Strona główna » Komputery, laptopy i tablety » Drukarki i skanery » Ranking skanerów » Ranking płaskich skanerów
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Komputery, laptopy i tablety » Drukarki i skanery » Ranking skanerów » Ranking płaskich skanerów
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking płaskich skanerów – najlepsze skanery płaskie w 2022 roku

Wypełnianie całych stosów dokumentacji nie jest Ci obce zarówno w domu, jak i w pracy? Musisz odsyłać podpisane dokumenty i szukasz miejsc gdzie możesz wykonać skany? Urządzeniem, które przyda Ci się na co dzień jest najlepszy skaner płaski. Dzięki jego zastosowaniu zaoszczędzisz czas, pieniądze i nie będziesz musiał się fatygować do punktów xero. Niewielkie rozmiary i intuicyjna obsługa sprawiają, że na pewno nie będziesz mieć problemów z obsługą tego urządzenia. Zastanawiasz się jaki skaner płaski wybrać? Ranking 2022 na pewno pomoże Ci dokonać słusznego wyboru.

Ranking skanerów płaskich – top 3 skanery płaskie

Miejsce Nazwa Cena od Najlepsza oferta
1 Brother DS-640 434 zł Sprawdź teraz
2 Brother DSmobile DS-740D 628 zł Sprawdź teraz
3 Epson Perfection V600 1416 zł Sprawdź teraz

Recenzje skanerów płaskich

1. Brother DS-640

Brother DS-640

Cena: od. 434 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Masz cały czas do czynienia z różnymi papierami? Idealny skaner płaski to niezbędnik w Twoim domu i miejscu pracy. Przede wszystkim nie może umknąć uwadze podczas zakupu na mobilność urządzenia – dzięki niewielkim rozmiarom możesz z niego z łatwością korzystać również w pomieszczeniach, w których nie dysponujesz dużą ilością miejsca, takich jak na przykład hotelowa recepcja czy poczekalnia w przychodni. Sprzęt został tak stworzony, że jesteś w stanie zeskanować nawet 15 stron z jednostronnym nadrukiem, w ciągu minuty. Ten dobry skaner płaski posiada przydatne wejście USB 3.0, które umożliwia bardzo szybkie przesyłanie dokumentów. Do sprzętu wgrane jest oprogramowanie umożliwiające sprawne robienie skanów paragonów fiskalnych czy plastikowych kart. Sprawne działanie jest możliwe dzięki specjalnemu systemowi rolek, które umożliwiają sprawne przygotowanie dokumentacji do skanowania. Sprzęt jest kompatybilny m.in. z systemem operacyjnym Windows, MacOS czy Linux.

2. Brother DSmobile DS-740D

Brother DSmobile DS-740D

Cena: od. 628 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Wszechobecna papierologia spędza Ci sen z powiek? Nie lubisz tracić czasu na bieganie do miejsc, w których możesz wykonać skany i wysyłać je do właściwych instytucji? Gadżetem niezbędnym w wyposażeniu w biurze oraz domowym zaciszu jest najlepszy skaner płaski. Prezentowany model charakteryzuje się kompaktowymi rozmiarami, dzięki którym możesz z niego bez przeszkód korzystać niemal wszędzie. Zakrzywiona konstrukcja pozwoli Ci jeszcze bardziej zmniejszyć ilość wymaganego miejsca do obsługi sprzętu – skanowana dokumentacja jest zwijana, a następnie można ją wyciągnąć w górnej części urządzenia. Ten tani skaner płaski opinie jest w stanie wykonać dwustronne skanowanie nawet 15 stron w ciągu zaledwie minuty. Warto zaznaczyć, że dzięki jego wykorzystaniu możesz błyskawicznie otrzymać skany najwyższej jakości, dzięki czego ich edycja może zachodzić sprawniej, a udostępnianie jest łatwiejsze. Skaner łączy się z komputerem dzięki obecności złącza USB 3.0, umożliwiającego jeszcze szybsze przesyłanie dokumentów do komputera.

3. Epson Perfection V600

Epson Perfection V600

Cena: od. 1416 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Potrzebujesz wysokiej klasy urządzeń biurowych, które doskonale sprawdzają się również podczas użytku domowego? Zastanawiasz się jaki skaner płaski wybrać? To bardzo korzystna i sprawdzona propozycja. Urządzenie obsługuje maksymalną rozdzielczość 6400 dpi. Wykorzystanie specjalnej technologii pomaga na zakamuflowanie zabrudzeń i zadrapań na kliszach. Ten tani skaner płaski jest przystosowany do skanowania slajdów (również w negatywie). Wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań sprawia również, że podczas skanowania dokumentów zaoszczędzisz nie tylko czas, ale także poziom pobierania energii, dzięki czemu zapłacisz mniejsze rachunki. Skaner bez trudu podłączysz do komputera, dzięki obecności wejścia USB 2.0. Okno urządzenia możesz wygodnie zmniejszyć do rozmiarów aktualnie skanowanego dokumentu. Skaner płaski opinie obsługuje wszystkie rodzaje klisz – wykorzystanie tego rozwiązania sprawia, że urządzenie to znajdzie szerokie zastosowanie – w domu, firmie oraz wielu innych miejscach.

Poradnik zakupowy skaneru płaskiego

Dobry skaner płaski – dla kogo i kiedy warto się na niego zdecydować?

Jeżeli żyjesz szybko i od towarzyszących Ci urządzeń wymagasz przede wszystkim kompaktowych rozmiarów i mobilności najlepszy skaner płaski na pewno będzie w stanie dotrzymać Ci kroku. Dzięki wykorzystaniu takiego sprzętu w oka mgnieniu zeskanujesz dokumenty, listy, faktury, a nawet paragony fiskalne i wizytówki. To dobre rozwiązanie również wtedy, gdy z różnych względów nie dysponujesz wystarczającą ilością miejsca, by pozwolić sobie na korzystanie ze sprzętu o tradycyjnych gabarytach. Mobilny skaner to rozwiązanie, które z pewnością docenią uczniowie, a zwłaszcza studenci. Skaner płaski daje możliwość szybkiego zeskanowania skryptów, notatek, a nawet zdjęć i slajdów. To tylko kilka z zastosowań, w których doskonale sprawdzi się polecany skaner płaski. Z przenośnych skanerów bardzo często korzystają również kurierzy, listonosze oraz nauczyciele szkolni i akademiccy. Warto podkreślić, że znajdzie on również szerokie zastosowanie w domu rodzinnym, ponieważ aktualnie coraz częściej różne sprawy urzędowe można załatwić bez opuszczania swoich 4 ścian. Część podpisanych dokumentów można podpisać i e-mailem wysłać skan, a w razie potrzeby oryginał zanieść przy okazji. Dobry skaner płaski sprawdzi się również w bibliotekach, urzędach czy wielu innych instytucjach o zbliżonym lub rozbieżnym profilu działalności.

Jaki skaner płaski kupić? Podpowiadamy!

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że ten typ urządzeń pozostaje nieruchomy podczas skanowania dokumentów. Aby uzyskać ich wersję w formie pliku łatwego do udostępnienia trzeba położyć wybraną stronę na przezroczystej płycie, aby skaner wykonał cyfrowy format. Pokrywa urządzenia powinna być szczelnie przykryta, żeby zabezpieczyć przed dostępem światła. Dokument trzeba dokładnie przyłożyć do „okienka”, zamknąć klapę, a następnie wystarczy jedynie wcisnąć odpowiedni przycisk. Trzeba mieć jednak na uwadze fakt, że nawet idealny skaner płaski ma swoje ograniczenia, dlatego oryginał musi być:

  • Płaski – większość modeli przenośnych dostępnych na rynku wyróżnia się kompaktowym rozmiarem, który z pewnością doceni wielu użytkowników. Jednocześnie trzeba mieć na uwadze fakt, że płaski skaner opinie umożliwia uzyskanie nawet bardzo dobrych pod względem jakościowym skanów, ale trzeba pamiętać o tym, że oryginał musi być płaski. Wykonanie cyfrowej wersji podręcznika w tego typu urządzenia jest trudna o ile nie niemożliwa.
  • Dostosowany pod względem formatu – to kolejne z ograniczeń, które narzuca wykorzystywanie wersji płaskiej skanera. Zazwyczaj urządzenia tego typu obsługują format nie większy niż A4. Dlatego zanim zdecydujesz się na dobry skaner płaski zastanów się, czy taka maksymalna rozdzielczość będzie dla Ciebie wystarczająca na co dzień.
  • Kompatybilny z Twoim systemem operacyjnym – aspekt ten odgrywa kluczowe znaczenie, ponieważ bez odpowiedniej „komunikacji” urządzenia z komputerem przesyłanie cyfrowych plików będzie niemożliwe. Przed dokonaniem ostatecznego zakupu koniecznie sprawdź, czy Twoje oprogramowanie jest obsługiwane przez wybrany przez Ciebie sprzęt. Wszystkie informacje na ten temat powinny być napisane na opakowaniu lub ewentualnie w instrukcji obsługi. Jeżeli nie będziesz miał nadal pewności możesz zajrzeć na stronę internetową producenta.
Autor rankingu:
Michał Dzieleński
Autor rankingu:
Michał Dzieleński Kategoria: Drukarki i skanery michal.dz@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.