Strona główna » Dom i ogród » Budowa i remont » Ranking szlifierek » Ranking szlifierek do betonu
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Dom i ogród » Budowa i remont » Ranking szlifierek » Ranking szlifierek do betonu
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking szlifierek do betonu – jaką szlifierkę do betonu kupić?

Szukasz niezawodnych narzędzi, dzięki którym wykonanie nawet trudnych prac stanie się automatycznie łatwiejsze i przyjemniejsze. Jeżeli musisz obrabiać twarde i trudne materiały na Twoją uwagę zasługują najlepsze szlifierki do betonu. Tego typu produkty muszą być wytrzymałe oraz w wysokim stopniu odporne na uszkodzenia mechaniczne. Jeżeli zastanawiasz się jakie szlifierki do betonu kupić? Ten ranking 2021 / 2022 i poradnik będzie pomocny, zwłaszcza dla tych osób, które kupują tego typu sprzęt po raz pierwszy.

Ranking szlifierek do betonu – top 4 szlifierki do betonu

MiejsceNazwaCena odNajlepsza oferta
1Dedra Zacieraczka Tynkarska Do Tynków Betonu Ścian, Tarcza 400Mm 710W Uniwersalna DED7767619 złSprawdź teraz
2Dewalt Szlifierka Kątowa 230/2200W Z Osłoną Do Betonu DWE492GKQS1429 złSprawdź teraz
3Dedra DED7747699 złSprawdź teraz

Recenzje szlifierek do betonu

1. Dedra Zacieraczka Tynkarska Do Tynków Betonu Ścian, Tarcza 400Mm 710W Uniwersalna DED7767

Dedra Zacieraczka Tynkarska Do Tynków Betonu Ścian, Tarcza 400Mm 710W Uniwersalna DED7767

Cena: od. 619 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

W Twojej pracy potrzebne Ci są dobre szlifierki do betonu? Produkty tej marki doskonale sprawdzą się zarówno u doświadczonych profesjonalistów, jak i pasjonatów. To wielofunkcyjne urządzenie, które znajdzie wiele różnorodnych zastosowań. Przede wszystkim warto zaznaczyć, że istnieje możliwość dołączenia do szlifierki specjalnych tarczy – w zależności od Twoich potrzeb szlifierka może służyć do zacierania tynków, usuwania resztek zaprawy zgromadzonych pomiędzy cegłami oraz zdzierania tapet, a także pozbywania się wszelkich nierówności. Takie uniwersalne szlifierki do betonu wyróżniają się ze względu na wygodne zasilanie sieciowe. Wystarczy jedynie podłączyć je do prądu by móc z nich korzystać. Tego typu sprzęt szczególnie przypadnie do gustu wszystkim osobom, które lubią bardzo często zmieniać wystrój w swoim mieszkaniu i systematycznie przemalowują ściany na inny kolor. Wykorzystanie odpowiedniej mocy sprawia, że produkt jest wyjątkowo odporny na pył oraz jest niesamowicie wydajny.

2. Dewalt Szlifierka Kątowa 230/2200W Z Osłoną Do Betonu DWE492GKQS

Dewalt Szlifierka Kątowa 230/2200W Z Osłoną Do Betonu DWE492GKQS

Cena: od. 1429 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Chcesz mieć w swojej pracowni, warsztacie lub przydomowym garażu najlepsze szlifierki do betonu ze specjalnymi nakładkami podnoszącymi funkcjonalność? To oferta stworzona z myślą o Tobie. Docenisz ją ze względu na wykorzystanie najlepszych tworzyw podczas produkcji. Wykorzystanie takiego rozwiązania sprawia, że sprzęt radzi sobie z obróbką nawet twardych tworzyw takich jak beton. Odpowiedni mechanizm porusza tarczą w określonym kierunku. Ta szlifierka kątowa doskonale sprawdza się podczas pracy z metalami, drewnem, kamieniami, ceramiką oraz tworzywami sztucznymi. Sprzęt wyróżnia się ze względu na wykorzystanie dużej mocy, dzięki czemu działa harmonijnie i sprawnie, a także nie wymusza na Tobie robienia przymusowych przerw. Tego typu polecane szlifierki do betonu wyposażone są w zasilanie sieciowe, które gwarantuje wygodną i efektywną pracę pod warunkiem, że jest podłączone do prądu. Wykorzystanie takiego rozwiązania sprawia, że nie ma konieczności ładowania akumulatora urządzenia by móc z nim pracować. Stosunkowo niewielka waga sprzętu sprawia, że wykonanie precyzyjnych ruchów nie powinno sprawiać trudności nawet początkującym użytkownikom.

3. Dedra DED7747

Dedra DED7747

Cena: od. 699 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Chcesz mieć u siebie w pracy i w domu najlepsze wyposażenie? Tanie i dobre szlifierki do betonu zasługują na Twoją uwagę. Wysokiej klasy sprzęt pozwala na wykonanie wielu działań i obróbki różnych rodzajów tworzyw. Frezarka-szlifierka przede wszystkim doskonale sprawdza się do powierzchni betonowych i gipsowych. Jeżeli zastanawiasz się jakie szlifierki do betonu kupić, to ta propozycja powinna spełnić Twoje oczekiwania. Moc 1,5kW pomaga w wykonaniu nawet bardziej wymagających prac, w których od urządzenia wymaga się niezawodności i wydajności. Stosunkowo niewielkie gabaryty sprawiają, że dzięki zastosowaniu tego sprzętu można wykonać obróbkę nawet wtedy, gdy wymaga ona precyzji. Blokada przycisku włącznika jeszcze bardziej przekłada się na komfort korzystania. Masz do swojej dyspozycji możliwość regulowania prędkości, dzięki czemu masz realny wpływ na dostosowanie najważniejszych parametrów do Twoich aktualnych potrzeb. Te idealne szlifierki do betonu zostały tak zaprojektowane by móc współpracować z odkurzaczem. Dzięki czemu ilość unoszącego się pyłu jest ograniczona do minimum. Wykorzystanie systemu Soft Start pomaga w znacznym ograniczeniu udaru prądowego obecnego podczas włączania urządzenia. Do zestawu dołączona jest specjalna tarcza diamentowa, która doskonale się sprawdza podczas precyzyjnej obróbki.

Poradnik zakupowy szlfierki do betonu

Dobre szlifierki do betonu – narzędzia niezbędne w profesjonalnych zakładach, jak i w garażach

Ze względu na to, że beton jest niezwykle twardym tworzywem jego obróbka wymaga wykorzystania specjalnych narzędzi. Jak możesz się domyślać, wykorzystanie zwykłego sprzętu do szlifowania będzie niewystarczające ze względu na to, ze większość urządzeń ma zbyt małą moc i słabe parametry techniczne. Właśnie dlatego warto zainwestować w najlepsze szlifierki do betonu. Dzięki nim praca z tak trudnymi tworzywami jest możliwa nawet wtedy, gdy wymaga precyzji. Informacje zawarte w tym krótkim poradniku mogą pomóc w szczególności tym osobom, które wybierają tego typu sprzęt pierwszy raz. Istnieją takie parametry, dzięki którym wyróżniają się idealne szlifierki do betonu. Ze względu na to, że sprzęt idealny dosłownie pod każdym względem najnormalniej w świecie nie istnieje trzeba dostosować go do najczęściej wykonywanych prac, możliwości użytkownika oraz zasobów finansowych. Jeżeli szlifierki przeznaczone do betonu będą wykorzystywane przede wszystkim do prac w domu zazwyczaj nie opłaca się wybór najcięższego sprzętu. Wykorzystanie sprzętu stworzonego z myślą o doświadczonych profesjonalistach bywa trudne w obsłudze, co przekłada się na dyskomfort podczas systematycznego użytkowania. Jeżeli towarzyszy on użytkownikowi cały czas bardzo często jest on zmuszony do robienia przerw, a uzyskiwane rezultaty w znaczącym stopniu odbiegają od oczekiwań.

Polecane szlifierki do betonu – najważniejsze parametry

Obecność aż tylu modeli sprzętu sprawia, że niemal każdy może z tak szerokiej oferty wybrać coś dla siebie. Bardzo ważną rolę odgrywa prędkość wykonywanych obrotów. Warto podkreślić, że wraz z szybkością poruszania się tarczy wzrasta efektywność wykonywanych działań. Ze względu na to, że część z typów betonu do wykonania danych działań wymaga zastosowania dużo mniejszych obrotów. W związku z tym najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie urządzenia z możliwością zmiany prędkości obrotów. Taka funkcja sprawia, że najlepsze szlifierki betonowe opinie doskonale sprawdzą się podczas obróbki wszystkich typów betonu obecnych na rynku. Zdzieranie poszczególnych warstw betonu wiąże się z powstawaniem pyłu i kurzu. Choć na pozór nie może on powodować dyskomfortu podczas pracy, to w praktyce zmniejsza wygodę podczas pracy. Z tego względu ważnym parametrem jest zastosowanie przez producenta specjalnych zabezpieczeń przeciwpyłowych. Dobre szlifierki do betonu mają dołączony system odsysania, dzięki czemu zawsze będziesz mógł zachować czystość w swoim miejscu pracy, a wykonywana obróbka będzie dużo bardziej bezpieczna dla zdrowia. Nie będziesz też zmuszony do zakładania specjalnej maski podczas pracy – choć jest ona pomocna, to jej noszenie przez dłuższy okres czasu może powodować dyskomfort. Kolejnym czynnikiem, który trzeba wziąć pod uwagę, jeżeli chcesz kupić sprawdzone i tanie szlifierki betonowe jest wielkość stopy. W większości przypadków jest tak, że wraz z wielkością tarczy wzrastają możliwości i szybkość obróbki danego obszaru materiału. Jednakże należy mieć na uwadze fakt, że im większe jest urządzenie, tym jego ciężar jest bardziej odczuwalny. Waga urządzenia wpływa również na to w jaki sposób są wykonywane ruchy – czy można uzyskać efekt wtedy, gdy szlifowanie wymaga szczególnej precyzji.

Jaka szlifierka najlepsza?

Szlifierka szlifierce nierówna, dlatego zakupy warto robić „z głową” i zastanowić się do jakiego typu prac sprzęt będzie najczęściej potrzebny. Jakie szlifierki można kupić?

  • Oscylacyjna – przydatna jest przede wszystkim wtedy, gdy zależy nam na wykończeniu ścian. Można z niej korzystać wtedy, gdy chcemy wykonać obrobić płaską lub lekko zaokrągloną powierzchnię. Urządzenie to wykonuje specyficzne ruchy wahadłowe stopy szlifierskiej. Jej wykorzystanie zapewnia drgania o małej amplitudzie ale w dużej częstotliwości. Podczas zakupu takiego modelu sprawdź takie parametry jak ilość oscylacji wykonywanych w ciągu minuty, wielkość stopy oraz mimośrodowość.
  • Kątowa – na wstępie trzeba zaznaczyć, że te dobre szlifierki do betonu występują w ręcznej postaci. Jest ona tak skonstruowana, że doskonale sprawdza się wtedy, gdy istnieje konieczność zdarcia warstwy z twardego materiału. Dobrze spisuje się co cięcia betonu, podczas polerowania, a nawet można jej użyć do usunięcia nagromadzonej rdzy. Można ją wykorzystać przy betonowych posadzkach – usunie nadmiar materiału, wyrówna oraz wypoleruje jej powierzchnię.
  • Planetarna – to polecane szlifierki do betonu – są potrzebne wtedy, gdy trzeba wykonać lub poddać renowacji posadzkę w mieszkaniu, na hali przemysłowej czy innych pomieszczeniach o dużym metrażu. Te najlepsze szlifierki do betonu mogą służyć pomocą wtedy, gdy trzeba zedrzeć starą warstwę farby, żywicy lub innych zanieczyszczeń. Można wyrównać nią powierzchnię i pozbyć się z niej wszelkich chropowatości.
Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska
Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska Kategoria: Budowa i remont ola.gr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.