Strona główna » AGD » AGD wolnostojące » Ranking lodówek » Ranking lodówek samochodowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » AGD » AGD wolnostojące » Ranking lodówek » Ranking lodówek samochodowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021




Ranking lodówek samochodowych – jaką lodówkę samochodową kupić?

Potrzebna Ci lodówka samochodowa z najwyższą mocą mrożenia oraz w pełni mobilna? Ranking – najlepsza lodówka samochodowa ma na celu zaprezentowanie egzemplarzy, które są najbardziej bezawaryjne, funkcjonalne i wydajne. Sprawdź- jaką lodówkę samochodową kupić?

Ranking lodówek samochodowych – top 6 lodówek samochodowych

Miejsce Nazwa Cena od Najlepsza oferta
1 Kamai Turystyczna Lodówka Samochodowa Przenośna Standard Cb 24 12V Uniwersalny 139 zł Sprawdź teraz
2 Dometic Lodówka Samochodowa Wae 9600000488 436 zł Sprawdź teraz
3 Kamai Samochodowa Elektryczna 12V 24L 166 zł Sprawdź teraz
4 Sapphire Lodówka samochodowa 30l 12V/230V 239 zł Sprawdź teraz
5 Lodówka Samochodowa Compass 50 L 546 zł Sprawdź teraz
6 Dometic Lodówka Samochodowa Wae 9600000470 3768 zł Sprawdź teraz

Recenzje lodówek samochodowych

1. Kamai Turystyczna Lodówka Samochodowa Przenośna Standard Cb 24 12V Uniwersalny

Kamai Turystyczna Lodówka Samochodowa Przenośna Standard Cb 24 12V Uniwersalny

Cena: od. 139 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Ta polecana lodówka samochodowa marki Kamai jest bardzo pojemny. Wewnątrz zmieści się aż 24 litry. Model ten ładować można przy użyciu gniazda zapalniczki. Elementem chłodzącym w przypadku tej lodówki jest ogniwo Peltiera. Wykorzystanie tego czynnika pozwala na utrzymanie naprawdę niskiej temperatury, bez użycia szkodliwych dla środowiska chemikaliów. Stanowi również świetną izolację, nawet gdy odłączona zostanie od źródła zasilania. Świetnie sprawdzi się na dłuższe wypady kempingowe lub samochodowe. Jeśli podłączymy ja do transformatora 12/230V, możemy z niej z powodzeniem skorzystać także w domku letniskowym. Ta lodówka samochodowa idealnie sprawdzi się także na przyjęcia plenerowe, pomieści bowiem pionowo ustawione butelki o pojemności 1,5 litra. Całkowita waga lodówki Kamai, bez wypełnienia wynosi 3,1 kg. Sprzęt ma także schowek na przewód zasilający, co oczywiście bardzo ułatwia transport. Dla dodatkowej izolacji, pojemnik zabezpieczony został styropianem. Co ważne, lodówka ma specjalne zabezpieczenie w rączce, które chroni przed otwarciem podczas przenoszenia. Lodówka ma także wszystkie niezbędne atesty, pozwalają na jej kontakt z żywnością. Warto pamiętać, aby do lodówki turystycznej wkładać produkty uprzednio schłodzone. Aby przedłużyć czas chłodzenia, a także zwiększyć efektywność, należy wkład chłodzący umieścić na jedzeniu, a nie pod nim. Wnętrze sprzętu dobrze jest czyścić przy użyciu wilgotnej gąbki.

2. Dometic Lodówka Samochodowa Wae 9600000488

Dometic Lodówka Samochodowa Wae 9600000488

Cena: od. 436 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Według opinii lodówka samochodowa Dometic jest jedną z najlepszych rynku. Jest to model termoelektryczny o pojemności 8 litrów. Moc tego urządzenia opiewa na 32 W. Lodówka zasilana może być przy użyciu zarówno wtyczki do gniazdka zapalniczki, jak i prądu stałego. Urządzenie chłodzi do temperatury poniżej 20 stopni. Ma dodatkowo wbudowaną funkcję grzania. Całkowita waga lodówki, bez wypełnienia to 3,10 kg. Ten model doskonale komponuje się z wnętrzem samochodu. Jest bardzo elegancki i funkcjonalny. Z łatwością można przymocować ją w dowolnym miejscu, przy użyciu pasów bezpieczeństwa. Funkcja grzewcza, umożliwia utrzymanie temperatury do plus 65 stopni. Producent gwarantuje, że wszystkie przekąski, zarówno te ciepłe, jak i zimne zachowają swoją temperaturę. Warto pamiętać o szczelnym zamykaniu pojemnika. W lodówce z łatwością zmieszczą się puszki, a także półlitrowe butelki. Lodówka samochodowa dobrze sprawdzi się na dłuższe wyjazdy kamperem, a także pikniki na plaży.

3. Kamai Samochodowa Elektryczna 12V 24L

Kamai Samochodowa Elektryczna 12V 24L

Cena: od. 166 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Ten model lodówki samochodowej Kamai zasilać można przy użyciu gniazdka zapalniczki samochodowej o mocy 12V. Ogniwo Peltiera świetnie sprawdza się jako ekologiczny czynnik chłodzący w tym urządzeniu. Dzięki świetnej izolacji, nawet po odłączeniu lodówki od zasilania, utrzymuje ona właściwą temperaturę wewnątrz pojemnika. Będzie zatem wręcz idealna na pikniki oraz wycieczki kamperem. Aby móc korzystać z niej także w domku letniskowym, należy podłączyć ja do transformatora o mocy 12/230V. Ten model ma wszystkie atesty dopuszczające lodówkę do bezpośredniego kontaktu z żywnością. Schładza produkty do nawet 15 stopni na minusie. Sprzęt wzbogacony został o uchwyt blokujący pokrywę przed nagłym otwarciem. Tanie lodówki samochodowe nie mają tak bogate wyposażenia, jak model Kamai.

4. Sapphire Lodówka samochodowa 30l 12V/230V

Sapphire Lodówka samochodowa 30l 12V/230V

Cena: od. 239 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Lodówka samochodowa marki Sapphire jest niezwykle pojemna, mieści aż 32 litry. Dzięki świetnej izolacji, doskonale sprawdzi się zarówno na wypad na kemping, czy grilla na łonie natury. Poza funkcją chłodzenia, lodówka została wzbogacona o czynnik grzejący. Dzięki czemu można w niej przewozić także ciepłe potrawy. Ten model z łatwością można przewozić samochodem osobowym. Jest stabilny, wystarczy przymocować go jedynie przy użyciu pasów bezpieczeństwa. Lodówkę zasilać można zarówno dzięki gniazdku znajdującemu się w zapalniczce samochodowej, jak i gniazdku sieciowym. Materiał, z którego została wykonana, zezwala na dopuszczenie jej do bezpośredniego kontaktu z żywnością. Produkty znajdujące się wewnątrz, warto zabezpieczyć przed rozlaniem się. W tym celu użyć można np. folii spożywczej. Pozwoli nam to utrzymać wnętrze lodówki w nienagannym porządku.

5. Lodówka Samochodowa Compass 50 L

Lodówka Samochodowa Compass 50 L

Cena: od. 546 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Poszukujesz idealnej lodówki samochodowej na wyprawę z rodziną? Marka Compass zadbała o to, aby ich urządzenie spełniało najwyższe standardy jakości. Ta przenośna skrzynka chłodząca wzbogacona została o czynnik grzewczy, który umożliwia przewożenie nawet bardzo gorących potraw. Nie musisz się martwić, że Twoje ciepłe posiłki wystygną i stracą smak. Model ten zasilany może być dzięki gniazdu sieciowemu lub gniazdku zapalniczki samochodowej. Doskonale sprawdzi się nie tylko na wycieczki, ale także na zakupy. Jest praktyczny i pojemny zarazem. Charakteryzuje się bardzo dużą pojemnością, aż do 50 litrów. Dzięki swojej niestandardowej objętości pozwala na pomieszczenie aż 31 butelek o pojemności pół litra. Ważną kwestią jest fakt, że lodówka samochodowa Compass nie zawiera freonów. Sprzęt pozwala na utrzymanie temperatury do nawet 20 stopni poniżej zera. Natomiast co do trybu grzewczego, urządzenie trzyma temperaturę do 65 stopni powyżej zera. Dodatkowym udogodnieniem jest wyposażenie lodówki w kółka oraz uchwyt, które ułatwiają transport. Producent zadbał o wszystko, przewód zasilający zmyślnie ukryć można w zamykanej pokrywie. Całkowita masa urządzenia, bez wypełnienia to 9,2 kg.

6. Dometic Lodówka Samochodowa Wae 9600000470

Dometic Lodówka Samochodowa Wae 9600000470

Cena: od. 3768 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Lodówka samochodowa marki Dometic po prostu musiała znaleźć się w tym zestawieniu. Model COOLFREEZE CFX 35W to uniwersalny sprzęt, który sprawdzi się nie tylko do chłodzenia. Ta lodówko-zamrażarka kompresorowa ma pojemność aż 32 litrów. Urządzenie wyposażone zostało w szereg dodatkowych funkcji. Za pracę lodówki CFX odpowiada specjalny układ elektroniczny, który obejmuje funkcję pamięci oraz inteligentną automatyczną turbolodówkę. Ta opcja zapewnia głębokie mrożenie nawet do 22 stopni poniżej zera. A ponadto może być zasilana energią słoneczną, dlatego świetnie sprawdzi się także podczas samotnych wędrówek po górach. Bez względu na temperaturę otoczenia, lodówka pracuje bardzo cicho, a do tego jest niezwykle wydajna. Dzięki detalom, które podwyższają wytrzymałość sprzętu, można ją zabrać dosłownie wszędzie. Konstrukcja ma wzmocnione narożniki, solidną pokrywę, zawiasy ze stali nierdzewnej oraz technologię CFX, która zapewnia najwyższy poziom wytrzymałości na duże obciążenia. Ta bardzo wydajna lodówka, chłodzi i mrozi, co sprawia, że jest to całkowicie uniwersalny model. Producent zadbał także o bezpieczeństwo. Urządzenie wyposażone zostało w dodatkowy uchwyt, który blokuje przed otwarciem w trakcie transportu. Wszystkie elementy, który użyte zostały do wykonania lodówki samochodowej CFX są atestowane i mogą mieć bezpośredni kontakt z żywnością. Temperaturę wewnątrz pojemnika regulować można przy pomocy specjalnej aplikacji Wi-Fi. Pojemność tego modelu opiewa na 32 litry.

Poradnik zakupowy lodówek samochodowych

Jaką lodówkę samochodową wybrać?

Modeli lodówek samochodowych jest bardzo dużo. Tym bardziej ciężko jest wybrać tę właściwą. Każdy ma nieco inne wymagania, ale jest kilka cech, na które warto wyjątkowo zwrócić uwagę. Lodówka turystyczna przyda się zwłaszcza przy dłuższych podróżach. Głównie kempingach i wyjazdach pod namiot. Lodówki przenośne są bardzo przydatne. Można jej użyć w wielu sytuacjach np. jadąc gdzieś z rodziną lub podczas wizyty na plaży.

Jakie są rodzaje lodówek samochodowych?

Przymierzając się do zakupy lodówki turystycznej, warto przemyśleć kilka elementarnych kwestii. Po pierwsze, gdzie i jak często będziemy z niej korzystać. Ważne jest także, co będziemy w niej chłodzić. Odpowiedź na te pytania, pozwoli nam stworzyć obraz lodówki idealnej. W ofercie wielu sklepów ze sprzętem AGD, znaleźć można bogaty wybór lodówek przenośnych. Możemy je podzielić pod względem rodzaju zasilania. Wyróżniamy lodówki:

 • Torby izotermiczne
 • Wszystkim znane duże torby z warstwą chłodzącą wewnątrz. Spotkać je można w większości sklepów spożywczych. Materiał, który znajduje się w środku to aluminium. Natomiast torba w całości wykonana została z połączenia mocnego płótna bawełnianego z poliestrem. Aluminium odpowiedzialne jest za możliwość utrzymywania odpowiedniej temperatury wewnątrz torby. Dostępne są różne wzory i wielkości toreb termicznych. Jej moc chłodzącą porównać można do lodówki na wkład chłodzący. Bardziej podtrzymuje temperaturę, niż ochładza dany produkt. Warto pamiętać, że nie wszystkie torby są jednakowo dobre. Przy zakupie sprawdź, jak została wykonana. Torby izotermiczne sprawdzą się przy codziennym użytku, podczas zakupu mrożonek lub lodów.

 • Lodówka samochodowa na wkłady chłodzące
 • Ten model nie wymaga zasilania. Jego ogromnym atutem jest mała waga. Występuje w formie szczelnie, zamkniętego pojemnika, wykonanego z metalu lub plastiku. Lodówki na wkłady chłodzące dostępne są w różnych rozmiarach i kształtach. Za termoizolację w tym modelu odpowiada specjalna pianka poliuretanowa albo styropian. W tych lodówkach wykorzystywany jest także wkład, który przed użyciem należy schłodzić w zamrażarce. Następnie razem z produktami, umieszczany jest w pojemniku. Warto pamiętać o tym, aby nie umieszczać wkładu na dnie lodówki, tylko na samej górze produktów. Wkład trzyma temperaturę do 12 godzin, dlatego idealnie sprawdzi się np. podczas letnich wypadów.

 • Lodówka samochodowa elektryczna
 • To najbardziej niezawodny i trwały model. Można zasilać ją dodatkowo różnymi źródłami, np. przy pomocy sieci elektrycznej o napięciu 230V. Z wyglądu przypomina lodówkę na wkłady chłodzące lub nawet tradycyjną, w mniejszym rozmiarze. W sprzedaży znajdują się również lodówki zasilane na zapalniczkę samochodową. Dostępne są również dwa rodzaje: lodówka samochodowa 12V i 24V. Jeśli lodówka elektryczna działa na wkład chłodzący można odłączyć ją od źródła zasilania i wtedy staje się ona wersją w pełni mobilną. Lodówka samochodowa ma dodatkową zaletę, może chłodzić i grzać, wedle uznania. Wszystko za sprawą technologii termoelektrycznej, która wykorzystuje tzw. efekt Peltiera. Ogromną zaletą tego zjawiska jest to, że substancje, które wykorzystywane są do chłodzenia, nie szkodzą środowisku.

 • Lodówka samochodowa kompresorowa
 • Inaczej nazywa się ją sprężarkową. W tym modelu wykorzystywany jest ten sam mechanizm, którego używa się w standardowych lodówkach. Chłodzenie wychodzi tu od specjalnego czynnika chłodniczego – sprężonego gazu. Ten model zużywa sporo energii, ale jest przy tym bardzo wydajny.

 • Lodówka samochodowa z agregatem (na gaz)
 • Lodówkę z agregatem, czyli absorpcyjną zasila amoniak. Substancja ta odpowiada za chłodzenie. Sprzęt zasilać można przy wykorzystaniu sieci elektrycznej lub zapalniczki samochodowej. Doskonale nada się do tirów oraz kamperów. Ma dużą wydajność, na butli gazowej o pojemność, do 2 kg może pracować nawet do 240 godzin. Warto wspomnieć, że amoniak to substancja szkodliwa dla środowiska.

 • Lodówka zamrażarka samochodowa
 • Ciekawym rozwiązaniem jest lodówka samochodowa z funkcją mrożenia. Ten sprzęt przeznaczony jest dla osób, które często podróżują. Ponadto przewożą ze sobą dużą ilość produktów, które wymagają chłodzenia. W sprzedaży znaleźć można lodówki zamrażarki, które zasilane są z gniazdka zapalniczki, a także sieciowo. Ogromnym atutem jest duża pojemność lodówki, a do tego elektroniczna kontrola temperatury i co najważniejsze zużywa niewiele energii.

Wyposażenie dobrej lodówki samochodowej

W sprzedaży znaleźć można bardzo wiele zaawansowanych urządzeń chłodzących. W przypadku nowoczesnych lodówek liczyć możemy na bogate wyposażenie:

 • Termostaty – to bardzo zaawansowane urządzenie, które pozwalają regulować temperaturę wewnątrz lodówki.
 • Uchwyty – nie ma znaczenia, który model lodówki wybierzemy, bardzo ważny jest jej uchwyt. Powinien być wygodny w użytkowaniu, dobrze przymocowany, a do tego dobrze jeśli ma specjalną blokadę, która nie pozwala na otwarcie lodówki podczas transportu.
 • Wyświetlacz LCD – pozwala na bieżąco monitorować temperaturę w lodówce.
 • Przełącznik 12/24V – ułatwia zmianę napięcia, świetna dla osób, które często zmieniają samochody.
 • Kontrolki chłodzenia i grzania – opcja dostępna w lodówkach elektrycznych. Pozwala ustalić, czy sprzęt w danym momencie grzeje, czy chłodzi.
 • Nie bez znaczenia są także funkcje dodatkowe, a producentom nie brakuje w tym zakresie fantazji. Można znaleźć lodówki z dodatkową funkcją mrożenia albo zamrażania kostek lodu, które świetnie przydadzą się do schłodzenia napoju latem. Trafić można także na urządzenia, które podtrzymują temperaturę gorących potraw. Wszystko dostosować można do naszych potrzeb.

Jakie funkcje ma dobrej jakości lodówka samochodowa?

 • Przede wszystkim pojemność
 • Można ją dostosować do indywidualnych potrzeb. W ofercie producentów sprzętu AGD znaleźć można rozmaite pojemności. Torba termiczna ma pojemność nawet powyżej 20 litrów. Natomiast lodówka samochodowa na wkłady ma pojemność między 25, a 30 litrów. Co do modeli absorpcyjnych i kompresorowych ich pojemność waha się między – 25, a 50 litrów. S także lodówki przenośne o znacznie większych pojemnościach, świetnie sprawdzą się ona w kamperach lub na jachtach.

 • Bardzo ważne zużycie energii
 • Zużycie energii określane jest w amperogodzinach lub w watach. W przypadku lodówek zasilanych prądem największe zużyciem ma lodówka absorpcyjna, a najmniejsze termoelektryczna. Najbardziej optymalna jest lodówka samochodowa kompresorowa. Zużycie energii zależy też oczywiście od źródła prądu, a także temperatury otoczenia.

 • Temperatura chłodzenia
 • Ta wartość dotyczy głównie lodówek zasilanych gazem lub prądem. Zwłaszcza, że torby termiczne oraz lodówki na wkłady, jedynie utrzymują temperaturę produktów, nie chłodzą ich. Do najbardziej wydajnych należą lodówki sprężarkowe i absorpcyjne. Przy tych najbardziej zaawansowanych temperatura sięga nawet do minus 20 stopni. W niektórych modelach znajdziemy także funkcję szybkiego zamrażania lodu. Nieco gorsze parametry mają lodówki termoelektryczne, które mają temperaturę od 7 do 8 stopni. Lodówki samochodowe to doskonałe rozwiązanie na długie wycieczki z rodziną. Sprawdzi się zarówno na piknik, jak i na kemping. Nowoczesne modele są pojemne, praktyczne, wygodne w transporcie, a do tego mają szereg dodatkowych funkcji. Zanim wybierzemy konkretny model, sprawdźmy, jakie są nasze potrzeby i oczekiwania względem tego mobilnego sprzętu do przechowywania żywności.

  Autor rankingu:
  Mikołaj Przybysz
  Autor rankingu:
  Mikołaj Przybysz Kategoria: Turystyka mikolaj.pr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.




Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *