Strona główna » Hobby » Turystyka » Ranking namiotów » Ranking namiotów rodzinnych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Hobby » Turystyka » Ranking namiotów » Ranking namiotów rodzinnych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking namiotów rodzinnych – jaki namiot rodzinny wybrać?

Wybierasz się na biwak z rodziną i poszukujesz namiotu, który idealnie sprawdzi się w każdych warunkach? Namiot rodzinny powinien być przede wszystkim wytrzymały, wodoodporny oraz niezawodny i prosty przy rozkładaniu. Znaczenie ma także odpowiednia wentylacja oraz wygodny rozkład pomieszczeń. Podpowiadamy – jaki namiot rodzinny kupić!

Ranking namiotów rodzinnych – top 3 namioty rodzinne

Miejsce Nazwa Cena od Najlepsza oferta
1 Coleman Namiot Rodzinny Meadowood 6 Long Blackout Bedroom 3200 zł Sprawdź teraz
2 Coleman Namiot Rodzinny Vail 4 long 2472 zł Sprawdź teraz
3 Coleman Rock Springs 4 489 zł Sprawdź teraz

Recenzje namiotów rodzinnych

1. Coleman Namiot Rodzinny Meadowood 6 Long Blackout Bedroom

Coleman Namiot Rodzinny Meadowood 6 Long Blackout Bedroom

Cena: od. 3200 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Ten polecany namiot rodzinny marki Coleman doskonale sprawdzi się na dłuższe wyjazdy. Jest to bardzo duży przestronny namiot tunelowy, który będzie świetny nawet dla większej rodziny. Specjalna technologia, w którą wyposażony został ten model, chroni biwakowiczów. System BlackOut Bedroom® opatentowany przez Coleman, zaciemnia wnętrze sypialni. Blokuje nawet 99% światła, co pozwala na dłuższy sen. Zwłaszcza latem słońce wcześnie pojawia się na horyzoncie, co utrudnia spokojny sen. Dzięki temu systemowi światło poranka nie zbudzi biwakowiczów. System ten obniża także temperaturę w namiocie aż o 5 stopni. Ten namiot rodzinny idealnie sprawdzi się dla dużej rodziny. Ma zwiększona liczbę drzwi, co znacząco poprawia komfort użytkowania namiotu. Wejścia znajdują się od frontu oraz z boku. Ma to oczywiście wpływ na wentylację pomieszczeń. W części dziennej znajduje się wystarczająco dużo miejsca, aby móc swobodnie się bawić. W przedsionku można również zjeść śniadanie lub przygotować posiłek. Strefa ta może zostać wykorzystana także jako pomieszczenie gospodarcze, do przechowywania rowerów lub bagaży. Namiot rodzinny marki Coleman jest także bardzo bezpieczny. Tkanina zewnętrzna namiotu jest niepalna. Co ważne, w przypadku kontaktu z ogniem gaśnie samoistnie. Producent zadbał również o jakość zamków. Wejścia do sypialni zostały zabezpieczone zamkami błyskawicznymi z materiałowymi stoperami. Dzięki temu mogą być one otwarte nawet przez dzieci. Model ten jest również wodoodporny. Chroni wnętrze nawet w przypadku ulewy. Tropik ma dodatkowy filtr UVGuard™, który zapewnia ochronę SPF 50. Namiot rozkładany jest dzięki systemowi Pitch-in-one. Stelaż z włókna szklanego jest wytrzymały i lekki. Ten idealny namiot rodzinny z pewnością pomieści 6 dorosłych osób. Po złożeniu waży 23 kg.

2. Coleman Namiot Rodzinny Vail 4 long

Coleman Namiot Rodzinny Vail 4 long

Cena: od. 2472 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Według opinii namiot rodzinny Coleman Vail jest jednym z najlepszych na rynku. Jest to duży model, który z powodzeniem pomieści 4 dorosłe osoby. Tunelowa konstrukcja namiotu wpływa na komfort użytkowania. Dobre namioty rodzinne mają duże sypialnie. Producent zadbał także o ten aspekt. We wnętrzu znaleźć można 2 osobne sypialnie w rozmiarze XXL. Tkanina, która znajduje się w środku sypialni to oddychający poliester oraz tkanina siatkowa. Model ten zaprojektowany został w taki sposób, aby z łatwością móc pomieścić podwójny materac. Większa przestrzeń do spania to lepszy sen. Otwory wentylacyjne wspierają odpowiednią cyrkulację powietrza. Do tego namiotu rodzinnego prowadzą dwa frontowe wejścia, a także jedno boczne. W przestronnym przedsionku z łatwością zmieszczą się wszystkie sprzęty oraz bagaże. Co ciekawe, przedsionek również został wyposażony w okna. Zintegrowana podłoga ogranicza przedostawanie się do wnętrza brudu i wody. Całość namiotu została wykonana z trwałego wodoodpornego polietylenu. Tropik wykończony został powłoką UV Guard SPF50 chroniącą przed promieniowaniem ultrafioletowym. Konstrukcja została wykonana z lekkiego włókna szklanego. Całkowita waga namiotu po złożeniu to 21,4 kg.

3. Coleman Rock Springs 4

Coleman Rock Springs 4

Cena: od. 489 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Ten namiot rodzinny tani nie jest. Jednak nikogo to nie dziwi. Ma on wszystkie funkcje, które sprawdzą się na biwaku z dziećmi. Z powodzeniem pomieści on 4 dorosłe osoby. Ma jedną przestronną sypialnię, a do tego dwa przedsionki – mniejszy i większy. W jednym z nich zostawić można mokre i brudne rzeczy oraz bagaże. Drugi zaś sprawdzi się w roli kuchni. Model ten jest wyjątkowo odporny na wilgoć. Wykonany został w samogasnącego poliestru. Dla polepszenia walorów wodoodpornych, szwy tropika zostały podklejone. W sypialni znajduje się oddychający poliester oraz tkanina siatkowa. Producent gwarantuje szybkie rozbijanie tego namiotu. Stelaż został zrobiony z elastycznych prętów z włókna szklanego. Ten namiot rodzinny po złożeniu waży 6,5 kg, jest zatem idealny na dłuższe wędrówki.

Poradnik zakupowy namiotu rodzinnego

Kemping z rodziną – jaki namiot rodzinny wybrać?

Coraz częściej wybieramy wakacje na świeżym powietrzu, niż te w luksusowych hotelach. W wielu Europejskich stolicach z powodzeniem znaleźć można świetne miejsce na kemping. Jeśli wybieramy na na biwak z dziećmi warto bardzo dobrze się do tego przygotować. Oto nasze wskazówki.

Wyjazd pod namiot z dziećmi

Wyjazd pod namiot z dzieckiem to świetny pomysł. Dzieci bardzo dużo czasu spędzają w budynku, coraz więcej przed telewizorem oraz ekranem telefonu, dlatego świetnie im zrobi wyjazd na łono natury. Na kempingu dzieci poznają jak funkcjonuje się blisko przyrody. Zobaczą nowe gatunki roślin i zwierząt. Ponadto podczas takich wyjazdów zacieśniają się więzy rodzinne. Mamy czas, aby wymyślać różne gry i zabawy, a nawet żeby po prostu być z dzieckiem.

Wybór kempingu i namiotu rodzinnego

Wybór miejsca, w którym osiądziemy wraz z rodziną oraz dobór konkretnego namiotu, to dwie kluczowe kwestie. Warto przejrzeć ofertę kempingów strzeżonych i specjalnie wydzielonych. Takie miejsca znajdują się zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Miejsce na biwak

Na pierwsze wyjazdy, zwłaszcza z małymi dziećmi lepiej wybierać bezpieczne i sprawdzone miejsca. Z czasem możemy przenosić się na bardziej dzikie tereny, do lasu lub na polanę. Choć w tym przypadku dobrze jest zaznajomić się z dziko żyjącą zwierzyną. Unikniemy dzięki temu kontaktu z niebezpiecznymi osobnikami. Obozowisko powinno mieć również w sąsiedztwie atrakcje dla dzieci. Pożądana jest także bliskość zbiornika wodnego, szczególnie latem. Warto też sprawdzić, jaki jest dostęp do punktu poboru wody pitnej oraz węzła sanitarnego. Dobrze jeśli blisko obozowiska znajduje się także punkt, w którym możemy skorzystać z prądu.

Odpowiedni namiot rodzinny

Namiot rodzinny musi być przede wszystkim przestronny, aby każdy biwakowicz miał miejsce dla siebie. Warto zadbać także o to, aby tkanina była wodoodporna oraz miała powłokę ochronną UV. Dla bezpieczeństwa dobry namiot rodzinny pokryty jest powłoką ognioodporną, która gasi płomień w razie pożaru. Namiot rodzinny powinien mieć również dobrze rozmieszczone poszczególne pomieszczenia oraz zapewniać właściwą cyrkulację powietrza. Wszystkie te czynniki sprawią, że wyjazd pod namiot z dziećmi będzie świetną przygodą. Dzięki dobrym pierwszym doświadczeniom, wyjazd pod namiot może okazać się początkiem fajnej, rodzinnej tradycji.

Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz Kategoria: Turystyka mikolaj.pr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *