Strona główna » Hobby » Książki » Ranking książek » Ranking e booków
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Hobby » Książki » Ranking książek » Ranking e booków
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking e booków – najlepsze i tanie e booki w 2023 roku

Lubisz czytać książki, jednak nie zawsze masz możliwość zabrać ją ze sobą? Przedstawiamy nasz e-booków, który na pewno zainteresuje moli książkowych. E-booki to najlepsze rozwiązanie dla osób, które nie wyobrażają sobie życia bez chwili poświęconej dla dobrej powieści. Dzięki najlepszym e-bookom możesz mieć swoją książkę pod ręką w każdej chwili. Ta nowa technologia pozwala na czytanie ulubionej książki w podróży, w drodze do pracy i w czasie przerwy. Wystarczy mieć tylko telefon, w którym znajduje się e-book, a chwilę relaksu możesz mieć bez względu na to, gdzie się aktualnie znajdujesz.

Ranking e-booków – TOP 10 najlepszych e-booków

Miejsce Nazwa e-booka Cena Najtańsza oferta
1 Dziecko z Auschwitz (EPUB) 25 zł Sprawdź teraz
2 Przeklęte krainy. Ja inkwizytor – Jacek Piekara [AUDIOBOOK] 26 zł Sprawdź teraz
3 Fastlane milionera – MJ DeMarco (E-book) 37 zł Sprawdź teraz
4 Jak przestać się bać 29 zł Sprawdź teraz
5 Lato Jansson Tove 21 zł Sprawdź teraz
6 Przeżyć. Moja tragedia na Nanga Parbat (MOBI) 26 zł Sprawdź teraz
7 Błękitny umysł. Myśl na odwrót, działaj na opak, poznaj nieznane! (E-book) 24 zł Sprawdź teraz
8 Alchemik – Paulo Coelho (E-book) 33 zł Sprawdź teraz
9 Pieśń królowej Elizabeth Chadwick 25 zł Sprawdź teraz
10 Dwór cierni i róż (E-book) 24 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych e-booków

1. Dziecko z Auschwitz (EPUB)

 Dziecko z Auschwitz (EPUB)

Cena: ok. 25 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Na samym początku proponujemy w naszym rankingu książkę „Dziecko z Auschwitz”, jest to najlepszy e-book, który powinien każdy przeczytać. To historia, w której życie i śmierć zależą od najbardziej trywialnych przypadków. Akcja toczy się w roku 1942. Bohaterka Eva Adami wsiada do przepełnionego pociągu, który jedzie do Auschwitz. Jest wyczerpana dwudniową podróżą i nie może się doczekać spotkania z mężem, który trafił do obozu pół roku wcześniej. Gdy kobieta dociera do obozu, dowiaduje się, że po ukochanym nie ma tam nawet śladu. Dopada ją ogromna rozpacz i zmęczenie, gdy leży na cienkim materacu słyszy szept. Obcy głos wyciąga do niej pomocną dłoń. Eva chcąc odnaleźć męża, będzie musiała zbratać się z wrogiem, gdzie skutkiem może być nawet jej własna śmierć. Przedstawiony e-book to poruszająca opowieść o przetrwaniu, która dowodzi, że życie i śmierć w znacznym stopniu zależą od przypadku. Z całej książki można wywnioskować, że szczęście można znaleźć nawet w najstraszniejszych czasach.

2. Przeklęte krainy. Ja inkwizytor – Jacek Piekara [AUDIOBOOK]

 Przeklęte krainy. Ja inkwizytor - Jacek Piekara [AUDIOBOOK]

Cena: ok. 26 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Prezentowana książka w naszym rankingu e-booków to opowieść o inkwizytorze, który wraca po czterech latach. W książce pokazane są wyznawanego przez głównego bohatera poglądy. Najistotniejsze dla niego jest poświęcenie swojego życia Bogu. Mardimer Madderdin uważa, że jeśli Bóg wzywa do siebie to, zawsze trzeba odpowiedzieć na jego wezwanie. Oczekuje on tego, aby zrobić wszystko, czego pragnie, bez względu na to czy wzywa do chwały, czy męczeństwa. W przedstawionym e-booka ukazana jest kraina, gdzie plenią się herezje i pogaństwo, a inkwizytorzy są nazywani rzymskimi diabłami. Kraina, jaka jest pokazana w książce to miejsce potępionego ludu i toczących się wojen pomiędzy książętami. Miejsce, gdzie toczy się akcja, jest okropne, nie ma tam żadnych uczuć. Wręcz przeciwnie jest to królestwo demonów, a także kolebka czarnej magii, z której wyłaniają się najgorsze rzeczy. To tutaj inkwizytor zawrze chwiejne przymierze z tymi, których nienawidzi. Wybierając dobry e-book, należy pamiętać o wyborze tematyki, która nas zaciekawi.

3. Fastlane milionera – MJ DeMarco (E-book)

 Fastlane milionera - MJ DeMarco (E-book)

Cena: ok. 37 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Kolejna książka prezentowana w naszym rankingu e-booków uważana jest za bardzo przydatny podręcznik. Jest to książka, po którą warto sięgnąć każdemu, kto chce w życiu coś więcej osiągnąć. Zawarto w niej najpotrzebniejsze informacje, głównie na temat,  jak można rozkręcić własny biznes. Ta propozycja to najlepszy e-book dla początkujących, ambitnych i przedsiębiorczych osób, które chcą się zaznajomić z tym tematem. Nie wszystkie poradniki są odpowiednie, jednak książka Fastlane milionera jest napisana w sposób przejrzysty i łatwy do zrozumienia. Dzięki temu szybko i ze zrozumieniem się ją czyta. Po skończeniu owego poradnika nie wystarczy tylko go przeczytać, wręcz przeciwnie należy zacząć działać, podejmując odpowiednie kroki. E-book to bardzo dobre rozwiązanie, dla osób, żyjących w ciągłym biegu, które nie mają czasu w zaciszu domowym poczytać książki. Dzięki posiadaniu e-booków może tego typu poradniki czytać w każdej wolnej chwili, podczas przerwy na lunch, czekając na spotkanie, czy w czasie jazdy komunikacją miejską.

4. Jak przestać się bać

 Jak przestać się bać

Cena: ok. 29 zł
Znajdź najtańszą ofertę

W naszym rankingu e-booków swoje miejsce znalazł również poradnik „Jak przestać się bać”. Prezentowana książka nie jest typowym poradnikiem dla introwertyków, czy osób nieśmiałych. To książka tłumacząca istotę lęku społecznego, gdzie przedstawiane są badania naukowe dotyczącej takiej tematyki. W powyższym poradniku jest dużo rad, z których mogą skorzystać osoby borykające się z lękami społecznymi. Po przeczytaniu tego e-booka można w prosty sposób się wyciszyć. Wybierając tę książkę czytelnik może odkryć problemy wielu osób, albo własne, o których nawet nie wiedział. Lęk społeczny towarzyszy każdemu z nas. Książka powinna być traktowana jako klucz do zmiany, tak, abyś nie musiał udawać kogoś, kim nie jesteś. Tylko stał się odważny i był sobą. Dzięki temu taniemu e-bookowi można pomóc samemu sobie czuć się lepiej. Nie jest to książka, którą łatwo się czyta, bo informacje w niej zawarte są bardzo dokładne i często przedstawione w aspekcie psychologicznym. Dlatego podczas czytania, należy się dobrze skupić, by wszystko dokładnie zrozumieć.

5. Lato Jansson Tove

 Lato Jansson Tove

Cena: ok. 21 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Pisarka Jansson Tove, która jest najbardziej znaną ilustratorką i autorką serii książek o Muminkach, napisała wiele znakomitych utworów dla dorosłych. Jednym z nich jest właśnie jej najlepszy ebook „Lato”. Jest to bardzo nastrojowa historia, w której w prosty sposób i z niespotykaną lekkością opowiada o trudnych i poważnych sprawach. W książce głównie jest poruszany temat, gdzie młodość zderza się ze starością oraz ukazuje jak, należy szybko nauczyć się życia. Głównymi bohaterkami są sześcioletnia Sophia i jej babcia, która jest dojrzałą, u kresu życia artystką. Babcia z wnuczką razem spędzają lato na małej, fińskiej wysepce. Budują łódź, spacerują po lesie i poruszają wiele ważnych spraw, między innymi związanych z miłością, życiem, śmiercią, naturą Bożą. Autorka w ten sposób chce pokazać świat widziany z oczu dziecka, a osoby starszej. Zależy jej nie na tym, aby dać wielu osobom do zrozumienia, że na świecie nie jest tak pięknie i kolorowo, bo są też problemy i smutki, z którymi trzeba się zmierzyć. Jest to bardzo dobry e-book do życiowych refleksji.

6. Przeżyć. Moja tragedia na Nanga Parbat (MOBI)

 Przeżyć. Moja tragedia na Nanga Parbat (MOBI)

Cena: ok. 26 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Nie wiesz jaki dobry e-book wybrać? Przedstawiamy w naszym rankingu książkę, która oparta jest na prawdziwych doznaniach. Książka jest oparta na faktach. W styczniu 2018 roku Tomasz Czapkins Mackiewicz i Elisabeth Reval wyszli na wymarzony szczyt, jakim jest Nanga Parbat. Ta dwójka miała w planie to zrobić po cichu, bez żadnego rozgłosu. W drodze powrotnej jednak zdarzyła się nieprzewidziana sytuacja. Tomasza dopadła choroba wysokościowa, więc Ravel, chcąc mu pomóc, sprowadziła go do szczeliny w śniegu około 800 metrów poniżej szczytu. Tam niestety został on na zawsze. Jest to bardzo wzruszająca książka o pasji silniejszej niż strach przed śmiercią. Prezentowana książka to najlepszy e-book o niewyobrażalnej woli życia, która pozwoliła Elizabeth wrócić z wyprawy i wszystkim opowiedzieć co się wydarzyło na szczycie Nanga Parbat. E-booki są dobrym rozwiązaniem, bo gdy nie możesz oderwać się od swojej ulubionej książki, dzięki nim masz możliwość mieć ją cały czas przy sobie.

7. Błękitny umysł. Myśl na odwrót, działaj na opak, poznaj nieznane! (E-book)

 Błękitny umysł. Myśl na odwrót, działaj na opak, poznaj nieznane! (E-book)

Cena: ok. 24 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Kolejny e-book w naszym rankingu skierowany jest do osób chcących coś zmienić w swoim życiu. Książka przekonuje czytelnika, że masz praktyczne umiejętności i wiedzę, ale jeśli w siebie nie uwierzysz, to Twój potencjał nie zostanie wykorzystany. W książce autorka zastrzega, aby nie skupiać się całkowicie tylko na myśleniu, bo jest to najszybszy sposób do rezygnacji. Radzi, że najlepiej działać od razu, jeśli jakikolwiek pomysł przyjdzie do głowy. Należy podejmować nieszablonowe decyzje, które sprawią, że osiągniesz wszystko, co zaplanowałeś. Dzięki tej książce zyskasz siłę i odwagę do podejmowania ryzykownych decyzji, które kiedyś okażą się dobrym wyborem. Jest to bardzo dobry e-book dla osób, którym brakuje motywacji i boją się przełamać stereotypy. „Błękitny umysł” to tani e-book, w który warto się zaopatrzyć i codziennie w wolnej chwili słuchać. Dzięki temu Twoja motywacja będzie cały czas rosła, a co za tym idzie, z czasem osiągniesz duży sukces.

8. Alchemik – Paulo Coelho (E-book)

 Alchemik - Paulo Coelho (E-book)

Cena: ok. 33 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Powieść znajdująca się w rankingu e-booków, jaką jest „Alchemik”, otwiera drzwi naszej duszy, o której istnieniu chcielibyśmy zapomnieć. Książka karze marzyć, podążać własnym powołaniem i podejmować ryzyko, które potem może okazać się słuszną decyzją. „Alchemik” jest to baśniowa opowieść o wędrówce andaluzyjskiego pasterza. Jest to tło do medytacji opierających się na analizie jak ominąć życiowe pułapki, by dotrzeć do samego siebie. Przedstawiana książka to tajemnica o prawdzie i jej dwóch obliczach. Autor burzy wszelkie bariery bojaźni, które powstrzymują strumień naszych pragnień. Jest to polecany e-book przez wielu czytelników. W książce w nietradycyjny sposób są pokazane problemy osób, które czasami nawet długimi latami borykają się z szukaniem własnego celu w życiu. Warto podejmować w życiu ryzykowne decyzje. Nie należy się męczyć tylko szukać własne szczęście, do takiego momentu, aż się znajdzie radość z życia.

9. Pieśń królowej Elizabeth Chadwick

 Pieśń królowej Elizabeth Chadwick

Cena: ok. 25 zł
Znajdź najtańszą ofertę

W rankingu e-booków znajdzie się coś także dla wielbicieli książek historycznych. Książka „Pieśń Królowej” przedstawia losy, królowej tysiąclecia, która zmieniła bieg dziejów Europy. W książce autorka z elokwencją przedstawia emocje i przeżycia Alienor w świecie, w którym większość kobiet to zaledwie pionki. Ma ona zaledwie trzynaście lat, więc na dobrą sprawę to jeszcze dziecko. Życie bohaterki zmienia się, gdy w 1137 roku umiera jej ukochany ojciec, a ona zostaje zmuszona do ślubu z zaledwie 2 lata starszym koregentem Francji Ludwikiem. Niedługo potem para musi zasiąść na tronie i przejąć władzę. Jest to historia o silnych bojowniczkach, które walczą o równouprawnienie i władzę. Alienor ma przed sobą bardzo trudne zadanie. Musi się wykazać nie tylko w roli królowej, ale także stać się dobrą żoną dewocyjne pobożnego i niestabilnego psychicznie męża, który pragnie wyłącznie od niej dziedzica. Ta książka to odzwierciedlenie współczesnych kobiet, które pragną coś same osiągnąć i walczą o większe prawa tak jak walczyła Alienor.

10. Dwór cierni i róż (E-book)

 Dwór cierni i róż (E-book)

Cena: ok. 24 zł
Znajdź najtańszą ofertę

W rankingu e-booków znalazła się ta niesamowita historia dla fanów powieści romantycznych. Prezentowany e-book to porywająca opowieść o miłości, która jest w stanie pokochać nienawiść i uprzedzenia. Autorka stworzyła historię, od której nie sposób się oderwać. Jej główna bohaterka dziewiętnastoletnia Feyra jest łowczynią. Musi ona dużo polować, by wykarmić i utrzymać rodzinę. W trakcie trwania srogiej zimy zapuszcza się coraz dalej by upolować zwierzynę. Znajduje się blisko muru, oddzielającego ludzkie ziemie od Prythian, czyli krainy zamieszkanej przez czarodziejskie istoty. Jest to rasa obdarzonych magią i bardzo niebezpiecznych stworzeń, które przed wiekami panowały nad światem. Feyra podczas polowania zabija ogromnego wilka, nie wie jednak, że zabija bardzo groźną istotę. Kobietę od tego czasu zaczynają prześladować nieprzyjemności. Musi odkupić czyn, który popełniła, albo zginie w nierównej walce, albo uda się z Tamlinem do Prythian i spędzi tam resztę dni. Przedstawiona książka to najlepszy e-book, trzymający czytelnika w napięciu. Nie jest to baśń w stylu Disneya, lecz okrutna, brutalna, przepełniona namiętnością historia miłosna, która zachwyci każdego.

Czy warto czytać e-booki?

E-booki są aktualnie najlepszą i najszybszą formą czytania książek. Dobre e-booki to nie tylko rozwiązanie dla podróżników, którzy lubią zabrać ze sobą w drogę ciekawą książkę. To także najlepsze rozwiązanie dla osób, które w każdej wolnej chwili chcą sięgnąć po swoją ulubioną powieść. Możesz je czytać na wielu urządzeniach między innymi na telefonie, laptopie czy tablecie. Wybierając ebooki, zamiast tradycyjnej książki możesz się cieszyć dostępem do nich w ciągu kilku minut. Ten nowoczesny sposób czytania książek ma wiele zalet. Wybierając książkę elektryczną możesz zaoszczędzić zarówno czas jak i pieniądze, gdyż jest to zdecydowanie tańsze rozwiązanie niż papierowa książka. Kolejnym ich plusem jest fakt, że nie zajmują dużo miejsca, bo możesz je mieć zapisane w telefonie, który nosisz cały czas przy sobie. Dzięki temu w każdej wolnej chwili, czy nawet podczas przerwy w pracy masz możliwość sięgnięcia po książkę i cieszenia się chwilą relaksu. Dodatkowo dużym plusem e-booków jest ich szybki sposób aktualizacji. Cyfrowa forma dystrybucji wyłapuje błędy i literówki, a co za tym idzie, pozwala na szybką reakcję i niwelację błędów.

Popularne e-booki w 2023 roku – jakiego e-booka warto wybrać?

Każdy ma swoją tematykę książek, jaką lubi czytać. W zależności od gustu wyróżniamy kilka popularnych e-booków, które są najlepsze i warto je przeczytać. Dla osób chcących się rozwijać w swojej karierze zawodowej najlepszym e-bookiem będzie Fastlane milionera – MJ DeMarco. Kolejnym najbardziej polecanym e-bookiem w 2023 roku jest, książka Lato Jansson Tove. To historia babci i wnuczki, gdzie są poruszane bardzo ważne i nie raz trudne tematy życiowe, z którymi trzeba się borykać na co dzień. To bardzo mądra i pouczająca książka, którą warto przeczytać.

Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz Kategoria: Książki mikolaj.pr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *