Strona główna » AGD » AGD wolnostojące » Ranking zmywarek wolnostojących
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » AGD » AGD wolnostojące » Ranking zmywarek wolnostojących
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking zmywarek wolnostojących – najlepsze zmywarki wolnostojące 2022 roku

Tanie zmywarki wolnostojące również mogą być funkcjonalne, a zarazem niezawodne. Ważne jest jednak to, aby postawić na sprzęt znanego i cenionego producenta. Lepiej nie ryzykować, aby nie wyrzucić pieniędzy w błoto. Dobrze jest sprawdzić opinie rzeczywistych użytkowników, które z pewnością będą sporym wsparciem podczas podejmowania ostatecznej decyzji. Nasz ranking zmywarek wolnostojących 2022 powstał z myślą o osobach poszukujących sprzętu bezawaryjnego, a zarazem wytrzymałego, który sprawdzi się nawet w przypadku najbardziej intensywnego użytkowania.

Ranking zmywarek wolnostojących – TOP 10 najlepszych zmywarek wolnostojących

Miejsce Nazwa zmywarki wolnostojącej Cena Najtańsza oferta
1 Whirlpool WSFE2B19 1169 zł Sprawdź teraz
2 Whirlpool WSFO3O34PFX 1599 zł Sprawdź teraz
3 ELECTROLUX ESF5545LOX 1599 zł Sprawdź teraz
4 Amica DFM604SNA 1149 zł Sprawdź teraz
5 Amica DFM404WNA 1092 zł Sprawdź teraz

Najlepsze zmywarki wolnostojące – recenzje

1. Whirlpool WSFE2B19

 Whirlpool WSFE2B19

Cena: ok. 1169 zł
Znajdź najtańszą ofertę

W naszym zestawieniu umieściliśmy wyłącznie najlepsze zmywarki wolnostojące, które posiadają świetne opinie użytkowników. Przykładem jest prezentowany model renomowanego producenta. Pomieści on aż 10 kompletów naczyń, co z pewnością usatysfakcjonuje nawet najbardziej wymagających. Klasa energetyczna A gwarantuje optymalne zużycie prądu oraz wody. Nie trzeba obawiać się zbyt dużych kosztów eksploatacyjnych. Sterowanie elektroniczne gwarantuje wysoki poziom niezawodności oraz komfort użytkowania. Sporym udogodnieniem jest wskaźnik braku soli oraz nabłyszczacza. Urządzenie poinformuje nas o konieczności uzupełnienia wspomnianych zasobów, a więc nie musimy obawiać się ich niespodziewanego zużycia. Niski poziom hałasu sprawia, że zmywarka nie jest uciążliwa dla otoczenia. Nie zajmuje ona zbyt dużej ilości przestrzeni, co również można uznać za sporą zaletę. Do dyspozycji mamy 5 programów, dzięki czemu za każdym razem naczynia zostaną perfekcyjnie oczyszczone. Istnieje możliwość opóźnienia startu, a więc sprzęt uruchomi się o wybranej przez nas godzinie. Solidna obudowa przez długie lata pozostanie w nienaruszonym stanie – jest niepodatna na negatywne oddziaływanie czynników otoczenia, co przekłada się na wysoką trwałość.

2. Whirlpool WSFO3O34PFX

 Whirlpool WSFO3O34PFX

Cena: ok. 1599 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Interesuje Cię tania i dobra zmywarka wolnostojąca, która posłuży przez długie lata? Sprawdź prezentowany model, który stanowi połączenie nieprzeciętnej wydajności oraz niezawodności. Niskie zużycie wody chroni przed wysokimi rachunkami. Opisywana zmywarka pomieści 10 kompletów, co z pewnością usatysfakcjonuje osoby, które nie lubią zbyt często zmywać naczynia. Wyświetlacz elektroniczny ułatwia kontrolę nad urządzeniem. Trzeba wspomnieć, że omawiany model zapewnia aż 8 różnych programów pracy. Dysze wodne zostały stworzone z myślą o najbardziej zabrudzonych powierzchniach. Możemy mieć pewność, że w każdym przypadku zawartość zmywarki zostanie dokładnie oczyszczona. Nie trzeba obawiać się zacieków, czy też nieestetycznych śladów. Nie ma konieczności ręcznego poprawiania lub wycierania naczyń. Sporym udogodnieniem jest także specjalny kosz na sztućce oraz małe akcesoria kuchenne.

3. ELECTROLUX ESF5545LOX

 ELECTROLUX ESF5545LOX

Cena: ok. 1599 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Nie masz pojęcia jaka zmywarka wolnostojąca spełni wszystkie twoje oczekiwania? Nasz ranking 2022 pomoże Ci w podjęciu właściwej decyzji o zakupie. Świetną opcją wydaje się być przedstawiany model uznanego producenta, który pomieści aż 13 kompletów naczyń. Zapewnia on dodatkowe płukanie, które chroni przed osadzaniem się detergentu. Automatyczne wyłączenie zmniejsza ryzyko wystąpienia przedwczesnej awarii. Ponadto prezentowany sprzęt został wyposażony w funkcję zabezpieczenia przed zalaniem, co chroni przed przedostaniem się wody do pomieszczenia. Urządzenie diagnozuje nieprawidłowości na wczesnym etapie. po czym odcina dopływ wody oraz prądu. Poprawia to poziom bezpieczeństwa użytkowania. Inteligenty system suszenia naczyń uruchamiany jest po zakończonym cyklu zmywania. Odpowiada on za utrzymanie wysokiego poziomu higieny. Nie trzeba obawiać się osadzania bakterii, czy też rozwoju pleśni lub grzybów.

4. Amica DFM604SNA

 Amica DFM604SNA

Cena: ok. 1149 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Prezentowane urządzenie to dla wielu osób najlepsza zmywarka wolnostojąca, która jednocześnie dostępna jest w okazyjnej cenie. To prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy posiadają ograniczony budżet lub nie chcą wydawać zbyt dużej ilości gotówki. Pojemność urządzenia wynosi aż 12 kompletów naczyń. Wysokiej klasy silnik jest przystosowany do intensywnej eksploatacji. Nie musimy więc obawiać się niespodziewanych a zarazem kosztownych usterek. Suszenie zawartości odbywa się na zasadzie kondensacji. Rozgrzana woda odparowuje, a tym samym osusza zawartość komory. Jest to rozwiązanie, które ułatwia utrzymanie optymalnego poziomu higieny, a więc nie trzeba obawiać się o rozwój drobnoustrojów. Składane elementy w koszach pozwalają zmniejszyć zużycie przestrzeni. Komora zmywarki została wykonana ze stali nierdzewnej, która charakteryzuje się ponadprzeciętną wytrzymałością oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Czujnik braku soli stanowi spore udogodnienie dla użytkownika. Dotyczy to również czujnika braku nabłyszczacza – jest on niezbędny do tego, aby powierzchnia naczyń zawsze była lśniąca oraz perfekcyjnie czysta. Prezentowana zmywarka sprawdza się również w przypadku zabudowy pod blatem.

5. Amica DFM404WNA

 Amica DFM404WNA

Cena: ok. 1092 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wiele osób nie wie, jaką zmywarkę wolnostojącą warto zakupić. Nasze zestawienie z pewnością będzie stanowić spore ułatwienie. Prezentowany sprzęt jest energooszczędny, pojemny oraz niezawodny. Łatwa oraz sprawna obsługa stanowi sporą zaletę. Sterowanie odbywa się w oparciu o system elektroniczny. Pojemność wynosi 9 kompletów. Możliwość dostosowania elementów wewnętrznych sprawia, że pomieścimy całkiem dużą ilość akcesoriów. Ma to znaczenie w przypadku niewymiarowych naczyń, które często posiadają niestandardowe kształty. Omawiany sprzęt zapewnia perfekcyjnie wysuszone naczynia w każdym cyklu. Technologia kondensacji jest sprawdzona oraz niezawodna. Oszczędność zużycia energii to kolejna zaleta, która skłania do dokonania zakupu. Prezentowana zmywarka uchodzi za trwałą, niekłopotliwą w obsłudze oraz wydajną. Można ją zabudować pod blatem. System niezawodnych zabezpieczeń poprawia poziom bezpieczeństwa. W przypadku niespodziewanego braku prądu zmywarka wznowi swoje działanie w sposób automatyczny. Wysoka klasa energetyczna niesie za sobą wiele korzyści – przede wszystkim zmniejsza ona zużycie prądu, a dodatkowo chronić środowisko naturalne. Docenią to osoby, dla których ekologia ma duże znaczenie.

Poradnik zakupowy zmywarki wolnostojącej

Jak kupić dobrą zmywarkę wolnostojącą?

Przed wyborem najlepszej zmywarki wolnostojącej należy przede wszystkim przeanalizować parametry pracy. Jest to absolutną podstawą do tego, aby sprzęt odpowiadał naszym indywidualnym preferencjom. Warto wziąć pod uwagę, że każdy użytkownik posiada zupełnie inne wymagania. Oczywiście cena zakupu również ma duże znaczenie, jednak powinna ona znajdować się na drugim planie. Omawiane urządzenie zwykle kupujemy raz na kilka lat – z tego powodu priorytetem jest zapewnienie sobie maksymalnej niezawodności, gdyż każda awaria stanowi spory problem, a jej wyeliminowanie może okazać się bardzo kosztowne. Nasz ranking sprawdzonych zmywarek wolnostojących pomoże w znalezieniu sprzętu, który będzie posiadał nieprzeciętne parametry użytkowe, a jednocześnie nie będzie kosztował majątku. Poniżej opisano czynniki, na które warto jest zwrócić uwagę przed zakupem urządzenia.

 • Pojemność – nie można jednoznacznie powiedzieć, jaka zmywarka wolnostojąca sprawdzi się najlepiej. Pojemność urządzenia to kwestia bardzo indywidualna, a wszystko zależy od tego, jak często zmywamy naczynia oraz jak duży jest jednorazowy załadunek. Optymalna pojemność sprzętu to około 8-10 kompletów naczyń.
 • Sposób sterowania – największym zainteresowaniem cieszą się urządzenia sterowane elektroniczne. Gwarantują one nieprzeciętny komfort oraz swobodę eksploatacji. Warto wiedzieć, że niektóre sprzęty można połączyć z aplikacją mobilną.
 • Suszenie naczyń – zazwyczaj zmywarki posiadają opatentowane systemy suszenia naczyń. Standardowe modele wykorzystują technologię kondensacji, która polega na osuszaniu naczyń poprzez wygenerowanie pary wodnej. Niektóre sprzęty automatycznie otwierają drzwi po zakończonym cyklu – w ten sposób zapewniają dopływ świeżego powietrza, który sprzyja efektywnemu osuszaniu zawartości.
 • Klasa energetyczna – dobra zmywarka wolnostojąca powinna zapewnić niskie zużycie zasobów – właśnie dlatego warto jest wziąć pod uwagę sprzęt klasy A. Niskie zużycie prądu oraz wody jest ważne również z punktu widzenia środowiska naturalnego.
 • Wytrzymałość silnika – stanowi on serce każdego urządzenia. Właśnie dlatego powinien być on wykonany z solidnych komponentów, które przetrwają nawet intensywną eksploatację. Im wydajniejszy silnik, tym niższe prawdopodobieństwo wystąpienia awarii.
 • Funkcja połowy załadunku – nie zawsze pełny cykl spełnia nasze oczekiwania – czasami posiadamy do umycia wyłącznie kilka talerzy, czy też garnków. W takiej sytuacji dobrze, jeśli posiadany przez nas sprzęt umożliwia połowę załadunku. Pozwala to na wykorzystanie tylko części zasobów. Jest to spora oszczędność gotówki.
 • Generowany hałas – współczesne zmywarki wolnostojące są ciche, a więc nie są uciążliwe dla otoczenia. Mogą pracować nawet w nocy bez ryzyka obudzenia domowników.
 • Liczba funkcji – w wielu przypadkach spotkamy się z funkcją szybkiego zmywania. W ciągu kilkunastu, czy też kilkudziesięciu minut naczynia zostaną precyzyjnie oczyszczone. Nie musimy obawiać się spadku jakości pracy. Oczywiście jest to równoznaczne z wyższym poborem energii.
 • Możliwość zaaranżowania wnętrza komory – w niemal każdym nowoczesnym urządzeniu wnętrze zmywarki możemy samodzielnie zaprojektować. Kosze są wyjmowane, a ich położenie zależy wyłącznie od naszych potrzeb. Pamiętajmy, że wiele naczyń posiada niestandardowe rozmiary, a więc umieszczenie ich w zmywarce nie zawsze jest proste.
 • Wytrzymałość sprzętu – dobrze, jeśli komora zmywarki jest wykonana z materiału solidnego oraz odpornego na uszkodzenia. Stal nierdzewna nie ulega korozji, a więc przez lata pozostaje nienaruszonym stanie.

Dobre zmywarki wolnostojące – polecane marki

Jeśli chcesz zakupić najlepszą zmywarkę wolnostojącą, to pamiętaj o tym, aby nie oszczędzać na jakości. Najlepiej postawić na znanego producenta, który funkcjonuje w branży od lat. Tylko wtedy będziesz mieć pewność, że zakup nie okaże się pomyłką i wyrzuceniem pieniędzy w błoto. Do rekomendowanych marek można zaliczyć m.in.:

 • Electrolux,
 • Amica,
 • Whirlpool,
 • Bosch,
 • Philips.
Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki
Autor rankingu:
Arkadiusz Zembrzycki Kategoria: AGD wolnostojące arek.ze@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.