Strona główna » AGD » Małe AGD do domu » Ranking nawilżaczy powietrza » Ranking nawilżaczy parowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » AGD » Małe AGD do domu » Ranking nawilżaczy powietrza » Ranking nawilżaczy parowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking nawilżaczy parowych – jaki nawilżacz parowy wybrać?

Suche powietrze może przyczyniać się często do gorszego samopoczucia oraz wpływać na jakość oddychania i snu. Zbyt mała wilgotność powietrza w pomieszczeniu powoduje suchość skóry, wysuszenie śluzówki gardła i nosa, pierzchnięcie ust oraz ból głowy i zmęczenie. Uchronić przed tym może dobry nawilżacz parowy, który zadba o właściwą wilgotność w pomieszczeniu. Tego typu urządzenia są bardzo higieniczne, wykorzystują wodę o bardzo wysokiej temperaturze, co eliminuje rozwój drobnoustrojów i bakterii. Sprawdź ranking nawilżaczy parowych i wybierz najlepsze z nich.

Ranking nawilżaczy parowych – top 3 nawilżacze parowe

MiejsceNazwaCena odNajlepsza oferta
1VITAMMY Mist nawilżacz parowy146 złSprawdź teraz
2Philips HU4801/01348 złSprawdź teraz
3Philips Hu4816/10755 złSprawdź teraz

Recenzje nawilżaczy parowych

1. VITAMMY Mist nawilżacz parowy

VITAMMY Mist nawilżacz parowy

Cena: od. 146 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Jest to najlepszy nawilżacz parowy, który wyróżnia się doskonałymi parametrami pracy oraz przyjemnym, estetycznym designem. Jest bardzo uniwersalny, zapewnia świetnie sprawdza się zarówno w sezonie grzewczym, jak i podczas bardzo suchego lata. Urządzenie doskonale nawilża powietrze, a tym samym ułatwia oddychanie i poprawia samopoczucie. Zalecane jest zwłaszcza w czasie sezonowych infekcji, suchego kaszlu, astmy czy kataru. Polecany nawilżacz parowy zapewnia wydajną i cichą pracę, jego kompaktowa konstrukcja sprawia, że obsługa urządzenia jest bardzo prosta i przyjemna. Nawilżacz został wyposażony w specjalny pojemnik na olejki zapachowe, dzięki czemu można cieszyć się także zapachem ulubionych aromatów. Urządzenie przeznaczone jest do wszystkich pomieszczeń o powierzchni od 8 do 30 m2. Jest to doskonały wybór do sypialni czy pokoju dziecięcego.

2. Philips HU4801/01

Philips HU4801/01

Cena: od. 348 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Zastanawiasz się, jaki nawilżacz parowy kupić? Szukasz urządzenia wyróżniającego się wysoką jakością i nowoczesnym designem? Marka Philips wyszła naprzeciw wszystkim osobom, które potrzebują wygodnego, niezawodnego sprzętu poprawiającego wilgotność powietrza. Polecany nawilżacz parowy został wyprodukowany w oparciu o Technologię Philips NanoCloud, dzięki czemu jest niezwykle higieniczny i bezpieczny. Uwalnia do powietrza 99 proc. mniej bakterii od urządzeń ultradźwiękowych. Technologia NanoCloud zmniejsza cząsteczki pary wodnej, co zapobiega powstawaniu mokrych plam i nieestetycznych osadów. Urządzenie zostało wyposażone w dwie opcje nawilżania – cichą i standardową. Pierwsza z nich jest odpowiednia w czasie snu i wypoczynku. Urządzenie jest bardzo wydajne oraz łatwe w czyszczeniu. Przyjemna, nowoczesna konstrukcja jest bardzo uniwersalna, sprawdza się w większości pomieszczeń, zarówno w pokojach dorosłych, jak i dzieci.

3. Philips Hu4816/10

Philips Hu4816/10

Cena: od. 755 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Jeśli szukasz wysokiej klasy urządzenia, które jest wydajne i niezawodne, najlepszą propozycją będzie idealny nawilżacz parowy Philips. Zalewania on odpowiednią wilgotność powietrza, a przy tym jest całkowicie bezpieczny dla Twojego zdrowia. Jest łatwy w utrzymaniu czystości, a poza tym uwalnia o 99 proc. mniej bakterii do powietrza, niż urządzenia ultradźwiękowe. Dlatego też będzie to wybór doskonały nie tylko dla dorosłych, ale także dla małych dzieci, w których pokojach powietrze w sezonie grzewczym może być zbyt suche. Polecany nawilżacz parowy został wyposażony w inteligentny czujnik, dzięki czemu stale monitoruje wilgotność oraz utrzymuje stałe nawilżanie. Urządzenie pozwala wybrać poziom wilgotności od 40 do 60 proc. Specjalny czujnik Healthy Air Protect po wyczerpaniu wody w zbiorniku automatycznie przerywa pracę urządzenia. Specjalny zegar pozwala zaprogramować czas pracy na 1, 4 lub 8 godzin. Jest to bardzo dobry nawilżacz parowy, który sprawdza się doskonale do pracy w dzień i w nocy. Posiada specjalny tryb, który ogranicza hałas do minimum, dzięki czemu zapewnia zdrowy i spokojny sen.

Poradnik zakupowy nawilżacza parowego

Suche powietrze w mieszkaniu to bardzo niekomfortowa sytuacja, która nasila się w wielu domach zwłaszcza w sezonie grzewczym. Żeby tego uniknąć wystarczy zaopatrzyć się w dobry nawilżacz powietrza. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń, które pomagają utrzymać prawidłową wilgotność pomieszczenia. Możemy wybierać pomiędzy sprzętami ultradźwiękowymi, ewaporacyjnymi oraz parowymi. Te ostatnie z nich cieszą się od lat bardzo duża popularnością. Dlaczego są tak chętnie kupowane i mają dobre opinie? Nawilżacz parowy w odróżnianiu od urządzenia ultradźwiękowego jest niemal całkowicie bezpieczny w użytkowaniu. Do pracy wykorzystuje wodę o bardzo wysokiej temperaturze, dzięki czemu niemal w zupełności eliminuje rozwój drobnoustrojów i bakterii. Zanim wybierzemy idealny nawilżacz parowy warto jest zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim istotna jest wydajność urządzenia oraz wielkość powierzchni, do jakiej jest przeznaczone. Warto zwrócić uwagę na wielkość zbiornika na wodę, który determinuje długość pracy. To, jaki nawilżacz parowy wybrać powinno być uzależnione także od konstrukcji urządzenia. Jeśli szukamy nawilżacza do małej sypialni, warto wybierać mniejsze modele, które są bardziej praktyczne i ustawne. Oczywiście przy wyborze najlepszego nawilżacza parowego warto wziąć także pod uwagę cenę produktu. W wielu przypadkach wyższa cena związana będzie z lepszymi parametrami pracy oraz większą funkcjonalnością. Niemniej jednak tani nawilżacz parowy może także dobrze spełnić swoją rolę. Jeśli nie zależy nam na nowoczesnym designie i dodatkowych opcjach z powodzeniem możemy wybierać tańsze urządzenia. Zastanawiasz się, jaki nawilżacz parowy wybrać? Warto jest przyjrzeć się także temu, jaki hałas generuje sprzęt w czasie pracy. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń, które zapewniają kilka trybów pracy. Dobre nawilżacze parowe będą wyposażone w tryb cichej pracy, który jest przeznaczony do użytku w nocy. Dzięki temu nie będziemy wybudzać się w czasie snu, a wilgotność powietrza będzie utrzymana na właściwym poziomie.

Jaki nawilżacz wybrać – parowy czy ultradźwiękowy

Wiele osób zastanawia się, który nawilżacz powietrza wybrać – parowy czy ultradźwiękowy. Choć każde z tych urządzeń ma swoje zalety i wady, to jednak nawilżacze parowe są dużo bardziej higieniczne, a tym samym bezpieczne od nawilżaczy ultradźwiękowych. W przypadku tych drugich zaleca się codzienne czyszczenie, które będzie zapobiegało rozwojowi bakterii czy drobnoustrojów. Dobre nawilżacze parowe wymagają okresowego czyszczenia oraz są łatwe w utrzymaniu czystości.

Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki
Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki Kategoria: Małe AGD do domu arek.ze@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.