Strona główna » Motoryzacja » Akcesoria samochodowe » Ranking alkomatów
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Motoryzacja » Akcesoria samochodowe » Ranking alkomatów
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking alkomatów – najlepsze alkomaty w 2023 roku

Niejedna osoba zastanawia się, jaki alkomat kupić. Jest to urządzenie niezastąpione po zakrapianych imprezach. Dzięki niemu można upewnić się, że jesteśmy gotowi do tego, aby kierować pojazdem. Priorytetem jest to, aby zakupiony model zapewniał wysoką precyzję pomiaru. Urządzenia proponowane są przez wiele różnych marek, co nie ułatwia podjęcia decyzji o zakupie. Nasz ranking alkomatów 2023 roku został stworzony z myślą o tych, którzy inwestują w jakość. Dzięki naszemu zestawieniu podjęcie decyzji o zakupie stanie się łatwiejsze.

Ranking alkomatów – TOP 10 najlepszych alkomatów

Miejsce Nazwa alkomatu Cena Najtańsza oferta
1 Alkomat Xblitz Spirit 99 zł Sprawdź teraz
2 Alkomat AlcoFind AF-35 266 zł Sprawdź teraz
3 Alkomat AlcoSense Excel 523 zł Sprawdź teraz
4 Alkomat Promiler AL 8000 PLUS 395 zł Sprawdź teraz
5 Alkomat AlcoFind PRO-X-5 335 zł Sprawdź teraz
6 Alkomat Xblitz AlControl Professional 296 zł Sprawdź teraz
7 Alkomat CA 9000 Professional SG 293 zł Sprawdź teraz
8 Alkomat AlcoFind AF-35 PREMIUM 348 zł Sprawdź teraz
9 Alkomat AlcoFind PRO X5 Plus 335 zł Sprawdź teraz
10 Alkomat FiTAlco Grafit 270 zł Sprawdź teraz

Najlepsze alkomaty – recenzje

1. Alkomat Xblitz Spirit

alkomaty ranking

Prezentowany model to dobry alkomat, który dostępny jest w ekonomicznej cenie. Z pewnością zadowoli to tych, którzy posiadają ograniczony budżet. Opisywany sprzęt jest podręczny i wygodny w użytku. Obudowa została wykonana z solidnych tworzyw, dzięki czemu pozostanie w nienaruszonym stanie przez długi czas. Sensor półprzewodnikowy odpowiada za dokładność pomiaru. Plusem jest fakt, że producent gwarantuje nam bezpłatną kalibrację (obowiązuje ona przez rok od dnia zakupu). Dzięki temu będziemy mieć pewność, że precyzja pomiarowa nie zmniejszy się. Użytkownicy cenią sobie szybką gotowość do pracy – urządzenie jest gotowe do użycia już po 40 sekundach. Praktyczna kontrolka ułatwia nad kontrolę jego pracy. Niewątpliwym atutem jest także sporych rozmiarów wyświetlacz, dzięki któremu odczytamy każdy komunikat. W zestawie znajduje się pięć dodatkowych ustników. Opisywany alkomat nie zajmuje zbyt dużej ilości przestrzeni, a więc jego przechowywanie nie będzie żadnym problemem.

Cena: ok. 99 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

2. Alkomat AlcoFind AF-35

ranking alkomatów

Zastanawiasz się, jaki alkomat kupić? Koniecznie sprawdź prezentowany model elektrochemiczny. Jest to urządzenie o kompaktowych rozmiarach, dzięki czemu bez większych trudności można zabrać go ze sobą. Wystarczy jedynie wsunąć go do torebki lub plecaka. Prezentowany sprzęt został wykonany ze starannie wyselekcjonowanych tworzyw, co przekłada się na jego podwyższoną trwałość. Nie trzeba więc obawiać się o uszkodzenia mechaniczne. Sporym plusem jest to, że warunki otoczenia nie zakłócają przebiegu pomiaru. Można mieć pewność, że będzie on precyzyjny. Opisywany alkomat został wyposażony w policyjny sensor, dzięki czemu działa stabilnie oraz niezawodnie. Trzeba zaznaczyć, że jest to sprzęt wykorzystywany nie tylko przez osoby prywatne, ale również obiekty użyteczności publicznej, czy też zakłady pracy. Design utrzymany jest w nowoczesnym stylu. Wyświetlacz LCD jest podświetlany, co zwiększa wygodę obsługi. Udogodnieniem są również ostrzeżenia, które informują o niskim poziomie baterii.

Cena: ok. 266 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

3. Alkomat AlcoSense Excel

jaki alkomat kupić

Opisywany sprzęt to dla wielu osób najlepszy alkomat dostępny na rynku. Model ten został wypuszczony na rynek przez renomowanego producenta, co stanowi najlepsze potwierdzeni wysokiej jakości. Urządzenie wyróżnia się minimalistycznym designem oraz podręcznym kształtem. Elektrochemiczny sensor sprawia, że ryzyko pojawienia się błędów pomiarowych znajduje się na bardzo niskim poziomie. Trzeba także dodać, że urządzenie jest niezwykle proste i bezproblemowe w obsłudze. Każdy poradzi sobie z tym zadaniem – wystarczy jedynie stosować się do instrukcji producenta. Plusem jest również wysoka pojemność pamięci wewnętrznej, która umożliwia przechowywanie wyników. Jest to szczególnie ważne, jeśli alkomat użytkowany jest miejscach pracy. Otrzymany wynik może stanowić materiał dowodowy. Plusem jest również to, że alkomat informuje nas o gotowości do pracy. Na ekranie zostanie wyświetlony stosowny komunikat.

Cena: ok. 523 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

4. Alkomat Promiler AL 8000 PLUS

dobry alkomat

Chcesz zakupić tani, a zarazem podręczny alkomat? Koniecznie sprawdź prezentowany model. Jest to sprzęt, który został zaprojektowany z dbałością o najmniejsze detale. To właśnie dzięki temu sprawdzi się on również w firmach i obiektach użyteczności publicznej. Urządzenie cechuje się wysoką wydajnością oraz wytrzymałością, a więc nie trzeba obawiać się, że ulegnie ono przedwczesnemu uszkodzeniu. Jest to zakup, który się opłaca. Model ten został wyposażony w elektrochemiczny ustnik. Sporą zaletą jest także czytelny ekran. Warto również wspomnieć o funkcjonalnym przycisku, który ułatwia dokonanie pomiaru. W ekspresowym tempie uzyskamy potrzebny wynik. Innowacyjne oprogramowanie umożliwia zapis szczegółowych informacji związanych z eksploatacją sprzętu. Mowa tutaj o m.in. ostatnich otrzymanych wynikach, czy też czasie, który upłynął od ostatniego badania trzeźwości. Wielu użytkowników ceni sobie również elegancki design. Matowe wykończenie sprawia, że alkomat prezentuje się nowocześnie, a jednocześnie profesjonalnie.

Cena: ok. 395 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

5. Alkomat AlcoFind PRO-X-5

jaki alkomat

Nasz ranking alkomatów powstał z myślą o tych, którzy pragną zakupić niedrogie, a jednocześnie niezawodne urządzenie. Wbrew pozorom nie trzeba posiadać ogromnej ilości środków finansowych. Przedstawiany sprzęt swoją jakością zadowoli nawet najbardziej wymagających. Trzeba podkreślić, że został on wykonany z tworzyw spełniających rygorystyczne normy oraz standardy. Stawiając na urządzenie renomowanego producenta można mieć pewność, że pozostanie ono w nienaruszonym stanie przez kilka lat. Prezentowany model posiada sensor elektrochemiczny, dzięki czemu dokładność pomiarowa jest bez zarzutu. Udogodnienie stanowi również podświetlany ustnik – badanie trzeźwości możemy przeprowadzić w niemal każdych warunkach. Użytkownicy chwalą sobie również czytelny wyświetlacz, który nie jest podatny na zarysowania. Warto także dodać, że urządzenie poinformuje nas, kiedy była przeprowadzona ostatnia kalibracja, a także w jakim terminie powinna ona zostać przeprowadzona ponownie.

Cena: ok. 335 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

6. Alkomat Xblitz AlControl Professional

najlepszy alkomat

Jeśli nie masz pojęcia, jaki alkomat wybrać, to sprawdź parametry prezentowanego urządzenia. Jest ono wyjątkowo funkcjonalne, a zarazem uniwersalne. Wybierane jest zarówno przez osoby prywatne, jak i przedsiębiorców. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stosować sprzęt do badania trzeźwości pracowników. Trzeba podkreślić, że został on w pełni przystosowany do intensywnej eksploatacji, a więc nie trzeba obawiać się przedwczesnej awarii. Kolejnym plusem jest mocna obudowa, która nie jest podatna na pęknięcia, czy też zarysowania. Jest to szczególnie istotne dla tych, którzy oczkują mobilnego sprzętu. Można mieć gwarancję, że sprawdzi się on w każdych warunkach. Omawiane urządzenie posiada sensor elektrochemiczny. Jest dokładne, a zarazem proste i przyjemne w użyciu. Za jego pomocą w ciągu krótkiej chwili zweryfikujemy ilość promili znajdujących się w organizmie. Jest to fantastyczna opcja na prezent dla odpowiedzialnego kierowcy.

Cena: ok. 296 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

7. Alkomat CA 9000 Professional SG

jaki alkomat wybrać

Prezentowany model to tani alkomat, który wyróżnia się wysoką efektywnością działania. Jest to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy nie chcą rezygnować z jakości, a jednocześnie nie posiadają dużego budżetu. Omawiany sprzęt może być wykorzystywany również w przedsiębiorstwach oraz zakładach pracy. To dobra opcja dla prezent dla bliskiej osoby. Prezentowany alkomat zachwyca już na pierwszy rzut oka. Posiada on wytrzymałą obudowę, która utrzymana jest w modernistycznym stylu. Pomiar możliwy jest dzięki sensorowi elektrochemicznemu. Nowoczesne technologie odpowiadają za stałe monitorowanie pracy sprzętu. Dzięki temu nie musimy obawiać się o błędy pomiarowe. Ponadto znacznie przedłuża to żywotność urządzenia. Z pewnością posłuży ono przez długie lata – nawet najbardziej intensywne użytkowanie nie stanowi tutaj zagrożenia. Udogodnieniem jest funkcja przypominająca o terminie kalibracji – to świetna opcja dla zapominalskich.

Cena: ok. 293 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

8. Alkomat AlcoFind AF-35 PREMIUM

alkomat jaki kupić

Pragniesz zakupić solidny, a jednocześnie uniwersalny alkomat? Opisywany model z pewnością spełni twoje oczekiwania. Posiada on doskonałe parametry użytkowe, dzięki czemu sprawdzi się w niemal każdych warunkach. Omawiany sprzęt jest funkcjonalny, a jednocześnie bezawaryjny. Potwierdzają to liczne pozytywne opinie użytkowników. To wyśmienite rozwiązanie dla tych, którzy rozsądnie inwestują swoją gotówkę. Prezentowany alkomat opiera swoje działanie na nowoczesnych technologiach oraz certyfikowanych komponentach. Trzeba podkreślić, że został on w całości wykonany z solidnych materiałów, które są w pełni odporne na negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych. Za dokładność pomiarową odpowiada wysokiej klasy czujnik elektrochemiczny. Nie trzeba więc obawiać się, że otrzymany wynik będzie niezgodny z rzeczywistością. Plusem jest fakt, że urządzenie informuje nas, kiedy powinna zostać przeprowadzona kolejna kalibracja. Nie trzeba obawiać się przegapienia terminu.

Cena: ok. 348 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

9. Alkomat AlcoFind PRO X5 Plus

tani alkomat

W naszym rankingu niezawodnych alkomatów nie mogło zabraknąć tego modelu. Jest to urządzenie, które posiada czujnik elektrochemiczny. Trzeba podkreślić, że zostało ono wyprodukowane z wysokiej klasy tworzyw, a więc nie trzeba obawiać się o usterki i problematyczne awarie. Opisywany sprzęt elastycznie przystosowuje się do potrzeb użytkownika. Prostota obsługi to tylko jedna z wielu zalet. Alkomat zapewnia nam dostęp do wielu praktycznych funkcji, a więc nic nie stoi na przeszkodzie, by użytkować go w przedsiębiorstwach oraz miejscach użyteczności publicznej. Nierzadko jest on wybierany przez firmy ochroniarskie. Obudowa odporna na warunki otoczenia pozostanie bez śladów użytkowania przez długie lata. Oczywiście sprzęt wymaga systematycznej kalibracji – bez trudu sprawdzimy, kiedy powinna ona zostać przeprowadzona. Pamięć urządzenia umożliwia zapisanie dziesięciu ostatnich pomiarów. Kolejnym plusem jest kontrola poziomu naładowania baterii. Nie trzeba obawia się, że alkomat ulegnie niespodziewanemu rozładowaniu.

Cena: ok. 335 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

10. Alkomat FiTAlco Grafit

alkomat jaki wybrać

Przedstawiane urządzenie to tani, a zarazem wydajny i bezawaryjny alkomat, który polecany jest nawet przez najbardziej wymagających. Sprzęt utrzymany jest w nowoczesnym stylu. Prosta budowa stanowi w tym przypadku dużą zaletę. Kompaktowe wymiary oraz niska waga sprawiają, że jest przenoszenie nie będzie żadnym wyzwaniem. Takie urządzenie bez trudu zabierzemy ze sobą w podróż. Użytkownicy cenią sobie również jego funkcjonalność. Nie musimy czekać zbyt długo na to, aby dokonać pomiaru. Wszystko odbywa się w ekspresowym tempie, co pozwala zaoszczędzić sporą ilość czasu. Jest to ważne w zakładach pracy, gdzie sprawdza się trzeźwość pracowników. Czujnik elektrochemiczny sprawia, że ryzyko wystąpienia błędu pomiarowego znajduje się na bardzo niskim poziomie. Dzięki temu unikniemy kłopotliwych nieprawidłowości. Wystarczy 35 sekund, aby sprzęt był gotowy do pracy. Sam pomiar trwa zaledwie 5 sekund, co jest rewelacyjnym wynikiem.

Cena: ok. 270 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Autor rankingu:
Cezary Kozakiewicz
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *