Strona główna » Biuro i firma » Sprzęty biurowe » Ranking tuszy do drukarek
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Biuro i firma » Sprzęty biurowe » Ranking tuszy do drukarek
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking najlepszych tuszy do drukarek

W naszej codzienności często korzystamy z drukarek, wykorzystywanych do pracy, lub do elementów prywatnych. Tusze do tych drukarek to zazwyczaj najczęściej wymieniane elementy, które musimy zakupić. Przedstawiamy poniżej przewodnik zakupowy, ale także ranking najczęściej wybieranych tuszy do drukarek, których jakość i wydajność jest na wysokim poziomie.

 

Sprawdzimy na co warto zwrócić uwagę i podpowiemy czym powinniśmy się kierować przy wyborze tuszy do drukarek.

Ranking najlepszych tuszy do drukarek w 2023 roku

Miejsce Nazwa Cena od Najlepsza oferta
1 HP 652 Czarny (F6V25AE) 61 zł Sprawdź teraz
2 HP 305 czarny (3YM61AE) 42 zł Sprawdź teraz
3 Canon PFI107M magenta (351201595) 274 zł Sprawdź teraz
4 Epson 103 Czarny 18 zł Sprawdź teraz
5 Canon PG-510 Czarny (2970B001) 67 zł Sprawdź teraz
6 Canon PFI107C (351201594) 210 zł Sprawdź teraz
7 HP 652 Bk + F6V24Ae Cmy Komplet (F6V25AE) 129 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych tuszy do drukarek w 2023 roku

1. HP 652 Czarny (F6V25AE)

HP 652 Czarny (F6V25AE)

Cena: od. 61 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Jest oryginalny tusz HP, w kolorze czarnym, który daje nam możliwość wysokiej jakości wydruku. W codziennej pracy sprawdza się naprawdę rewelacyjnie, a jego przystępna cena sprawia, że sięga po niego wiele osób. Wkłady HP są zabezpieczone przed podrabianiem i informują również użytkownika o niskim poziomie atramentu. Dzięki temu możemy reagować dość szybko w sytuacji, kiedy tusz będzie nam potrzebny na dłuższy czas. Wkłady HP są dostosowane do wydajnej pracy i zapewniają bezproblemowe działanie, dzięki czemu możemy na nich polegać.

 

Wkład pasuje do kilkunastu drukarek HP a jego pojemność wydruku to, aż 360 stron. Jest świetnym narzędziem, który możemy wykorzystać zarówno w pracy, jak również i w warunkach domowych.

 

Warto tutaj zwrócić uwagę, że tusze drukujące firmy HP mogą nam zapewnić naprawdę niski całkowity koszt drukowania, gdyż są bardzo wydajne. W przypadku urządzeń HP, warto sięgnąć po sprawdzone produkty, przede wszystkim oryginalne. Powyższy tusz zdecydowanie nam to zapewni. Cenowo produkt plasuje się bardzo korzystnie, dlatego bez problemu będzie go można wymieniać tak szybko, jak będziemy tego potrzebować.

 

2. HP 305 czarny (3YM61AE)

HP 305 czarny (3YM61AE)

Cena: od. 42 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Mamy tutaj kolejną odsłonę produktu HP o bardzo wysokiej jakości. Doskonale nadaje się do warunków domowych, jak również firmowych. Możemy być pewni że wkłady HP to zawsze ta sama jakość i niezawodność już przy pierwszym użyciu, dlatego z powodzeniem możemy polecić ten właśnie produkt.

 

Drukowanie odzwierciedla tutaj naprawdę żywe kolory, a to dzięki właśnie oryginalnym atramentom HP. Możemy tutaj osiągnąć naprawdę wielkie rezultaty i zaprojektować drukowane obrazy w taki sposób że będą one ostre, wyraźne i żywe.

 

Przedstawiony tutaj produkt pozwala nam wydrukować o 50% więcej stron, niż przetestowany wcześniej wkłady atramentowe innych firm niż HP. To właśnie dlatego możemy polecić to właśnie produkt, który zadba o nasze finanse, ponieważ zdecydowanie zaoszczędzimy tutaj pieniądze, jak również da nam szerokie możliwości wydruku. Warto też tutaj dodać że wkłady HP są zazwyczaj tworzone w 40% z recyklingu, co również dodaje im animuszu.

 

3. Canon PFI107M magenta (351201595)

Canon PFI107M magenta (351201595)

Cena: od. 274 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Najtańsze tusze do drukarek, który sprawdzą się praktycznie w każdym domu. Są to niezawodne i oryginalne tusze, rekomendowany praktycznie przez firmę Canon, ale również przez wielu użytkowników. Pasują do wielu drukarek firmy Canon, dzięki czemu możemy doświadczyć tej kompatybilności, która jest tak bardzo ważna przy wykorzystaniu drukarek firmy Canon.

 

Doskonała jakość obrazu, nieskazitelna wyrazistość kolorów to elementy, które wskazują na wyjątkowość tuszy, dlatego tak bardzo rośnie na nie zapotrzebowanie. Wydajność takiego tuszu to 130 ml, która potrafi wystarczyć na bardzo długi okres, a w przeliczeniu nawet na ryzę papieru. Duszę firmy Canon możemy zakupić za pośrednictwem sklepów, które współpracują z tym producentem, ale także na wielu portalach internetowych, aukcyjnych, w swojej ofercie promują takie właśnie produkty.

 

Produkt jest bardzo wydajny i sprawdzi się praktycznie w domach, biurach i uczelniach. Wiele osób sięga po produkty firmy Canon, wybierając szczególny sposób tusze. Bardzo ważne aby były to elementy oryginalne.

 

4. Epson 103 Czarny

Epson 103 Czarny

Cena: od. 18 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Epson to dziś popularna firma nie tylko tuszy, ale przede wszystkim drukarek, które są dziś bardzo wydajne. Możemy je spotkać w wielu gospodarstwach domowych, a co za tym idzie, będziemy w tym celu potrzebowali również firmowych tuszy. Tutaj mamy do dyspozycji kolor czarny, najczęściej wykorzystywany podczas drukowania.

 

Epson stworzył tusz bardzo wydajny, a proponowany tutaj zestaw to pojemność 65 ml, co pozwala na dłuższe korzystanie z takiego tuszu. Oczywiście możemy dobrać różne kolory, ale czarny jest niezastąpionym narzędziem, potrzebnym do drukowania. Otrzymujemy 12 miesięcy gwarancji, co oznacza że tusz nie zaschnie, a jeśli tak się stanie, możemy starać się o otrzymanie nowego tuszu. W opakowaniu otrzymamy jedną sztukę, ale często możemy trafić na promocję w postaci możliwości zakupu kilku sztuk.

 

Epson daje nam naprawdę doskonałe rozwiązanie w zakresie jakości kolorów, intensywności barwy, ale też przede wszystkim jakości wydruku. Nie spotkamy tutaj bladych kolorów. Jeśli zatem stoimy przed wyborem tuszu do drukowania to warto postawić właśnie na kolor czarny, o sygnaturze 103 i cieszyć się jakością długotrwałego wydruku. Tusze nie są drogie, praktycznie każdy może je zakupić i przeznaczony jest do wielu drukarek firmy Epson.

 

5. Canon PG-510 Czarny (2970B001)

Canon PG-510 Czarny (2970B001)

Cena: od. 67 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Oryginalny tusz do drukarki Canon, które wykonane są z unikalnej receptury i sprawdzają się naprawdę w wielu miejscach, zarówno pracy, jak i w celach prywatnych. Możemy tutaj liczyć na wysokiej klasy produkt za naprawdę przystępną cenę, a zdecydowanie mogą z nich skorzystać użytkownicy drukarek firmy Canon. W przypadku tych tonerów i ich aplikacja jest bardzo prosta, ponieważ pojemnik montuje się naprawdę bardzo wygodnie, jak również bardzo prosty sposób można go zdemontować po zużyciu. W pojemniku znajdziemy 15 ml tuszu, co w przeliczeniu powinno wystarczyć na około 200 stron papieru a4. Tuż pasuje do większości drukarek Canon jest jak najbardziej godny polecenia, gdyż nie wysusza się po dłuższym nieużywaniu, jak większość tradycyjnych duszy.

 

Krótko mówiąc jest to wydajny, doskonale też zapakowany i łatwy w aplikacji tusz, który podczas drukowania schnie bardzo szybko, nie powodując w ten sposób rozmazywania na stronach. Tuż możemy zakupić prostą producenta, ale ze względu też na jego powszechność, dostępny jest w wielu sklepach branżowych.

 

6. Canon PFI107C (351201594)

Canon PFI107C (351201594)

Cena: od. 210 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Canon ma w swoich zasobach wiele tuszy, które doskonale odzwierciedlają jego jakość i wydajność. Bardzo ważne jest tutaj to, że wkłady do drukarek Canon dają nam naprawdę możliwość czytelnego i ostrego wydruku. Dzieje się to przede wszystkim ze względu na specjalną recepturę, z jakich tworzone są tusze firmy Canon.

 

Co bardzo ważne to tusze firmy Canon mają dosyć wysoką gęstość, dzięki czemu wydruk jest jeszcze bardziej wyrazisty. Bez względu na to czy robimy wydruk, czy też kopiujemy jakiś plik, jakość wydruku będzie bardzo wysoka.

 

Tuż zabiera 130 ml pojemności, dlatego starczy na bardzo długi okres. Nie wysycha przy dłuższym nieużywaniu, a po rozłożeniu na papierze nie rozmazuje się, co niestety ma miejsce w przypadku innych tuszy.

 

Doskonale sprawdza się w miejscach pracy, jak również dla celów prywatnych i pasuje do większości drukarek Canon. Tuż można zakupić bezpośrednio producenta, ale jego popularność sprawia również możliwość zakupu w sklepach branżowych, lub internetowych.

 

 

7. HP 652 Bk + F6V24Ae Cmy Komplet (F6V25AE)

HP 652 Bk + F6V24Ae Cmy Komplet (F6V25AE)

Cena: od. 129 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Tutaj mamy komplet tuszy do drukarek HP, w zestawie z czarnym tuszem i tuszem trójkolorowym. W przypadku czarnego tuszu wydajność to 360 stron, natomiast w przypadku tuszu trójkolorowego będzie to 200 stron. Tusze są dosyć pojemne, czarny zawiera 6 ml, natomiast tuż wielokolorowy to 5 ml. Tusze pasują do większości drukarek HP, aczkolwiek warto to wcześniej zweryfikować.

 

Bardzo przystępna cena, jak na taki dwupak, Dlatego warto się właśnie takim zestawem zainteresować. Kolory są bardzo przejrzyste i pozwolą nam drukować obrazy naprawdę wysokiej jakości. Jeśli potrzebujemy tuszu do drukarki HP to ten komplet sprawdzi się naprawdę doskonale. Idealny na każdą potrzebę, zarówno w ramach pracy, ale także do użytku domowego. Warto sięgać po oryginalne produkty firmy HP i tutaj mamy właśnie taki przykład, który cenowo powinien zadowolić praktycznie każdego użytkownika drukarek firmy HP.

 

Poradnik zakupowy tuszy do drukarek

Jakie tusze do drukarek wybrać?

W wielu domach znajduje się dziś drukarka, które zadaniem jest drukowanie dla nas dokumentów, a nierzadko też kolorowanek dla naszych dzieci. Zazwyczaj kupujemy do nich tusze, które mają zapewnić nam długie funkcjonowanie drukarki i często sięgamy po zamienniki do danych typów drukarek. Czy jednak dziś warto kupować takie tusze do drukarek, które nie są oryginalne? Można powiedzieć i tak, i nie! Dzieje się tak dlatego, że nie wszystkie zamienniki będą jakościowo dobre i wystarczą na dłuższy okres, niż standardowo wybierane, oryginalne tusze do drukarek. Po zamienniki sięgamy często dlatego, że chcemy w ten sposób zaoszczędzić, ale nie zawsze nam się to uda. .Dlatego warto sięgać po sprawdzone tusze do drukarek Oczywiście tusze do drukarek dobieramy do wybranych modeli drukarek, mogą to być przecież tusze do drukarki atramentowej, ale warto zwrócić uwagę na to aby wybrać naprawdę dobre kartridże, które pozwalają na wydruk naprawdę wysokiej jakości. Dziś na szczęście nie ma problemu ze znalezieniem odpowiedniego sklepu, który zajmuje się rozprowadzaniem tuszy do drukarek, ale problemem jest wybór tuszy wysokiej jakości. Ważne jest, aby były to oryginalne tusze do drukarek. Cena nie powinna tutaj grać roli. Jeśli już zdecydujemy się na tusze, które nie są oryginalne, warto zrobić wszystko, aby wybór ten był zdecydowanie najlepszej jakości.

Czym sugerować się przy wyborze tuszu do drukarki?

Szukając dobrego tuszu do drukarki zawsze powinniśmy sięgać po sprawdzone modele, przede wszystkim oryginalne. Dziś nie ma z tym problemu, a zakupu możemy dokonać zawsze na stronie producenta i tak warto tego właśnie dokonywać. Oczywiście, zawsze się będziemy zastanawiać, jaki tusz najlepiej kupić? W przypadku drukarek, zdecydowanie oryginalny.

Warto zwrócić również uwagę na wydajność danego tuszu, posiłkując się opiniami innych osób, które już z takiego narzędzia korzystały. Jeśli opinia będzie dobra, możemy być pewni, że wybór oczywiście będzie trafny. Tusz do drukarki powinien być też odpowiednio dobrany kolorystycznie, zapewniający też prawidłowe funkcjonowanie drukarki. Dziś przecież wiele modeli może wręcz nie chcieć działać, jeśli zainstalujemy model, który zupełnie nie pasuje do danej drukarki. Zasugerujmy się zawsze zatem opinią innych osób, o której dziś bez problemu możemy doświadczyć na wielu forach internetowych, czy też w sklepach wirtualnych.

Gdzie kupić tusz do drukarki?

Możliwości do zakupu tuszu jest bardzo dużo i powinniśmy sięgać po takie rozwiązania, które dla nas będą najdogodniejsze. Jeśli prowadzimy firmę to warto sięgnąć po spersonalizowanego dostawcę, u którego bez problemu dostaniemy tusze do różnego rodzaju drukarek. Jeśli drukarkę użytkujemy dla potrzeb indywidualnych, rodzinnych, możemy kupić tusze w sklepach firmowych, których adres internetowy często będą pojawiały się na panelu nawigacyjnym drukarki, gdy będzie brakowało tuszu. Innym rozwiązaniem są sklepy posiadające w swoich zasobach tusze do drukarek, sprzedające też często same drukarki.

Autor rankingu:
admin
Autor rankingu:
Krzysztof Boruc Kategoria: Sprzęty biurowe krzysiek.bo@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *