Strona główna » Hobby » Sport » Ranking hantli » Ranking hantli regulowanych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Hobby » Sport » Ranking hantli » Ranking hantli regulowanych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking hantli regulowanych – jakie hantle regulowane kupić?

Hantle regulowane pozwalają na zmianę obciążeń, dzięki czemu są bardzo uniwersalne, można je dopasować do wielu ćwiczeń. Rozwiązują problem z odpowiednim doborem wagi obciążenia, dlatego są doskonałą propozycją nie tylko dla doświadczonych sportowców, ale także dla amatorów. Dobre hantle regulowane to najlepszy sprzęt zarówno do profesjonalnej, jak i domowej siłowni. Sprawdź ranking hantli regulowanych i dowiedz się, które produkty są warte polecenia.

Ranking hantli regulowanych – top 10 hantli regulowanych

Miejsce Nazwa Cena od Najlepsza oferta
1 Kayoba Zestaw Hantli 18 Kg 199 zł Sprawdź teraz
2 Abarqs Hantle Żeliwne 2 X 20Kg 379 zł Sprawdź teraz
3 Sportprise Zestaw Regulowanych Hantli +Sztanga = 30Kg Adset30 156 zł Sprawdź teraz
4 Sapphire Sg-15C 2X15Kg Czarne 158 zł Sprawdź teraz
5 Mozos Zestaw hantli do ćwiczeń 2x20kg (MH40SET) 219 zł Sprawdź teraz
6 Eb Fit Regulowane Hantle Treningowe 2X10Kg Z Funkcją Sztangi 1033419 149 zł Sprawdź teraz
7 Hms Sztangielka Regulowana 12 Lbs Sr12 172 zł Sprawdź teraz
8 Hms Sgp20 Sztangielki Kompozyt 20Kg 174 zł Sprawdź teraz
9 Hms Sr52 Sztangielka Regulowana 24Kg 529 zł Sprawdź teraz
10 Abarqs Hantle Bitumiczne Hc-40Kg 2X20Kg 184 zł Sprawdź teraz

Recenzje hantli regulowanych

1. Kayoba Zestaw Hantli 18 Kg

Kayoba Zestaw Hantli 18 Kg

Cena: od. 199 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Ten doskonały zestaw hantli regulowanych przeznaczony jest zarówno dla profesjonalnych, jak i początkujących sportowców. Zestaw zawiera 2 gryfy do hantli i 4 blokowane nakrętki. Gryfy do hantli zostały wykonane ze stali, wyposażone są w rowkowany chwyt. Zapewniają one komfort uchwytu i dobre przyleganie do ręki. Są to najlepsze hantle regulowane, które wyróżniają się bardzo dużą wytrzymałością. Zawierają obciążniki: 4 x 1,25 kg, 4 x 2,5 kg. Będą doskonałą propozycją dla osób, które ćwiczą lub planują ćwiczyć regularnie i zamierzają zwiększać obciążenie. Możliwość regulacji ciężaru pozwala także korzystać z nich innym domownikom, każdy użytkownik może dobrać obciążenie dostosowane do własnych preferencji. Hantle, gryf oraz nakrętki zostały umieszczone w wygodnej walizce transportowej. Dzięki temu możemy zabrać sprzęt w dowolne miejsce, jeśli występuje taka potrzeba.

2. Abarqs Hantle Żeliwne 2 X 20Kg

Abarqs Hantle Żeliwne 2 X 20Kg

Cena: od. 379 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Polecane hantle regulowane zostały wykonane z żeliwa, dzięki czemu są niezwykle trwałe i niezawodne. Doskonale sprawdzają się w rękach profesjonalistów, jak i osób dopiero rozpoczynających ćwiczenia na siłowni. Specjalne wycięcia w krążkach pozwalają na szybkie przerzucanie obciążenia. W zestawie znajduje się: 2 x gryf chromowany, 4 x obciążenie żeliwne 5kg, 4 x obciążenie żeliwne 2kg, 8 x obciążenie żeliwne 1kg. Gryfy posiadają ryflowane rączki oraz gwintowane prowadnice do śrub. Zestaw to dobra propozycja dla osób, które aktywnie ćwiczą lub planują ćwiczyć regularnie oraz dla osób, które zamierzają zwiększać obciążenie.

3. Sportprise Zestaw Regulowanych Hantli +Sztanga = 30Kg Adset30

Sportprise Zestaw Regulowanych Hantli +Sztanga = 30Kg Adset30

Cena: od. 156 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Ten nowoczesny przenośny zestaw hantli regulowanych został zaprojektowany tak, maksymalne wykorzystywać potencjał, jakie dają hantle oraz sztanga. Doskonale nadaje się na wyposażenie domowej siłowni, pozwala kształtować sylwetkę oraz budować masę mięśniową. Zestaw jest bardzo praktyczny, umożliwia szybką i bardzo łatwą zmianę hantli regulowanych w sztangę. Na chromowanym profilu znajduje się antypoślizgowy uchwyt, który na zapewnia pewny, stabilny chwyt oraz bezpieczeństwo podczas podnoszenia ciężaru. Dzięki niemu nawet spocone dłonie nie ślizgają się podczas ćwiczenia. Dzięki kompozytowej konstrukcji ciężary nie toczą się podczas opuszczania na ziemię. W zestawie znajdują się: 1 x łącznik sztangi, 2 x gryfy sztangi, 4 x zaciski na gryfy, 4 x 1,25 kg talerze, 4 x 1,5 kg talerze, 4 x 2,0 kg talerze oraz 4 x 2,5 kg talerze.

4. Sapphire Sg-15C 2X15Kg Czarne

Sapphire Sg-15C 2X15Kg Czarne

Cena: od. 158 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Ten doskonały zestaw to świetna propozycja dla osób poszukujących praktycznych i wydajnych sprzętów do treningów domowych. Polecane hantle regulowane mogą być przekształcone w sztangę, dzięki znajdującemu się w zestawie dodatkowemu łącznikowi. To użyteczne rozwiązanie pozwala w pełni wykorzystać obciążenie z zestawu. Oprócz tego pozwala zaoszczędzić miejsce. Zestaw hantli treningowych znanej marki Sapphire to doskonały sposób na budowanie mięśni oraz rzeźbienie sylwetki. Dzięki temu, że obciążenie dołączone do zestawu można dowolnie konfigurować, sprzęt można dopasować do indywidualnych potrzeb użytkownika, a w razie potrzeby zmodyfikować ciężar. Obciążenia kompozytowe wyposażone są w korpusy z wytrzymałego tworzywa, dzięki czemu w przypadku upuszczenia nie zniszczą posadzki, paneli itp.

5. Mozos Zestaw hantli do ćwiczeń 2x20kg (MH40SET)

Mozos Zestaw hantli do ćwiczeń 2x20kg (MH40SET)

Cena: od. 219 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Ten zestaw dobrych hantli regulowanych, dzięki dołączonemu w zestawie łącznikowi posiada funkcję sztangi. Umożliwia to wykonywanie o wiele większej ilości ćwiczeń, niż standardowy zestaw z hantlami bez adaptera. Obciążenie zostało wykonane jest z betonu, wzmocnionego żelazowym proszkiem. Z zewnątrz obciążenie pokryte jest warstwą materiału PE. Regulacja obciążenia hantli może być dobrana do preferencji użytkownika, możliwa jest aż do 40 kg.
W zestawie znajdują się praktyczne rękawiczki zabezpieczające przed kontuzjami oraz ułatwiające wygodny trening. Dzięki użytecznym uchwytom piankowym możliwy jest stabilny chwyt bez ryzyka wyślizgnięcia się obciążeń oraz bez odcisków na dłoniach. W zestawie znajdują się:

 • obciążenia (8 x 3 kg, 4 x 2,5 kg, 4 x 1,25 kg)
 • 2 gryfy
 • 1 konektor umożliwiający zmianę gryfów w sztangę
 • nakrętki x 4 szt.

6. Eb Fit Regulowane Hantle Treningowe 2X10Kg Z Funkcją Sztangi 1033419

Eb Fit Regulowane Hantle Treningowe 2X10Kg Z Funkcją Sztangi 1033419

Cena: od. 149 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Te idealne hantle regulowane 2×10 kg z funkcją sztangi to uniwersalny zestaw dla każdego. Składa się na niego 19 elementów, które pozwalają dobrać rodzaj obciążenia do indywidualnych potrzeb użytkownika. Talerze powlekane są warstwą tworzywa, dzięki czemu nie rysują podłogi. Dzięki zastosowaniu heksagonalnego kształtu obciążenie nie ślizga się po podłodze.
Polecane hantle regulowane to najlepszy sposób na ćwiczenie masy mięśniowej, spalanie tłuszczu czy rzeźbienie sylwetki w warunkach domowych. Dwa krótkie gryfy mogą zostać złączone w klasyczną sztangę. Obciążenie do gryfów można w dowolnym momencie możesz dokładać lub odejmować, dzięki czemu każdy trening jest dopasowany do indywidualnych potrzeb. Dzięki temu można wykonywać ćwiczenia całego ciała oraz dowolnie poszerzać wachlarz treningowy. Polecane hantle regulowane służą do ćwiczeń siłowych, wytrzymałościowych, ale także rehabilitacyjnych. Ćwiczenia hantlami i sztangą to jedne z najbardziej uniwersalnych form aktywności fizycznej. Produkt jest idealny zarówno dla zaawansowanych i początkujących użytkowników. W zestawie znajdują się:

 • gryf krótki x 2
 • łączenie dwóch gryfów x 1
 • talerze 1,25 kg x 8
 • talerze 2,5 kg x 4
 • zaciski x 4

7. Hms Sztangielka Regulowana 12 Lbs Sr12

Hms Sztangielka Regulowana 12 Lbs Sr12

Cena: od. 172 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Są to bardzo dobre hantle regulowane, które zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu wyróżniają się wysoką odpornością na uszkodzenia i wstrząsy. Regulowana żeliwna sztangielka została pokryta wytrzymałym tworzywem sztucznym. Ten wielofunkcyjny zestaw, składa się z 1 gryfu, 8 talerzy oraz 1 podstawki. Uchwyt posiada ergonomiczny kształt, co przekłada się na wygodę podczas ćwiczeń. Dodatkowo został pokryty materiałem antypoślizgowym, hantle pewnie leżą w ręku i nie wyślizgują się. Regulacja obciążenie umożliwia idealne dobranie ciężaru do preferencji, rodzaju treningu oraz wydolności fizycznej ćwiczącego. System regulacji obciążenia jest niezwykle prosty, szybki i wygodny nawet dla niedoświadczonych użytkowników. 8 talerzy umożliwia dowolne konfigurowanie obciążenia, w zależności od potrzeb użytkownika. W zestawie znajduje się również wygodna podstawka, która ułatwia przechowywanie sprzętu, zapobiega turlaniu się sztangielki i minimalizuje uszkodzenia powierzchni.

8. Hms Sgp20 Sztangielki Kompozyt 20Kg

Hms Sgp20 Sztangielki Kompozyt 20Kg

Cena: od. 174 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Hantle regulowane z wymiennym obciążeniem 20 kg dają szeroki zakres możliwości wykonywania ćwiczeń wielostawowych. Są doskonała propozycją dla osób aktywnych fizycznie oraz wszystkich, którzy chcą rozwijać swoje ciało. W zestawie znajduje się aż 12 talerzy, dwa gryfy, cztery zaciski oraz łączenie dwóch gryfów w jeden. Zestaw kompozytowych hantli daje możliwość złączenia ich ze sobą. Dzięki takiemu rozwiązaniu otrzymujemy hantle i sztangę w jednym. Zestaw został stworzony z myślą nie tylko o wygodnych, ale także bezpiecznych ćwiczeniach w domu. Materiał, z którego wykonano gryfy zapewnia stabilność, nawet podczas pocenia się dłoni. Specjalne antypoślizgowe uchwyty zapewniają dobry, pewny chwyt. Bardzo dobrze dopasowane zaciski oraz talerze, umożliwiają szybką i wygodną zmianę obciążenia.

9. Hms Sr52 Sztangielka Regulowana 24Kg

Hms Sr52 Sztangielka Regulowana 24Kg

Cena: od. 529 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Polecane hantle regulowane to najlepszy sposób na wzmocnienie i budowanie masy mięśniowej oraz zrzucanie zbędnych kilogramów. Sprzęt jest świetnie nadaje się do ćwiczeń w domu oraz w gabinetach treningu personalnego. Pozwala ćwiczyć niemal wszystkie partie mięśni – mięśnie ramion, grzbietu, brzucha czy nóg. Hantle regulowane zostały wykonany z wysokiej jakości materiałów. Solidne żeliwo gwarantuję dużą wytrzymałość, trwałość i niezawodność. Gryf wyposażony jest w uchwyt z antypoślizgową guma, która zapewnia stabilny chwyt i zwiększa bezpieczeństwo treningu. Regulacja obciążenia jest płynna i szybka, nie wymaga ręcznego odkręcania i dokręcania talerzy.

10. Abarqs Hantle Bitumiczne Hc-40Kg 2X20Kg

Abarqs Hantle Bitumiczne Hc-40Kg 2X20Kg

Cena: od. 184 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Polecane hantle regulowane wybierane są zarówno przez początkujących użytkowników, jak i przez doświadczonych kulturystów. Pozwalają na dogodne ćwiczenie niemal wszystkich partii ciała oraz dopasowanie ciężaru do indywidualnych potrzeb. Zestaw składa się z 16 obciążeń kompozytowych i 2 gryfów gwintowanych z zaciskami. Talerze zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów, są powlekane są kilkoma warstwami tworzywa sztucznego. Dzięki temu nie niszczą podłogi. Gryfy umożliwią bezpieczne, a zarazem komfortowe ćwiczenia, zostały wyposażone w użyteczną gumową rączkę antypoślizgową. Zapewnia ona nawet spoconym dłoniom pewny i stabilny chwyt podczas wykonywania ćwiczeń.

Poradnik zakupowy hantli regulowanych

Treningi z hantlami są coraz popularniejsze, stanowią wyposażenie niemal każdej sali fitness i siłowni. Z uwagi na swoją wszechstronność są coraz chętniej kupowane do siłowni domowych. Są bardzo uniwersalne. Rzeźbią sylwetkę, pomagają pracować nad masą mięśniową oraz ujędrniają ciało. Dają spektakularne efekty w dość krótkim czasie. Hantle regulowane są dobrą propozycją zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów. Umożliwią dopasowanie obciążenia do indywidualnych potrzeb. Wraz z postępującymi treningami i wzrostem siły, ich ciężar można stopniowo zwiększać. Większość hantli regulowanych posiada wygodną funkcję sztangi, co pozwala na wykonywanie jeszcze większej ilości ćwiczeń. Hantle do ćwiczeń mogą być wykonane z różnych materiałów:

 • hantle żeliwne – są bardzo popularne, ale najczęściej wśród panów. Swoją popularność zawdzięczają głównie wyjątkowej trwałości, prostocie oraz niezbyt wygórowanej cenie. Tanie hantle regulowane doskonale sprawdzą się dla osób, które szukają dobrego, ekonomicznego rozwiązania
 • hantle neoprenowe – one także wykonane są z żeliwa, natomiast posiadają pokrycie z kauczuku syntetycznego, czyli neoprenu. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie wchłaniają wilgoci, zapobiegają ślizganiu się dłoni, a tym samym zapewniają stabilny chwyt w czasie ćwiczeń
 • hantle winylowe – wewnątrz wypełnione są masą betonową, którą przykrywa gruba warstwą winylu. Są bardzo dobrą propozycją na wyposażenie domowej siłowni. Są trwałe, łatwe w czyszczeniu. Małe hantle winylowe świetnie nadają się do domowego fitnessu, posiadają przyjemny design
 • gumowe – posiadają doskonałe właściwości antypoślizgowe. Mogą być one pokryte gumą w całości, być wyposażone w gumowe talerze lub posiadać tylko gumowe zakończenia

Jeśli zastanawiasz się, jakie hantle regulowane kupić, weź pod uwagę swoją wydolność fizyczną. Dla osób początkujących najlepsze są lekkich hantelki, stwarzające niewielki opór przy podnoszeniu. Dobrze jest także przed zakupem konkretnych ciężarów przetestować je w sklepie, np. wykonać serię ćwiczeń. Wówczas zyskujemy pełny obraz tego, jak nasze ciało pracuje z konkretnym ciężarem. Warto pamiętać o tym, że od odpowiedniego ciężaru będzie zależała efektywność naszych ćwiczeń. Zwłaszcza w przypadku osób początkujących. Dlatego najlepszym rozwiązaniem na początek są po prostu zestawy hantli regulowanych. Takie rozwiązania mają wśród użytkowników bardzo dobre opinie. Hantle regulowane pozwalają dobrać ciężar do rodzaju ćwiczeń i aktualnej sprawności, a wraz z podnoszeniem wydolności, ciężary można zwiększać. Oprócz tego zwiększają one także możliwości treningowe.

Jak dobrać gryf do hantli regulowanych?

Jeżeli zdecydowałeś już, jakie na hantle regulowane wybrać, kolejnym krokiem będzie dokupienie właściwego gryfu, czyli stalowego pręta, na którym umieszczane jest obciążenie. Jego kształt oraz długość powinny być dobrane do indywidualnych potrzeb. Wyróżniamy następujące rodzaje gryfów:

 • gryf prosty – jest on najbardziej popularny i najczęściej wybierany z uwagi na swoją dużą uniwersalność. Z powodzeniem może być wykorzystywany podczas ćwiczeń różnych partii mięśni.
 • gryf łamany – polecany jest osobom, które chcą ćwiczyć bicepsy oraz tricepsy. Gryfy łamane i lekko wygięte są mniej uniwersalne od gryfów prostych, angażują tylko konkretne rejony mięśni. Poleca się je często osobom początkującym, ponieważ nie obciążają tak bardzo nadgarstków. Pozwalają wyizolować ruchy tych partii mięśni, które chcemy ćwiczyć, zapewniają ich odpowiednie obciążenie
 • kratownica – przeznaczona jest przede wszystkim do treningów mięśni bicepsa i tricepsu. Jest przeznaczony dla bardziej zaawansowanych atletów, szukających urozmaicenia treningu
 • krótki gryf prosty – używany jest w ćwiczeniach siłowych, przeznaczony do zakładania hantli regulowanych

Dla początkujących użytkowników dobrym rozwiązaniem jest zakup zestawu hantli regulowanych wraz z gryfem, tzw. hantle regulowane z funkcją sztangi. Rozwiązanie to pozwala na efektywny i intensywny trening. Takie zestawy są dobrą propozycją zarówno dla amatorów, jak i dla profesjonalistów. Warto także pamiętać o tym, żeby dopasować średnicę gryfu do wielkości dłoni, wówczas chwyt dłoni jest pewny i bardziej stabilny. Dla osób, które dopiero rozpoczynają treningi na siłowni i planują wykonywać proste ćwiczenia, najlepszym rozwiązaniem będzie gryf prosty, także krótki gryf prosty. Gryf łamany sprawdzi się natomiast dla użytkowników, którzy mają mniej wytrzymałe dłonie i nadgarstki. Długość gryfu będzie zawsze zależała od rodzaju aktywności i osobistych preferencji. Dobrym rozwiązaniem jest przetestowanie długości gryfu na siłowni lub w sklepie sportowym. Krótkie gryfy sprawdzą się u osób, które chcą wykonywać szybsze ruchy. Gryfy długie będą odpowiednie do pracy z cięższymi hantlami regulowanymi.

Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz Kategoria: Sport mikolaj.pr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *