Strona główna » Dom i ogród » Delikatesy » Ranking miodów » Ranking miodów słonecznikowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Dom i ogród » Delikatesy » Ranking miodów » Ranking miodów słonecznikowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking miodów słonecznikowych – jaki miód słonecznikowy kupić?

Miód słonecznikowy to jeden z najmniej znanych miodów w Polsce. Jest on pozyskiwany jest z nektaru słonecznika, który w naszym kraju jest głównie uprawiany na wschodzie, m.in. w Bieszczadach czy w okolicach Roztocza. Dobry miód słonecznikowy ma wspaniały, subtelny smak oraz aromat. Wyróżnia się także cennymi właściwościami prozdrowotnymi. Zastanawiasz się, jaki miód słonecznikowy kupić? Chcesz wiedzieć, które produkty są warte swojej ceny? Zobacz ranking miodów słonecznikowych i wybierz najlepsze z nich.

Ranking miodów słonecznikowych – top 3 miody słonecznikowe

Miejsce Nazwa Cena od Najlepsza oferta
1 OstroVit Miód Słonecznikowy 1kg 27 zł Sprawdź teraz
2 Miody Bieszczadzkie Miód Słonecznikowy 1300G 55 zł Sprawdź teraz
3 Bartnik Miód Słonecznikowy Znad Morza Czarnego 300G 15 zł Sprawdź teraz

Recenzje miodów słonecznikowych

1. OstroVit Miód Słonecznikowy 1kg

OstroVit Miód Słonecznikowy 1kg

Cena: od. 27 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Ten najlepszy miód słonecznikowy pochodzi z późnych zbiorów pszczelich. W jego składzie przeważają zdecydowanie pyłki z kwiatów słonecznika. Jest to produkt naturalny, który zawiera wiele cennych właściwości leczniczych. Oprócz tego ma wspaniały, delikatny, słodki smak i aromat. Posiada intensywnie żółty kolor oraz konsystencję przypominającą gęsta ciecz. Ten polecany miód słonecznikowy bardzo szybko się krystalizuje, nawet po około 10 dniach. Dlatego też łatwo jest odróżnić go od miodów sztucznych, które nie ulegają naturalnej krystalizacji. Naturalny miód słonecznikowy, tak jak inne gatunki miodów posiada szereg cennych właściwości prozdrowotnych. Pomaga leczyć przeziębienia oraz ma działanie przeciwzapalnie. Jest dobrym oraz zdrowym źródłem energii dla ciała i umysłu. Ten bardzo dobry miód słonecznikowy zapakowany jest w słoik z wieczkiem i gumką, który umożliwia hermetyczne zamknięcie. Doskonale nadaje się on do przechowywania miodu, pozwala dłużej zachować smak i walory miodu. Produkt jest doskonałą propozycją na oryginalny upominek.

2. Miody Bieszczadzkie Miód Słonecznikowy 1300G

Miody Bieszczadzkie Miód Słonecznikowy 1300G

Cena: od. 55 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Jest to bardzo dobry miód słonecznikowy, który pochodzi z polskiej pasieki. Pomaga on w leczeniu chorób układu krążenia oraz działa wspomagająco przy schorzeniach wątroby. Jest polecany przy stanach zapalnych górnych dróg oddechowych. Miód słonecznikowy jest znany także ze skutecznej walki z różnymi chorobami skóry. Można go także stosować w stanach ogólnego wyczerpania fizycznego. Jest polecany przy leczeniu niedokrwistości lub anemii. Oczywiście, aby miód mógł spełniać swoje prozdrowotne właściwości powinien być spożywany regularnie. Zaleca się ok. 2-3 łyżek miodu dziennie, dodatkowo można wymieszać go z pyłkiem lub mleczkiem pszczelim.

3. Bartnik Miód Słonecznikowy Znad Morza Czarnego 300G

Bartnik Miód Słonecznikowy Znad Morza Czarnego 300G

Cena: od. 15 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Ten idealny miód słonecznikowy posiada delikatny, lekko kwaskowy smak oraz delikatny aromat. Ma on intensywną żółtawą barwę. Ten rodzaj miodu krystalizuje się bardzo szybko, dzięki temu można go z łatwością odróżnić od miodów sztucznych. Wykazuje on szereg właściwości prozdrowotnych, które pomagają w walce z wieloma schorzeniami. Miody słonecznikowe pomagają leczyć przeziębienia, są pomocne w czasie grypy, wykazują działanie przeciwzapalnie. Miód słonecznikowy ma wyśmienity, słodki smak, dzięki czemu z powodzeniem może zastępować tradycyjny cukier. Można nim słodzić herbatę, kawę czy inne napoje. Jest doskonałym dodatkiem do deserów i wypieków, można nim słodzić jogurty naturalne czy serki wiejskie. Oprócz tego z jego pomocą można przygotować pyszne i zdrowe sezamki.

Poradnik zakupowy miodu słonecznikowego

Poradnik zakupowy

Planujesz zakup dobrego naturalnego miodu? Zastanawiasz się, jaki miód słonecznikowy wybrać? Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego produktu, przeczytaj nasz poradnik, który pomoże wybrać Ci najlepsze produkty w tej kategorii. Warto wiedzieć, że miód słonecznikowy jest jednym z najrzadziej spotykanych w Polsce miodów. Dlatego też nie każda pasieka będzie miała go w swojej ofercie. Miód słonecznikowy największą popularnością cieszy się na wschodzie. Jak smakuje miód słonecznikowy? Przede wszystkim jego smak nie jest zbyt intensywny, można powiedzieć, że jest raczej łagodny i słodki. Dlatego też będzie on doskonałą propozycją dla dzieci oraz osób, które nie lubią miodów o zbyt wyrazistym smaku i aromacie. Spośród innych odmian miodu wyróżnia go niemalże zerowa zawartość sacharozy.

Gdzie kupić dobry miód słonecznikowy?

Na pewno lepiej jest szukać miodu w sprawdzonych pasiekach u lokalnych pszczelarzy, niż w supermarkecie. Składa się na to wiele czynników. Przede wszystkim miody pochodzące z pobliskich pasiek są znane w okolicy, możemy z łatwością poznać o nich opinie. Miody słonecznikowe kupowane w supermarketach to często produkty, które są mieszanką różnych miodów, także tych spoza Unii Europejskiej. Jeśli zdecydujesz się na zakup miodu ze sprawdzonej pasieki masz pewność, że miód nie był długo transportowany, przegrzany czy przewożony w nieodpowiednich warunkach. Jeżeli jednak nie mamy możliwości, żeby zaopatrzyć się w niego u pszczelarza, warto jest wiedzieć, jaki miód słonecznikowy wybrać w sklepie. Przede wszystkim należy unikać bardzo tanich produktów. Tanie miody słonecznikowe to najczęściej produkty sztuczne lub mieszanki różnych miodów. Nie zawierają one żadnych pro leczniczych właściwości są po prostu pustymi kaloriami. Takich produktów lepiej jest unikać. Oczywiście należy także dokładnie zapoznać się z etykietą produktu. Dobre miody słonecznikowe będą miały znak WNI. Jest to Weterynaryjny Numer Identyfikacji. Państwowym Instytutem Weterynarii kontroluje przebieg wytwarzania miodu. Znak WNI informuje o tym, że w czasie delikatnego procesu wytwarzania miodu były przestrzegane wszelkie wymagane normy. Warto jest pamiętać o tym, że naturalne miody ulegają krystalizacji. Zwłaszcza miód słonecznikowy, który krystalizuje się bardzo szybko. Inaczej wygląda to w przypadku sztucznych miodów. Takie produkty nawet po wielu tygodniach od zakup będą posiadały płynną konsystencję. Dobrym pomysłem jest także zakup miodu przez Internet, niektóre pasieki i gospodarstwa pszczelarskie pozwalają na zakup swoich produktów online. Dzięki temu zyskujemy pewność, że produkt pochodzi z polskich regionów, był wyprodukowany z zachowaniem najwyższych norm oraz nie był mieszany z miodami sztucznymi.

Miód słonecznikowy – wykorzystanie

Miód słonecznikowy można spożywać samodzielnie, zaleca się spożywanie ok. 2-3 łyżek nektaru dziennie w celach profilaktycznych. Regularne spożywanie miodu wzmacnia odporność i działa korzystnie na funkcjonowanie organizmu. Miód słonecznikowy można także dodawać do wypieków, ciast czy deserów. Smakuje znakomicie z jogurtem, twarogiem czy serkiem wiejskim, można nim słodzić naleśniki i racuchy, zastosowań w kuchni jest naprawdę wiele i wszystko sprowadza się do naszej kreatywności. Miodem słonecznikowym można także słodzić domowe napoje. Z jego pomocą przygotujemy smaczne lemoniady, kompoty, osłodzimy soki owocowe i warzywne. Można nim słodzić także kakao lub kawę. Jest dużo zdrowszą i mniej kaloryczną alternatywą dla tradycyjnego białego cukru. Może być spożywany przez osoby dorosłe oraz przez dzieci. Jest dobrym zamiennikiem dla wszelkich niezdrowych przekąsek i łakoci. Oprócz zastosowań spożywczych miód słonecznikowy jest dobrą bazą do przygotowywania domowych kosmetyków – masek, peelingów, odżywek i balsamów. Posiada on doskonałe właściwości nawilżające i odżywcze, sprawdza się prawie przy każdym typie cery.

Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska
Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska Kategoria: Delikatesy ola.gr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.