Strona główna » Hobby » Zwierzęta » Ranking akwariów
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Hobby » Zwierzęta » Ranking akwariów
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking: Tanie akwaria – najlepsze akwaria w 2023 roku

Zapraszamy na ranking akwariów. Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o różnych rodzajach zbiorników wodnych do domu, biura czy przestrzeni, gdzie możesz ustawić miniaturę pięknego podwodnego świata, pełnego egzotycznych ryb i roślinności. Tutaj znajdziesz zarówno niewielkie, dobre akwaria dla początkujących hobbystów, jak i duże najlepsze akwaria dla doświadczonych hodowców, którzy planują rozwijać swoją pasję. Sprawdź, jakie akwarium będzie odpowiednie do Twoich potrzeb i wybierz model, idealnie pasujący do wnętrza pomieszczenia, które będzie zdobić.

Ranking akwariów – TOP 10 najlepszych akwariów

Miejsce Nazwa akwarium Cena Najtańsza oferta
1 AQUAEL Zestaw Akwarystyczny Classic Box 60 PAO LT 229 zł Sprawdź teraz
2 Tetra Cascade Globe Kula z filtrem 229 zł Sprawdź teraz
3 Zolux Jalaya Akwarium Krewetkarium 9,3L Beżowy 153 zł Sprawdź teraz
4 Tetra Silhouette 12 L zestaw 708323 301 zł Sprawdź teraz
5 Akwarium Z Wyposażeniem Leddy Day/night 54L Czarny 349 zł Sprawdź teraz
6 TETRA AquaArt Explorer Line 60l-zestaw akwariowy 689 zł Sprawdź teraz
7 Aquael SHRIMP SET SMART 2 Czarne 30l 219 zł Sprawdź teraz
8 AQUAEL GLOSSY 150x50x63 CZARNY zestaw LED NOWSZY 2291 zł Sprawdź teraz
9 Juwel akwarium Rio 400 – zestaw – bukowe 3604 zł Sprawdź teraz
10 Diversa zestaw Aristo 80x35x40 447 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych akwariów

1. AQUAEL Zestaw Akwarystyczny Classic Box 60 PAO LT

 AQUAEL Zestaw Akwarystyczny Classic Box 60 PAO LT

Cena: ok. 229 zł
Znajdź najtańszą ofertę

AQUAEL Zestaw Akwarystyczny Classic Box 60 PAO to najlepsze akwarium wykonane z popularnego szkła float, o idealnie gładkiej powierzchni pozbawionej zniekształceń optycznych. Polecane w naszym rankingu, dobre akwarium niewielkich rozmiarów posiada pokrywę z przygotowanym miejscem i możliwością adaptacji do instalacji filtrów kanistrowych lub przelewowych. Zestaw akwarystyczny AQUAEL jest dostępny w wersji z szybą prostą lub profilowaną/owalną. Wyposażone w pokrywę z oświetleniem ledowym, ma opatentowany system „smart open” umożliwiający wygodne podnoszenie jej bez użycia zawiasów ani podpórek. Pokrywa ma także specjalne kanaliki, które – po podniesieniu pokrywy – odprowadzają skroploną na niej wodę bezpośrednio do zbiornika. Do oświetlenia służą  nowoczesne, energooszczędne moduły oświetleniowe LEDDY TUBE RETRO FIT SUNNY emitujące mocne światło o parametrach zbliżonych do promieni światła słonecznego. Atrakcyjnie prezentujące się oświetlenie, doskonale eksponuje florę i faunę w akwarium oraz zapewnia prawidłowy wzrost roślinom znajdujących się w zbiorniku wodnym.

 • pojemność akwarium: 60l
 • wymiary (szerokość x głębokość x wysokość) 60x30x30 cm
 • oświetlenie RETROFIT
 • grubość szkła 4mm

2. Tetra Cascade Globe Kula z filtrem

 Tetra Cascade Globe Kula z filtrem

Cena: ok. 229 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Tetra Cascade Globe Kula z filtrem to najlepsze akwaria w kształcie kuli na białej podstawie. Produkt jest wykonany ze szkła i tworzywa sztucznego (podstawa) oraz wyposażony w filtr kaskadowy i oświetlenie typu LED. Akwarium zapewnia też efekt szumu wody, dający odprężenie i relaks. Nowoczesne, dobre akwarium marki Tetra jest przeznaczone do hodowli pojedynczych rybek. Idealne dla bojownika syjamskiego czy podgatunków karasia chińskiego nazywanych potocznie złotymi rybkami. Kulisty kształt i stylowy wygląd akwarium sprawia, że może ono być zarówno dekoracją domu, jak i biura czy hotelowej recepcji. Minimalistyczna i oryginalna ozdoba nie zajmuje dużo powierzchni na biurku czy regale, a zainstalowana lampka LED z ośmioma diodami doskonale eksponuje wodny świat również w sztucznym świetle.

 • pojemność kuli: 6,8l
 • średnica zbiornika: 27,9 cm
 • wysokość zbiornika z podstawą: 32,1 cm
 • waga akwarium: 1,5 kg

3. Zolux Jalaya Akwarium Krewetkarium 9,3L Beżowy

 Zolux Jalaya Akwarium Krewetkarium 9,3L Beżowy

Cena: ok. 153 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zolux Jalaya Akwarium Krewetkarium 9,3L Beżowy to bardzo dobre akwarium zawierające w zestawie najważniejsze wyposażenie do rozpoczęcia hodowli rybek. W komplecie znajduje się oświetlenie LED z dotykowym dwupozycyjnym przełącznikiem oraz wysokiej jakości filtr kaskadowy. Funkcjonalne i tanie akwarium jest sprzedawane razem z drewnianą półką, która zawieszona na ścianie, doskonale utrzyma i zabezpieczy niewielki zbiornik wodny. Wygląd półki można dostosować do wnętrz, dzięki 4 różnym kolorom okleiny. W zestawie znajduje się filtr wewnętrzny 280 l/h z gąbką i wkładem z węgla aktywowanego oraz 4 silikonowe podkładki do podłożenia pod akwarium. Pionowe ułożenie akwarium daje doskonały efekt wizualny, zwłaszcza przy wysokiej roślinności, a niewielkie wymiary zbiornika sprawiają, że świetnie sprawdzi się nawet na małych przestrzeniach. Instalowany na półce nie zajmuje dużo miejsca w domu czy biurze.

 • pojemność: 9,3 l.
 • oświetlenie LED 15 000 K, 230 lm
 • wymiary: 220x230x345mm
 • grubość szkła: 3 mm

4. Tetra Silhouette 12 L zestaw 708323

 Tetra Silhouette 12 L zestaw 708323

Cena: ok. 301 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Tetra Silhouette 12 L zestaw 708323 to najlepsze akwarium w zestawie z nowoczesną osłoną i zintegrowanym systemem filtracji. Niezwykły design sprawia, że takie akwarium będzie ozdobą każdego wnętrza domu, biura czy przestrzeni, w której dominuje nowoczesna stylistyka. Zestaw jest wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego oraz szkła o grubości 4 mm. Dzięki oświetleniu składającemu się z 6 niebieskich diod typu LED można uzyskać efekt nocnego podświetlenia podwodnego świata, a 6 białych diod zapewnia zbliżony do naturalnego światła promieni słonecznych. Wysokiej jakości filtr gwarantuje czystą i klarowną wodę, a samo urządzenie jest łatwe do czyszczenia, dzięki wymiennym wkładom. Model prezentowany przez nasz ranking akwariów jest objęty 24-miesięcznym okresem gwarancyjnym.

 • pojemność: 12 l
 • wymiary: 31,5 x 27,5 x 31 cm
 • grubość szkła: 4 mm
 • gwarancja: 24 miesiące

5. Akwarium Z Wyposażeniem Leddy Day/night 54L Czarny

 Akwarium Z Wyposażeniem Leddy Day/night 54L Czarny

Cena: ok. 349 zł
Znajdź najtańszą ofertę

AQUAEL Akwarium Z Wyposażeniem Leddy Day/night 54L Czarny to duże i dobre akwarium z oświetleniem dzień/noc. W składzie zestawu wraz z akwarium znajdują się: filtr ASAP 300, grzałka 50W oraz AQUAEL pokrywa do akwarium z oświetleniem LED Retrofit Day&Night 7W.  Tradycyjna pozioma forma pozwala zmieścić różne gatunki roślin i zapewnia doskonałe warunki do pływania dla ryb. Podobnie, jak wiele innych modeli, dobre akwaria Leddy Day/Night mają ścianki wykonane z popularnego szkła float, o idealnie gładkiej powierzchni pozbawionej zniekształceń optycznych. Dzięki temu najlepsze akwarium marki AQUAEL gwarantuje spektakularne widoki podwodnego świata fauny i flory. Dodatkową zaletą jest wysokiej jakości oświetlenie typu LED pozwalające na wybór rodzaju i koloru lamp, do uzyskania efektu nocnego lub dziennego podświetlanie krajobrazu pod wodą. Żywotność oświetlenia to około 50 tysięcy godzin. Pokrywa Leddy Pap black 60x30cm posiada opatentowany system otwierania SMART OPEN. Szczelne i wytrzymałe akwarium ma osprzęt o wysokiej klasie energetycznej, dlatego jego użytkowanie jest wyjątkowo ekonomiczne.

 • pojemność: 54 l
 • wymiary: 30 x 30 x 60 cm
 • grubość szkła: 4 mm
 • klasa energetyczna: A++

6. TETRA AquaArt Explorer Line 60l-zestaw akwariowy

 TETRA AquaArt Explorer Line 60l-zestaw akwariowy

Cena: ok. 689 zł
Znajdź najtańszą ofertę

TETRA AquaArt Explorer Line 60l-zestaw akwariowy jest najlepszym sposobem na rozpoczęcie przygody z hodowlą ryb. Model polecany w naszym rankingu to bardzo dobre akwarium o kształcie półksiężyca. Nowoczesny design połączono z wysokiej klasy urządzeniami, gwarantującymi zarówno czystą i klarowną wodę dla ryb, jak i komfortową opiekę nad zbiornikiem wodnym. Energooszczędne oświetlenie LED o mocy 8,5 W zapewnia naturalne światło. Szklane ścianki akwarium mają grubość 6 mm. Wyjątkowo atrakcyjny wygląd sprawia, że to stylowe i dobre akwarium sprawdzi się zarówno w domowych warunkach, jak i w nowoczesnych wnętrzach biurowych, przestrzeni hotelowej czy restauracji. W zestawie z akwarium znajduje się wydajny filtr Tetra EasyCrystal i precyzyjna grzałka Tetra HT. Przezroczysta pokrywa jest wykonana z żywicy akrylowej i ma zamontowaną klapę do karmienia

 • pojemność: 60l
 • wymiary: dł. 32cm, 50 cm, gł. 50 cm
 • grubość szkła: 6 mm

7. Aquael SHRIMP SET SMART 2 Czarne 30l

 Aquael SHRIMP SET SMART 2 Czarne 30l

Cena: ok. 219 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Aquael SHRIMP SET SMART 2 -30l to bardzo dobre akwarium i krewetkarium w jednym. Szklany zbiornik jest wykonany na podstawie kwadratu i pomieści małą hodowlę krewetek lub niewielkich gatunków ryb. Ochronna podkładka gąbkowa zabezpiecza dno akwarium, a na jego górze znajduje się szyba nakrywowa. W zestawie znajduje się grzałka automatyczna i filtr wewnętrzny PAT MINI z wkładem z gęstej gąbki. Odpowiednie oświetlenie o temperaturze barwowej 8000 K zapewnia natomiast lampka ledowa LEDDY SMART PLAN. Model polecany w naszym rankingu akwariów pomieści podwodne rośliny, które gwarantują dobre samopoczucie krewetkom i rybom. Zbiornik typu „cube” jest dostępny w kolorze białym lub czarnym.

 • pojemność: 30l
 • wymiary: dł. 29cm, 35 cm, gł. 29 cm
 • grubość szkła: 4 mm

8. AQUAEL GLOSSY 150x50x63 CZARNY zestaw LED NOWSZY

 AQUAEL GLOSSY 150x50x63 CZARNY zestaw LED NOWSZY

Cena: ok. 2291 zł
Znajdź najtańszą ofertę

AQUAEL GLOSSY 150x50x63 CZARNY to duże najlepsze akwarium dla miłośników egzotycznych gatunków ryb i podwodnego świata. Stylowy wygląd zapewnia specjalnie dopasowana pokrywa z wbudowanym oświetleniem. Szklana bryła na tradycyjnej podstawie w kształcie prostokąta pomieści aż 405 litrów wody. Zestaw, który znalazł się w naszym rankingu to doskonała propozycja zarówno do domu hobbysty, jak i nowoczesnych wnętrz biurowych, hotelowych czy restauracyjnych. W tylnej części pokrywy znajdują się specjalne otwory montażowe, pozwalające na zainstalowanie dowolnego filtra kanistrowego i innych urządzeń akwarystycznych. Nowoczesne oświetlenie w postaci trzech ledowych lamp zapewnia spektakularne efekty i doskonałą widoczność podwodnej flory i fauny.

 • wymiary: 150 x 50 x 63 cm
 • pojemność:405 l
 • oświetlenie 3 x 18W LED

9. Juwel akwarium Rio 400 – zestaw – bukowe

 Juwel akwarium Rio 400 - zestaw - bukowe

Cena: ok. 3604 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Juwel akwarium Rio 400 – jasne drewno to jeden z czterech zestawów, jakie możesz wybrać do domowej hodowli egzotycznych ryb. Producent proponuje także szafki białe, czarne oraz wykonane z ciemnego drewna. Model polecany przez nasz ranking akwariów to szklany zbiornik z pełnym wyposażeniem technicznym oraz stylową szafką stanowiącą podstawę dla zbiornika. Duże, dobre akwarium marki Juwel ma szafkę w kolorze jasnego drewna, łatwą w montażu, do którego instrukcje i niezbędna narzędzia znajdują się w zestawie Rio 400. Specjalnie zaimpregnowany blat szafki jest odporny na wilgoć, a wewnątrz mebla znajduje się wystarczająco dużo miejsca, aby pomieścić potrzebne akcesoria akwarystyczne. W zestawie z akwarium znajdują się: system filtracyjny 1 x filtr Bioflow XL z pompą Eccoflow 1000 o wydajności 1000 l/h, grzałka 300W oraz belka oświetleniowa 150cm ze świetlówkami DayLED 23W i NatureLED 23W

 • pojemność ok. 450 l
 • wymiary zestawu: 151 x 51 x 66 cm
 • wymiary szafki: 151 x 51 x 81 cm
 • waga zestawu (bez szafki): 86 kg
 • waga szafki: 50 kg

10. Diversa zestaw Aristo 80x35x40

 Diversa zestaw Aristo 80x35x40

Cena: ok. 447 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Diversa zestaw Aristo 80x35x40 112l to najlepsze akwaria dla początkujących hobbystów. Doskonale przygotowany zestaw ułatwia założenie pierwszej hodowli egzotycznych ryb. W komplecie z akwarium znajdują się dwie świetlówki o mocy 18W, filtr wewnętrzny wraz z deszczownicą o wydajności 1000 l/h w pełni wyposażony w media filtracyjne, siatka do odławiania ryb, grzałka z termostatem o mocy 100W oraz  termometr ciekłokrystaliczny. W zestawie każdy początkujący akwarysta otrzyma również poradnik krok po kroku opisujący sposób zakładania i podstawowej opieki nad domowym zbiornikiem i hodowlą egzotycznych ryb. Model polecany przez nasz ranking akwariów to szklany zbiornik o tradycyjnym prostokątnym kształcie z pokrywą wykonaną z mocnego tworzywa sztucznego.

 • wymiary: 80 x 35 x 40 cm
 • pojemność: 112 l
 • oświetlenie: 2 x 18W LED
 • grubość szyby: 6 mm

Poradnik zakupowy akwarium

Jak wybrać najlepsze akwarium?

Kiedy decydujemy o tym, jakie akwarium wybrać, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, w jakim celu je kupujemy. Czy ma to być zbiornik wodny, który uatrakcyjni wnętrze naszego pomieszczenia, czy może początek pasji, jaką chcemy rozwijać przez najbliższe lata. Niewielkie, dobre i tanie akwaria mogą stanąć na biurku, komodzie, a także być zawieszone na specjalnie dopasowanej półce, którą otrzymamy w zestawie ze szklanym zbiornikiem.

Dobre akwaria są zazwyczaj wykonane z wysokiej jakości szkła. Popularnym rodzajem jest typ szkła float, o idealnie gładkiej powierzchni nie powodującej zniekształceń optycznych. Grubość szyby wzrasta wraz z rozmiarem zbiornika. Do wyboru mamy najlepsze akwaria na podstawie prostokąta czy kwadratu, a także te z profilowaną, zaokrągloną szybą, nadającą wyjątkowej atrakcyjności. Oczywiście ten ostatni rodzaj wymaga poniesienia wyższych kosztów, bowiem nie są to tanie akwaria. Wbrew temu, co widzimy często na różnego rodzaju prezentacjach czy filmach, ryby nie czują się komfortowo w akwarium kulistym, dlatego w przypadku wyboru kuli, należy raczej postawić na podwodną florę, aniżeli faunę. Przy zakupie warto sprawdzić rodzaj klejenia ścianek. Nie może być w nim ani jakichkolwiek widocznych ubytków czy pęcherzyków powietrza świadczących o nieprawidłowym klejeniu, ani też zbyt grubej warstwy spoiwa. Każde dobre akwarium o pojemności powyżej 150 litrów lub o długości przekraczającej 1m powinno mieć też listwy wzmacniające na krawędziach.

Jak poprawnie czyścić akwarium?

Podobnie, jak każde miejsce, gdzie przebywają zwierzęta, również akwarium wymaga regularnego sprzątania i czyszczenia. Nawet najbardziej wydajny filtr nie jest w stanie oczyścić całego brudu. Resztki pokarmu, odchody ryb czy glony. Wszystko wymaga systematyczności i konsekwentnej pracy, aby środowisko wodne sprzyjało dobremu rozwojowi i zdrowiu jego mieszkańców.

Dzień przed planowanym czyszczeniem, należy przygotować wodę dla ryb, w pojemniku, gdzie spędzą czas robienia porządków. Wodę można też uzdatnić specjalnymi preparatami oraz wzbogacić o witaminy. Podczas sprzątania warto wyczyścić różnego rodzaju dekoracje i ozdoby, znajdujące się na dnie zbiornika. Specjalny odmulacz pomoże natomiast oczyścić podłoże z resztek pokarmu i odchodów, generujących szkodliwe związki chemiczne w wodzie. Pozbycie się uciążliwych glonów ułatwią skrobaki i czyściki, które można także używać w wersji magnetycznej, łącząc narzędzie poprzez szybę, co nie wymaga nawet zamaczania rąk w wodzie. Ważną czynnością jest też czyszczenie filtra i wymiana wkładów, które należy wykonać w terminach odpowiednich do ich rodzaju. Do wyboru mamy wkłady węglowe, ceramiczne, gąbkowe czy flizelinowe. W trakcie prac porządkowych zaleca się wymianę około 1/5 objętości wody, aby nie powodować zbyt dużych zmian w środowisku życia fauny i flory.

Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz Kategoria: Zwierzęta mikolaj.pr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *