Strona główna » Dom i ogród » Dom » Ranking materacy » Ranking materaców piankowych
Strona główna » Dom i ogród » Dom » Ranking materacy » Ranking materaców piankowych

Ranking materaców piankowych – najlepsze materace piankowe

Opinie na temat materaców piankowych są zróżnicowane. Niektórzy użytkownicy preferują modele sprężynowe i lateksowe, jednak nowoczesne modele piankowe w niczym im nie ustępują. Dobre materace piankowe są bowiem wykonane z materiału o podwyższonej gęstości. Niektóre z nich mają także właściwości termoelastyczne, dzięki czemu idealnie dopasowują się do kształtu ciała użytkownika. Jaki materac piankowy wybrać, aby zapewnić sobie komfortowy wypoczynek i spokojny sen? Na co zwrócić uwagę wybierając materac piankowy? Ranking, który przygotowaliśmy wraz ze znajdującym się poniżej poradnikiem zakupowym rozwiewa wszelkie wątpliwości. Tani materac piankowy o odpowiedniej twardości może okazać się najlepszym wyborem, a na rynku dostępne są także modele wyposażone dodatkowo w nowoczesne sprężyny kieszeniowe. Najważniejsze, aby przed zakupem podjąć świadomą decyzję, popartą wiedzą z naszego poradnika.

Ranking materaców piankowych – top 5 materaców piankowych

MiejsceNazwaCena odNajlepsza oferta
1Sleep O’Clock Roberto 160X200869 złSprawdź teraz
2Hilding Salsa 160×2001868 złSprawdź teraz
3Hilding Fandango 160×2001198 złSprawdź teraz
4ŚpijZdrowo Natural Max 140X200379 złSprawdź teraz
5Hilding Flamenco 160×2001909 złSprawdź teraz

Recenzje materaców piankowych

1. Sleep O’Clock Roberto 160X200

Sleep O'Clock Roberto 160X200

Cena: od. 869 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Sleep O’Clock Roberto 160X200 to uniwersalny model materaca o nowoczesnej konstrukcji, ponieważ oprócz warstwy wykonanej z pianki posiada także sprężyny kieszeniowe oraz mate kokosową. Dzięki temu można go używać dwustronnie, co pozwala użytkownikowi dopasować twardość do wagi ciała. Sprężyny kieszeniowe stanowią świetne rozwiązanie zwłaszcza, gdy z materaca korzystają dwie osoby. Spoczywające we własnych kieszeniach sprężyny nie przenoszą do drgań. Dzięki temu cześć materaca znajdująca się pod ciałem użytkownika dopasowuje się do jego kształtu, ale pozostała powierzchnia nie zapada się. Po jednej stronie materaca znajduje się w wysokiej jakości pianka poliuretanowa, po drugiej naturalna mata kokosowa zapewniająca optymalną cyrkulację powietrza i odprowadzanie wilgoci. Materac podzielono na 7 stref twardości, aby stanowił idealne podparcie dla każdej części ciała. Jednocześnie Sleep O’Clock Roberto 160X200 dzięki specjalnemu pokrowcowi działa antyalergiczne. Pokrowiec objęty dwuletnią gwarancją jest wyposażony w błyskawiczny zamek ułatwiający jego zdejmowanie i późniejsze pranie.

2. Hilding Salsa 160×200

Hilding Salsa 160x200

Cena: od. 1868 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Hilding Salsa 160×200 posiada wszystkie najważniejsze właściwości dobrych materaców piankowych. To model o średniej twardości – H2 – przeznaczony dla osób o wadze do 80 kg. Materac składa się z dwóch warstw pianki. Jego bazę stanowi niezwykle plastyczna pianka Flexifoam, która zapewnia materacowi doskonałą sztywność. Profilowana wierzchnia warstwa składa się termoplastycznej pianki Visco. Pianka termoplastyczna to świetny wybór, ponieważ pod wpływem temperatury idealnie dopasowuje się do ciała. W dodatku materac podzielono na 7 stref twardości – w ten sposób każda część ciała otrzymuje optymalną podporę, a kręgosłup pozostaje wyprostowany. Pokrowiec materaca zapewnia optymalną wentylację, stanowi powłokę antyalergiczną, posiada ergonomiczny uchwyt i można go prać w temperaturze 60 stopni Celsjusza.

3. Hilding Fandango 160×200

Hilding Fandango 160x200

Cena: od. 1198 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Materac Hilding Fandango 160×200 ma wysokość 19,5 cm i składa się z kilku warstw łącząc w sobie najważniejsze zalety materaców piankowych, sprężynowych i kokosowych. To model twardy, przeznaczony przede wszystkim dla użytkowników o większej wadze ciała. Sprężyny kieszeniowe poprawiają dopasowanie materaca do ciała użytkownika, jednocześnie zapobiegając jego zapadaniu się na pozostałej powierzchni. Ważnym elementem materaca jest pianka Flexifoam odznaczająca się wyjątkowo miękkością i sprężystością. Mata kokosowa odpowiada za sztywność i wentylację materaca, co poprawia jego właściwości antyalergiczne. Na wyjątkową sztywność tego modelu wpływa także obecność wkładki filcowej. Komfortowy wypoczynek i sens zapewnia podział materaca na 7 stref twardości – dopasowanych do różnorodnych obciążeń poszczególnych części ciała. Materac został pokryty eleganckim pokrowcem, który można prać w temperaturze 60 stopni Celsjusza i który prezentuje doskonałą wytrzymałość.

4. ŚpijZdrowo Natural Max 140X200

ŚpijZdrowo Natural Max 140X200

Cena: od. 379 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

ŚpijZdrowo Natural Max 140X200 to niezwykle komfortowy materac wykonany na bazie sprężyn kieszeniowych, pianki poliuretanowej oraz maty kokosowej. Sprężyny pocketowe są podwójnie hartowane, co zwiększa żywotność materaca do ponad 30 lat. Wysoka gęstość sprężyn sprzyja doskonałemu dopasowaniu do ciała użytkownika. Warstwa piankowa nadaje materacowi należytą elastyczność. Na wierzchu znajduje się natomiast wkład kokosowy, który zwiększa trwałość materaca, jak również przekłada się na właściwości antygrzybiczne, antyalergiczne i doskonałą wentylację, co zapobiega przegrzewaniu się podczas snu. Materac posiada aż 9 stref twardości – każda część ciała otrzymuje dzięki temu idealną podporę, a kręgosłup w każdej pozycji pozostaje wyprostowany, co ma korzystny wpływ na zdrowie. Pikowany pokrowiec posiada właściwości antygrzybiczne oraz antyalergiczne. W dowolnej chwili można go zdjąć i wyprać, aby sen odbywał się w higienicznych warunkach. Membranowa struktura pokrowca zapobiega ścieraniu się materiału.

5. Hilding Flamenco 160×200

Hilding Flamenco 160x200

Cena: od. 1909 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Materac Hilding Flamenco 160×200 ma zaawansowaną konstrukcję złożoną ze sprężyn kieszeniowych, warstwy lateksowej oraz nowoczesnej pianki wysokoelastycznej. Taka kombinacja zapewnia niezwykle komfortowy sen lub wypoczynek w wygodnej pozycji. Sprężyny kieszeniowe nie przenoszą drgań, dlatego nacisk na jedną stronę materaca nie wpływa na zapadanie się drugiej strony – to bardzo ważne, gdy na materacu śpią dwie osoby. Pianka lateksowa zapobiega odkształceniom i doskonale amortyzuje całe ciało, a przy okazji prezentuje właściwości antyalergiczne. Pianka elastyczna odpowiada za świetne dopasowanie materaca do ciała użytkownika. Hilding Flamenco 160×200 to materac dwustronny – każda ze stron materaca posiada inną twardość, dzięki czemu użytkownicy mogą dopasować go do swoich indywidualnych preferencji oraz wagi. Zwieńczenie materaca stanowi antyalergiczny i antybakteryjny pokrowiec wykonany z miękkiego materiału, który po zdjęciu można wyprać w temperaturze aż 60 stopni Celsjusza. Producent udziela na ten model aż 15 letniej gwarancji.

Poradnik zakupowy materaca piankowego

Idealny materac piankowy powinien spełniać kilka kluczowych kryteriów. Należy do nich sztywność przekładająca się na trwałość ze względu na odporność na odkształcenia. Jednocześnie powłoka dobrego materaca piankowego powinna być elastyczna, aby doskonale dopasowywać się do ciała użytkownika. Dobrą opinią cieszą się materace piankowe, które zapewniają prawidłową cyrkulację powietrza i odprowadzanie wilgoci, co przekłada się na komfortowy sen. Wybierając materac piankowy warto zdecydować się na model, który posiada kilka stref twardości, aby każda część ciała zyskiwała odpowiednią podporę. Tak naprawdę wszystko zależy jednak od preferencji użytkownika – zwłaszcza w przypadku osób o niższej wadze idealnym rozwiązaniem może okazać się tani materac piankowy o niezbyt skomplikowanej konstrukcji.

Dodatkowa warstwa lateksu i sprężyny kieszeniowe – jaki materac piankowy jest najlepszy?

Idealny materac piankowy świetnie dopasowuje się do ciała użytkownika przy jednoczesnym zachowaniu sztywności. O takich właściwościach decyduje między innymi rodzaj pianki użytej do produkcji materaca. Dziś przede wszystkim polecane są materace piankowe wykonane z pianki o podwyższonej gęstości i plastyczności. Prawdziwą innowację stanowią pianki termoelastyczne, Wszystko ze względu na fakt, że zmieniają swój kształt na skutek oddziaływania temperatury generowanej przez ciało użytkownika. W praktyce zapewnia to niezwykle komfortową pozycję podczas snu. Jaki materac piankowy wybrać dla dwóch osób? Parom polecane są materace piankowe wyposażone dodatkowo w sprężyny kieszeniowe. Każda z nich spoczywa we własnym pockecie, dzięki czemu nacisk na materac nie przenosi drgań. Gdy po jednej stronie materac dopasowuje się do ciała użytkownika, sprężyny znajdujące się obok pozostają w swojej standardowej pozycji, a więc pozostała część materaca nadaj jest sztywna i wolna od odkształceń. Dobre materace piankowe często zawierają także dodatkową warstwę w postaci maty kokosowej – odpowiada ona za sztywność i wentylację, a także posiada właściwości antyalergiczne.

Jak dopasować twardość materaca piankowego?

Twardość materaca piankowego należy dobrać do swojej wagi. Większość producentów kieruje się podziałem na cztery kategorie twardości:

  • H1 – materace miękkie polecane dla dzieci u osób dorosłych, których waga nie przekracza 60 kg
  • H2 – materace średnio miękkie dla użytkowników o wadze do 80 kg
  • H3 materace średnio twarde, idealne dla osób o wadze do 100 kg
  • H 4 – twarde materace, które przypadną do gustu osobom o wadze ponad 100 kg.

Na czym polegają strefy twardości w materacach piankowych?

Najlepsze materace piankowe nie powinny prezentować identycznej twardości na całej swojej powierzchni. W końcu ludzkie ciało nie stanowi dla materaca równomiernego obciążenia. Dlatego modele najwyższej klasy są podzielone na przynajmniej kilka stref twardości, tak aby głowa, szyja, plecy, miednica, nogi i stopy otrzymywały odpowiednią podporę.

Na co zwrócić uwagę wybierając pokrowiec do materaca piankowego?

Ostatnim kryterium, które decyduje o jakości materaca piankowego jest pokrowiec. Warto szukać modeli wyposażonych w pokrowiec o podwyższonej wytrzymałości, aby włókna szybko się nie ścierały i możliwe było regularne pranie materaca w temperaturze 60 stopni Celsjusza. Nowoczesne pokrowce wyróżniają się także bardzo ciekawym designem i kolorystyką, a jednocześnie są wyposażone powłokę antyalergiczną i antybakteryjną.

Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska
Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska Kategoria: Dom ola.g@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *