Strona główna » AGD » AGD wolnostojące » Ranking pralek » Ranking pralek do 500 zł
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » AGD » AGD wolnostojące » Ranking pralek » Ranking pralek do 500 zł
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking pralek do 500 zł – najlepsze pralki do 500 zł 2022 roku

Czy pralki mogą być jednocześnie dobre i tanie – najlepiej wziąć pod uwagę ranking pralek do 500 zł. Zastanawiając się nad tym, jaka pralka do 500 zł może być najlepsza, trzeba wziąć pod uwagę wiele różnych aspektów, w tym to, czy chcemy użytkować taki model na co dzień, czy też tylko rekreacyjnie, na przykład na działce. By odpowiedzieć sobie na pytanie, jaką pralkę do 500 zł wybrać, warto poznać opinie 2022. Dzięki nim można zwykle ostatecznie zdecydować, czy dane urządzenie w takiej cenie opłaca się kupić.

Ranking pralek do 500 zł – TOP 10 najlepszych pralek do 500 zł

Miejsce Nazwa pralki do 500 zł Cena Najtańsza oferta
1 Pralka Luxpol Lusia PB60-2000E 353 zł Sprawdź teraz
2 Pralka Electro Line T65-388 259 zł Sprawdź teraz
3 Pralka Ravanson XPB-680TP 446 zł Sprawdź teraz
4 Pralka Luxpol XPB50-650S 479 zł Sprawdź teraz
5 Pralka RAVANSON XPB2800-X 441 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych pralek do 500 zł

1. Pralka Luxpol Lusia PB60-2000E

 Pralka Luxpol Lusia PB60-2000E

Cena: ok. 353 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeśli poszukuje się urządzenia o dość dużej ładowności, ten półautomatyczny, wirnikowy model to dobra pralka do 500 zł. W jednym cyklu udaje się bowiem uprać w niej nawet 6 kg odzieży. Jest to całkiem sporo, biorąc pod uwagę kompaktową budowę tego urządzenia. Niewielkie wymiary dla wielu osób mogą być zaś tą zaletą, która przeważy, ponieważ model ten zmieści się praktycznie wszędzie. Natomiast dzięki temu, że jest to pralka ładowana od góry, można w dowolny sposób zagospodarować przestrzeń wokół jej ścian. Pomimo tego, że model ten nie ma tak zaawansowanych funkcji, jak pralki automatyczne, jest wyjątkowo prosty w obsłudze. Program prania i wszystkie parametry ustawia się za pomocą dwóch wygodnych pokręteł. Z uwagi na to, że jest to pralka wirnikowa, generuje mniej kosztów w trakcie użytkowania, niż w pełni automatyczne modele. W tym urządzeniu można ponadto z powodzeniem prać odzież wykonaną z dowolnego materiału – delikatne tkaniny najlepiej w trybie Delikatnym, a m.in. bawełnę, czy syntetyczne w trybie Normalnym.

2. Pralka Electro Line T65-388

 Pralka Electro Line T65-388

Cena: ok. 259 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zastanawiając się nad tym, jakie najlepsze są tanie pralki, być może dla wielu osób ta pralka do 500 zł będzie tą najbardziej atrakcyjną. Wyróżniają ją przede wszystkim niewielkie gabaryty. Jest szeroka i głęboka na 42,5 cm, a jej wysokość wynosi 76 cm. Takie wymiary sprawiają, że łatwo uda się znaleźć dla niej miejsce. Tym bardziej, że ładuje się ją od góry, więc nie trzeba pozostawiać wolnej przestrzeni wokół jej ścian. Dodatkowym atutem jest nieduża waga 10 kg, a także mocne, boczne uchwyty. Taka konstrukcja sprawia, że pralka ta może być mobilnym urządzeniem, z którego korzysta się nie tylko w warunkach domowych, ale również zabiera się ją na wakacje, w tym na działkę. Niewątpliwą zaletą tego modelu jest jego duża pojemność – zmieści się w nim naraz nawet 6,5 kilogramowy wsad. W dodatku maksymalna prędkość wirowania wynosi nawet 1300 obrotów na minutę, więc odzież po wyjęciu będzie dobrze odciśnięta od nadmiaru wilgoci. Model ten pracuje również dość cicho, a przy tym jest trwały z uwagi na to, że jego ściany są wykonane z tworzywa sztucznego.

3. Pralka Ravanson XPB-680TP

 Pralka Ravanson XPB-680TP

Cena: ok. 446 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Dobra pralka do 500 zł to na przykład ten model, jeśli poszukuje się prostego w obsłudze urządzenia, które umożliwiałby upranie w jednym cyklu dość dużej wagi odzieży. Ta pralka wirnikowa wyróżnia się kompaktową budową i jest ładowana od góry, więc znalezienie dla niej miejsca w swoim mieszkaniu, kawalerce, czy domu nie powinno być zbyt dużym wyzwaniem. Model RAVANSON XPB-680TP gwarantuje upranie do 6,8 kg ubrań w jednym cyklu i czystą odzież po wyjęciu z uwagi na dwa wlewy wody i dostępny filtr obiegowy wody. Urządzenie to jest również bezpieczne w użytkowaniu z uwagi na grawitacyjny system odprowadzania wody. Pranie jest bardziej skuteczne ze względu na konstrukcję tego urządzenia. Konkretnie zaś z uwagi na podwójne ściany, które lepiej utrzymują wysokość temperatury w komorze, gdzie pralka pierze odzież. Obudowa jest wykonana z solidnego tworzywa sztucznego, które nie koroduje. Natomiast solidna podstawa i podwójne ściany sprawiają, że urządzenie to pracuje wyjątkowo cicho. Za pomocą pokrętła szybko ustawia się wszystkie niezbędne parametry.

4. Pralka Luxpol XPB50-650S

 Pralka Luxpol XPB50-650S

Cena: ok. 479 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zadając sobie pytanie, jakie najlepsze są tanie modele pralek, warto wziąć pod uwagę model LUXPOL XPB50-650S. To urządzenie o nieco większych gabarytach, gdyż jest szerokie na 65,5 cm, wysokie na 80,2 cm i głębokie na 37,5 cm. Jednak z uwagi na to, że ładuje się je od góry, nie powinno być większych trudności ze znalezieniem dla niego miejsca, nawet w przestrzeni, gdzie dostępny metraż jest mocno ograniczony. Model ten jest niezwykle funkcjonalny, ponieważ został wyposażony w dwie odrębne komory – jedna służy do prania odzieży, a druga do wirowania. W komorze piorącej zmieści się 5 kg odzieży, a w wirującej 4,5 kg, co sprawia, że za jednym razem udaje się uprać i odwirować całkiem sporą liczbę ubrań. Pomimo tego, że nie jest to pralka w pełni automatyczna, można liczyć na to, że podczas jej eksploatacji w sposób oszczędny uda się dozować detergent, jak również że urządzenie ekonomicznie pobiera wodę podczas prania. Ponadto jest to urządzenie, które można zaliczyć do energooszczędnych. Pralkę tę łatwo się również obsługuje, co umożliwia nowoczesny i ergonomiczny panel sterowania.

5. Pralka RAVANSON XPB2800-X

 Pralka RAVANSON XPB2800-X

Cena: ok. 441 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Chcąc kupić dobrą i niedrogą pralkę, można zastanawiać się nad tym, jaką pralkę do 500 zł wybrać. Jednym z modeli, którym warto przyjrzeć się bliżej, jest urządzenie RAVANSON XPB2800-X. W pierwszej chwili od razu zwraca na siebie uwagę nowoczesnym wzornictwem – wykonane ze stali nierdzewnej w srebrnym kolorze może się doskonale prezentować we wnętrzu urządzonym w stylu współczesnym. Poza tym jest to model niepotrzebujący zbyt wiele miejsca, więc z łatwością znajdzie się na niego miejsce w niedużej, eleganckiej łazience. Pralkę tę otwiera się od góry, dlatego można bez obaw postawić ją w pobliżu innych mebli i urządzeń. Jest to również model energooszczędny z uwagi na klasę energetyczną A, która zapewnia ekonomiczne zużycie prądu. Jest to wolnostojąca pralka typu wirówka, która pozwala szybko odwirować ubrania z maksymalną prędkością do 2800 obrotów na minutę. Taka prędkość wirowania sprawia, że odzież po wyjęciu jest praktycznie sucha. Z kolei jednorazowo uda się uprać i odwirować 6 kg ubrań, co nie jest mało zważywszy na niewielkie gabaryty tego urządzenia.

Poradnik zakupowy pralki do 500 zł

Dobra pralka do 500 zł – czy można kupić tanią i dobrą pralkę?

Najlepsza pralka do 500 zł to nie będzie model, który ma do zaoferowania wiele różnych funkcji i udogodnień. Jednak poszukując modelu w takim zakresie cenowym, przeważnie zwraca się uwagę na zupełnie inne cechy, które okazują się bardzo istotne w codziennym użytkowaniu. Przede wszystkim oczywiście uwzględnia się wymiary, a także wagę, jeśli zamierza się korzystać z takiej pralki nie tylko w domu, ale również podczas urlopu poza domem.

Jeżeli poszukuje się typowej, w pełni automatycznej pralki za taką cenę, to jednak można się rozczarować. Praktycznie nie ma w ofercie dostępnych nowych, automatycznych modeli, które kosztowałyby w granicach 500 zł. Trzeba mieć tego świadomość, co nie oznacza, że nie znajdzie się urządzeń, które mogą zastąpić automat i sprostać oczekiwaniom.

Zazwyczaj w takiej cenie rozważa się zakup urządzenia, które byłoby w miarę energooszczędne, a przy tym z dość dużą ładownością. Polecane pralki tego typu są dość pojemne, ponieważ można w nich w jednym cyklu uprać nawet 6 kg odzieży. Jest to całkiem sporo, jeśli uwzględni się niewielką zwykle głębokość, czy szerokość takich urządzeń.

Przeważnie też, uwzględniając ranking pralek do 500 zł, można natrafić na modele, które są ładowane od góry. Jeśli nie posiada się w łazience nisko zawieszonych szafek, wówczas taka konstrukcja nie powinna być powodem do tego, by zrezygnować z danego urządzenia.

Tanie i dobre pralki to najczęściej modele wirnikowe. Jeśli ktoś jest zainteresowany właśnie taką budową, może jeszcze mieć swoje oczekiwania związane z tym, jak przebiega pranie i wirowanie. Dla niektórych więc dobrym modelem tego typu będzie urządzenie, w którym jest tylko jedna komora przeznaczona do prania i suszenia, a dla innych takie z dwoma odrębnymi komorami.

Warto też pamiętać o tym, że dobra pralka do 500 zł powinna gwarantować bezpieczne pranie niezależnie od tego, czy ma jakieś dodatkowe funkcje do wyboru, czy nie. Przed wyborem należy więc sprawdzić, jakie są dostępne zabezpieczenia, czy na przykład jest obecna blokada zamka albo możliwość odprowadzenia wody po zakończonym praniu. Najlepiej brać pod uwagę te modele, które są dostępne na gwarancji. Najczęściej można spotkać się z pralkami tego typu, na jakie producent udziela dwuletnią gwarancję.

Chcąc więc odpowiedzieć sobie na pytanie, czy można kupić dobrą i tanią pralkę w cenie 500 zł, to jest to możliwe, o ile nie ma się zbyt wygórowanych oczekiwań. Znaleźć można urządzenia energooszczędne i piorące do czysta różne tkaniny, niemniej ilość dostępnych funkcji jest mocno ograniczona. Najlepsze modele w takiej klasie umożliwiają skorzystanie z dwóch trybów pracy i obsługuje się je za pomocą jednego lub dwóch pokręteł.

Najlepsze pralki do 500 zł – rekomendowani producenci

By móc jak najszybciej znaleźć w sieci tanie modele pralek, w pierwszej kolejności opłaca się sprawdzić, jak wygląda ranking pralek do 500 zł. Takie zestawienie pozwoli nam poznać, jaka jest najlepsza pralka do 500 zł – jak jest zbudowana, ile rzeczy może uprać jednorazowo, a także czy jest energooszczędna. Oprócz rankingu warto też wziąć pod uwagę opinie 2022 – oceny użytkowników mogą być bowiem niezwykle pomocne, jeśli wahamy się między kilkoma różnymi produktami tej klasy.

Lista wyszczególnionych najtańszych modeli dostępnych na rynku pomaga odpowiedzieć sobie na pytanie, jaką pralkę do 500 zł wybrać. W dodatku przejrzenie takiej oferty nie zajmuje zbyt wiele czasu. Przeważnie też rankingi są dostępne na stronach serwisów, gdzie od razu można zamówić dany model. Takie witryny udostępniają zwykle różne filtry, dzięki którym udaje się jeszcze bardziej zawęzić swoje poszukiwania.

Jednym z takich filtrów, które warto mieć na uwadze, jest producent. Firma, która sygnuje dany produkt swoją marką może mieć duże znaczenie przy dokonywaniu zakupu. Im bardziej ceniony producent, tym lepszej klasy jest urządzenie, nawet jeśli kosztuje tak niewiele. Pomimo bowiem nielicznych funkcji i prostej konstrukcji pralka za 500 zł może być wydajnym modelem, który zapewni długą, bezawaryjną pracę, a do tego przy niskim poziomie hałasu.

Poszukując więc najlepszych pralek za 500 zł z uwagi na to, kto jest producentem, warto wyróżnić takie firmy, jak: Electroline, Saturn, Ravanson, Luxpol, Adler, a także MPM.

Pralki tych producentów są mniej lub bardziej stylowe pod względem designu, niemniej każdy z tych modeli wyróżnia się cichą pracą, dość dużą pojemnością i kompaktową budową. Pralki te nie należą też do zbyt ciężkich urządzeń. Biorąc zaś pod uwagę materiał, z jakiego wykonana jest obudowa, można liczyć na to, że długo zachowają swój nienaganny wygląd. Są to również urządzenia, które zapewniają wydajną i bezawaryjną pracę przez długi czas.

Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki
Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki Kategoria: AGD wolnostojące arek.ze@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.