Strona główna » Hobby » Fotografia » Ranking lustrzanek » Ranking lustrzanek cyfrowych
Strona główna » Hobby » Fotografia » Ranking lustrzanek » Ranking lustrzanek cyfrowych

Ranking lustrzanek cyfrowych – najlepsze lustrzanki cyfrowe

Czym kierować się przy wyborze lustrzanki cyfrowej? Ważna jest nie tylko cena, ale i kilka elementów, z których składa się sam aparat. Ranking – najlepsze lustrzanki cyfrowe wskaże te modele, które są wyjątkowo warte uwagi. Bardzo ważna jest matryca. Chodzi nie tylko o technologię w jakiej została wykonana, ale również o jej rozdzielczość. Jaką lustrzankę cyfrową wybrać?

Ranking lustrzanek cyfrowych – top 3 lustrzanki cyfrowe

MiejsceNazwaCena odNajlepsza oferta
1Nikon D7500 czarny Body4175 złSprawdź teraz
2Canon EOS 2000D czarny + 18-55mm1799 złSprawdź teraz
3Pentax KP czarny body3999 złSprawdź teraz

Recenzje lustrzanek cyfrowych

1. Nikon D7500 czarny Body

Nikon D7500 czarny Body

Cena: od. 4175 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Ten model lustrzanki cyfrowej polecany jest zarówno przez amatorów, jak i profesjonalnych fotografów. Lustrzanka cyfrowa body wyposażona została w matrycę: 23.5 x 15.7 mm, CMOS. Ta idealna lustrzanka cyfrowa ma funkcję czyszczenia matrycy. Filmy przygotowywane z użyciem tego modelu lustrzanki cyfrowej kręcone są w rozdzielczości: 3840 x 2160. Przy czym rozdzielczość maksymalna to: 5568 x 3128. Tanie lustrzanki cyfrowe nie mogą poszczycić się tego typu parametrami. Nikon D7500 wyposażony został w migawkę cyfrową. Ponadto szybkość wykonywania zdjęć przy tej lustrzance cyfrowej to aż 8 kl./s. Aparat ma ciekawą funkcję, która odpowiada za samoczynne usuwanie kurzu z obiektywu. Według opinii dobre lustrzanki cyfrowe mają czujnik pomiaru światła RGB na poziomie 180 tys. pikseli. W skrócie ten model lustrzanki Nikon D7500 wykonuje zdjęcia o bardzo wysokiej rozdzielczości, a do tego płynnych przejściach tonalnych. Charakteryzuje się bardzo precyzyjnym rozpoznawaniem obiektów, a do ponadto wysoką czułością ISO. Materiały video rejestrowane są w rozdzielczości 4K/UHD.

2. Canon EOS 2000D czarny + 18-55mm

Canon EOS 2000D czarny + 18-55mm

Cena: od. 1799 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Dobre lustrzanki cyfrowe charakteryzują się wieloma cechami. Canon EOS 2000D ma większość z nich. Ten model aparatu wyposażony został w obiektyw o średnicy: 18-55 mm. Wymiary matrycy to: 22.3 x 14.9 mm, CMOS. Najlepsze lustrzanki cyfrowe rejestrują także filmy w wysokiej jakości. Canon EOS 2000D umożliwia nagrywanie filmów w rozdzielczości 1920 x 1080. Co do szybkości wykonywania zdjęć to jest ona na poziomie – 3 kl./s. Ta polecana lustrzanka cyfrowa wzbogacona została o migawkę szczelinową, mechaniczną oraz lampę błyskową. Ponadto ma wbudowaną funkcję rozpoznawania twarzy. Ta idealna lustrzanka cyfrowa pozwala nagrywać filmy w Full HD o kinematograficznej jakości. Dzięki aparatowi EOS 2000D z matrycą o rozdzielczości 24,1 MP, ta lustrzanka cyfrowa wykonuje zniewalające fotografie oraz filmy. Za sprawą wbudowanej funkcji – Wi-Fi i NFC, a także aplikacji Canon Camera Connect, zaraz po zrobieniu zdjęć, można je udostępnić. Co ciekawe, jej matryca jest 19-krotnie większa niż ta dostępna w typowym smartfonie.

3. Pentax KP czarny body

Pentax KP czarny body

Cena: od. 3999 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Wiecie jakie funkcje mają dobre lustrzanki cyfrowe? Wyposażone są w wiele przydatnych opcji, które przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym użytkownikom. Pentax KP ma matrycę o rozdzielczości: 23.5 x 15.6 mm, CMOS. Ten model lustrzanki cyfrowej idealnie czyści matrycę. Pozwala rejestrować filmy w rozdzielczości 1920 x 1080. Jak szybko robi zdjęcia? W serii, z prędkością 8 kl./s. Najlepsze lustrzanki cyfrowe mają na wyposażeniu migawkę cyfrową, mechaniczną. Warto wiedzieć, że Pentax KP to wyjątkowy model aparatu. Posiada on bowiem wysokiej klasy matrycę APS-C o rozdzielczości 24,32 MP. Jest kompaktowy, a do tego odporny na warunki atmosferyczne. Ta polecana lustrzanka cyfrowa ma 5-osiową stabilizację Shake Reduction II oraz czułość ISO wynoszącą aż 819000. Aparat jest niezwykle poręczny, a do tego sprawdzi się nawet przy niskich temperaturach (do -10 °C) i jest odporny na działanie pyłu.

Poradnik zakupowy lustrzanki cyfrowej

Wszyscy pasjonaci fotografii wiedzą, że najważniejszym elementem lustrzanki cyfrowej jest matryca. Bez jej udziału nie można by było wykonać żadnej fotografii. Jest to światłoczuły element, który zapisuje obraz. Matryce podzielić można ze względu na technologię w jakiej zostały wykonane. Wówczas wyróżnia się:

  • matrycę CCD, czyli Charge Coupled Device
  • CMOS, Complementary Metal Oxide Semiconductor

Aktualnie lustrzanki cyfrowe wyposażone są w matrycę CMOS, które rejestrują obraz z mniejszymi szumami. Dostępna jest również nowoczesna odmiana Live MOS, która łączy w sobie jakość obrazu CCD, przy mniejszym zużyciu prądu. Warto również zwrócić uwagę na rozdzielczość matrycy, która podawana jest w Mpix, czyli w mega pikselach. Nie jest to nic innego jak – ilość fotoczułych komórek w matrycy. Technologia w przypadku matryc w lustrzankach cyfrowych poszła znacznie do przodu. Obecnie modele aparatów mogą posiadać nawet 60 mln pikseli. Bardzo ważna jest także czułość matrycy, przyjmuje się, że im większa matryca tym precyzyjniejszy obraz. ISO definiuje w jakim stopniu matryca jest światłoczuła.

Stabilizator obrazu w lustrzance cyfrowej

Nowoczesne dobre lustrzanki cyfrowe wyposażone zostały w możliwość stabilizacji obrazu. Dzięki temu zdjęcia nie będą rozmazane, nawet jeśli wykonywane są w trudnych warunkach. Są dwa typy stabilizacji, jedna znajduje się w obiektywie – optyczna, a druga w matrycy – mechaniczna. Przy zakupie lustrzanki cyfrowej warto zweryfikować również rozmiar i rozdzielczość wyświetlacza, a także możliwość ruchu i obrotu. Jest to bardzo ważny element, ponieważ pozwala zobaczyć obraz rzeczywisty oraz ten z już zrobionym zdjęciem. Ponadto dzięki niemu obsługiwać możemy także menu. Ustawiać wszystkie parametry, manewrować poziomem bieli. Warto, aby wyświetlacz być nieco większy, aby obsługa była po prostu łatwiejsza i bardziej przejrzysta. Najlepsze lustrzanki cyfrowe wyposażone są w opcję Live View, która pozwala oglądać zdjęcia jeszcze przed ich wykonaniem.

Wyposażenie lustrzanki cyfrowej

Duże znaczenie przy wyborze aparatu ma wyposażenie. Warto zwrócić uwagę na karty pamięci i różnice w ich pojemności. Ważny jest oczywiście obiektyw, ale także źródło zasilania. Obiektyw pozwala na wykonanie zdjęć najwyższej jakości. Ponadto w menu lustrzanki cyfrowej znaleźć można sposób ustawienia ostrości – manual lub autofocus. Przy czym ten drugi pracować może w trzech trybach:

  • one shot, gdzie ostrość jest zachowana w jednym punkcie
  • al. focus jest on przeznaczony do obiektów ruchomych
  • al. serwo ostrość ustawiana jest automatycznie przez cały czas, aż do momentu wykonania zdjęcia

Ważny jest również pomiar światła. Ten parametr mierzony jest przez lustrzanki cyfrowe:

  • punktowo
  • centralnie wyważony
  • matrycowy, czyli wielosegmentowy

Zazwyczaj wykorzystuje się ten ostatni typ. Co do trybu ekspozycyjnego, pozwala ona na samodzielne ustawianie przesłony. Lustrzanki cyfrowe są również wyposażone w samowyzwalacz, efekty barwne, programy tematyczne, balans bieli, dźwięk, zdjęcia seryjne, filmowanie, język menu oraz format zapisu danych. Kupując aparat należy rozpatrzyć przydatność każdej z nich indywidualnie i dopasować funkcje pod własne potrzeby.

Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz Kategoria: Fotografia mikolaj.p@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *