Strona główna » Dom i ogród » Budowa i remont » Ranking wkrętarek » Ranking wkrętarek Metabo
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Dom i ogród » Budowa i remont » Ranking wkrętarek » Ranking wkrętarek Metabo
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking wkrętarek Metabo – najlepsze wkrętarki Metabo

Wkrętarki Metabo stanowią połączenie najwyższej jakości wykonania z ponad 90-letnim doświadczeniem firmy. Łączą w sobie dużą wydajność oraz doskonałą ergonomię, są lekkie i bezpieczne. Najlepsze wkrętarki Metabo są używane przez amatorów oraz wybitnych profesjonalistów na całym świecie. Poniższy ranking wkrętarek Metabo pomoże wybrać Ci najlepszy sprzęt dostosowany do Twoich potrzeb.

Ranking wkrętarek Metabo – top 4 wkrętarki Metabo

Miejsce Nazwa Cena od Najlepsza oferta
1 Metabo PowerMaxx SB MBO600385500 434 zł Sprawdź teraz
2 Metabo Power Maxx BS Quick 600156500 388 zł Sprawdź teraz
3 Metabo Bs 18 L 602320500 689 zł Sprawdź teraz
4 Metabo BS 18 SET + SC 60 Plus 602207880 599 zł Sprawdź teraz

Recenzje wkrętarek Metabo

1. Metabo PowerMaxx SB MBO600385500

Metabo PowerMaxx SB MBO600385500

Cena: od. 434 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

To najlepsza wkrętarka Metabo. Jej ergonomiczna budowa oraz lekkie gabaryty zapewniają maksymalną wygodę w czasie pracy. Wiertarko-wkrętarka z udarem Metabo jest wyposażona w funkcję udaru, przez co jest przystosowana nawet do wiercenia w murze. To elektronarzędzie posiada wyjątkowo krótką budowę, dzięki czemu zapewnia komfortową pracę nawet w ciasnych, małych pomieszczeniach. Wkrętarkę wyposażono w specjalną lampkę, służącą do oświetlania miejsca pracy. Oprócz tego urządzenie posiada praktyczny wskaźnik, który informuje o aktualnym stanie naładowania akumulatora. Najważniejsze cechy wkrętarki Metabo to:

  • prędkość obrotowa na biegu jałowym 0 – 360 / 0 – 1.400 /min
  • maksymalny moment obrotowy przy wierceniu miękkim/twardym 17 Nm / 34 Nm
  • średnica wiercenia: w murze: 10mm
  • drewnie/stali: 18mm/10mm
  • ciężar (z akumulatorem) 1,12 kg

2. Metabo Power Maxx BS Quick 600156500

Metabo Power Maxx BS Quick 600156500

Cena: od. 388 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Jest to lekka i kompaktowa wkrętarka Metabo PowerMaxx BS Quick, wyróżniająca się wyjątkowo krótką budową. Przeznaczona jest do wszechstronnego użytku, jej ergonomiczny kształt ułatwia pracę w trudnych warunkach i ciasnych pomieszczeniach. A praktyczny wskaźnik stanu naładowania akumulatora informuje o konieczności naładowania. Polecana wkrętarka Metabo jest wyposażona w wygodny, ergonomiczny, gumowany uchwyt. Duża prędkość obrotowa urządzenia PowerMaxx BS Quick zapewnia wydajność i szybki postęp wkręcania śrub i wkrętów. Ta bardzo dobra wkrętarka Metabo posiada wbudowaną lampkę do oświetlania miejsca pracy. Wyposażona jest dodatkowo w praktyczny zaczep do paska. System Metabo Quick zapewnia szybką wymianę uchwytu i używanego narzędzia, umożliwia różne rodzaje pracy. Wrzeciono z gniazdem sześciokątnym do końcówek wkrętakowych umożliwia pracę bez uchwytu wiertarskiego.

3. Metabo Bs 18 L 602320500

Metabo Bs 18 L 602320500

Cena: od. 689 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Ta idealna wkrętarką Metabo o napięciu znamionowym akumulatora 18V to doskonała propozycja zarówno dla osób zajmujących się zawodowo suchą zabudową wnętrz, jak i lekkimi pracami monterskimi. Jest też bardzo dobrym rozwiązaniem dla wielu typowych zadań w gospodarstwie domowym. Wkrętarka wyposażona jest w dwa biegi. Pierwszy jest odpowiedni do wkręcania w miękkich materiałach lub przy dokręcaniu maleńkich śrub. Bieg drugi będzie odpowiedni przy pracy z materiałem twardym albo z grubym wkrętem. Wykręcanie realizuje się przez zmianę kierunku obrotów maszyny. Polecana wkrętarka Metabo wyposażona została w praktyczny zaczep do paska i pojemnik na końcówki wkrętakowe, do zamocowania z prawej lub lewej strony. Zintegrowanie światło robocze LED z funkcją opóźnionego wyłączania zapewnia optymalne rozjaśnienie obszaru roboczego. Rękojeść wyposażona została w gumową powłokę, co zapewnia wyjątkowo stabilny chwyt i komfort w czasie pracy. Wkrętarka posiada moment obrotowy, którego maksymalna wartość w przypadku tej maszyny wynosi aż 50Nm. Wrzeciono z gniazdem sześciokątnym do końcówek wkrętakowych umożliwia pracę bez uchwytu wiertarskiego.

4. Metabo BS 18 SET + SC 60 Plus 602207880

Metabo BS 18 SET + SC 60 Plus 602207880

Cena: od. 599 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Jest to kompaktowa i lekka wkrętarka wyposażona w akumulator Li-Ion o napięciu 18 V. Posiada wyjątkowo krótką budowę, dzięki której jest odpowiednia do uniwersalnego użytku nawet w ciasnych pomieszczeniach. Zintegrowana lampka pełni funkcję latarki i optymalnie rozświetla miejsce pracy. Polecana wkrętarka Metabo została wyposażona w praktyczny zaczep do paska do mocowania bez użycia narzędzi z prawej lub lewej strony. Wyposażenie standardowe obejmuje:

  • wkrętarka Metabo BS 18 Set
  • szybkomocujące uchwyty wiertarskie
  • zaczep do paska 2 akumulatory Li-Power (18 V/2,0 Ah)
  • ładowarka SC 30 walizka narzędziowa z tworzywa sztucznego
  • zestaw osprzętu

Poradnik zakupowy

Najlepsze wkrętarki Metabo. Którą z nich wybrać?

Jeżeli szukasz doskonałej, profesjonalnej wkrętarki do swojego domu lub warsztatu, warto zastanowić się nad wkrętarkami z firmy Metabo. Ze względu na doskonałą technologię akumulatorową, wkrętarki Metabo cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Sprawdź na co warto zwrócić uwagę przed dokonaniem zakupu.

Do czego potrzebna jest wkrętarka Metabo?

Dobra wkrętarka Metabo to inwestycja na długie lata. Umożliwia szybkie składanie mebli, wykonywanie prostych czynności montażowych, wkręcanie, jak i wykręcanie śrub i wkrętów. Oprócz tego jeśli posiada odpowiednią moc, jest narzędziem wielozadaniowym. Może bowiem pełnić też funkcję wiertarki. Wtedy posłuży nam także do wiercenia, rozwiercania, pogłębiania otworów, wykręcania śrub, frezowania, szlifowania oraz innych prac. Tania wkrętarka Metabo to najlepsza decyzja dla osób, które będą korzystać z niej sporadycznie, do prostych i łatwych prac.

Jaką moc powinna mieć najlepsza wkrętarka Metabo?

Napięcie akumulatora jest podstawowym parametrem, na który należy zwrócić uwagę. Bowiem im jest większa moc, tym wkrętarka będzie się wolniej przegrzewać podczas długiej pracy oraz lepiej da sobie radę z twardszymi materiałami. Wkrętarki o najniższym napięciu są rekomendowane do pracy z miękkim surowcem, jak drewno czy tworzywo sztuczne. Będą one odpowiednie do lekkich prac remontowych, raczej do użytku domowego, niż profesjonalnego. Jeżeli planujemy używać wkrętarki także do wiercenia, warto wybrać wkrętarki z wyższym napięciem. Jeśli nie wiesz jaką wkrętarkę Metabo wybrać możesz zdecydować się na uniwersalny model. Najbardziej uniwersalnymi wkrętarkami wśród dostępnych na rynku są te o napięciu 14 V. Taka moc będzie wystarczająca na obróbkę twardszych materiałów, wystarczy także by wkrętarka mogła pełnić funkcję wiertarki (oczywiście przy wyposażeniu w odpowiednie wiertła).

Ilość biegów i moment obrotowy

Najczęściej spotykane modele wkrętarek, posiadają dwa biegi. Jest to odpowiedni wybór zarówno do prostych, jak i nieco bardziej zaawansowanych prac. Najczęściej pierwszy bieg daje większy moment obrotowy, a drugi bieg gwarantuje zwiększenie prędkości. Jeśli zastanawiasz się jaką wkrętarkę Metabo kupić koniecznie weź pod uwagę moment obrotowy. Moment obrotowy określa siłę, z jaką będą wkręcane kolejne śruby. Do prostych, codziennych zadań wystarczy nam urządzenie o 15Nm. Mocniejsze modele jednak lepiej poradzą sobie z odkręcaniem wkrętów w twardych materiałach czy wierceniem. Bardziej zaawansowane modele wkrętarek posiadają regulację momentu obrotowego, dzięki czemu możliwe jest odpowiednie dostosowanie go do planowanego zadania.

Jakie akcesoria do dobrych wkrętarek Metabo?

Odpowiedni dobór akcesoriów do wkrętarek może znacząco ułatwić wykonywanie prac remontowych czy wykończeniowych. Część wkrętarek sprzedawana jest w wygodnych zestawach, które zawierają podstawowe wyposażenie. Takie zestawy są zazwyczaj bardziej opłacalne, co potwierdzają liczne pozytywne opinie. Wkrętarka Metabo kupiona samodzielnie, będzie natomiast potrzebowała kilku niezbędnych akcesoriów. Przede wszystkim należy pamiętać o podstawowych końcówkach wymiennych, pozwalających swobodnie wkręcać i wykręcać różnego rodzaju wkręty i śruby. Są nimi bity. Oprócz tego konieczne są także odpowiednio dobrane wiertła. Na rynku dostępne są też fazowniki i nawiertaki – fazowniki to nieco bardziej rozbudowane wiertła, nawiertaki mają wspierać ich działanie Kupując idealną wkrętarkę Metabo należy zastanowić się także nad walizką transportową oraz pudełkiem na akcesoria. Dobrze dobrana walizka pozwoli na wygodne i bezpieczne transportowanie i przechowywanie urządzenia oraz zabezpieczy je przed kurzem czy dostępem dzieci. Pudełka na akcesoria pozwolą zachować porządek i szybko znaleźć potrzebne bity czy wiertła.

Wkrętarki z udarem tylko dla profesjonalistów?

Najlepsze wkrętarki Metabo mogą być wyposażone w udar. Wkrętarka wyposażona w udar posiada dużo większą moc, niż klasyczne wkrętarki. Udar zapewnia naprawdę wszechstronne działanie. Ta funkcja będzie odpowiednia zarówno dla profesjonalistów, jak i dla osób, które planują wykorzystywać to elektronarzędzie nie tylko sporadycznie. Większa moc pozwala bowiem na wiercenie w różnych twardych materiałach (także w betonie).

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję

Zwróć również uwagę na masę wkrętarki. Dobrze, żeby była dostosowana do indywidualnych potrzeb. Przy drobnych pracach na wysokości, czy trudnodostępnych miejscach, najlepsze będą kompaktowe modele o niewielkiej wadze. W przypadku kiedy planujesz pracę w wymagających materiałach, wybierz cięższe i bardziej stabilne modele.
Ważną kwestią jest także to, czy wybrana przez Ciebie wkrętarka posiada dodatkowe funkcje, jak np. zintegrowana dioda LED, która umożliwi optymalne oświetlenie miejsca pracy.

Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska
Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska Kategoria: Budowa i remont ola.gr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *