Strona główna » Biuro i firma » Sprzęty biurowe » Ranking niszczarek biurowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Biuro i firma » Sprzęty biurowe » Ranking niszczarek biurowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking niszczarek biurowych – dobra niszczarka biurowa w 2023 roku

Niszczarka wbrew pozorom jest niezbędnym oraz przydatnym sprzętem biurowym. Dzięki niszczarce możemy pozbyć się ważnych dokumentów, na których zawarte są poufne dane. Wyrzucenie takich dokumentów do kosza jest złym rozwiązaniem, chociażby ze względu na Ochronę Danych Osobowych. Ważne dane mogą trafić do rąk osób nieodpowiednich oraz nieupoważnionych. Posiadając dobrą niszczarkę możemy być pewni, że tak się nie stanie. Niszczarka zniszczy dokumenty w zależności od jej funkcji – rozdrabniania dokumentu na ścinki bądź paski. Poniżej przedstawimy ranking niszczarek biurowych.

Ranking niszczarek biurowych – TOP 10 najlepszych niszczarek biurowych

Miejsce Nazwa niszczarki biurowej Cena Najtańsza oferta
1 Fellowes 53C 318 zł Sprawdź teraz
2 Esperanza BLADE EN101 71 zł Sprawdź teraz
3 MEDIATECH MT215 99 zł Sprawdź teraz
4 Argo Wallner FXD85B 285 zł Sprawdź teraz
5 Argo Kobra +1 CC4 ES 1389 zł Sprawdź teraz
6 VAKOSS NISZCZARKA DO PAPIERU AP-4022K 10L 82 zł Sprawdź teraz
7 Tracer Cutter TRX-119 199 zł Sprawdź teraz
8 Fellowes Niszczarka 8C (4689601) 252 zł Sprawdź teraz
9 Omega ONP601S 79 zł Sprawdź teraz
10 Hsm Shredstar S5 6Mm (1041121) 115 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych niszczarek biurowych

1. Fellowes 53C

 Fellowes 53C

Cena: ok. 318 zł
Znajdź najtańszą ofertę

FELLOWES 53C to idealna niszczarka do użytku domowego ze względu na małe rozmiary. Potrafi jednorazowo zniszczyć 10 kartek o gramaturze 70g na ścinki rozmiarów 4×35 mm, które zwiększają poziom bezpieczeństwa. Szerokość wejścia to 220mm. Dokumenty z mniejszymi spinaczami czy zszywkami, płyty DVD/Blu-Ray/CD oraz karty kredytowe to również nie jest problem dla niszczarki. Niszczarka posiada osobne wejście (szczelinę) oraz noże do niszczenia płyt DVD/CD i kart kredytowych. Pojemność kosza to 23 litry, a poziom zabezpieczeń niszczonego papieru to P-4/T-1. Niszczarka jest bardzo łatwa w obsłudze. Ma funkcję automatycznego start-stopu oraz funkcję cofania, która jest przydatna w przypadku zacięcia się papieru. Niszczarkę bardzo łatwo można opróżnić. Ostrza tnące na ścinki wymagają regularnego oliwienia. Jednak ta niszczarka należy do jednych z najlepszych małych niszczarek na rynku, więc jeśli zastanawiasz się jaką dobrą niszczarkę kupić do małego biura, bądź do domu jest to najlepszy wybór.

2. Esperanza BLADE EN101

 Esperanza BLADE EN101

Cena: ok. 71 zł
Znajdź najtańszą ofertę

ESPERANZA BLADE EN101 to cenowo tania, ale wydajna niszczarka. Posiada 10 litrowy kosz na papier oraz możliwość niszczenia maksymalnie 5 kartek papieru w paski o szerokości zaledwie 7 mm. Oprócz kartek papieru niszczy także zszywki. Niszczarka posiada funkcję automatyczną start/stop, która pozwala na automatyczne uruchomienie się głowic tnących po wykryciu kartek papieru, oraz automatyczne zakończenie oraz wyłączenie po zakończeniu niszczenia papieru. Funkcja cofania w niszczarce pozwala na wysunięcie niszczonego dokumentu. Ten model niszczarki został stworzony z myślą o małych biurach bądź o użytkowaniu w domu. Niszczarka znajduje się w rankingu najlepszych niszczarek ze względu na niską cenę – jest stosunkowo tania. Opinie użytkowników owej niszczarki wskazują, że jest bardzo praktyczna, wydajna i szybko niszczy dokumenty. Największą zaletą modelu niszczarki ESPERANZA BLADE jest jej mały rozmiar.

3. MEDIATECH MT215

 MEDIATECH MT215

Cena: ok. 99 zł
Znajdź najtańszą ofertę

MEDIATECH MT215 to bardzo prosta w użyciu niszczarka, praktyczna oraz tania. Urządzenie jest w stanie zniszczyć poufne dokumenty w skrawki o szerokości 7mm, uniemożliwiając ponownego pozyskania danych. Niszczarka posiada kosz na papier o wielkości 7l. Aby opróżnić kosz należy zdjąć górną pokrywę niszczarki. Urządzenie potrafi zniszczyć papier, folię, płyty DVD/CD oraz karty kredytowe. Potrafi niszczyć jednorazowo 5 kartek papieru 80g/m2. Niszczarka posiada osobne ostrza do niszczenia płyt DVD/CD lub kart kredytowych. Niszczarka jest bardzo lekka, waży około 2 kg, więc łatwo ją samodzielnie przenieść. Posiada funkcje autostartu oraz rewersu. Prędkość cięcia tego modelu to 2,5m/min. Poziom bezpieczeństwa: DIN P-1, O-1. Nie bez powodu też, że ten model znajduje się w rankingu niszczarek biurowych – jest to model tani oraz wydajny. Idealnie sprawdzi się na biurku w domu, małej firmie czy biurze ze względu na wytrzymałość na poziomie niskiego obciążenia.

4. Argo Wallner FXD85B

 Argo Wallner FXD85B

Cena: ok. 285 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Model ARGO WALLNER FXD85B jest idealnym rozwiązaniem do mniejszego biura bądź do użytku domowego. Czarno-srebrna kolorystyka, niska cena oraz wysokie parametry użytkowe to zdecydowanie zalety tej niszczarki. Dodatkowo wyposażona jest w okienko w obudowie, które umożliwia sprawdzenie stanu zapełnienia kosza. Niszczarka posiada automatyczną funkcję start/stop oraz funkcję cofania papieru. Dzięki osobnej szczelinie do niszczenia płyt CD/DVD pozbędziemy się płyty bez możliwości odzyskania z niej danych przez osoby nieodpowiednie. Dodatkowo niszczarka jest odporna na małe wszywki. Pojemność kosza to aż 15 litrów. Niszczarka tnie papier na ścinki o wymiarach 4 x 33 mm, co przekłada się na większe bezpieczeństwo danych zawartych na dokumentach. Istnieje możliwość niszczenia kart plastikowych – kredytowych. Maksymalnie jednorazowo niszczarka jest w stanie zniszczyć do 8 kartek papieru (A4/70g). Poziom bezpieczeństwa DIN 66399: P – 3 (były DIN – 3). Czas pracy niszczarki to 2 minuty, a czas odpoczynku 30 minut.

5. Argo Kobra +1 CC4 ES

 Argo Kobra +1 CC4 ES

Cena: ok. 1389 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Profesjonalna niszczarka ARGO KOBRA +1 CC4 ES niszczy dokumenty na ścinki o wymiarach 3,5x40mm, co gwarantuje zwiększony poziom bezpieczeństwa. Ten model niszczarki polecany jest szczególnie do średniej wielkości biur oraz urzędów, w których regularnie niszczone są dokumenty z ważnymi informacjami. Jednorazowo potrafi zniszczyć maksymalnie 14 kartek papieru na ścinki o wymiarach 3,5×40 mm. Szczególną zaletą tej niszczarki jest cichy silnik, który jest w stanie pracować 24 godziny bez przegrzania. Wyposażona w system Energy Smart niszczarka w momencie przejścia w tryb czuwania nie zużywa energii – jest energooszczędna. Wyjmowany kosz o pojemności 38,5 litrów pozwala na łatwe wyjmowanie zniszczonych dokumentów. Dodatkowo można zobaczyć, ile jest zapełnionego kosza przez okienko, które znajduje się w obudowie. Możliwość niszczenia kart plastikowych, zszywek i spinaczy. Niszczarka posiada funkcję autoreverse, która po zacięciu się papieru wycofuje zniszczony dokument. Automatyczne odcięcie zasilania urządzenia następuje po wyjęciu kosza lub w przypadku zaklinowania się papieru.

6. VAKOSS NISZCZARKA DO PAPIERU AP-4022K 10L

 VAKOSS NISZCZARKA DO PAPIERU AP-4022K 10L

Cena: ok. 82 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Stosunkowo tania niszczarka VAKOSS AP-4022K 10L przeznaczona głównie do użytkowania w domu bądź małej firmie. Jednorazowo może zniszczyć 6 arkuszy papieru.  Potrafi również zniszczyć karty kredytowe oraz laminowane dokumenty. Niszczarka posiada tryb automatycznego uruchamiania i zatrzymywania. Po wsunięciu kartki sama włączy się na czas cięcia dokumentu. Funkcja cofania wykryje, kiedy papier się zablokuje i automatycznie bezproblemowo wycofa kartkę. Niszczarka posiada 10 litrowy kosz na papier, który można wyjąć poprzez zdjęcie głowicy. Dzięki znajdującym się w koszu otworze możemy ocenić na ile kosz jest zapełniony. Szybkość cięcia dokumentów to 3m/min. Niszczarka tnie papier we wstążki o wymiarze 6 mm. Czas schłodzenia to 40 minut na każde 2 minuty pracy. Silnik posiada ochronę przed przegrzaniem się. Niszczarka jest stosunkowo tania co do wysokiej jakości firmy VAKOSS. Poziom bezpieczeństwa DIN 66399: P-2. Jest bardzo lekka i niewielkich rozmiarów co pozwala na postawienie jej na biurku.

7. Tracer Cutter TRX-119

 Tracer Cutter TRX-119

Cena: ok. 199 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Niszczarka TRACER CUTTER TRX-119 przeznaczona jest do użytkowania w domu jak i w większych firmach. Niszczenie dokumentów jest na wysokim poziomie dzięki cięciu ich na skrawki o wielkości 5 x 18 mm. Jednorazowo niszczarka jest w stanie pociąć 10 kartek papieru. Poziom bezpieczeństwa niszczarki to P4, oznacza to, że urządzenie można użyć bez obaw do pozbycia się tajnych dokumentów. Funkcja automatycznego startu oraz stopu i funkcja cofania gwarantują wysoką funkcjonalność urządzenia. Bez obaw możemy używać niszczarki długi czas, ponieważ wyposażona jest w zabezpieczenie przed przegrzaniem się, dzięki czemu awaryjność sprzętu przy ciągłym użytkowaniu jest znikoma. Dodatkowo niszczarka jest niezawodna do niszczenia płyt CD/DVD. Duży kosz o pojemności 21 litrów jest kolejną zaletą ze względu na to, że nie ma konieczności częstego opróżniania. Niszczarka CUTTER TRX-119 jest w stanie zniszczyć papier z prędkością 1,5 m/min. Urządzenie posiada również miarkę ilości kartek, co z pewnością jest przydatne, kiedy włożymy ich zbyt dużo, co mogłoby spowodować zacięcie się niszczarki.

8. Fellowes Niszczarka 8C (4689601)

 Fellowes Niszczarka 8C (4689601)

Cena: ok. 252 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Polecana jest głównie do użytku domowego, ale również w małych biurach. Łącznie jednorazowo niszczarka FELLOWES NISZCZARKA 8C potrafi zniszczyć do 8 kartek papieru A4/70g na ścinki o wymiarach 4×35 mm. Pozbędzie się również zszywek, małych spinaczy na dokumentach oraz kart kredytowych. Funkcja start-stopu jest mechaniczna. Jednak blokada Safety Lock w jaką została zaopatrzona niszczarka zabezpiecza przypadkowe uruchomienie. Natomiast kiedy kosz jest wyjęty lub zdjęta jest głowica to automatycznie zostaje wyłączona. Kosz na zniszczony papier ma pojemność 14 litrów, posiada uchwyty dzięki którym łatwiej go opróżnić. Funkcja cofania jest dodatkowym udogodnieniem w przypadku zacięcia się papieru, bez problemu i z łatwością można go wyjąć. Niszczarka na każde 3 minuty ciągłej pracy wymaga 30 minut odpoczynku. Niszczarka jest wizualnie bardzo zgrabna, jak i poręczna. Waga jej jest niska, to zaledwie 3,8 kg. Prędkość niszczenia dokumentów to 3 m/min Poziom bezpieczeństwa DIN dokumenty: P4

9. Omega ONP601S

 Omega ONP601S

Cena: ok. 79 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Niszczarka OMEGA ONP601S została wyposażona w 7 litrowy kosz na zniszczony papier. Jej zaletą jest duża wytrzymałość przy średnim obciążeniu, dlatego też idealnie nadaje się do użytku domowego, w małych firmach czy biurach. Jest bardzo funkcjonalna oraz prosta w obsłudze. Potrafi zniszczyć 5-6 arkuszy papieru A4/70g. Niszczarka niszczy dokumenty o średniej prędkości 2,9m/min, dzięki czemu możemy szybko pozbyć się dokumentów. Urządzenie tnie papier w paseczki o szerokości 6 mm co gwarantuje bezpieczeństwo. Skuteczność i jakość urządzenia została potwierdzona znakiem niemieckim TUV. Poziom bezpieczeństwa niszczarki to DIN1. Poprzez funkcję cofania ostrzy mamy możliwość ręcznego oczyszczenia noży. Urządzenie posiada automatyczne zabezpieczenie przeciw przegrzaniu oraz przed przepięciom. Niszczarka jest w przystępnej cenie, a przy tym posiada wiele funkcji m.in. automatyczny start/stop jak i funkcję cofania, o której wcześniej wspomnieliśmy.

10. Hsm Shredstar S5 6Mm (1041121)

 Hsm Shredstar S5 6Mm (1041121)

Cena: ok. 115 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Największą zaletą niszczarki HSM SHREDSTAR S5 6MM (1041121) jest jej cicha praca. Poziom głośności to zaledwie< 62 dB (A). Urządzenie przeznaczone jest do użytku domowego, jak i w małej firmie. Umieszczona fotokomórka uruchamia niszczarkę automatycznie, jak o wyłącza ją po skończeniu cięcia dokumentów. Niszczarka posiada funkcję automatycznego wycofania, która cofa papier, kiedy on się zacina. Rodzaj cięcia dokumentów to paski o szerokości 6 mm. Jednorazowo niszczarka jest w stanie pociąć 5-6 sztuk papieru A4 lub mniejszego (70g/m2). Prędkość niszczenia kartek to 35 mm/sek. Nie jest przeznaczona do niszczenia płyt CD/DVD oraz kart płatniczych – debetowych. Kosz na zniszczony papier ma pojemność 12 litrów i bardzo łatwo go opróżnić, wystarczy zdjąć górną część obudowę i wyrzucić papier. Umieszczony na górze wyświetlacz LED informuje o aktualnym stanie urządzenia: zasilanie, przeciążenie oraz przegrzanie. Poziom bezpieczeństwa (DIN 66399)P-2.

Poradnik zakupowy niszczarki biurowej

Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie niszczarki biurowej?

Przed zakupem niszczarki należy zwrócić uwagę szczególnie na parametry takie jak:

  • Sposób niszczenia – jest to bardzo ważna kwestia ze względu na bezpieczeństwo. Jeśli niszczarka bardzo drobno zniszczy papier, nie istnieje ryzyko odczyniania poufnych danych ze zniszczonego dokumentu. Urządzenie może ciąć papier w paski, ale lepszym rozwiązaniem jest cięcie w ścinki.
  • Pojemność kosza – w przypadku, kiedy niszczy się dużo dokumentów dziennie najlepszym wyborem może okazać się większy kosz na papier.
  • Poziom hałasu – jeśli niszczarka będzie używana często w domu, bądź w biurze warto zwrócić uwagę na to czy jest cicha, niestety w przeciwnym razie będzie to dość uciążliwe.
  • Wydajność oraz tempo pracy – na te parametry należy zwrócić szczególną uwagę, kiedy zachodzi potrzeba niszczenia wielu dokumentów jednocześnie. Niektóre modele niszczarek potrafią pracować bardzo długo bez przegrzewania się oraz szybko niszczą dokumenty.
  • Przedmioty do zniszczenia – obecnie na rynku jest coraz więcej modeli niszczarek, które potrafią zniszczyć oprócz papieru również płyty CD/DVD, spinacze, karty debetowe czy zszywki. Warto więc zastanowić się i sprawdzić jakie funkcje posiada niszczarka.

Dlaczego warto kupić dobrą niszczarkę biurową?

Zdecydowanie ze względów bezpieczeństwa oraz oszczędności czasu. Gwarantuje nam to zakup dobrej niszczarki biurowej. Urządzenie zniszczy dokument szybko na drobne kawałki papieru, co uniemożliwi odzyskanie istotnych informacji, które znajdowały się na dokumencie.

Autor rankingu:
Krzysztof Boruc
Autor rankingu:
Krzysztof Boruc Kategoria: Sprzęty biurowe krzysiek.bo@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *