Strona główna » Hobby » Fotografia » Ranking akumulatorków
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Hobby » Fotografia » Ranking akumulatorków
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking akumulatorków – najlepsze akumulatorki 2021 roku

Akumulatorki oraz baterie magazynują w sobie energię elektryczną, tak niezbędną do poprawnego działania wielu przeróżnych urządzeń. Co więcej, najlepsze akumulatorki i baterie to te, które mają największą pojemność, bo służą przez dłuższy czas. Urządzenia są jak wiadomo bardzo różne i niektóre mają wyjątkowo duże zapotrzebowanie na energię. Warto więc prześledzić ranking akumulatorków oraz baterii, aby łatwiej dotrzeć do tych odpowiednich, najlepszych. Poniżej kilka naszych propozycji.

Ranking akumulatorków – TOP 10 najlepszych akumulatorków

Miejsce Nazwa akumulatorków Cena Najtańsza oferta
1 ENERGIzER Base R20 2Szt (633810) 12 zł Sprawdź teraz
2 PANASONIC Eneloop Pro AA 2500mAh 4 szt. 58 zł Sprawdź teraz
3 Panasonic Eneloop R6/AA 1900mAh 4 szt. Blister (BK-3MCCE-4BE) 39 zł Sprawdź teraz
4 PANASONIC Bateria R14RZ/2BP 1 zł Sprawdź teraz
5 VARTA R6/2100MAH 39 zł Sprawdź teraz
6 Panasonic 18650 Li-ion 3400mAh (NCR18650B) 16 zł Sprawdź teraz
7 Energizer Ładowarka Base + 4 szt. akumulatorków AA (EN421422) 42 zł Sprawdź teraz
8 DURACELL BASIC LR6/AA 4szt (4520103) 7 zł Sprawdź teraz
9 Philips LR14E2B/10 2 ks Bateria alkaliczna C ULTRA ALKALINE 1,5V 4 zł Sprawdź teraz
10 Duracell LR03/AAA/MN2400 (B12) Obelix 29 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych akumulatorków

1. ENERGIzER Base R20 2Szt (633810)

 ENERGIzER Base R20 2Szt (633810)

Cena: ok. 12 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Działanie wybranych urządzeń bez użycia odpowiednio dopasowanych do nich baterii jest całkowicie niemożliwe. Baterie alkaliczne Energizer Base R20 są przeznaczone do urządzeń o wysokim oraz średnim poborze mocy. Te zdecydowanie różnią się od zwykłych baterii węglowo-cynkowych. Przede wszystkim zapewniają urządzeniom znacznie dłuższe działanie. Każdy, kto zastanawia się nad tym, jakie akumulatorki wybrać, powinien zwrócić uwagę na ten właśnie produkt. Na baterie alkaliczne Energizer Base R20 o napięciu 1,5 V, średnicy 34,2 mm oraz wysokości 61,5 mm. W opakowaniu znajduje się zestaw dwóch baterii, które pasować będą do wielu urządzeń codziennego użytku, a także zabawek. To nie tylko dobre akumulatorki, ale również akumulatorki, które mają atrakcyjną cenę. Nic więc dziwnego, że znalazły się w rankingu właśnie najlepszych akumulatorków dostępnych obecnie w sprzedaży. Szukając baterii do swojego urządzenia, warto więc zwrócić uwagę na ten produkt. Na baterie, które cieszą się pozytywnymi opiniami wśród użytkowników.

2. PANASONIC Eneloop Pro AA 2500mAh 4 szt.

 PANASONIC Eneloop Pro AA 2500mAh 4 szt.

Cena: ok. 58 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zestaw akumulatorów Panasonic Eneloop Pro AA 2500 mAh jest przeznaczony do zasilania urządzeń, które zużywają duże ilości prądu. Wymienić tu można ich wiele, ale warto wspomnieć przede wszystkim o takich jak: lampy błyskowe, bezprzewodowe klawiatury, zabawki czy kontrolery do gier. W tym właśnie zakresie sprawdzą się w stu procentach. Są to zdaniem wielu użytkowników, najlepsze akumulatorki do codziennego zastosowania. Jeśli więc ktoś jeszcze poważnie zastanawia się nad tym, jakie baterie wybrać, powinien uważnie przyjrzeć się tym. Dzięki wspomnianym akumulatorkom urządzenia mogą osiągnąć znacznie większą wydajność. Należy pamiętać, że akumulatory są już naładowane do pełna, a co za tym idzie, są gotowe do użycia tuż po otwarciu opakowania. Ładują się bardzo szybko, dlatego są jednocześnie wygodne w użyciu. Mimo iż są to całkiem tanie akumulatory, to dodatkowo można ładować je do 500 razy. Mają satysfakcjonującą pojemność – 2500 mAh. Są także odporne na wysokie temperatury. Trudno więc przejść obok nich obojętnie.

3. Panasonic Eneloop R6/AA 1900mAh 4 szt. Blister (BK-3MCCE-4BE)

 Panasonic Eneloop R6/AA 1900mAh 4 szt. Blister (BK-3MCCE-4BE)

Cena: ok. 39 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Akumulatorki Panasonic Eneloop R6/AA 1900 mAh zdecydowanie różnią się od zwykłych baterii jednorazowych. Są nie tylko wygodne w użyciu, ale również przyjazne dla środowiska. Co więcej, zapewniają duże oszczędności, gdyż eliminują konieczność zakupu nowych baterii. Niniejszy ranking akumulatorków uwzględnia wspomniane akumulatorki Panasonic Eneloop R6/AA, które doskonale nadają się do pilotów, aparatów i kamer, zegarków, latarek, golarek, zabawek itd. Już w dniu zakupu są w pełnej gotowości do użycia. A gdy się rozładują, wystarczy tylko naładować, by móc używać ich dalej. To świetna propozycja dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, jakie akumulatorki wybrać. Akumulatory te o pojemności 1900 mAh jeden, sprzedawane są w zestawie. To, co je wyróżnia, to przede wszystkim 2100 cykli ładowania. Można więc liczyć na długotrwałą ich użyteczność. Z uwagi na to, że tak naprawdę nigdy nie wiadomo, kiedy mogą się przydać, warto nabyć je jak najszybciej. Teraz mają bardzo dobrą cenę.

4. PANASONIC Bateria R14RZ/2BP

 PANASONIC Bateria R14RZ/2BP

Cena: ok. 1 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Baterie Panasonic cieszą się ogromną popularnością i uchodzą za najlepsze jakościowo. Może dlatego, że są produkowane od lat, a marka ta znana jest również z produkcji różnych, także cenionych urządzeń. Aktualnie w sprzedaży dostępne są bardzo różne dobre akumulatorki, ale to właśnie baterie cynkowo-węglowe Panasonic R14RZ/2BP postrzegane są jako te warte wyboru. Są przeznaczone do codziennego użytku, do urządzeń w urządzeniach o niskim poborze mocy. Baterie te są wyposażone w wysokiej jakości ogniwa. To wpływa nie tylko na ogólną jakość baterii, ale również i przede wszystkim na ich długotrwałe działanie. Co jeszcze warto na ich temat wiedzieć? Mają napięcie 1,5 V, a także następujące wymiary: 50 mm długości oraz 26,2 mm średnicy. O zaletach można by tu wypowiadać się bardzo długo. Plusem jest chociażby prosta i niezawodna technologia. Użytkownicy cenią też dobry stosunek ceny do jakości. Są to więc naprawdę dobre baterie i do tego tanie. Zaletą jest tu również brak dodatków ołowiu i rtęci. Zamiast zbyt długo zastanawiać się nad tym, jakie akumulatorki wybrać, lepiej od razu postawić na te właśnie baterie.

5. VARTA R6/2100MAH

 VARTA R6/2100MAH

Cena: ok. 39 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Dlaczego mówi się, że dobre akumulatorki to przede wszystkim VARTA R6/2100 mAh? Powodów jest wiele. To akumulatory nowej generacji, które od dawna są cenione przez użytkowników i to nie bez powodu. Charakteryzują się dużą pojemnością. Poza tym są niezwykle trwałe. Ponieważ będąc jeszcze w opakowaniu, są już naładowane, tuż po zakupie są gotowe do użycia. Należy pamiętać, że nie tracą one pojemności, gdy są nieużywane. Bez problemu działają w mrozie. Mogą służyć jako zamiennik baterii alkalicznych. To świetny wybór dla osób, które nie chcą za każdym razem tuż po rozładowaniu baterii, kupować zupełnie nowych. Możliwość ładowania zwiększa ich funkcjonalność. To dość tanie akumulatorki, które mają pojemność 2100 mAh i mogą być wykorzystywane do zasilania rozmaitych urządzeń oraz zabawek. Można je włożyć wszędzie tam, gdzie pasują baterie lub akumulatorki rozmiaru R6. Warto więc zwrócić uwagę na ten produkt, który sprzedawany jest w zestawie – 4 szt.

6. Panasonic 18650 Li-ion 3400mAh (NCR18650B)

 Panasonic 18650 Li-ion 3400mAh (NCR18650B)

Cena: ok. 16 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Każdy dobry ranking akumulatorków jak właśnie ten uwzględnia akumulator Panasonic 18650 Li-ion 3400 mAh. To przede wszystkim jeden z najpojemniejszych akumulatorów dostępnych aktualnie na rynku. Produkt ten nie posiada elektronicznego zabezpieczenia przed przeładowaniem, a także głębokim rozładowaniem. Akumulator ten ma napięcie 3,6 V oraz pojemność 3350 mAh. Jego wymiary są następujące: 18,5 x 65,3 mm. Cieszy się pozytywnymi opiniami użytkowników. Jest chwalony między innymi za długą żywotność oraz to, że dość wolno się rozładowuje. To świetny dowód na to, że tanie akumulatorki też mogą być dobre. Nic w takim razie dziwnego w tym, że produkt ten został uwzględniony w niniejszym rankingu. Akumulator ten można stosować we wszystkich urządzeniach i przedmiotach, które wymagają użycia baterii lub akumulatorów tego właśnie rozmiaru. Tak jak inne produkty marki Panasonic, tak również wspomniany akumulator cieszy się ogromną popularnością i jednocześnie zasługuje na wybór.

7. Energizer Ładowarka Base + 4 szt. akumulatorków AA (EN421422)

 Energizer Ładowarka Base + 4 szt. akumulatorków AA (EN421422)

Cena: ok. 42 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Produkty marki Energizer w ostatnim czasie cieszą się nie tylko dużą popularnością, ale również pozytywnymi opiniami użytkowników. Nic więc dziwnego, że niniejszy ranking akumulatorków obejmuje również produkty tej firmy. Wśród nich jest ładowarka wraz z akumulatorkami o pojemności 1300 mAh. Ładowarkę można wykorzystać do ładowania także mniejszych akumulatorków – AAA. Jest funkcjonalna, niezbyt duża i przede wszystkim wyróżnia się dobrym stosunkiem jakości do ceny. Oferowane w zestawie naprawdę dobre akumulatorki mogą służyć nawet przez 5 lat. Istnieje możliwość ładowania ich do 1000 razy. Można je stosować praktycznie we wszystkich urządzeniach, które wymagają zasilania tego typu i tej właśnie wielkości. Warto także nadmienić, iż akumulatorki te są sprzedawane w stanie pełnego naładowania, a to oznacza, że można je stosować tuż po rozpakowaniu. Zestaw ten gwarantuje stały dostęp do akumulatorów gotowych do użycia w dowolnym momencie.

8. DURACELL BASIC LR6/AA 4szt (4520103)

 DURACELL BASIC LR6/AA 4szt (4520103)

Cena: ok. 7 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Przedstawiając dobre akumulatorki, warto w niniejszym rankingu wspomnieć również o bateriach Duracell Basic LR6/AA. Marka jest dobrze znana na rynku. Oferuje produkty wysokiej jakości, trwałe, funkcjonalne i bezpieczne. Wśród nich są właśnie wspomniane baterie alkaliczne. Nadają się do codziennego zastosowania. Producent podkreśla, że jego baterie są nawet do 8 razy trwalsze, niż przykładowo zwyczajne baterie cynkowo-węglowe. Warto w takim razie przyjrzeć im się bliżej. Baterie te nadają się głównie do latarek, przenośnych odbiorników radiowych, a także wszelkiego rodzaju zabawek. W tym miejscu można śmiało stwierdzić, że z powodzeniem spełniają oczekiwania wymagających użytkowników. Wyróżniają się niezawodnym działaniem i atrakcyjną ceną. Są po prostu tanie. Nie ma więc co się dziwić, że na liście najlepszych produktów uwzględnia je także niniejszy ranking. Jedno jest tu pewne, warto mieć taki zestaw zawsze pod ręką. Czasem nawet najlepsze akumulatorki zawodzą, bo okazuje się, że są rozładowane. Wówczas takie baterie będą jak znalazł.

9. Philips LR14E2B/10 2 ks Bateria alkaliczna C ULTRA ALKALINE 1,5V

 Philips LR14E2B/10 2 ks Bateria alkaliczna C ULTRA ALKALINE 1,5V

Cena: ok. 4 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Dlaczego baterie alkaliczne Philips LR14E2B/10 2 ks C Ultra ALKALINE 1,5V znalazły się w tym miejscu, skoro to ranking akumulatorków? Zapewne dlatego, że są świetną dla nich alternatywą. To dobrej jakości baterie, które można wykorzystać w bardzo szerokim zakresie, do uruchomienia wielu urządzeń, wymagających zasilenia na tej właśnie zasadzie. Firma zapewnia, że baterie, które proponuje, nie posiadają szkodliwych metali ciężkich (kadm, rtęć, ołów). Opakowanie zawiera 2 sztuki gotowych do użycia baterii wysokiej jakości, które mogą przydać się dosłownie w każdym momencie. Warto więc mieć je w zasięgu ręki. Praktycznie wszystkie produkty marki Philips, zarówno tanie akumulatorki, jak i zwyczajne baterie alkaliczne, cieszą się pozytywnymi piniami użytkowników. W związku z tym to normalne, że znalazły się w rankingu najlepszych produktów magazynujących energię elektryczną i służących do zasilania różnych urządzeń.

10. Duracell LR03/AAA/MN2400 (B12) Obelix

 Duracell LR03/AAA/MN2400 (B12) Obelix

Cena: ok. 29 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Teraz baterie alkaliczne można kupić bez najmniejszego problemu, wszędzie i w każdych ilościach, podobnie jak dobre akumulatorki. Wystarczy rozejrzeć się w sklepach albo jeszcze lepiej w takim rankingu jak ten. Prezentuje wyłącznie najlepsze produkty, które służą do zasilania różnorodnych urządzeń, zabawek oraz innych przedmiotów. Warto więc zwrócić uwagę na baterie alkaliczne Duracell LR03/AAA/MN2400, które w stu procentach zasługują na to wyróżnienie i uwzględnienie w niniejszym rankingu. Ten duży zestaw baterii wysokiej jakości przydać się może zawsze i wszędzie. Baterie o napięciu 1,5 V każda o cylindrycznym, standardowym kształcie to doskonały wybór dla każdego, kto potrzebuje baterii do uruchomienia latarki, zegarka, myszki komputerowej czy innego gadżetu lub urządzenia. Są to przede wszystkim baterie, które zapewniają długi czas pracy. Z powodzeniem zastąpią tanie akumulatorki, tym bardziej że nie trzeba ich ładować i są gotowe do użycia w każdym momencie, a więc zawsze, gdy są potrzebne.

Poradnik zakupowy akumulatorków

Jak wybrać dobre akumulatorki? Na jakie aspekty zwrócić uwagę?

Baterie warto mieć zawsze w zasięgu ręki, ale prawda jest taka, że dobre akumulatorki są od nich zdecydowanie lepsze. Kiedy te pierwsze nadają się już do utylizacji, akumulatorki wystarczy ponownie naładować. Oczywiście są droższe, ale ich zakup jest zdecydowanie bardziej opłacalny. Chcąc jednak kupić idealne, trzeba zwrócić uwagę na pojemność, ilość cykli ładowania oraz utratę pojemności i współczynnik samorozładowania. Jedyne, czym nie powinno się przy tym kierować to cena, ponieważ tanie akumulatorki to dziś standard. Można je dostać w wielu sklepach, zawsze w atrakcyjnych cenach. Im większa jest pojemność akumulatorka, tym dłużej może on służyć, bez konieczności częstego ładowania. Należy też nadmienić, że żywotność akumulatorków bywa zróżnicowana, więc najlepiej wybrać ten, który pozwoli cieszyć się sobą przez dłuższy czas. Jedno jest tu pewne, dobrze dobrany akumulator wpłynie na jakość działania urządzenia. Odpowiednie dopasowanie go jest więc wyjątkowo ważne. Dobierając je, trzeba też sprawdzić, jaki kształt powinny mieć i wielkość. Najlepiej kupować akumulatorki do istniejących już urządzeń i pozostałych przedmiotów. Będzie łatwiej je dobrać.

Najlepsze akumulatorki – renomowani producenci

Rozglądając się za akumulatorkami, trzeba mieć świadomość tego, że oferuje je wielu producentów. W związku z tym i w tej kwestii będzie trzeba dokonać wyboru. Do popularnych i zarazem renomowanych producentów należą następujący: Energizer, Panasonic, VARTA, Duracell oraz Philips. To z tymi właśnie firmami najczęściej kojarzymy najlepsze akumulatorki. To na nie w sposób szczególny warto zwrócić uwagę.

Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz Kategoria: Fotografia mikolaj.pr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *