Strona główna » AGD » Małe AGD do kuchni » Ranking krajalnic » Ranking krajalnic do wędlin
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » AGD » Małe AGD do kuchni » Ranking krajalnic » Ranking krajalnic do wędlin
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking krajalnic do wędlin – jaką krajalnicę do wędlin wybrać?

Zakup szynki w większym kawałku to ekonomiczny wybór, ale jednocześnie może nam przynieść wiele problemów, jeśli chodzi o ukrojenie idealnych plastrów szynki. Na szczęście na rynku są krajalnice do wędlin, które znacznie ułatwią nam przygotowanie doskonałych plastrów. Decydując się na zakup takiego urządzenia, spotykamy się z szerokim wyborem i nie wiemy, jakie wybrać. Jaki sprzęt posłuży nam przez długi czas? Która krajalnica będzie dla nas odpowiednia? Aby ułatwić zakupy, stworzyliśmy specjalny ranking najlepszych krajalnic do wędlin w 2022 roku.

Ranking krajalnic do wędlin – top 4 krajalnic do wędlin

Miejsce Nazwa Cena od Najlepsza oferta
1 Stalgast Krajalnica do wędlin i serów d 25 cm nieprzywierająca powłoka (722252) 1757 zł Sprawdź teraz
2 Ma-Ga Krajalnica Do Wędlin 110P 2199 zł Sprawdź teraz
3 Edesa Krajalnica Do Wędlin (Cgsp-195E) 999 zł Sprawdź teraz
4 Vidaxl Profesjonalna Elektryczna Krajalnica Do Wędlin 220 Mm 1397 zł Sprawdź teraz

Recenzje krajalnic do wędlin

1. Stalgast Krajalnica do wędlin i serów d 25 cm nieprzywierająca powłoka (722252)

Stalgast Krajalnica do wędlin i serów d 25 cm nieprzywierająca powłoka (722252)

Cena: od. 1757 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Najlepsza krajalnica do wędlin i serów, która znajdzie swoje doskonałe zastosowanie w sklepach spożywczych, mięsnych czy w restauracjach. Dzięki niej szybko i precyzyjnie będziemy mogli ukroić odpowiednią ilość wędliny, na równe plastry. Urządzenie jest wykonane solidnie, a przy tym jest lekkie i łatwe w czyszczeniu, dzięki temu, że zostało wykonane ze specjalnego odlewu aluminium, które gwarantuje wysoką jakość i wydajność krajalnicy. Dzięki specjalnej powłoce wędlina nie będzie przywierała, co przekłada się na komfort w użytkowaniu i ma szczególnie ważne znaczenie, jeśli kroimy jej większą ilość. Ponadto urządzenie ma wbudowaną ostrzałkę, dzięki czemu noże zawsze będą idealnie ostre, a także pokrętło, które reguluje grubość krojenia wędliny czy sera. To wszystkie sprawia, że jest to krajalnica wysokiej jakości, która zadowoli każdego, kto będzie chciał cieszyć się łatwością i komfortem w krojeniu produktów spożywczych, szczególnie przy natężonym ruchu w punktach gastronomicznych czy w sklepach.

2. Ma-Ga Krajalnica Do Wędlin 110P

Ma-Ga Krajalnica Do Wędlin 110P

Cena: od. 2199 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Bardzo dobre urządzenie do krojenia wędlin, które jest trwałe i solidnie wykonane z materiałów najwyżej jakości. Te części, które mają kontakt z żywnością, są wykonane ze stali nierdzewnej. Natomiast reszta została zrobiona ze specjalnego odlewu aluminium, który jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i sprawia, że urządzenie posłuży przez lata.
Ponadto, producent zwrócił uwagę, na bezpieczeństwo i urządzenie włącza się po naciśnięciu specjalnego przycisku, a także ma zamontowaną specjalną blokadę, aby przy chwilowym braku prądu, maszyna nie włączyła się samoczynnie. Bezpieczeństwo w kuchni to podstawa, dlatego przy tej krajalnicy mamy pewność, że ostrze nie włączy się samo. Krajalnica jest też bardzo łatwa do utrzymania w czystości, dzięki prostym zdemontowaniu części, co również jest ważne, szczególnie że jest to sprzęt, który ma kontakt z żywnością. Te wszystkie najlepsze cechy, gwarantują, że korzystanie z tego urządzenia będzie przyjemnością, zwłaszcza w punktach gastronomicznych czy w sklepach.

3. Edesa Krajalnica Do Wędlin (Cgsp-195E)

Edesa Krajalnica Do Wędlin (Cgsp-195E)

Cena: od. 999 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Polecana przez innych użytkowników krajalnica do wędlin, która gwarantuje idealne plastry za każdym razem. Dzięki małemu rozmiarowi, zmieści się w każdej kuchni, a znacznie ułatwi pracę, szczególnie w kuchni gastronomicznej czy w sklepach spożywczych. Specjalny odlew aluminium jest doporny na uszkodzenia mechaniczne, działanie kwasów czy soli, a także ma właściwości antykorozyjne, dzięki czemu to urządzenie posłuży nam doskonale przez lata. Jest to zatem ekonomiczny wybór, ponieważ jednorazowy zakup, wysokiej jakości urządzenia kuchennego, gwarantuje najlepszą wydajność pracy przez wiele lat i nie trzeba będzie kupować kolejnej krajalnicy. Ponadto dzięki specjalnym, plastikowym osłonom, mamy gwarancję bezpieczeństwa w kuchni, co ma szczególnie ważne znaczenie przy obsłudze tego typu urządzeń. Jest to zatem jedno z lepszych urządzeń, które doskonale kroi wędlinę, a przy tym cieszy się solidnym wykonaniem, które wpadnie w gusta wymagających nabywców.

4. Vidaxl Profesjonalna Elektryczna Krajalnica Do Wędlin 220 Mm

Vidaxl Profesjonalna Elektryczna Krajalnica Do Wędlin 220 Mm

Cena: od. 1397 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Jedno z najlepszych urządzeń, które zostało wykonane z niezwykłą precyzją, z dbałością o każdy detal, aby nabywca mógł cieszyć się wysoką jakością krojenia wędliny czy sera. Jest profesjonalnej jakości krajalnica, która idealnie sprawdzi się w zarówno w lokalach gastronomicznych, jak i w domowej kuchni, osób, którzy cenią sobie wysokiej jakości urządzenie kuchenne. Biorąc pod uwagę, że jest to jednorazowy zakup, na wiele lat, ponieważ krajalnica jest wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne i trwała, jest to produkt stosunkowo tani. Ponadto krajalnica jest odporna na korozję i jest łatwa do utrzymania w czystości, co ma duże znaczenie, szczególnie jeśli chodzi o urządzenia, które mają codzienny kontakt z żywnością. Specjalny uchwyt chroni nasze palce przed ostrzem, co przekłada się na duże poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Te wszystkie cechy sprawiają, że jest to wysokiej jakości urządzenie kuchenne.

Poradnik zakupowy krajalnicy do wędlin

Jaka jest krajalnica do wędlin?

Możemy w sklepie kupić już pokrojoną wędlinę, ale zazwyczaj takie opakowania są mało wydajne, a częste ich kupowanie, przekłada się w końcu na poniesienie większych kosztów, aniżeli miałoby to miejsce w przypadku zakupu jednego, dużego kawałka szynki. Do takiego produktu zdecydowanie przyda nam się specjalna krajalnica do wędlin, która pokroi za nas idealne plastry szynki. Jest do doskonała alternatywa dla tradycyjnego noża i będziemy mieli pewność, że za każdym razem uzyskamy najlepszy kawałek wędliny, o odpowiedniej grubości, wedle własnych upodobań.

Jakie wyróżniamy krajalnice do wędlin? Jaką kupić?

Mamy bardzo szeroki wybór tych niezawodnych urządzeń kuchennych, przez co nabywca może nie wiedzieć, na jaką krajalnicę się w końcu zdecydować. Zatem przyjrzyjmy się bliżej jakie mamy dostępne modele i jakie jest ich zastosowanie. Taka wiedza, na pewno rozwieje nasze wątpliwości i już będziemy wiedzieć, czego oczekujemy od tego urządzenia kuchennego.

Podział na sposób działania.

 • Krajalnice mechaniczne- czyli ostrze jest wprawiane w ruch ręcznie, za pomocą specjalnej korbki. Jest to dobra alternatywa, jeśli zależy nam na oszczędności energii elektrycznej.
 • Krajalnice elektryczne- mają wbudowany silnik, przez co wymagają podłączenia do prądu. Takie urządzenie jest bardzo proste w obsłudze i znacznie przyspiesza prace w kuchni. Jeśli zależy nam na szybkim pokrojeniu wędliny, taka krajalnica będzie strzałem w dziesiątkę. Natomiast, aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa, szukamy takich krajalnic, które mają specjalną funkcję blokady, przed samoczynnym włączeniem się.

Jakie są ostrza w krajalnicach?

 • Gładkie- najlepsze ostrze do krojenia warzyw, serów czy wędlin. Krajalnica z takim nożem kroi precyzyjnie “miękkie” produkty, nie szarpie ich, dzięki czemu zawsze możemy cieszyć się wysoką jakością pokrojonych produktów.
 • Z ząbkami- idealnie sprawdzi się w przypadku krajalnic do chleba, czy innych produktów, które mają twardą gramaturę. Bez problemu sobie poradzi z takimi artykułami spożywczymi, a przy tym jest to uniwersalny nóż, stosowany w urządzeniach kuchennych.

Z jakimi rodzajami podajnika się spotkamy?

 • Podajnik ze stali- jest stosowany w profesjonalnej jakości krajalnicach kuchennych. Stal gwarantuje dużą wydajność, a przy tym jest niezwykle odporna na uszkodzenia mechaniczne. Urządzenie z częściami metalowymi, doskonale sprawdzi się w restauracji czy w sklepach, gdzie jest konieczność bardzo częstego używania takiego sprzętu.
 • Podajnik z plastiku- urządzenie, które ma części plastikowe, jest niestety mniej odporne na uszkodzenia, ale jest przede wszystkim lekkie, dzięki czemu idealnie sprawdzi się w naszym zaciszu domowym. W domowej kuchni nie korzystamy tak często z takich sprzętów, jak ma to miejsce na przykład w restauracji, dlatego taka krajalnica będzie dla nas wystarczająca. Jest to również dużo tańsze rozwiązanie.

Korpus krajalnicy, jaki wybrać?

 • Krajalnica plastikowa- jest lekka i tania ale niestety nie jest tak wytrzymała na uszkodzenia, jak odpowiednik wykonany z lepszych materiałów. Takie urządzenie natomiast będzie zdecydowanie wystarczające, jeśli szukamy sprzętu do domowej kuchni. Przy odpowiednim użytkowaniu taka krajalnica może nam posłużyć przez wiele lat, nawet przy intensywnym użytkowaniu.
 • Krajalnica ze stali lub z metalu- jest to już wysokiej jakości urządzenie, które najlepiej sprawdzi się w wymagających sklepach, czy w restauracji. Są ciężkie, ale za to solidnie wykonane, co przekłada się na niebywałą wytrzymałość i wydajność urządzenia. Zatem jeśli zależy nam na wysokiej jakości krajalnicy, będzie to odpowiedni wybór, z tym że jest rozwiązanie również dużo droższe.

Bezpieczeństwo w kuchni, jakie zabezpieczenia powinna mieć dobra krajalnica do wędlin?

 • Specjalna osłona na palce- jest to świetne rozwiązanie, które gwarantuje, że wędlina będzie ukrojona precyzyjnie, a przy tym nasze ręce są cały czas pod ochroną. Taką funkcję może pełnić również dociskacz, który zapewni nam bezpieczeństwo w trakcie użytkowania krajalnicy.
 • Zabezpieczenie przed samoczynnym włączeniem- jest to niezwykle przydatna funkcja. Jeśli na chwilę zabraknie prądu, będziemy mieli pewność, że urządzenie nie włączy się samo, kiedy zasilanie zostanie przywrócone. Żeby krajalnica się włączyła i zaczęła kroić, konieczne jest przytrzymanie specjalnego przycisku, dzięki czemu mamy kontrolę nad tym, kiedy maszyna się uruchamia, a to znacznie zwiększa poziom komfortu i bezpieczeństwa w naszej kuchni.
 • Jeśli decydujemy się na zakup specjalnej krajalnicy do wędlin, warto również zwrócić uwagę, na to, czy urządzenie ma możliwość regulacji krojenia. Będziemy mogli w ten sposób uzyskać najlepsze dla siebie kawałki szynki. Im szerszy zakres grubości krojenia, tym mamy większe pole do popisu, zatem jest bardzo dobre rozwiązanie.
Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska
Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska Kategoria: Wyposażenie kuchni ola.gr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *