Strona główna » Zdrowie i uroda » Higiena jamy ustnej » Ranking past do zębów » Ranking past do zębów dla dzieci
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Zdrowie i uroda » Higiena jamy ustnej » Ranking past do zębów » Ranking past do zębów dla dzieci
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking past do zębów dla dzieci – najlepsze pasty do zębów dla dzieci

Kiedy nasze szkraby ząbkują, przychodzi czas na wybór idealnej pasty do zębów dla dzieci. Nie sprawdzi się tutaj zwykła pasta do zębów. Może ona bowiem podrażnić tak delikatne jeszcze dziąsła. Jaką pastę do zębów dla dzieci wybrać? Odpowiedź znajdziecie w naszym rankingu, w którym umieściliśmy pozycje cieszące się przystępnymi cenami i dobrymi opiniami. Po zapoznaniu się z nim, na pewno łatwiej będzie wam podjąć decyzję.

Ranking past do zębów dla dzieci – top 3 pasty do zębów dla dzieci

Miejsce Nazwa Cena od Najlepsza oferta
1 Neobio Pasta Do Zębów Dla Dzieci Bez Fluoru 50ml 5 zł Sprawdź teraz
2 Jack N’Jill Pasta Do Zębów Dla Dzieci Banan 50g 20 zł Sprawdź teraz
3 Elmex Pasta Do Zębów Dla Dzieci Z Aminofluorkiem Od 1 Ząbka Do 6 Lat 50Ml 6 zł Sprawdź teraz

Recenzje past do zębów dla dzieci

1. Neobio Pasta Do Zębów Dla Dzieci Bez Fluoru 50ml

Neobio Pasta Do Zębów Dla Dzieci Bez Fluoru 50ml

Cena: od. 5 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Neobio to pasta do zębów idealna dla naszych pociech. Przeznaczona jest dla tych najmłodszych dzieci. Produkt pomoże utrzymać prawidłową higienę jamy ustnej oraz ząbków. Pasta- żel nie zawiera fluoru, dzięki czemu świetnie nadaje się do delikatnej i bezinwazyjnej pielęgnacji. Nie znajdziemy w niej również silikonów, parafiny oraz innych niemile widzianych substancji (w tym również substancji zapachowych oraz barwników). Bezpieczeństwo użytkowania gwarantuje badanie dermatologiczne produktu. Dodatkowo pasta posiada surowce pochodzące z kontrolowanych upraw. Pyszny smak jabłka z papają zachęci dzieci do codziennej pielęgnacji zębów. Dzięki paście neobio zęby smyka będą zawsze piękne i zdrowe. Nie zastanawiaj się więc dłużej, jaki produkt do pielęgnacji jamy ustnej kupić dla swojego dziecka. Pasta do zębów neobio będzie odpowiednia już od momentu wyrastania pierwszych ząbków i zapewni skuteczne i bezpieczne czyszczenie.

2. Jack N’Jill Pasta Do Zębów Dla Dzieci Banan 50g

Jack N'Jill Pasta Do Zębów Dla Dzieci Banan 50g

Cena: od. 20 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Jack N’Jill o smaku bananowym to naturalna pasta do zębów idealna dla naszych pociech. Przeznaczona jest od najmłodszych lat życia. Produkt pomoże utrzymać prawidłową higienę jamy ustnej oraz ząbków. Pasta nie zawiera fluoru, dzięki czemu świetnie nadaje się do delikatnej i bezinwazyjnej pielęgnacji do trzeciego roku życia. Nie znajdziemy w niej również substancji takich jak cukier, SLS, BPA czy potencjalnie uczulających substancji zapachowych i barwników. Dzięki temu pasta nie zaszkodzi przy połknięciu, co często zdarza się u młodszych dzieci. Bezpieczeństwo użytkowania gwarantuje również badanie dermatologiczne produktu. Pasta do zębów Jack N’Jill została opracowana przy użytku samych naturalnych składników. Zawiera ksylitol chroniący zęby przed bakteriami oraz ekstrakt z nagietka zapobiegający podrażnieniom i posiadający działanie łagodzące. Pyszny smak banana zachęci dzieci do codziennej pielęgnacji zębów. Dzięki paście Neobio zęby smyka będą zawsze piękne i zdrowe. Nie zastanawiaj się więc dłużej, jaki produkt do pielęgnacji jamy ustnej kupić dla swojego dziecka. Pasta do zębów Jack N’Jill będzie odpowiednia już od momentu wyrastania pierwszych ząbków i zapewni skuteczne i bezpieczne czyszczenie.

3. Elmex Pasta Do Zębów Dla Dzieci Z Aminofluorkiem Od 1 Ząbka Do 6 Lat 50Ml

Elmex Pasta Do Zębów Dla Dzieci Z Aminofluorkiem Od 1 Ząbka Do 6 Lat 50Ml

Cena: od. 6 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Elmex z aminofluorkiem to pasta do zębów idealna dla naszych pociech. Przeznaczona jest od najmłodszych lat życia. Produkt pomoże utrzymać prawidłową higienę jamy ustnej oraz ząbków. Pasta zawiera bardzo niewielkie ilości fluoru, dzięki czemu posiada działanie przeciwbakteryjne i wzmacniające szkliwo, zachowując zarazem bezpieczeństwo i bezinwazyjne użytkowanie. Nie znajdziemy w niej podrażniających substancji, takich jak np. SLS. Bezpieczeństwo użytkowania gwarantuje badanie dermatologiczne produktu. Pasta do zębów Elmex z aminofluorkiem została opracowana przy użytku samych specjalnie dobranych składników. Produkt zapewnia nam stworzenie ochronnej warstwy z fluorku wapnia na powierzchni szkliwa. Perfekcyjnie chroni mleczne zęby przed ubytkami, wspomaga odbudowę minerałów i zwiększa odporność na ich utratę. Dzięki paście Elmex z aminofluorkiem zęby smyka będą zawsze piękne i zdrowe. Nie zastanawiaj się więc dłużej, jaki produkt do pielęgnacji jamy ustnej kupić dla swojego dziecka. Pasta do zębów Elmex z aminofluorkiem będzie odpowiednia już od momentu wyrastania pierwszych ząbków i zapewni skuteczne i bezpieczne czyszczenie.

Poradnik zakupowy pasty do zębów dla dzieci

Jaką pastę dla dzieci kupić?

Na rynku znajdziemy wiele past do zębów przeznaczonych dla najmłodszych. Nie wiemy więc często, która z tego dużego grona będzie odpowiednia i wystarczająco łagodna dla dziecka. Nasz poradnik zamierza wam przybliżyć specyfikację tych past, pokazując czym najlepiej się kierować przy wyborze.Przede wszystkim zwróćmy uwagę na skład. Nie polecamy produktów z cukrem, SLS, BPA, silikonami, parafiną, barwnikami czy substancjami zapachowymi. Idealna pasta do zębów dla dziecka musi być delikatna i nie podrażniająca. Dzieci posiadają wrażliwsze dziąsła od nas, dodatkowo rosnące mleczaki muszą mieć zapewnioną ochronę przed próchnicą i innymi złymi czynnikami. Podsumowując pasta do zębów dla dzieci musi zarazem dokładnie oczyścić zęby, jak i działać bezinwazyjnie. Dla mleczaków dużym zagrożeniem będzie próchnica. Zadbajmy więc o zawartość składników przeciwbakteryjnych. Do tych delikatnych należą chlorek magnezu, ksylitol czy też glicerofosforan wapnia. Innym ważnym czynnikiem może być smak pasty. To właśnie on może spowodować, że nasze dziecko pokocha mycie zębów i nie będzie traktowało tego jak czystą konieczność. Na rynku królują smaki owocowe ale znajdą się również te czekoladowe lub jeszcze bardziej nietypowe. To ważne, by nasza pociecha miała odpowiednio dobraną pastę do zębów. Po przeczytaniu tekstu jesteśmy o krok bliżej w podjęciu dobrej decyzji. Możemy również ułatwić zadanie spoglądając na nasz ranking najlepszych past do zębów dla dzieci. Możemy wtedy znaleźć idealny produkt posiadający świetne opinie. Każdy z nich jest tani i niezwykle przystępny.

Szkodliwe substancje w pastach do zębów

Mówiliśmy już jakie substancje nie powinny znaleźć się w paście do zębów dla dzieci. Nie mówiliśmy jednak dlaczego. Opiszemy więc najbardziej szkodliwe substancje, które zdecydowanie nie powinny znaleźć miejsca w składzie produktu.

  • SLS i inne detergenty
  • Sodium Lauryl Sulfate to najpopularniejsza substancja posiadająca zdolności silnie myjące i pianotwórcze. Może powodować krwawienie dziąseł, a nawet paradontozę. Rzeczywiście, przy tym środku reszta składników ma szansę się lepiej wchłonąć ale czy jest to warte swojej ceny? SLS występuje nie tylko w pastach do zębów ale w większości żelów do mycia i płynów do kąpieli. Mimo dogłębnego oczyszczania uważajmy na ten produkt, gdyż może silnie podrażniać i wysuszać skórę czy też włosy. Nie potrzebujemy detergentów w paście do zębów. Mają one za zadanie spieniać produkt co jest zupełnie zbędne w przypadku mycia zębów.

  • Glikol propylenowy
  • Wspomaga konserwację produktu. Może silnie podrażniać skórę i tkanki śluzowe. W pielęgnacji skóry może sprawdzić się bardzo dobrze, jednak okropnie działa na stan jamy ustnej

  • Barwniki i substancje słodzące
  • To produkty nie dające żadnych korzystnych właściwości. Nadają jedynie barwę i zapach produktu. Lepiej unikać ich w składzie gdyż mogą uczulać.

  • Słodziki
  • Większość słodzików nie pełni żadnej ważnej funkcji w paście do zębów. Rzekło by się nawet, że działają odwrotnie niż powinna pasta do zębów. Wyjątkiem może być ksylitol. To cukier pochodzenia naturalnego, który potrafi pozytywnie wpłynąć na stan jamy ustnej. Pomaga w pozbywaniu się resztek jedzenia z buzi i posiada działanie bakteriobójcze. Wpływa na lepsze przyswajanie wapnia, który jest budulcem kości i zębów.

Autor rankingu:
Joanna Fabera
Autor rankingu:
Joanna Fabera Kategoria: Higiena jamy ustnej joasia.fa@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *