Strona główna » Dom i ogród » Wyposażenie kuchni » Ranking kawiarek » Ranking kawiarek stalowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Dom i ogród » Wyposażenie kuchni » Ranking kawiarek » Ranking kawiarek stalowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking kawiarek stalowych

Ranking najlepsze kawiarki stalowe ma na celu zaprezentowanie modeli, które wyróżniają się pod względem jakości oraz funkcjonalności. Ponadto zadowolą wymagania sprzętowe zarówno kuchenek gazowych, jak i indukcyjnych. Kawiarki to urządzenia, które parzą aromatyczną, naturalną kawę. Warto zwrócić uwagę na modele, które mają również ciekawy design. Jakie kawiarki stalowe kupić?

Top 3 kawiarki stalowe

MiejsceNazwaCena odNajlepsza oferta
1Bialetti Kawiarka Aluminiowa Ciśnieniowa Moka Express Italia Wielokolorowa – Kafetiera Na 3 Filiżanki Espresso122 złSprawdź teraz
2Florina Kawiarka Stalowa Ciśnieniowa Lungo Kafetiera Na 6 Filiżanek Espresso35 złSprawdź teraz
3Stellar Kawiarka Stalowa Ciśnieniowa Coffe Kafetiera Na 6 Filiżanek Espresso305 złSprawdź teraz

Recenzje kawiarek stalowych

1. Bialetti Kawiarka Aluminiowa Ciśnieniowa Moka Express Italia Wielokolorowa – Kafetiera Na 3 Filiżanki Espresso

Bialetti Kawiarka Aluminiowa Ciśnieniowa Moka Express Italia Wielokolorowa - Kafetiera Na 3 Filiżanki Espresso

Cena: od. 122 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Te szczególnie polecane kawiarki marki WMF pozwolą zaparzyć zarówno kawę, jak i herbatę. Ich design z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom nowoczesnego wzornictwa. Czajniczek wykonany został z wysokiej jakości stali nierdzewnej z matowym wykończeniem. Ponadto w urządzeniu znajduje się stalowy filtr, który pozwala zaparzyć herbatę, zioła oraz kawę. Dzięki wygodnemu systemowi wyjmowania, filtr można łatwo wyczyścić. Podgrzewacz został wyposażony w świeczkę świeczkę tealight, która ułatwia odpowiednie utrzymanie temperatury w naczyniu. Pojemność tego urządzenie to 1,2 litra. Marka WMF od lat produkuje małe AGD do kuchni. Wyróżniają się designem oraz jakością. Ich produkty znaleźć można w wielu domach.

2. Florina Lungo Kafetiera Na 6 Filiżanek Espresso

Florina Kawiarka Stalowa Ciśnieniowa Lungo Kafetiera Na 6 Filiżanek Espresso

Cena: od. 35 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Według opinii to świetnie urządzenie, które pozwali przyrządzić doskonałą w smaku kawę. Wykonane zostało z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Jest to niezwykle eleganckie urządzenie, wykończone stalą na wysoki połysk, które znajdzie zastosowanie w nowoczesnych i tradycyjnych kuchniach. Podczas jednego parzenia, pozwoli przyrządzić 9 filiżanek mocnego espresso. Urządzenie składa się z trzech części:

  • pojemniczka na wodę
  • czajnika na kawę
  • sitka na zmielone ziarna kawy

Idealnie sprawdzi się w domach, gdzie spożywa się dużą ilość kawy. Urządzenia ze stali nierdzewnej to doskonałe rozwiązanie zarówno przy kuchenkach gazowych, jak i indukcyjnych.

3. Stellar Coffe Kafetiera Na 6 Filiżanek Espresso

Cena: od. 305 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Kawiarka Stellar pozwala na zaparzenie 6 filiżanek aromatycznego espresso i to w 7 minut. Ponadto jest bardzo łatwa w czyszczeniu, nawet podczas ręcznego mycia. W jej skład wchodzą trzy elementy – czajniczek, sitko oraz pojemnik na mleko. Wszystko idealnie się ze sobą łączy tworząc kawiarkę dobrej jakości. Urządzenie przeznaczone jest do użytku na kuchenkach indukcyjnych oraz gazowych. Ważne są także detale. Tanie kawiarki nie mogą poszczycić się tak estetycznym wyglądem. Ten model kawiarki zarówno pod względem wizualnym, jak i funkcjonalnym zadowoli nawet profesjonalnych baristów. Każdy element zaprojektowany został z myślą o tworzeniu najlepszej kawy. Praktyczne rozwiązania, takie jak szczelna pokrywka oraz specjalnie wyprofilowany rant wylewki, sprawiają że napar nie będzie wylewał się z czajniczka. Uchwyt został wykonany ze stali oraz materiału odpornego na nagrzewanie. Przygotowywanie kawy w tej kawiarce to sama przyjemność.

Poradnik zakupowy kawiarki stalowej

Kawiarki pochodzą z Włoch i służą do parzenia aromatycznej, mocnej kawy zwanej – espresso. To właśnie w tym kraju o przygotowanie tego napoju bardzo się dba. Nie ma mowy o półśrodkach. W każdym włoskim domu spotkać można kawiarkę w różnych odsłonach. Nowoczesne kawiarki są zdecydowanie praktyczniejsze. Kawiarki to tańsza alternatywa dla ekspresów do kawy. Poza tym sam proces przygotowania jest dużo ciekawszy, a napar tak samo dobry. Ponadto niektóre kawiarki zostały wyposażone w opcję podtrzymywania ciepła w naczyniu oraz timer, dzięki któremu ustalić można konkretną godzinę parzenia. Kawiarka to niewielkie urządzenie, które zaczyna działać po ustawieniu go na kuchni indukcyjnej lub gazowej. Pozwala na przygotowanie pysznej kawy espresso w domowym zaciszu. Czas przygotowania naparu to około 10-15 minut. Chyba, że do naczynia wlejemy gorącą wodę. Wówczas czas ten bardzo się skraca. Kawiarka to bardziej urządzenie do domów niż do biur. Maksymalna pojemność, przy jednorazowym parzeniu to 10 filiżanek espresso. Na czym polega proces parzenia kawy w kawiarce? Sama zasada działania kawiarki jest bardzo prosta. Urządzenie składa się z trzech części:

  • pojemnika na wodę
  • wkładanego sitka na zmielone ziarna kawy
  • czajniczka na gotowy napar

Na początku, do pojemnika wlewamy odpowiednią ilość wody. Często miarka wbudowana w urządzenie, wskazuje właściwy poziom. Następnie do sitka wsypujemy zmielone ziarna kawy. Dobrze, jeśli są świeżo przygotowane. Na koniec wszystko szczelnie zamykamy. Warto zwrócić uwagę na zawór bezpieczeństwa, który nie powinien znajdować się pod wodą. Ostatnim elementem jest ustawienie kawiarki na kuchni i czekanie aż kawa będzie gotowa do spożycia. Przewidywany czas gotowania to od 10 do 15 minut. Najlepiej, jeśli kawa przyrządzana jest na wolnym ogniu. Dzięki temu wydobędziemy właściwy aromat. Czy warto samodzielnie zmielić ziarna kawy? Najlepiej, gdy ziarna kawy są zmielone tuż przed parzeniem. Wówczas aromat i smak jest bardziej intensywny. Warto zwrócić uwagę, żeby kawa nie była zmielona zbyt drobno. Zbyt małe elementy będą wyczuwalne w kawie i zostaną przepuszczone przez sitko, które znajduje się w kawiarce. Natomiast zbyt grubo zmielone ziarna powodują zatkanie sitka. Kawa będzie też po prostu bardzo słaba. Najbardziej optymalna jest średnia wielkość. Kawiarki wykonane ze stali nierdzewnej występują zazwyczaj w opływowych kształtach. Ponadto są bardziej odporne niż aluminiowe. Charakteryzują się nowoczesnym designem, a dodatkowo umożliwiają parzenie kawy na kuchenkach gazowych oraz indukcyjnych.

Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska
Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska Kategoria: Wyposażenie kuchni ola.gr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.