Strona główna » Dom i ogród » Dom » Ranking materacy » Ranking materacow lateksowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Dom i ogród » Dom » Ranking materacy » Ranking materacow lateksowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking materaców lateksowych – najlepsze materace lateksowe

Dobry materac lateksowy zapewnia swojemu użytkownikowi maksymalnie komfortowy wypoczynek i spokojny sen. Modele materaców dostępne na rynku znacznie różnią się od siebie, między innymi konstrukcją i ceną. Czy tani materac lateksowy może być równie funkcjonalny jak topowe modele? Oczywiście! Bardzo istotną rolę odgrywa dopasowanie materaca do wagi użytkowników, jak również pokrowiec, który decyduje między innymi o właściwościach antyalergicznych. Poniższy ranking materaców lateksowych uwzględnia bardzo zróżnicowane modele. Dzięki niemu łatwiej podjąć decyzję, jaki materac lateksowy wybrać, aby spać w optymalnej pozycji i nie nadwyrężać kręgosłupa. Warto zapoznać się także ze znajdującym się pod rankingiem poradnikiem zakupowym. Pomaga on zorientować się, czym powinien charakteryzować się dobry materac lateksowy. Opinie dotychczasowych użytkowników nie zawsze stanowią dobrą wskazówkę, ponieważ każdy z nas lubi spać i wypoczywać w innej pozycji. Dlatego przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego modelu warto dokonać rynkowego rozeznania.

Ranking materaców lateksowych – top 3 materace lateksowe

Miejsce Nazwa Cena od Najlepsza oferta
1 Hevea Materac lateksowy Junior 160×80 695 zł Sprawdź teraz
2 Hilding Flamenco 160×200 1919 zł Sprawdź teraz
3 Hevea Junior Max 140X200 319 zł Sprawdź teraz

Recenzje materaców lateksowych

1. Hevea Materac lateksowy Junior 160×80

Hevea Materac lateksowy Junior 160x80

Cena: od. 695 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Hevea Materac lateksowy Junior 160×80 jest dostępny w kilku rozmiarach a jego wysokość wynosi 9 lub 10 cm. To typowy materac lateksowy przeznaczony dla dzieci i młodzieży o wadze do 80 kg. Może być używany dwustronnie, przy czym po obu stronach charakteryzuje się identycznym poziomem twardości. Materac wykonano z niezwykle trwałego lateksu perforowanego zabezpieczonego przed wilgocią. Jest podzielony na trzy strefy twardości, dzięki czemu świetnie dopasowuje się do ciała swojego użytkownika, gwarantując wyprostowaną pozycję kręgosłupa, jakże kluczową w przypadku najmłodszych. Materac jest pokryty wykonanym z bawełny i poliestru pokrowcem, który może być prany w temperaturze 60 stopni Celsjusza, co ułatwia utrzymanie czystości i higienicznych warunków podczas snu.

2. Hilding Flamenco 160×200

Hilding Flamenco 160x200

Cena: od. 1919 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Hilding Flamenco 160×200 to materac o uniwersalnym przeznaczeniu, którego konstrukcja opiera się na sprężynach kieszeniowych, warstwie pianki lateksowej oraz pianki wysokoelastycznej. Duża gęstość sprężyn zapobiega przenoszeniu drgań, co sprawia, że materac idealnie dopasowuje się do ciała użytkownika nie powodując odkształceń na pozostałej powierzchni. Ze względu na swoją konstrukcję Hilding Flamenco 160×200 to materac dwustronny. Strona pokryta lateksem charakteryzuje się innym stopniem twardości od strony pokrytej elastyczną pianką. W ten sposób użytkownicy mogą doskonale dopasować twardość materaca do swojej wagi oraz preferencji. Materac jest podzielony na aż 7 stref twardości – w ten sposób doskonale dopasowuje się do obciążeń poszczególnych partii ciała, co sprawia że kręgosłup pozostaje wyprostowany w każdej pozycji. Do materaca można dopasować pokrowiec z włókien wiskozowych, który doskonale absorbuje nadmiar wilgoci i zapobiega rozwojowi bakterii. Druga wersja pokrowca świetnie chroni użytkowników przed kurzem wywołującym alergię i astmę. Pokrowce mogą być prane w temperaturze 60 stopni Celsjusza. Producent udziela na ten materac aż 15-letniej gwarancji.

3. Hevea Junior Max 140X200

Hevea Junior Max 140X200

Cena: od. 319 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Hevea Junior Max 140X200 to materac lateksowy o wysokości 9 lub 10 cm (zależnie od rozmiaru) przeznaczony przede wszystkim dla dzieci i młodzieży. Wysokiej jakości lateks z żelem silikonowym, z którego wykonano materac gwarantuje użytkownikowi spokojny sen i wypoczynek doskonale dopasowując się do jego ciała. Materac dobrze pochłania nadmiar wilgoci z otoczenia, dzięki czemu tworzy przyjemny mikroklimat i zapobiega uczuciu wilgotnej skóry. Ponadto zapobiega rozwojowi grzybów i pleśni. Hevea Junior Max 140X200 jest podzielony na trzy strefy twardości – w ten sposób stanowi optymalne podparcie dla poszczególnych części ciała użytkownika charakteryzujących się odmiennym obciążeniem. Materac jest pokryty miękkim pokrowcem doskonale odpornym na mycie, co pozwala na jego częste pranie w temperaturze do 60 stopni Celsjusza. W skład dzianiny wchodzą bawełna i poliester, które zapobiegają utracie ciepła. Materiał posiada właściwości antyalergiczne.

Poradnik zakupowy materaca lateksowego

Wybór dobrego materaca lateksowego zależy od kilku czynników. Duże znaczenie ma sam materiał, z którego wykonano produkt – naturalny kauczuk charakteryzuje się lepszymi właściwościami od swojego syntetycznego odpowiednika. Warto zwrócić uwagę także na twardość. Dla użytkowników o większej wadze ciała polecany materac lateksowy to model charakteryzujący się wyższą twardością. Podejmując decyzję warto zwrócić uwagę także na podział materaca na strefy twardości. Dzięki nim materac lepiej dopasowuje się do ciała użytkownika. Z punktu widzenia komfortu i higienicznych warunków snu duże znaczenie ma także pokrowiec, którym pokryty został materac.

Jaki materac lateksowy wybrać? Wyłącznie lateks czy sprężyny kieszeniowe?

Dobry materac lateksowy charakteryzuje się wysoką domieszką naturalnego kauczuku, ale to nie wszystko. Istotną rolę odgrywa także struktura materiału. Lateks sam w sobie wyróżnia się dużą elastycznością i sprężystością, a przy tym nie jest podatny na odkształcenia. Jednak zwłaszcza w przypadku większych materaców używanych przez dwie osoby, polecany materac lateksowy posiada dodatkowo sprężyny kieszeniowe. Zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że materac dobrze dopasowuje się do ciała użytkownika, ale na pozostałej powierzchni nie zapada się zachowując swój pierwotny kształt.

Jak dopasować twardość materaca lateksowego?

Dobre materace lateksowe są dostępne na rynku w zróżnicowanych wersjach pod względem twardości. Ma to kluczowe znaczenie dla komfortu użytkowników. Twardość powinna bowiem zostać dopasowana do wagi ciała. Chociaż każdy z producentów stosuję do opisu swoich materaców nieco odmienne kryteria, zazwyczaj możemy wyróżnić 4 klasy twardości:

  • H1 – miękkie materace przeznaczone dla dzieci oraz osób do wadze do 60 kg
  • H2 – materace średnio miękkie dla użytkowników o wadze do 80 kg
  • H3 – materace średnio twarde przeznaczony dla osób o wadze pomiędzy 80 a 100 kg
  • H4 – materace twarde polecane osobom cięższym niż 100 kg.

Idealny materac lateksowy – do czego służą strefy twardości?

Ogólna twardość materaca to nie wszystko. Warto pamiętać, że ze względu na anatomię, obciążenia generowane przez ludzkie ciało są zróżnicowane. Miednica i uda potrzebują innego podparcia niż przykładowo o wiele lżejsza głowa. Dlatego producenci konstruując materace decydują się na zróżnicowane strefy twardości na poszczególnych długościach materaca. Ma to kluczowe znaczenie w kontekście zachowania wyprostowanej pozycji kręgosłupa. Najlepszy materac lateksowy może posiadać aż 7, a nawet 9 stref twardości.

Jak wybrać pokrowiec do materaca lateksowego?

Opinie użytkowników na temat materaców lateksowych wynikają również z jakości pokrowców. Na co zwrócić uwagę w tej kwestii? Polecane pokrowce charakteryzują się przynajmniej solidną domieszką naturalnych tkanin. Zapewnia to prawidłową wentylację podczas snu, a jednocześnie odprowadzanie wilgoci, dzięki czemu ciało nie przegrzewa się. Ważna jest również ochrona przed alergenami. Dziś nawet tanie materace lateksowe są wyposażone w pokrowce ze specjalną powłoką antyodblaskową i antybakteryjną, aby nie podrażniały skóry. Materiał, z którego wykonany jest pokrowiec powinien charakteryzować się dużą wytrzymałością, co umożliwi częste pranie pokrowca, a tym samym sen i wypoczynek w higienicznych warunkach.

Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska
Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska Kategoria: Dom ola.gr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *