urządzenia jest bardzo prosta, wystarczy postępować zgodnie z instrukcją dołączoną do produkt. Urządzenie nie tylko kosi, ale także mulczuje trawę. Skoszona trawa jest dokładnie rozdrabniana, dzięki czemu może pełnić funkcję naturalnego nawozu dla trawnika.

2.Einhell Automatyczna Freelexo 900 Lcd Bt

Einhell Automatyczna Freelexo 900 Lcd Bt

Cena: ok. 3,076.58zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zastanawiasz się, jaką kosiarkę automatyczną kupić do swojego ogrodu? Robot koszący Einhell Freelexo to propozycja dla osób, które szukają praktycznych, a jednocześnie ekonomicznych rozwiązań. Urządzenie wyróżnia się stosunkowo niską ceną oraz doskonałą jakością i wytrzymałością. Ta stosunkowo tania kosiarka automatyczna jest niezwykle funkcjonalna, została wyposażona w czujnik deszczu, dzięki czemu może przerwać pracę w czasie opadów oraz wrócić do stacji dokującej. Kiedy przestanie padać, robot samoczynnie wznowi pracę.
Ta bardzo dobra kosiarka automatyczna sprawdzi się świetnie na powierzchniach trawników do 1200 m². Urządzenie wyposażone zostało w specjalny czujnik wysokości trawy. Dzięki czemu samoczynnie potrafi wybrać obszary, wymagające skoszenia. Istotną kwestią jest również fakt, że robot posiada zabezpieczenie przed kradzieżą – PIN i sygnał ostrzegawczy. Wszystko to sprawia, że polecana kosiarka automatyczna to jeden z najbardziej popularnych produktów w tej kategorii. Kupujący cenią sobie jej cichą i wydajną pracę oraz praktyczne funkcje dodatkowe.

3.Hecht 5600

Hecht 5600

Cena: ok. 2,399.00zł
Znajdź najtańszą ofertę

Szukasz dobrej kosiarki automatycznej? Zależy Ci na rozsądnej cenie, dobrej jakości oraz wysokiej funkcjonalności? Robot koszący Hecht może okazać się dla Ciebie jedną z najlepszych propozycji. Przede wszystkim urządzenie zaskoczy Cię swoją jakością i doskonałymi parametrami pracy. Korpus kosiarki został wykonany z mocnego tworzywa sztucznego, dzięki czemu robot jest bardzo wytrzymały.
Polecana kosiarka automatyczna została wyposażona w duże, szerokie koła. Dzięki temu może swobodnie pracować niemal na każdym terenie. Urządzenie samodzielnie pielęgnuje trawniki do 500 m2. Koszenie nie wymaga naszej ingerencji, kosiarką kieruje nowoczesny system nawigacji. Robot pracuje cicho i wydajnie. Wyróżnia się przyjemną estetyką, niską masą oraz stosunkowo małymi rozmiarami. Dzięki temu jest łatwy w przenoszeniu i przechowywaniu. Ta bardzo dobra kosiarka automatyczna to jedna z najlepszych możliwych propozycji w tym budżecie.

4.Fuxtec Kosiarka Automatyczna Robot Koszący Zestaw

Fuxtec Kosiarka Automatyczna Robot Koszący Zestaw

Cena: ok. 2,399.00zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ta idealna kosiarka automatyczna kosi powierzchnie do 1000 m². Jest to doskonała propozycja dla właścicieli dużych ogrodów i działek, którym zależy na tym, aby ich trawniki były regularnie i dokładnie koszone bez ich udziału. Urządzenie jest niemal bezobsługowe, można je kontrolować i programować przy pomocy smartfona. Działa niezawodnie i stosunkowo cicho, dzięki czemu nie przeszkadza w czasie wypoczynku.
Ta bardzo dobra kosiarka automatyczna została wyposażona w zabezpieczenie przed przeciążeniem oraz czujnik deszczu. Oprócz tego urządzenie posiada wodoodporną konstrukcję oraz trzy koła, dzięki którym możliwa jest lepsza zwrotność. Kosiarka posiada także funkcję automatycznego zatrzymania, w momencie, gdy przewód ograniczający zostanie zerwany lub odłączony. Bardzo dobra jakość urządzenia oraz dobre parametry pracy, sprawiają że polecana kosiarka automatyczna jest doskonałą propozycją dla osób szukających praktycznych i funkcjonalnych rozwiązań.

5.Bosch Indego M 700 06008B0203

Bosch Indego M 700 06008B0203

Cena: ok. 3,695.69zł
Znajdź najtańszą ofertę

Szukasz urządzenia, które wyróżnia się doskonałą jakością pracy? Kosiarka marki Bosch to propozycja dla osób, które są właścicielami trawników i ogrodów do powierzchnia nie przekracza 700 m². kosiarka automatyczna została wyposażona w inteligentny system nawigacji LogiCut. Dzięki niemu możliwe jest wybranie najlepszej trasy koszenia. Dzięki temu urządzenie pracuje niezwykle dokładnie i starannie oraz nie pozostawia po sobie śladów. Urządzenie mulczuje trawę, dzięki czemu dokładnie rozdrobniona trawa może pełnić funkcję naturalnego nawozu dla trawnika.
Ta idealna kosiarka automatyczna wyposażona została w specjalne czujniki zderzeniowe, dzięki którym z łatwością może wykrywać przeszkody i omijać je w razie potrzeby. Urządzenie, jako jedyne na rynku samodzielnie wykonuje mapę trawnika, a następnie opracowuje plan pracy, dzięki czemu nie trzeba ręcznie programować kalendarza. Kosiarka automatyczna to doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy na bezobsługowym urządzeniu, które będzie doskonale pielęgnować trawniki wokół domu.

6.Stiga Autoclip 225 S (2R2002058/S17)

Stiga Autoclip 225 S (2R2002058/S17)

Cena: ok. 5,940.00zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zastanawiasz się, jaką kosiarkę automatyczną wybrać do swojego ogrodu? Ta idealna kosiarka automatyczna to doskonała propozycja dla osób, którym zależy na tym, by ich trawnik prezentował się zawsze pięknie i doskonale przy minimalnym nakładzie pracy. Robot napędzany jest wysokiej jakości silnikiem bezszczotkowym. Urządzenie jest proste w obsłudze, wystarczy go zaprogramować za pomocą aplikacji albo poprzez wbudowaną klawiaturę i wyświetlacz. Robot jest odpowiedni do trawników o maksymalnej powierzchni do 1100 m².
Polecana kosiarka automatyczna wyposażona została w specjalny czujnik wykrywający skoszoną trawę oraz czujnik podniesienia, który zablokuje nóż w ciągu 3 sekund od chwili podniesienia kosiarki. Co jeszcze wyróżnia polecane urządzenie? Kosiarka wyposażona jest także w czujnik deszczu, dzięki czemu w razie opadów urządzenie powróci do stacji dokującej i poczeka, aż przestanie padać. Czujnik wykrywania przeszkód pozwala na swobodną i bezpieczną pracę urządzenia bez naszej ingerencji. Wszystko to sprawia, że polecana kosiarka automatyczna to jeden z najlepszych produktów w tej kategorii.

7.Stiga Autoclip M5 (2R2001608/ST1)

Stiga Autoclip M5 (2R2001608/ST1)

Cena: ok. 4,519.00zł
Znajdź najtańszą ofertę

Szukasz dobrej kosiarki automatycznej przeznaczonej do ogrodów o mniejszej powierzchni? Robot koszący Autoclip M5 przeznaczony jest do trawników nie przekraczających 500 m². Pracuje bardzo wydajnie, precyzyjnie oraz cicho, dlatego też będzie świetną propozycją dla osób, które nie lubią hałasu oraz dla wszystkich tych, którzy często wypoczywają w ogrodzie.
Polecana kosiarka automatyczna jest bardzo prosta w obsłudze, wystarczy ją zaprogramować za pomocą dedykowanej aplikacji, a robot samodzielnie skosi trawę w całym ogrodzie. Urządzenie jest niemal całkowicie bezobsługowe, dzięki czemu nie musimy w żaden sposób nadzorować jego pracy. jest to rozwiązanie idealne dla osób, które nie lubią, bądź nie mają czasu na samodzielnie koszenie trawników. Ta bardzo dobra kosiarka automatyczna posiada niewielki rozmiar, dzięki czemu jest łatwa w przechowywaniu i przenoszeniu.

Poradnik zakupowy Ranking kosiarek automatycznych – top 7 kosiarek automatycznych

Choć kosiarki automatyczne nie są jeszcze u nas tak często kupowane, jak na Zachodzie, to jednak z roku na rok ich popularność wciąż rośnie. Kosiarki automatyczne to urządzenia bardzo praktyczne, posiadające naprawdę wiele zalet. Przede wszystkim koszą trawniki bardzo precyzyjnie i dokładnie.. Urządzenia te mogą być uzbrojone w specjalne tryby oraz w możliwość poruszania się po nierównym terenie, dzięki czemu potrafią one dotrzeć nawet w trudnodostępne miejsca. Większość dobrych kosiarek automatycznych wyposażona jest w specjalne czujniki, które pozwalają pracować im z dużą dokładnością oraz omijać napotykane przeszkody. Wszystko to sprawia, że pracują one bardzo precyzyjnie i wydajnie.

Najlepsze kosiarki automatyczne nie tylko koszą trawę, ale także jednocześnie ją mulczują, czyli dokładnie rozdrabniają. Czemu służy mulczowanie? Przede wszystkim tak rozdrobniona trawa możne pełnić funkcję naturalnego nawozu dla trawnika. Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne, a zarazem ekologiczne. Wiele modeli kosiarek automatycznych posiada także specjalne czujniki, które pozwalają pracować urządzeniu w określonym trybie. Niektóre z nich mają np. wbudowany czujnik deszczu, który pozwala przerwać koszenie w razie opadów i powrócić do niego, kiedy deszcz przestanie padać.

Oczywiście największą zaletą sprzętów tego typu jest to, że minimalizują one zupełnie czynnik ludzki, czyli są one prawie zupełnie bezobsługowe. Wystarczy je odpowiednio zaprogramować, a resztę pracy wykonają same. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy oszczędzić nie tylko bardzo dużo czasu, ale także pracy i energii, które z powodzeniem możemy przeznaczyć na inne czynności. Dobre kosiarki automatyczne działają cicho, więc nie będą stanowiły żadnej przeszkody nawet podczas wypoczynku w ogrodzie. Urządzenia te są bezpieczne i bardzo ułatwiają codzienne życie, zwłaszcza właścicielom dużych i przestronnych ogrodów.

Jak wybrać dobrą kosiarkę automatyczną?

Jedną z najważniejszych kwestii przy wyborze kosiarki automatycznej jest oczywiście to, do jakich powierzchni jest przeznaczona. Niektóre modele pozwalają na koszenie nawet bardzo dużych trawników aż do 5000 m², inne z kolei będą odpowiednie do mniejszych powierzchni, np. 500 m., jeśli nasz ogród ma prosty kształt i jednolity teren, wybór kosiarki jest nieco łatwiejszy. Sytuacja wygląda nieco inaczej, jeżeli ogród charakteryzuje się skomplikowaną budową, a jego teren nie jest jednolity. Wówczas najlepszym rozwiązaniem będą profesjonalne urządzenia wyposażone w specjalne czujniki, które pozwolą omijać przeszkody.

Wybierając idealną kosiarkę automatyczną warto także zwrócić uwagę na markę produktu. Najlepiej wybierać urządzenia od znanych i cenionych producentów, które charakteryzują się dużą trwałością i wytrzymałością. Czy tania kosiarka automatyczna z marketu to dobry wybór? Niestety, najczęściej okazuje się, że nie jest to dobra decyzja zakupowa. Urządzenia te mogą być mniej dokładnie, wyróżniać się mniejszą wytrzymałością oraz większą awaryjnością. Biorąc pod uwagę, że wielu z nas zależy na tym, że sprzęt działał jak najdłużej, najlepszą decyzją jest zakup sprawdzonych urządzeń.

Wybierając najlepszą kosiarkę automatyczną warto także zwrócić uwagę na czas pracy urządzenia oraz pozostałe funkcje. Istotną kwestią jest także rodzaj sterowania oraz mulczowanie, czyli rozdrabnianie trawy, która może służyć, jako naturalny nawóz dla trawnika. Warto pamiętać o tym, że dobre kosiarki automatyczne to urządzenia, które mają nam służyć niezawodnie przez wiele lat, a nie tylko przez kilka sezonów. Dlatego też warto bardzo dokładnie przemyśleć swój zakup. Dobrą praktyką jest sprawdzenie przed zakupem, jakie dany produkt ma opinie. Kosiarka automatyczna wyróżniająca się dobrymi recenzjami, ma większe szanse sprawdzić się także w naszych ogrodach.

Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska
Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska Kategoria: Ogród ola.gr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.