Strona główna » AGD » AGD wolnostojące » Ranking pralek » Ranking pralek do 60 cm
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » AGD » AGD wolnostojące » Ranking pralek » Ranking pralek do 60 cm
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking pralek do 60 cm – najlepsze pralki do 60 cm 2022 roku

Najlepsza pralka do 60 cm szerokości może znaleźć się wśród modeli, które są tanie i polecane. Ranking pralek do 60 cm może być niezwykle pomocny podczas dokonywania wyboru najbardziej atrakcyjnego modelu. Dobra pralka do 60 cm to taka, która zapewnia komfortowe użytkowanie i nie generuje zbyt dużych kosztów związanych ze zużyciem prądu, czy wody. By kupić to najlepsze urządzenie, warto wziąć pod uwagę opnie 2022. W ten sposób można szybko zapoznać się z punktem widzenia użytkownika, który zwraca uwagę na mocne i słabe strony modelu.

Ranking pralek do 60 cm – TOP 10 najlepszych pralek do 60 cm

Miejsce Nazwa pralki do 60 cm Cena Najtańsza oferta
1 Pralka Whirlpool FWL61052BPL 1049 zł Sprawdź teraz
2 Pralka Miele WSA023 WCS Active 2878 zł Sprawdź teraz
3 Pralka Miele WCA030 WCS Active 2699 zł Sprawdź teraz
4 Pralka Whirlpool EFWSG71283BVPL 1199 zł Sprawdź teraz
5 Pralka INDESIT IWSD 51051 C ECO PL 769 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych pralek do 60 cm

1. Pralka Whirlpool FWL61052BPL

 Pralka Whirlpool FWL61052BPL

Cena: ok. 1049 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Dobra pralka do 60 cm to m.in. model Whirlpool FWL61052BPL o klasie energetycznej A++, która zapewnia spore oszczędności związane z ekonomicznym zużyciem prądu. W pralce tej można naraz uprać nawet 6 kg ubrań. Z kolei maksymalna liczba obrotów wynosi 1000 podczas wirowania, co sprawia, że pranie jest mniej wilgotne po upraniu, a tkaniny lepiej chronione przed zniszczeniem. Niezależnie zaś, czy często korzysta się z opcji Opóźnienie startu, czy nie, która umożliwia uruchomienie programu o dowolnej porze, pranie pozostawione w pralce po zakończonym cyklu zachowuje swoją świeżość nawet do 6 godzin. Jest to możliwe dzięki funkcji FreshCare+, która dodatkowo sprawia, że pod wpływem oddziałującej pary ubrania po wyjęciu z bębna nie są tak wygniecione. Natomiast technologia SoftMove™ umożliwia pranie każdego rodzaju tkanin i kolorów bez obaw, że stracą one swój odcień, czy że materiał zmechaci się, bądź rozciągnie. Dodatkową ochroną dla kolorowej odzieży jest funkcja Kolorowe 15° – dzięki niej można prać kolory w niższej temperaturze.

2. Pralka Miele WSA023 WCS Active

 Pralka Miele WSA023 WCS Active

Cena: ok. 2878 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Sprawdzona pralka do 60 cm to na przykład model, który jest energooszczędny. Pralka ta wyróżnia się najwyższą klasą energetyczną A+++, co sprawia, że można podczas jej eksploatacji płacić znacznie niższe rachunki za prąd. Konstrukcja bębna SoftCare powoduje, że pranie jest zawsze delikatne, więc tkaniny są chronione przed zniszczeniem. W tej pralce można ekonomicznie dozować detergent przy doskonałych efektach prania – urządzenie bowiem automatycznie dobiera ilość środka piorącego i łączy go z wodą w najbardziej odpowiednim momencie, co daje lepsze rezultaty po zakończonym cyklu. Przydatnym rozwiązaniem jest opcja AddLoad, która umożliwia dołożenie brudnej odzieży do trwającego już cyklu. Jeśli chodzi o pojemność, to model ten jednocześnie może uprać wsad o wadze do 7 kg, w tym delikatne tkaniny, takie jak wełna, czy ubrania pokroju odzieży typu outdoor. W obydwu przypadkach materiał się nie zniszczy, a jego właściwości pozostaną niezmienione. Urządzenie to jest również w pełni bezpieczne podczas użytkowania, ponieważ posiada Watercontrol System i opcję Ochrona przed zalaniem.

3. Pralka Miele WCA030 WCS Active

 Pralka Miele WCA030 WCS Active

Cena: ok. 2699 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Najlepsza pralka do 60 cm – dla niektórych to właśnie ten model o klasie energetycznej A+++, ładowności 7 kg i maksymalnej liczbie obrotów podczas wirowania na poziomie 1400. Oprócz tak obiecujących parametrów nie można pominąć przydatnych rozwiązań konstrukcyjnych. Wśród nich na uwagę zasługuje bęben SoftCare, który zarazem chroni delikatne tkaniny przed zniszczeniem, a także sprawia, że wszelkie przedmioty, które pozostaną po praniu, nie docierają do pompy odpływowej. Dostępna jest też inteligentna automatyka wagowa, więc pralka potrafi dobrać parametry w taki sposób, by wsad o określonej wielkości udało się efektywnie uprać i optymalnie wypłukać. Model ten umożliwia wybór szybkiego programu, który trwa 20 minut i jest idealny wtedy, gdy pragnie się odświeżyć lekko zabrudzone tkaniny. W pralce tej można uprać praktycznie każdy typ materiału, w tym delikatny, jak wełna, wodoodporny, czy kurtkę i za każdym razem można liczyć na to, że tkanina zachowa swoje naturalne właściwości i nie uszkodzi się.

4. Pralka Whirlpool EFWSG71283BVPL

 Pralka Whirlpool EFWSG71283BVPL

Cena: ok. 1199 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ten model to dobra pralka do 60 cm szerokości, ponieważ jest jedną z najbardziej energooszczędnych ze względu na klasę energetyczną A+++. Poza tym maksymalna prędkość wirowania wynosi tutaj 1200 obrotów na minutę, więc udaje się perfekcyjnie pozbyć z ubrań nadmiaru wilgoci, co sprawia, że szybciej schną. Dostępna jest też innowacyjna technologia 6. Zmysł, dzięki której pranie staje się jeszcze bardziej ekonomiczne. Technologia ta pozwala bowiem zaoszczędzić zarówno wodę, energię, jak i czas – nawet do 50%. Wystarczy zwyczajnie dobrać jeden z programów, a technologia ta zadba o najbardziej optymalny i oszczędny cykl. Z kolei funkcja FreshCare+ jest dobra dla osób, które nie od razu wieszają ubrania po wypraniu. Dzięki niej nie trzeba się martwić o to, że odzież nie będzie dostatecznie higieniczna i świeża, nawet jeśli pozostanie w bębnie przez 6 godzin po wypraniu. Zawsze też można skorzystać z opcji Opóźnienie startu, by włączyć cykl o takiej porze, kiedy po upraniu uda się od razu rozwiesić mokre ubranie.

5. Pralka INDESIT IWSD 51051 C ECO PL

 Pralka INDESIT IWSD 51051 C ECO PL

Cena: ok. 769 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Pralka ta o klasie energetycznej A+ zapewnia ekonomiczne zużycie prądu, więc jest to dobra pralka do 60 cm. W jednym cyklu można uprać odzież o wadze nieprzekraczającej 5 kg, którą da się odwirować z maksymalną prędkością do 1000 obrotów na minutę. Dzięki temu, że odzież nie jest przesiąknięta wilgocią, szybciej schnie, co jest również z pożytkiem dla wnętrza, w którym się ją rozwiesza. By mieć pełną kontrolę nad wszelkimi ustawieniami, warto korzystać z przejrzystego, intuicyjnego wyświetlacza, na którym znajdują się wszystkie niezbędne parametry, a także ukazują się na nim informacje dotyczące włączonego cyklu. Natomiast za pomocą czujnika WaterBalance Plus pralka zużywa mniej prądu i wody, dobierając jej ilość do wagi odzieży, co zwykle oznacza również krótszy cykl prania. Jeśli chodzi o cykle, to do codziennego prania najlepszy jest program Na każdy dzień 30°, który zapewnia najlepsze efekty, gdy ubrania są lekko zabrudzone – odzież bawełniana lub syntetyczna pierze się w temperaturze 30° przy maksymalnej mocy wirowania.

Poradnik zakupowy dobrej pralki 60 cm szerokości

Jak kupić dobrą pralkę do 60 cm szerokości?

Najlepsza pralka do 60 cm szerokości powinna idealnie wpisywać się w czyjś styl życia. Jeśli na przykład często włącza się pranie, wtedy bardzo istotne jest to, by urządzenie generowało możliwie jak najniższe koszty związane ze zużyciem wody, prądu, a także środka piorącego. Te dwa pierwsze aspekty zapewnia wysoka klasa energetyczna – A++ lub A+++, wtedy można stwierdzić, że urządzenie jest tanie i dobre. Natomiast, jeśli chodzi o ilość detergentu, to niektóre modele są wyposażone w specjalne zbiorniki lub funkcje, dzięki którym na dany cykl zużywa się minimalną ilość środka piorącego.

Ekonomiczna pralka to jednak nie wszystko – ważne jest też to, by udało się ją podłączyć w takim miejscu, gdzie korzystanie z niej byłoby możliwie jak najbardziej komfortowe i wygodne. Warto więc oprócz szerokości zwrócić uwagę na to, czy otwiera się od frontu, czy od góry, a także czy nie jest za wysoka. Jeśli interesują nas głównie pralki ładowane od frontu, przydatną informacją jest także to, czy drzwi w nich otwierają się w lewą, czy w prawą stronę.

Chcąc z kolei jak najszybciej włączyć pranie, najlepiej wziąć pod uwagę taki model, który będzie wyposażony w dogodną obsługę, czyli w elektroniczny wyświetlacz. Takie rozwiązanie to nie tylko szansa na uruchomienie programu w kilka chwil, ale także możliwość kontrolowania pracy urządzenia, co na przykład pozwala się zorientować, ile jeszcze czasu pozostało do zakończenia cyklu. Dostępne są również modele z pokrętłami – w tym przypadku trzeba liczyć się z tym, że nasza wiedza o włączonym cyklu prania będzie znikoma, natomiast samo ustawianie programu i funkcji będzie wymagało wyczucia, które nabiera się wraz z doświadczeniem.

Zastanawiając się nad tym, jakie najlepsze są dostępne modele do 60 cm szerokości, warto sprawdzić, jakie i ile programów mają do wyboru najbardziej interesujące nas urządzenia w tym asortymencie. Oczywiście liczba programów nie świadczy jeszcze o tym, że dany model jest funkcjonalny, jeśli nie wpisuje się w indywidualne potrzeby użytkownika. Najlepiej więc zadać sobie pytanie, jakie materiały i jaką odzież pierze się najczęściej, a następnie sprawdzić, czy dane urządzenie ma program, który byłby idealny do takich ubrań.

Na jakie parametry zwrócić uwagę?

Piorąc regularnie zwykle zależy nam na tym, by dobra pralka do 60 cm pracowała możliwie jak najciszej. Zatem przed zakupem powinniśmy zwrócić uwagę na poziom hałasu, jaki model generuje zarówno w czasie prania, jak i podczas wirowania. Im te wartości są niższe, tym większa pewność, że będzie można włączyć wybrany program o dowolnej porze, co zapewnia poczucie swobody i komfortu.

Istotna jest też maksymalna liczba obrotów bębna podczas wirowania – im jest ona wyższa, tym pralka pracuje głośniej, ale też ubrania są bardziej suche po odwirowaniu. Trzeba też pamiętać o tym, że zbyt duża prędkość obrotów może niszczyć tkaniny, dlatego średnia dopuszczalna wartość, jaka jest w pełni zadowalająca to 1000 obrotów na minutę.

Pojemność bębna ma również duże znaczenie. Im większa ładowność, tym rzadziej trzeba włączać pralkę i tym więcej udaje się zaoszczędzić czasu dla siebie. Warto tutaj wziąć pod uwagę to, czy mieszka się samemu, czy też z drugą osobą, a może tworzy się rodzinę z dziećmi. W każdym z tych przypadków potrzeby będą nieco inne.

Jeśli chodzi o oszczędne pranie, to wiele modeli jest wyposażonych w automatykę wagową, dzięki której pralka automatycznie dobiera wodę i prąd do wielkości załadunku. Ta funkcja przydaje się zarówno w urządzeniach o większej, jak i o mniejszej pojemności, gdyż oszczędność jest przydatna w obydwu przypadkach. Warto więc sprawdzić przed zakupem, czy wybrana pralka ma takie rozwiązanie.

To, co jeszcze może mieć znaczenie, to konstrukcja pralki, a w szczególności to, na jakim poziomie znajdują się drzwi i jaka jest szerokość bębna. Im wyżej znajdują się drzwi i im otwór jest szerszy, tym wkładanie i wyjmowanie odzieży staje się łatwiejsze i szybsze.

Najlepsze pralki do 60 cm szerokości – polecane marki

Ranking pralek do 60 cm szerokości pozwala szybko zorientować się, jacy producenci cieszą się największym zaufaniem w tym segmencie urządzeń piorących. Zadając sobie pytanie, jakie najlepsze modele będą dobre na naszą kieszeń, w takim zestawieniu można zwykle znaleźć tanie i dobre pralki polecane przez osoby, które już z nich korzystają. Jeśli chodzi o producentów, którzy najczęściej pojawiają się w takich rankingach, to można wymienić następujące firmy: Whirlpool, Electrolux, Bosch, Amica, Indesit, a także Sharp.

Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki
Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki Kategoria: AGD wolnostojące arek.ze@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.