Strona główna » Zdrowie i uroda » Higiena jamy ustnej » Ranking past do zębów » Ranking płynów do płukania jamy ustnej
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Zdrowie i uroda » Higiena jamy ustnej » Ranking past do zębów » Ranking płynów do płukania jamy ustnej
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking płynów do płukania jamy ustnej – jaki płyn do płukania jamy ustnej kupić w 2023 roku?

Przedstawiony poniżej ranking 10 najlepszych płynów do płukania jamy ustnej w 2023 roku opisuje starannie wybrane preparaty, które służą do higieny i pielęgnacji tej części ciała. Według stomatologów i osób, zajmujących się zawodowo pielęgnacją i ochroną zębów, stosowanie takich preparatów jak dobre płyny do płukania jamy ustnej, jest konieczne. Pomagają one ograniczyć ilość bakterii, osadów nazębnych, a także zmniejszyć częstotliwość pojawiających się ubytków i kamienia nazębnego. To produkty o odpowiednio skomponowanym składzie, który pomaga zachować odpowiednie pH w jamie ustnej.

Ranking płynów do płukania jamy ustnej – TOP 10 najlepszych płynów do płukania jamy ustnej

Miejsce Nazwa płynu do płukania jamy ustnej Cena Najtańsza oferta
1 ELUDRIL CLASSIC Płyn do płukania jamy ustnej 500ml 37 zł Sprawdź teraz
2 LISTERINE zero Płyn do Płukania Jamy Ustnej zero Alkoholu 500ml 12 zł Sprawdź teraz
3 Meridol Meridol Ochrona Dziąseł Płyn do płukania jamy ustnej 400 ml 18 zł Sprawdź teraz
4 ELMEX STANDARD Płyn do płukania jamy ustnej przeciw próchnicy 400ml 14 zł Sprawdź teraz
5 Vitis Perio Aid 0,05% Płyn Do Płukania Ust Z Chlorheksydyną 150Ml 16 zł Sprawdź teraz
6 Dentosept płyn 100ml 15 zł Sprawdź teraz
7 Alfa Implant Care Płyn do płukania jamy ustnej 200ml 24 zł Sprawdź teraz
8 Active Oral Care Whitening Antibacterial Mouthwash Płyn Do Płukania Jamy Ustnej Z Fluorem Glacial Mint 500Ml 13 zł Sprawdź teraz
9 GUM Paroex 0,06%CHX Płyn do płukania na zapalenie dziąseł antyseptyczny 500ml 21 zł Sprawdź teraz
10 DROPINGO Płyn barwiący osad nazębny 10ml 15 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych płynów do płukania jamy ustnej

1. ELUDRIL CLASSIC Płyn do płukania jamy ustnej 500ml

 ELUDRIL CLASSIC Płyn do płukania jamy ustnej 500ml

Cena: ok. 37 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Osoby, które poddały się zabiegom periodontologicznym lub implantologicznym, zastanawiają się, jakie płyny do płukania jamy ustnej są dla nich odpowiednie i bezpieczne w użyciu? Na rynku dostępny jest nowoczesny, wydajny i niepodrażniający jamy ustnej, dobry płyn do płukania jamy ustnej Eludrin Classic. To preparat przeznaczony dla osób, które pragną pozbyć się osadów nazębnych, bakterii, a także ograniczyć ilość pojawiających ubytków i kamienia nazębnego. Dzięki temu produktowi można uzyskać bardzo subtelny efekt rozjaśnienia swojego uzębienia. Regularne stosowanie tego wyrobu pomaga zachować odpowiednie pH w jamie ustnej, bez względu na styl życia i dokładność w codziennym myciu zębów. Ten tani płyn do płukania jamy ustnej zawiera odpowiednie składniki, które pozostawiają na zębach cienką, ochronną warstwę, dzięki której nie dochodzi do namnażania się bakterii.

2. LISTERINE zero Płyn do Płukania Jamy Ustnej zero Alkoholu 500ml

 LISTERINE zero Płyn do Płukania Jamy Ustnej zero Alkoholu 500ml

Cena: ok. 12 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Niedrażniące śluzówki, tanie płyny do płukania jamy ustnej, cieszą się ogromnym zainteresowaniem wielu osób. Jednym z producentów, w którego ofercie znaleźć można taki wyrób, jest Listerine, proponujący Płyn do Płukania Jamy Ustnej Zero Alkoholu. To produkt pozbawiony dodatku szkodliwych substancji, alkoholu, a także innych, negatywnie wpływających na kondycję jamy ustnej, komponentów. Ten najlepszy płyn do płukania jamy ustnej, można stosować codziennie lub wspierająco, podczas korzystania z innych produktów, przeznaczonych do higieny i pielęgnacji zębów. Preparatu można używać dwa razy dziennie lub według indywidualnych potrzeb, najlepiej bezpośrednio po wyszczotkowaniu swojego uzębienia. To najlepszy płyn do płukania jamy ustnej, który poza działaniem antybakteryjnym, pełni także funkcję ochroną, zapobiegając nadmiernemu odkładaniu się płytki nazębnej.

3. Meridol Meridol Ochrona Dziąseł Płyn do płukania jamy ustnej 400 ml

 Meridol Meridol Ochrona Dziąseł Płyn do płukania jamy ustnej 400 ml

Cena: ok. 18 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Opublikowany na stronach internetowych, poświęconych tematyce stomatologicznej, ranking płynów do płukania jamy ustnej, zawiera bardzo szczegółowy opis produktu, marki Meridol, Ochrona Dziąseł, Płyn do płukania jamy ustnej. To preparat znanej i cenionej firmy, w którego składzie nie znajdują się szkodliwe dodatki, m.in. duża ilość podrażniającego dziąsła i śluzówkę alkoholu. Produkt ten zawiera związki fluoru, pomagające zwalczać pierwsze objawy próchnicy. Wyrób przyczynia się do remineralizowania szkliwa. Ten dobry płyn do płukania jamy ustnej, szybko i skutecznie odświeża oddech na bardzo długi czas. Produkt nadaje się także do stosowania przez osoby, noszące aparaty korekcyjne – nazębne, protezy zębowe i nakładki. Marka Meridol ma w swoim asortymencie najlepsze płyny do płukania jamy ustnej. Preparaty te są dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach, w zróżnicowanych składzie, dlatego też świetnie nadają się dla osób w każdym wieku.

4. ELMEX STANDARD Płyn do płukania jamy ustnej przeciw próchnicy 400ml

 ELMEX STANDARD Płyn do płukania jamy ustnej przeciw próchnicy 400ml

Cena: ok. 14 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Bardzo wiele osób decyduje się na tanie płyny do płukania jamy ustnej. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje produkt marki Elmex, Standard Płyn do płukania jamy ustnej przeciw próchnicy. To wysokiej jakości, doskonały wyrób, który zabija do 99% bakterii i innych szkodliwych mikroorganizmów, bytujących w jamie ustnej. Dzięki temu preparat ten skutecznie przeciwdziała powstawaniu ubytków i odkładaniu się trudnego do usunięcia i powodującego próchnicę kamienia nazębnego. Ze względu na zawartość wielu nowoczesnych komponentów w składzie, ten dobry płyn do płukania jamy ustnej, jest polecany wszystkim osobom, które pragną skutecznie zadbać o zdrowie i dobrą kondycję swoich zębów i jamy ustnej. Ten najlepszy płyn do płukania jamy ustnej jest dedykowany również tym osobom, które cierpią na halitozę, ponieważ nie pogłębia on dokuczliwego dla nich problemu nadmiernej suchości w jamie ustnej.

5. Vitis Perio Aid 0,05% Płyn Do Płukania Ust Z Chlorheksydyną 150Ml

 Vitis Perio Aid 0,05% Płyn Do Płukania Ust Z Chlorheksydyną 150Ml

Cena: ok. 16 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Nowoczesne i dobre płyny do płukania jamy ustnej, mogą z powodzeniem zastąpić czasochłonne i kosztowne zabiegi, wykonywane w gabinetach stomatologicznych. Firmą, która produkuje wysokiej jakości preparaty, zaliczane do tej kategorii, jest marka Vitis Perio Aid. To dobry płyn do płukania jamy ustnej o stężeniu 0,05% z Chlorheksydyną. Ten wydajny w użyciu i bezpieczny dla dziąseł i śluzówki preparat do higieny jamy ustnej, został stworzony z myślą o osobach, które potrzebują skutecznych w działaniu wyrobów w atrakcyjnej cenie. To tani płyn do płukania jamy ustnej, polecany również dla osób, noszących ruchome nakładki zębowe, protezy i aparaty ortodontyczne. Produkt pomaga utrzymać optymalny poziom pH, jak również dba o najlepszą higienę uzębienia, również tuż po zdjęciu aparatu. Produkt może skutecznie ograniczyć ilość pojawiających się ubytków. Dzięki swojej odpowiednio opracowanej formule płyn dociera do trudnodostępnych miejsc w szczęce.

6. Dentosept płyn 100ml

 Dentosept płyn 100ml

Cena: ok. 15 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Regularne stosowanie takiego produktu, jak Dentosept płyn, działa kojąco na silnie podrażnione dziąsła. To tani płyn do płukania jamy ustnej, ze składem opartym na leczniczej mocy starannie dobranych komponentów, pochodzenia naturalnego, głównie roślinnego. Jeśli zastanawiasz się, jaki płyn do płukania jamy ustnej, jest szczególnie polecany osobom z problemem kamienia nazębnego, to produkt marki Dentosept, jest do tego celu stworzony. Preparat nie powinien być stosowany, gdy posiada się wrażliwą jamę ustną z tendencją do szybkiego zaczerwieniania się śluzówki. Systematyczne stosowanie tego wyrobu,  zapewnia na długo świeży oddech i chroni przed powstawaniem ubytków oraz osadów nazębnych. Ten dobry płyn do płukania jamy ustnej,  skutecznie i szybko przywraca równowagę flory bakteryjnej w ustach, a także działa kojąco, łagodząco i ułatwia prawidłową pielęgnację zębów, u osób dorosłych. To wydajny w użyciu produkt, który należy rozcieńczyć z pomocą wody.

7. Alfa Implant Care Płyn do płukania jamy ustnej 200ml

 Alfa Implant Care Płyn do płukania jamy ustnej 200ml

Cena: ok. 24 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Diabetycy i osoby, które poszukują takich wyrobów, jak dobre płyny do płukania jamy ustnej, bez dodatku substancji słodzących, powinny zainwestować w produkt marki Alfa. Opracowany przez nich preparat Implant Care Płyn do płukania jamy ustnej, jest przeznaczony dla osób, chorujących na cukrzycę i inne schorzenia, wykluczające stosowanie preparatów higienicznych z dodatkiem cukru. Ten tani płyn do płukania jamy ustnej, może skutecznie ograniczyć rozwój próchnicy, paradontozy bądź też pojawiającego się niewielkiego problemu krwawiących dziąseł. Systematyczne stosowanie produktu marki Alfa, polecane jest także osobom, noszącym ruchome nakładki i protezy zębowe. To dobry płyn do płukania jamy ustnej, który może być stosowany tuż po dokładnym szczotkowaniu zębów. Wówczas to skutecznie i szybko zahamuje on namnażanie się bakterii, które wędrują z powierzchni języka na dziąsła. Płyn ten powstrzymuje również proces tworzenia się kamienia nazębnego i likwiduje osad bakteryjny.

8. Active Oral Care Whitening Antibacterial Mouthwash Płyn Do Płukania Jamy Ustnej Z Fluorem Glacial Mint 500Ml

 Active Oral Care Whitening Antibacterial Mouthwash Płyn Do Płukania Jamy Ustnej Z Fluorem Glacial Mint 500Ml

Cena: ok. 13 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Coraz więcej osób korzysta z dodatkowej ochrony jamy ustnej i wybiera odpowiednie, przeznaczone do tego celu preparaty, których można używać w warunkach domowych. Jednym z nich jest Active Oral Care Whitening Antibacterial Mouthwash, Płyn Do Płukania Jamy Ustnej Z Fluorem Glacial Mint. To najlepszy płyn do płukania jamy ustnej w bardzo atrakcyjnej cenie. To produkt, który ma za zadanie chronić zęby i dziąsła przed powstaniem wielu dokuczliwych schorzeń stomatologicznych, w tym także trudnej do leczenia próchnicy. Ten tani płyn do płukania jamy ustnej może być stosowany przez osoby, które ukończyły 12 rok życia. Delikatny smak zachęca do płukania ust, również te osoby, które mają bardzo wrażliwą śluzówkę. Ten dobry płyn do płukania jamy ustnej nie powoduje uszkodzenia szkliwa, poprzez zbyt mocne wypłukiwanie z jamy ustnej bakterii i resztek pokarmowych.

9. GUM Paroex 0,06%CHX Płyn do płukania na zapalenie dziąseł antyseptyczny 500ml

 GUM Paroex 0,06%CHX Płyn do płukania na zapalenie dziąseł antyseptyczny 500ml

Cena: ok. 21 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Nowoczesne preparaty, przeznaczone do codziennej higieny jamy ustnej, powinny wybielać zęby, ograniczać namnażanie się bakterii i odświeżać oddech. Dobry płyn do płukania jamy ustnej może także działać w sposób antyseptyczny. Takim wyrobem jest produkt Gum Paroex 0,06%CHX, Płyn do płukania na zapalenie dziąseł, antyseptyczny. To preparat, który nie zawiera szkodliwych komponentów i alkoholu. Jego bazę tworzy unikalna mieszanka, powstała z ekstraktów roślinnych o działaniu odkażającym. Ten najlepszy płyn do płukania jamy ustnej ma właściwości ochronne i wzmacniające. Pomaga on znacznie zmniejszyć opuchliznę i zapalenie dziąseł, jak również chroni uzębienie przed dalszymi atakami bakterii. Szczególnie tych odpowiedzialnych za powstawanie ubytków, paradontozy, próchnicy i osadu nazębnego. Regularne stosowanie wyrobu, jakim jest tani płyn do płukania jamy ustnej, pomoże przywrócić zębom ich doskonałą kondycję.

10. DROPINGO Płyn barwiący osad nazębny 10ml

 DROPINGO Płyn barwiący osad nazębny 10ml

Cena: ok. 15 zł
Znajdź najtańszą ofertę

DROPINGO Płyn barwiący osad nazębny, to produkt, stworzony specjalnie dla dzieci od 12 roku życia i osób dorosłych, borykających się z nadmiarem kamienia nazębnego, osadów i ubytków. To także preparat, polecany dla ludzi z problemem nadwrażliwych zębów. Ten tani płyn do płukania jamy ustnej, posiada specjalnie dobrane komponenty. Pozwalają one zachować doskonałą kondycję jamy ustnej i dbają o jej zdrowie przez 365 dni w roku. Głównym zadaniem produktu, jakim jest dobry płyn do płukania jamy ustnej, marki Dropingo, jest mineralizacja uzębienia i skuteczne jego zabezpieczenie przed próchnicą. Produkt wybarwia kamień nazębny, co pomaga go zlokalizować i usunąć, bez ryzyka naruszania szkliwa, czy też uwrażliwiania kieszonek zębowych. Najlepszy płyn do płukania jamy  ustnej przeciwdziała także powstawaniu kamienia nazębnego i delikatnie odświeża oddech. To bezpieczny, wygodny w użyciu produkt, który pomoże doskonale dbać o uzębienie.

Poradnik zakupowy płynu do płukania jamy ustnej

Jak stosować płyn do płukania jamy ustnej?

Dobry płyn do płukania jamy ustnej pomoże w zlikwidowaniu bakterii, kamienia nazębnego i zatrzymaniu wszystkich procesów, zachodzących w jamie ustnej, a mogących skutkować pojawieniem się paradontozy i próchnicy. Najlepszy płyn do płukania jamy ustnej powinien być stosowany, nie tylko przez osoby dorosłe, ale również przez dzieci. Najlepiej od ukończenia przez nie 6 roku życia. W tym celu warto wybierać delikatne w smaku preparaty, które nie zniechęcają ich do systematycznego przepłukiwania ust. Dobrej jakości, tani płyn do płukania jamy ustnej, powinien usuwać wszystkie, pozostałe po szczotkowaniu, resztki płytki nazębnej i pokarmów. Dzięki temu można być spokojnym, że w jamie ustnej nie toczą się żadne procesy chorobowe i cieszyć się zdrowymi oraz pięknymi zębami.

Czy warto kupić dobry płyn do płukania jamy ustnej?

Bardzo wiele osób zastanawia się, czy warto kupić dobry płyn do płukania jamy ustnej. Odpowiedź na to pytanie jest oczywiście pozytywna. Bez względu na to, jaki sprzęt używany jest do szczotkowania zębów i języka, należy zawsze dodatkowo stosować nowoczesne preparaty do utrzymania jamy ustnej w czystości. Tanie płyny do płukania jamy ustnej są produktami dostępnymi w ekonomicznych opakowaniach. Wystarczają one na wiele użyć. To idealne wyroby dla osób, borykających się z problemami takimi jak kamień nazębny, afty, pleśniawki, a także nieświeży oddech i uwrażliwione szkliwo zębowe. Regularne stosowanie takich produktów jak najlepsze płyny do płukania jamy ustnej, likwiduje osad bakteryjny i hamuje proces tworzenia się kamienia nazębnego.

Dobry płyn do płukania jamy ustnej jest niezbędny do prawidłowej pielęgnacji zębów. To produkt wydajny w użyciu i działający bakteriostatycznie.

Autor rankingu:
Joanna Fabera
Autor rankingu:
Joanna Fabera Kategoria: Higiena jamy ustnej joasia.fa@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *