Strona główna » RTV » Telewizory i akcesoria » Ranking okularów 3D
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » RTV » Telewizory i akcesoria » Ranking okularów 3D
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking okularów 3D i porada zakupowa

Wielu z nas ogląda telewizję i chcę przeżywać oglądane filmy jak najlepiej. Obecnie mamy do dyspozycji tak dużo produkcji, że wybór może być naprawdę nie do określenia, ale warto skłonić się na materiały, do których możemy wykorzystać okulary 3D.

 

Coraz częściej emitowane są filmy 3D w kinach, ale dziś możemy przenieść się do naszych domów, czy mieszkań, aby właśnie osiągnąć efekt 3D i przeżywać filmy zupełnie inaczej. Poniżej przedstawiamy modele okularów 3D,różne rodzaje okularów 3D,  po które warto sięgnąć, chociażby po okulary 3D pasywne.

Ranking najlepszych okularów 3D w 2023 roku

Miejsce Nazwa Cena od Najlepsza oferta
1 Panasonic BT-PGL10G – 80 zł Sprawdź teraz
2 Philips PTA417/00 22 zł Sprawdź teraz
3 XPAND 3D Glasses Lite IR (X105-IR-X1) 329 zł Sprawdź teraz
4 JVC PK-AG2BE 461 zł Sprawdź teraz
5 Panasonic TY-EW3D3SE (TY-EW3D3SE) 499 zł Sprawdź teraz
6 Philips PTA529 98 zł Sprawdź teraz
7 XPAND YOUniversal Electronic 3D Glasses z RF Dongle (B104SX1) 299 zł Sprawdź teraz
8 Nec NP02GL 330 zł Sprawdź teraz
9 JVC PK-AG2BE 461 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych okularów 3D w 2023 roku

1. Panasonic BT-PGL10G –

Panasonic BT-PGL10G –

Cena: od. 80 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Panasonic oferuje nam wygodne okulary 3D, zakrywające nasze oczy w taki sposób, że widzimy obraz tylko spod okularów. Są te okulary do monitora 3D, polaryzacyjne, a ich cena jest bardzo korzystna. Jest to narzędzie przeznaczone do użytku tylko do monitora Panasonic 25 calowego. Jeśli zatem oglądamy filmy na monitorach komputerów i jesteśmy w posiadaniu monitora firmy Panasonic, który daje nam możliwość oglądania materiałów filmowych w wersji 3D to okulary to są koniecznym i niezbędnym właściwie narzędziem.

 

Okulary możemy zakupić na wielu aukcjach internetowych, w tym przypadku znajdziemy i również na Allegro, ale także dostępne są w sklepach stacjonarnych, które zajmują się sprzedażą elektroniki.

Proste w obsłudze, ponieważ okulary wystarczy tylko założyć na noc i cieszyć się jakością obrazu 3D.

 

2. Philips PTA417/00

Philips PTA417/00

Cena: od. 22 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Doskonałe wykonanie i wysoka jakość produktu to właściwie okulary 3D firmy Philips. W ofercie tego producenta znajdziemy kino domowe z technologią easy 3D, dlatego okulary do oglądania takich materiałów są tutaj niezbędnym dodatkiem. Dzięki temu okularom zabierzemy swoje oczy i umysł świat filmów trójwymiarowych. Philips w zestawie sprzedaje zazwyczaj dwie pary okularów, dzięki czemu możemy w takiej sytuacji oglądać materiały w parze. Dostępna technologia easy 3D generuje bardzo ostry obraz, dlatego jakość trójwymiarowego przekazu jest naprawdę doskonała. Okulary są lekkie, nie męczą naszych oczu i nosa, Dzięki czemu możemy przez wiele godzin oglądać filmy w jakości 3D.

 

Zaletą tych okularów jest to, że nakładki na nos są regulowane, dzięki czemu możemy je dostosować do wielkości tej części ciała, a okulary będą pasowały zarówno dla dzieci, jak i dla osób dorosłych.

Okulary to są też korzystne dla osób, które na co dzień noszą okulary korekcyjne. Bez problemu możemy nałożyć te okulary na okulary noszone codziennie.

 

Znajdziemy tutaj szerokie soczewki, ale też delikatny krzywiznę w okularów co właśnie sprawi, że będą one mogły zostać dopasowane do szerokiej gamy osób.

Cena okularów jest wręcz groteskowa i zdecydowanie każdy może sobie na te okulary pozwolić.

Zakupy możemy dokonać za pośrednictwem Allegro, jak również innych sklepów internetowych, w których będą one dostępne.

 

3. XPAND 3D Glasses Lite IR (X105-IR-X1)

XPAND 3D Glasses Lite IR (X105-IR-X1)

Cena: od. 329 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Zdecydowanie okulary dla prawdziwych koneserów filmów jakości 3D. Zdecydowanie wyższa poprzeczka, zarówno jakościowa, jak i cenowa. Jakość produktu bardzo dobra, choć ich lekkość może nas zadziwić. Są to okulary uniwersalne, działająca z synchronizacją na podczerwień. Cena jest zdecydowanie wyższa, niż przy dwóch poprzednich propozycjach, ale wynika to z tego, niż okulary tam mają funkcje IR, a także pasują do każdego rodzaju monitora 3D.

 

Okulary doskonale nadają się do prezentacji 3D różnego rodzaju, ale także sprawdzą się jako dodatek kinowy dla filmów w wersji 3D.

Elastyczna i ergonomiczna rama okularów zapewni komfort noszenia praktycznie dla każdego. I w tym przypadku znajdziemy również regulowaną nosówkę, co pomoże nam jeszcze lepiej dopasować okulary do naszej twarzy. Jakość odbieranego obrazu będzie w wersji full HD 3D. Produkt w takiej cenie można określić jako naprawdę dobry.

Okulary możemy zakupić w renomowanych sklepach z elektroniką, takich jak RTV euro AGD, Media markt, ale także w sklepach internetowych, gdzie możemy złożyć bezproblemowe zamówienie.

 

4. JVC PK-AG2BE

JVC PK-AG2BE

Cena: od. 461 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Zupełnie inne okulary 3D, które sprawdzą się na wielu urządzeniach odtwarzających filmy w tejże technologii. Jest to wyższa półka cenowa, ale tutaj ponosimy już też koszt za firmę JVC, które produkuje towary bardzo wysokiej jakości.

Okulary lekkie, nie obciążające naszego wzroku i nosa, ładowane za pomocą kabla USB. W zestawie znajdziemy kabel do ładowania wraz z etui. Takie okulary wykorzystywane są do projektorów DLA-X.

 

Jeśli zatem posiadamy taki projektor to te właśnie okulary dla obrazów trójwymiarowych będą doskonałym rozwiązaniem.

Warto tutaj zauważyć, okulary to nie są kompatybilne z innymi produktami 3D, tworzonymi przez innych producentów.

 

Jeśli chodzi o cenę to tylko w przypadku posiadania projektorów DLA są one warte nabycia. Przez użytkowników oceniane są bardzo dobrze, uzyskując jedną z wyższych ocen w przypadku punktacji.

Okulary są do nabycia przede wszystkim za pośrednictwem internetu, ale w niektórych przypadkach znajdziemy je również w sklepach stacjonarnych.

 

5. Panasonic TY-EW3D3SE (TY-EW3D3SE)

Panasonic TY-EW3D3SE (TY-EW3D3SE)

Cena: od. 499 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Okulary 3D, które dają naprawdę wysokiej jakości obraz, Dzięki kontroli migawki, która pozwala doskonale synchronizować się okularom z wyświetlaczem 3D, zarówno plazmowym, jaki obrazem projektowanym za pośrednictwem projektorów Panasonic. Produkt zapewnia nam ostre i wyraźne obrazy dla oka, dzięki czemu oglądanie filmów za pomocą tych okularów jest wręcz ekscytujące.

 

Dostępność tych okularów na rynku wzbudziła wiele pozytywnych emocji, ale ich takim minusem jest fakt, że okulary możemy zakupić trzech rozmiarach, co nie daje nam możliwości regulacji okularów do kawy i osoby. Musimy w tej sytuacji wybierać okulary najbardziej dopasowane do siebie.

Przypatrując się innym wadom na pewno ich nie znajdziemy. Możemy je oczywiście wyregulować, ale dla dzieci należy dobrać odpowiedni model.

 

Zaletą produktu jest dostępne w nich akumulator, który możemy ładować dosłownie przez 2 minuty, a czas działania okularów będzie wynosił około 3 godziny. Jest to fajna opcja w przypadku, kiedy musimy szybko korzystać z okularów, a nie są one w pełni naładowane. Przy pełnym naładowaniu ich czas pracy będzie wynosił nawet 25 godzin.

Okulary są tak dopasowane do naszych oczu, że pozwalają na oglądanie nawet w bardzo długim czasie. Nasze oczy się nie zmęczą, a okulary w tym czasie dostarczą nam naprawdę wielu wrażeń.

Cenowo nie jest tak źle, gdyż za ten model zapłacimy około 500 zł. Zakupić się możemy w internetowych sklepach Panasonic, ale także znajdziemy je w sklepach stacjonarnych.

 

6. Philips PTA529

Philips PTA529

Cena: od. 98 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Okulary zupełnie inne niż wszystkie, swoim wyglądem odbiegające od tradycyjnych okularów, ale budzące pozytywne emocje. Ich uszy są skonstruowane w taki sposób, że opinają naszą głowę, bez tradycyjnych zawiesz jak na uszy, choć oczywiście i w taki sposób można je nosić. Kupując ten zestaw okularów zdecydowanie zaoszczędzimy, ponieważ nie są one zbyt drogie, ale spełniają wszystkie oczekiwania, jakie powinny mieć okulary 3D.

 

Doskonałe desing, który zaczepiała nowoczesność i sprawia, że chce się je mieć, oczywiście w tej półce cenowej.

Okulary spełniają swoją funkcję, dając doskonałej jakości obraz 3D, podczas korzystania z tego zestawu.

 

Większości przypadkach sprzedawane są po dwie sztuki i pasują do wszystkich modeli Philipsa z aktywnym systemem 3D, z niewielkimi wyjątkami.

Produkt jest bardzo dobrze oceniany przez użytkowników, przede wszystkim za sposób wykonania, jego jakość i oczywiście cenę.

 

7. XPAND YOUniversal Electronic 3D Glasses z RF Dongle (B104SX1)

XPAND YOUniversal Electronic 3D Glasses z RF Dongle (B104SX1)

Cena: od. 299 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Przedstawiamy państwo najprostsze do użytkowania i chyba najbardziej kompatybilne okulary 3D, jakie mamy dziś dostępne na rynku. Są to okulary naprawdę wysokiej klasy, ze względu na jakość wykonania i pozwalają one na oglądanie materiałów w 3D praktycznie na każdym wyświetlaczu, począwszy od projektora, po monitor i telewizor.

 

Produkt posiada specjalnie redukowane noski, Dzięki czemu możemy dostosować okulary do własnych potrzeb, a także daje to możliwość korzystania z okularów przez dzieci, do których również możemy dostosować taki narzędzie. Zdecydowanie jest to dużo wyższa jakość w porównaniu z okularami oferowanymi przez tego producenta, w zakresie innych modeli. Oglądanie materiałów 3D daje zdecydowanie większe wrażenie, użytkownik dostrzeże tutaj większą głębię, ale także jest w stanie zaobserwować zdecydowanie więcej szczegółów. Są to okulary naprawdę na wysokim poziomie pomimo swojej niewielkiej, ale jakże korzystnej ceny. Mogą zdecydowanie konkurować z okularami z wyższej półki.

 

W zestawie otrzymamy ładowarkę z wielofunkcyjnym portem USB. Najwyższej jakości soczewki 3D, a także świetne etui.

Możemy też zabrać sobie kolor oprawek, w zależności od naszych potrzeb. Warto dodać, że akumulator może wytrzymać na jednym ładowaniu ponad 35 godzin. Okulary są lekkie i nie męczą oczu i nosa, na którym powinny być zawieszone. Szukając zatem najlepszych okularów w niewielkiej cenie, zdecydowanie polecamy ten model.

 

8. Nec NP02GL

Nec NP02GL

Cena: od. 330 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Nec dostarcza nam okulary migawkowe 3D DLP, które nadają się praktycznie dla projektorów tejże firmy z serii V i U. Za bardzo zatem nie poszalejemy, chcąc skorzystać z tych okularów, podczas korzystania z innych urządzeń. Niemniej jednak, dla produktów firmy NEC będzie to doskonałe rozwiązanie. Okulary standardowe, ze składanymi ramionami. Można je ładować, gdyż są wyposażone w akumulatory do ponownego ładowania. Nie są to okulary ciężkie, dlatego też z powodzeniem możemy w nich oglądać nawet kilka godzin.

 

Podczas korzystania z projektora, okulary przekazują nam naprawdę świetny obraz i pozwalają na bardzo ciekawe wrażenia. Są świetnym elementem dodatkowym do projektorów firmy NEC i możemy się tutaj spodziewać naprawdę wysokiej jakości obrazów.

Niestety, nie są to okulary kompatybilne z innymi urządzeniami, dlatego warto po nie sięgnąć tylko w ostateczności, czyli w sytuacji gdy mamy urządzenia tego samego producenta.

 

Co nowe okulary wyglądają nawet korzystnie, dlatego bez obaw można je polecić, jeśli ktoś szuka okularów 3D tej właśnie firmy.

Zakupu można dokonać na aukcjach internetowych, jak również prosto u producenta.

 

9. JVC PK-AG2BE

JVC PK-AG2BE

Cena: od. 461 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Okulary tradycyjne, standardowe, który jednak zapewnią nam wiele wrażeń. Przekazują świetny obraz, zarówno z projektorów, jak i monitorów, ale tylko tego producenta. Choć są solidne i dosyć lekkie, to niestety kompatybilne tylko z produktami JVC.

 

Ładowane są przez kabel USB i potrafią wytrzymać na jednym ładowaniu nawet do kilkudziesięciu godzin. W zestawie dostępny jest kabel i eleganckie etui. Kompatybilne są ze starszymi projektorami DLA. Są to bardzo wysokiej jakości okulary, o której warto dzisiaj sięgnąć, aby osiągnąć najwyższej jakości obraz. Nie męczą one oczu, dopasowują się praktycznie do każdego, dlatego też możemy nałożyć je dla naszego dziecka. Warto wybrać okulary JVC, który sprawdzą się praktycznie w każdym domu, ale również możemy spotkać w kinach, które oferują nam możliwość oglądania filmów w jakości 3D.

 

Poradnik zakupowy okularów 3D

Po jakie okulary 3D sięgać?

Wybór okularów 3D jest dzisiaj bardzo szeroki i tak naprawdę możemy mieć ogromny problem z wyborem okularów dla siebie. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że jest w czym faktycznie wybierać. Mamy dziś do dyspozycji okulary anaglifowe, które stanowią najstarszą techniką pozwalającą na uzyskanie obrazu trójwymiarowego i są to okulary zdecydowanie najtańsze. Możemy zakupić je nawet za kilka złotych i mają taką cechę, że działają praktycznie z każdym telewizorem. Jakość jednak tych okularów jest dość specyficzne i tak naprawdę nie osiągniemy takiego obrazu, jakiego byśmy wymagali.

Inną opcją są okulary pasywne, które przekazują do każdego oka zupełnie inny obraz i nie są tworzone z typowo papierowego zarysu. Są stosunkowo tanie, lekkie i poręczne oraz dają dobrą jasność obrazu. Niestety również i w tym przypadku jakość obrazu nie będzie dobra, dlatego lepiej wybrać okulary, które prezentujemy powyżej.

Zdecydowanie zachęcamy do zakupu aktywnych okularów 3D, który potocznie nazywane są również migawkowymi, gdyż dzięki nim uzyskamy dobrą jakość obrazu, z możliwością odbioru obrazu w wersji full HD. Na takie okulary będziemy musieli wydać zdecydowanie więcej pieniędzy, ale ich jakoś da nam większe możliwości.

Dlaczego warto kupować okulary 3D?

Takie okulary cieszą się one niezwykłą popularnością, ale też zapewniają najwyższej klasy obraz i co najważniejsze, przede wszystkim wrażenia. Weryfikacja po naszej stronie wykazała, że dużą popularnością cieszą się modele firmy Epson, a na kolejnym miejscu plasuje się firma Sony. Jakie zatem marki wybrać już wiemy, natomiast niżej przedstawimy, po jakie okulary warto sięgnąć, kiedy chcemy dokonać zakupu.

Technologiczny postęp daje nam naprawdę szeroki wybór i dziś możemy zakupić nawet telewizory, które oferują nam obraz 3D. Aby mieć możliwość cieszenia się takim obrazem, będziemy do tego potrzebowali właśnie najlepsze okulary 3D. Są dziś dostępne okulary 3D aktywne, które dają nam zupełnie nowe możliwości. Warto wiedzieć na co zwrócić uwagę i czym się kierować przy wyborze takiego narzędzia.

Gdzie kupić okulary 3D?

Szukając okularów 3D, warto przemyśleć ten zakup, ponieważ znajdziemy ich duży wybór. Nie wszystkie też mogą pasować do naszych odtwarzaczy, czy też telewizorów. Zanim zdecydujemy się na zakup, warto wcześnie podpytać sprzedawcę, lub sprawdzić, czy model ten będzie dla nas odpowiedni i kompatybilny z naszymi urządzeniami. Okulary najlepiej jest zamówić za pośrednictwem internetu.

Warto też podać się podobnym rankingiem, który często może prowadzić nas do sklepów z takimi okularami i tam też możemy dokonać wyboru. Jeśli chcemy zobaczyć i dotknąć okulary fizycznie, możemy wybrać się do sklepu stacjonarnego, który w swojej ofercie posiada różnorodną gamę takiego produktu. Możemy się również posiłkować odpowiedziami sprzedawców, którzy zazwyczaj będą dobrze wiedzieli, co mogą nam zaproponować. Możliwości zakupu okularów 3D jest dzisiaj bardzo dużo i właściwie możemy przebierać w sklepach, o której będą one dla nas dostępne.

Autor rankingu:
admin
Autor rankingu:
Jakub Szymura Kategoria: Telewizory i akcesoria kuba.sz@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *