Strona główna » RTV » Audio » Ranking miniwież
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » RTV » Audio » Ranking miniwież
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking miniwież – Najlepsze miniwieże 2021 / 2022 roku

Odpowiedni wybór miniwieży może okazać się niezwykle trudny. W zależności od wymagań przyszłego właściciela dobrej miniwieży urządzenia posiadają wiele różnorodnych funkcji przykładowo Bluetooth, który pozwala na wygodę użytkowania, czy połączenie urządzenia poprzez kabel AUX, USB bądź odtworzenie muzyki z płyt. Dlatego przed zakupem najlepszego modelu miniwieży warto zapoznać się ze szczegółami danego urządzenia, jakie parametry posiada, oraz jakie funkcje oferuje. Poniżej przestawiamy ranking dziesięciu miniwież:

Ranking miniwież – TOP 10 najlepszych miniwież

MiejsceNazwa miniwieżyCenaNajtańsza oferta
1 Panasonic SC-PM250 srebrny375 złSprawdź teraz
2 Panasonic SC-PMX90EG-S Srebrny1105 złSprawdź teraz
3 Blaupunkt MS40BT czarny443 złSprawdź teraz
4 Panasonic SC-PMX90EG-K Czarny1084 złSprawdź teraz
5 Yamaha MCR-N870 srebrno-czarny3799 złSprawdź teraz
6 Blaupunkt MS30BT czarny369 złSprawdź teraz
7 Yamaha PianoCraft MCR-N670D czarny2999 złSprawdź teraz
8 Eltra Neptun czarny179 złSprawdź teraz
9 Sony CMT-SBT100 czarny1007 złSprawdź teraz
10 Philips BTB8000 srebrno-czarny1106 złSprawdź teraz

Opis najlepszych miniwież

1. Panasonic SC-PM250 srebrny

 Panasonic SC-PM250 srebrny

Cena: ok. 375 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Model miniwieży Panasonic SC-PM250 posiada funkcję bezprzewodowego przesyłania dźwięku przy pomocy Bluetooth. Jest to ułatwienie dla użytkownika, który może połączyć się z wieżą poprzez urządzenie mobilne z technologią Bluetooth i słuchać dowolnej muzyki. Urządzenie jest energooszczędne, gdyż podczas trybu czuwania zużywa tylko 0,2 W prądu oraz automatycznie się wyłącza, gdy przez dłuższy czas nie jest odtwarzana muzyka. Umieszczona kieszeń na płyty CD pozwala na odsłuchanie muzyki, która została zapisana na płycie CD-Audio, bądź plików MP3 na nośnikach CD-R/RW. Wieża została wyposażona także w wejście USB pozwalające na podłączenie pendrive i odtwarzanie muzyki MP3 na nim umieszczonej oraz w radio FM z funkcją RDS oraz automatycznym strojeniem. Wyświetlacz z regulacją jasności jest czytelny, pozwala na dokładny wybór muzyki. W zestawie znajduje się pilot bezprzewodowy. Głośniki z systemem Bass Reflex o łącznej mocy RMS 10 W zapewniają wysoką jakość odtwarzanego dźwięku. Dodatkowo model posiada wbudowany korektor dźwięku.

2. Panasonic SC-PMX90EG-S Srebrny

 Panasonic SC-PMX90EG-S Srebrny

Cena: ok. 1105 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Model Panasonic SC-PMX90EG-S miniwieża zachwyca jakością dźwięku, dzięki technologii LincsD-Amp, która koryguje zniekształcenia muzyki oraz systemowi głośnikowemu 3-drożnemu – emituje krystaliczny, czysty dźwięk. Urządzenie posiada technologię Bluetooth, która pozwala na bezprzewodowe odtwarzanie muzyki. Urządzenie wykorzystuje system kontrolera DAC i sterownika USB, który gwarantuje najwyższą jakość odtwarzania współczesnych formatów audio wysokich rozdzielczości, takich jak WAV, FLAC, AIFF i DSD. Panasonic SC-PMX90EG-S posiada optyczne wejście, które pozwalają na proste podłączenie urządzenia do telewizora. Oglądanie telewizji z podłączonym urządzeniem brzmi rewelacyjnie. Wieża została zaprojektowana w eleganckiej, kompaktowej obudowie. Obudowa głośnika jest wykonana z wysokiej jakości drewna. Urządzenie jest w stanie zapamiętać do 30 stacji FM oraz automatycznie wyszukuje stacje radiowe. Funkcja AUX-IN AUTO PLAY polega na podłączeniu wejścia AUX do wieży oraz automatycznym włączeniu się urządzenia, nawet kiedy jest wyłączone.

3. Blaupunkt MS40BT czarny

 Blaupunkt MS40BT czarny

Cena: ok. 443 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Miniwieża Blaupunkt MS40BT jest nowoczesna o atrakcyjnym designie. Jej obsługa jest bardzo prosta, pomimo, że posiada bardzo dużo funkcji. W zestawie dołączony jest pilot zdalnego sterowania, za pomocą którego możemy wygodnie obsługiwać wieżę. Opcja zaprojektowania odpowiedniej godziny automatycznego włączania się urządzenia. Odtwarzacz płyt obsługuje płyty CD-R oraz wielokrotnego zapisu CD-RW. Możliwe jest odtwarzanie plików nagranych w formacie MP3. Na dole przedniego panelu umieszczono gniazdo USB, do którego można podpiąć wszelkie nośniki USB i odtwarzanie plików muzycznych MP3. Urządzenie obsługuje maksymalnie urządzenie do 32GB. Niezwykły dźwięk zawdzięczamy wydajnemu wzmacniaczowi, który generuje aż 300 Watt mocy maksymalnej. Łączna moc znamionowa wynosi 100 Watt RMS. Wieża posiada nowocześnie zaprojektowane dwu-drożne głośniki. Tuner obsługuje częstotliwości FM oraz ma możliwość wprowadzenia do pamięci aż 50 stacji radiowych.

4. Panasonic SC-PMX90EG-K Czarny

 Panasonic SC-PMX90EG-K Czarny

Cena: ok. 1084 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Miniwieża Panasonic SC-PMX90EG-K generuje czysty i dynamiczny dźwięk dzięki 3-drożnemu systemowi głośnikowym. Urządzenie posiada łączność Bluetooth poprzez którą możemy połączyć się z urządzeniem bezprzewodowo. Funkcja Remastering Bluetooth dba o przesyłany dźwięk – aby w czasie przesyłania sygnału nie zmniejszyła się jakość odsłuchiwania muzyki. Wejście optyczne zostało stworzone po to, aby podłączenie wieży do telewizora było intuicyjne oraz wizualne. Podłączenie urządzenia mobilnego obsługującego serwisy streamingowe to żaden problem. Za pomocą wejścia AUX-IN możemy podłączyć je do wieży. Urządzenie automatycznie się włączy, kiedy rozpozna podłączone urządzenie nawet kiedy będzie odłączone od zasilania. Podczas zasypiania możemy włączyć wyłącznik czasowy, który po określonym czasie wyłączy muzykę i przejdzie w tryb uśpienia. Dodatkową, dobrą informacją dla posiadaczy urządzeń Apple jest zgodność wieży z ich urządzeniami.

5. Yamaha MCR-N870 srebrno-czarny

 Yamaha MCR-N870 srebrno-czarny

Cena: ok. 3799 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Model Yamaha MCR-N870 miniwieża posiada innowacyjny system umożliwiający bezprzewodowe przesyłanie dźwięku pomiędzy domowymi urządzeniami audio MustCast (multiroom). Do obsługi urządzeń podłączonych poprzez domową sieć Wi-Fi służy prosta w obsłudze aplikacja MusicCast Controller. Dodatkowo w każdym pomieszczeniu można słuchać innej muzyki, niezależnie od pozostałych domowników. Można też stworzyć grupę, aby słuchać tej samej muzyki we wszystkich pomieszczeniach. Urządzenie ma wbudowany 32-bitowy przetwornik C/A USB, który precyzyjnie konwertuje przesyłane sygnały ze źródeł dźwięku wysokiej rozdzielczości gwarantując najlepszą jakość dźwięku płynącego z wieży. Model zawiera zestaw stereo: Bluetooth, Airplay oraz komunikację Wi-Fi. Odtwarzacz CD łączy w sobie dwie rzeczy jakimi są odtwarzacz sieciowy oraz napęd płyt CD. Zastosowany transfer asynchroniczny zapewnia optymalną oraz czystą jakość dźwięku jaki jest odtwarzany. Urządzenie posiada wyjścia: subwoofer – RCA oraz słuchawkowe.

6. Blaupunkt MS30BT czarny

 Blaupunkt MS30BT czarny

Cena: ok. 369 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wieża Blaupunkt MS30BT miniwieża daje szerokie możliwości w zakresie nośników. Możemy odsłuchać swoją ulubioną muzykę ze swojej kolekcji płyt CD jak i skorzystać z łączności Bluetooth i przesłać muzykę ze swojego smartfonu, bądź tabletu. Brzmienia muzyki możemy dostosować do własnych uznań dzięki opcji regulacji niskich i wysokich tonów oraz wbudowanemu equalizerowi. Wieża została wyposażona w tuner FM PLL z możliwością zapamiętania do 30 stacji radiowych. Wyświetlacza LCD wyświetla wszystkie ważne informacje. Na przedniej ściance jednostki głównej znajduje się port USB, wejście AUX oraz wejście na słuchawki. Dzięki tym rozwiązaniom możemy podłączyć pamięć USB i odtwarzać pliki muzyczne zapisane w formacie MP3, a także słuchać muzyki w dyskretny sposób wykorzystując słuchawki. Wzmacniacz umieszczony w wieży posiada moc wyjściową 20 Watt na każdy kanał, co w połączeniu z wydajnymi głośnikami wydobywa bardzo dobry jakościowo dźwięk.

7. Yamaha PianoCraft MCR-N670D czarny

 Yamaha PianoCraft MCR-N670D czarny

Cena: ok. 2999 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Prawdziwy system hi-fi który jest dopracowany w najmniejszym calu oraz gwarantuje wysoką jakość dźwięku. Posiada pełny zestaw stereo, który zawiera: komunikację Wi-Fi, Airplay, Bluetooth, funkcję sieciową oraz współpracuje z technologią Yamaha MusicCast, dzięki której możemy słuchać muzyki w całym domu. Yamaha MCR-N670D miniwieża składa się ze wzmacniacza zintegrowanego A-670, kolumn głośnikowych NS-BP301 oraz sieciowego odtwarzacza CD (CD-NT670D). Dzięki łączności Wi-Fi wieżę można sterować przy pomocy wygodnej, intuicyjnej aplikacji MusicCast Controller. Możemy w pełni wykorzystać możliwości sprzętu np. z funkcji Bluetooth output, która pozwala na wysłanie muzyki z MCR-N670D do słuchawek lub głośników Bluetooth, również innych producentów. Funkcjonalnym przyciskiem „Ulubione” na pilocie zdalnego sterowania możemy ustawić sobie wybrane, ulubione przez nas radio lub inne źródło pamięci, które zapiszemy w pamięci urządzenia.  A w każdej chwili po naciśnięciu przycisku włączy się nasz ulubieniec – jest to super rozwiązanie.

8. Eltra Neptun czarny

 Eltra Neptun czarny

Cena: ok. 179 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 Miniwieża posiada cyfrowo strojony tuner FM PLL z ewentualnością zaprogramowania stacji. Złącze USB oraz wejście Aux-in które pozwalają na podłączenie zewnętrznych nośników i urządzeń z plikami dźwiękowymi. Odtwarzanie plików mp3 z możliwością zaprogramowania odtwarzania i funkcjami powtarzania: powtarzanie odtwarzania pliku / powtarzanie odtwarzania wszystkich plików / powtarzanie odtwarzania folderu / odtwarzanie losowe. Eltra Neptun obsługuje pamięci USB o pojemności do 32 GB. Wieża posiada wejście na słuchawki jack 3,5mm. Wbudowany korektor barwy dźwięku pozwala przystosowywać dźwięk do preferencji słuchacza: FLAT, CLASSIC, ROCK, POP, JAZZ. Odtwarzanie plików mp3 z możliwością zaprogramowania odtwarzania. Wieża posiada dwa niezależne budziki, dla których można ustawić dwa inne czasy budzenia. Pobudkę przez budzik można odroczyć na 9 minut.  Możemy również ustawić automatyczne wyłączenie się urządzenia od 5 do 120 minut – jest to przydatna funkcja przed zasypianiem. W zestawie znajduje się pilot do zdalnego sterowania. Urządzenie jest tanie w zakupie.

9. Sony CMT-SBT100 czarny

 Sony CMT-SBT100 czarny

Cena: ok. 1007 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Sony CMT-SBT100 miniwieża posiada łącze Bluetooth, które umożliwia bezprzewodowe przesyłanie muzyki z urządzeń mobilnych. Możemy połączyć się z urządzeniem jednym dotknięciem dzięki NFC. Funkcja Bass Boost daje gwarancję na wyraźniejszy, pełniejszy dźwięk przy słuchaniu różnorodnych gatunków muzyki. Wbudowany odtwarzacz CD współpracuje bez problemów z nośnikami CD, CD-R i CD-RW oraz pozwala na użycie funkcji odtwarzania losowego/wielokrotnego. Z pomocą portu USB możemy odtwarzać muzykę wprost z nośnika takiego jak smartfon, MP3 czy pendrive. Wystarczy podłączyć swoje urządzenie i cieszyć się z odtwarzanej muzyki. Wbudowany wzmacniacz cyfrowy S-Master R poprawia jakość odtwarzanego dźwięku. Brzmienie jest czyste osiągając przy tym moc równą 50 Wat. Dwudrożne głośniki Bass Reflex pozwolą usłyszeć prawdziwy bass. Wbudowany tuner FM i AM jest rozwiązaniem, kiedy nie możemy się zdecydować, jaką muzykę włączyć, bądź chcemy po prostu posłuchać czegoś innego, co mogą zaserwować audycje DJ-skich w niesamowitej jakości.

10. Philips BTB8000 srebrno-czarny

 Philips BTB8000 srebrno-czarny

Cena: ok. 1106 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Główne funkcje miniwieży Philips BTB8000 to z pewnością odtwarzanie płyt CD, CD-R/RW, radia FM/DAB z pamięcią do 20 stacji, Bluetooth (4.1) oraz odtwarzanie plików MP3 z USB. Urządzenie posiada funkcję budzenia z nagraniem z płyty CD, budzenie radiem oraz budzenie z urządzenia USB. Wejście audio daje możliwość bezpośredniego odtwarzania zawartości audio z przenośnych odtwarzaczy multimedialnych. Wystarczy tylko podłączyć przenośny odtwarzacz MP3 do zestawu audio. Dzięki głośnikom z systemem Bass Reflex dźwięk posiada mniejsze zniekształcenia oraz głębszy regulowany bas. Wbudowany w wieżę miernik VU (volume unit) jesteśmy w stanie sprawdzić poziom sygnału podłączonego źródła dźwięku. Pozwala nam to sprawdzić czy sygnał wejściowy nie jest zbyt wysoki lub zbyt mały. Z łatwością możemy dostosować ustawienia tonów wysokich oraz basów według własnych uznań dzięki pokrętłom regulacyjnym znajdującym się na jednostce centralnej.

Jaką miniwieżę najlepiej wybrać?

Z pewnością najlepiej wybrać dobrą miniwieżę z wydajnymi, mocnymi głośnikami. Głośniki drewniane są najbardziej polecane ze względu na muzykę z nich się wydobywającą – jest czysta i najbardziej zbliżona do normalnego dźwięku. Szukając odpowiedniej wieży warto zwrócić uwagę czy wieża posiada wejście AUX, wejście dodatkowe pod telewizor oraz czy samoczynnie potrafi przejść w stan uśpienia, bądź czy taki da się ustawić. Miniwieża może posiadać korektor graficzny, który reguluje wysokie oraz niskie tony, a w efekcie uzyskuje dźwięk przestrzenny. Najważniejszą rzeczą, na której warto się skupić jest format odtwarzanej muzyki. Nie każda dobra miniwieża obsługuje formaty WMA, AAC, WAV, DivX, czy JPG.

 

Czy da się kupić tanią i dobrą miniwieżę?

W zależności jaką kwotę uznamy za „tanią”.  Z pewnością do kwoty 1000 zł znajdziemy wiele rodzajów miniwież z dużą rozbieżnością funkcji. Przy sugerowaniu się ceną warto zastanowić się jaką funkcję będzie pełniła zakupiona miniwieża. Nie powinniśmy kierować się „im droższe tym lepsze”, ze względu na różnorodne funkcje każdej z tańszych miniwież. Podczas dobierania tanich modeli starajmy się zrozumieć jakie są parametry, jak działają oraz jaka ich wartość jest dla nas odpowiednia. Dobór urządzenia według naszych preferencji może być ciężką decyzją, dlatego warto skorzystać z rankingu miniwież, który pomoże nam w zrozumieniu, co poszczególne modele posiadają.

Autor rankingu:
Jakub Szymura
Autor rankingu:
Jakub Szymura Kategoria: Audio kuba.sz@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.