Strona główna » RTV » Audio » Ranking amplitunerów
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » RTV » Audio » Ranking amplitunerów
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking amplitunerów – najlepsze amplitunery w 2023 roku?

Poznając ranking 10 najlepszych amplitunerów w 2023 roku, możesz wybrać najlepszy i dostosowany do Twoich potrzeb sprzęt, który idealnie spełni swoje zadanie. Warto podkreślić, że nowoczesny i dobry amplituner znacznie różni się od zwykłego, używanego niegdyś wzmacniacza. To wysokiej klasy produkt, który łączy w sobie kilka funkcji. To sprzęt, który często znajduje się na wyposażeniu zestawów kina domowego. Jeśli nie wiesz, jaki amplituner wybrać, warto, abyś skorzystał z podpowiedzi zamieszczonych w poniższym artykule.

Ranking amplitunerów – TOP 10 najlepszych amplitunerów

Miejsce Nazwa amplitunera Cena Najtańsza oferta
1 Amplituner Denon AVR-X2600H Czarny 2614 zł Sprawdź teraz
2 Amplituner Onkyo TX-NR696 Czarny 2229 zł Sprawdź teraz
3 Amplituner Yamaha MusicCast R-N602 Czarny 2399 zł Sprawdź teraz
4 Amplituner Denon AVR-X550BT czarny 1199 zł Sprawdź teraz
5 Amplituner Marantz SR5014 Czarny 3499 zł Sprawdź teraz
6 Amplituner Yamaha RX-V385 czarny 1299 zł Sprawdź teraz
7 Amplituner Yamaha MusicCast R-N803D Czarny 3399 zł Sprawdź teraz
8 Amplituner Denon AVR-X2600H DAB Czarny 2899 zł Sprawdź teraz
9 Amplituner Denon AVR-X3600H Czarny 4499 zł Sprawdź teraz
10 Amplituner Pioneer VSX-933-B czarny 1795 zł Sprawdź teraz

Najlepsze amplitunery – recenzje

1. Amplituner Denon AVR-X2600H Czarny

 Amplituner Denon AVR-X2600H Czarny

Cena: ok. 2614 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Przygotowany przez nas ranking amplitunerów zawiera między innymi wysokiej klasy sprzęt z serii DENON AVR-X2600H. To urządzenie AV o mocy 150 W na kanał z 4K Ultra HD. Produkt ten jest dostępny w wersji z HDMI, posiadającej 8 wejść / 2 wyjścia z eARC. Ten dobry amplituner obsługuje także takie formaty dźwięku, jak 3D Dolby Atmos. Model DENON AVR-X2600H został stworzony w technologii Dolby Atmos Height Virtualization jak również DTS:X™ oraz DTS Virtual:X®. Sprzęt ten jest kompatybilny z takimi systemami, jak Amazon Alexa, Google Assistant czy Apple Siri, ponieważ ma funkcję intuicyjnego sterowania głosem. Ten 7.2 kanałowy amplituner gwarantuje wrażenia dźwiękowego audio 3D. Urządzenie doskonale łączy się z najnowszymi telewizorami typu HD i Ultra HD, jak również odtwarzaczami w wersji Blu-ray i wszelkiego rodzaju, nowoczesnymi konsolami do gier. Sprzęt dostosowuje się do parametrów danego pomieszczenia, dzięki czemu, bez względu na to, gdzie się znajduje, zapewnia doskonałe wrażenia dźwiękowe.

2. Amplituner Onkyo TX-NR696 Czarny

 Amplituner Onkyo TX-NR696 Czarny

Cena: ok. 2229 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeśli zastanawiasz się, jaki amplituner posiada wysokie parametry techniczne, to warto, abyś poznał model TX-NR696. To funkcjonalny sprzęt z intuicyjnym podziałem przedniego panelu na dwie podstawowe strefy wyświetlacza oraz manipulatorów. To siedmiokanałowy, dobry amplituner, wyposażony w AccuEQ oraz AccuReflex, które odpowiadają za ustalenie głównych parametrów konfiguracyjnych i eliminowanie problemów związanych z akustyką danego pomieszczenia. Model Onkyo TX-NR696 posiada sześć wejść HDMI oraz dwa wyjścia (jedno z kanałem zwrotnym). Produkt reaguje na Wi-Fi, posiada złącze LAN oraz USB-A, umożliwiające odtwarzania muzyki z nośników pamięci. Procesory DSP zostały stworzone do obsługi Dolby Atmos Height Virtualizer, DTS Virtual:X 3D, Dolby Atmos, Dolby TrueHD, jak i DTS HD MA. To najlepszy amplituner w zakresie obsługi impedancji 4-omowych, co do tej pory było prawdziwą rzadkością wśród tego typu urządzeń.

3. Amplituner Yamaha MusicCast R-N602 Czarny

 Amplituner Yamaha MusicCast R-N602 Czarny

Cena: ok. 2399 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Charakterystycznymi elementami dla amplitunera YAMAHA MUSICCAST R-N602 są płaskie regulatory i działający płynnie filtr loudness. Model wyposażono w niewielkie pokrętło selektora źródeł, jak również w gałkę o wielu funkcjach, która zapewnia bezproblemowy dostęp do menu i dodatkowych opcji. Ten dobry amplituner posiada wyjście słuchawkowe, a także port USB (typ A), wejścia liniowe RCA, wejście dla gramofonu z wkładką MM, jak również dwie pętle dla rejestratorów i wyjście subwooferowe. W sprzęcie tym znajdują się także klasyczne wejścia cyfrowe-dwa współosiowe i dwa optyczne. Zainstalowane gniazdo LAN ma antenę, której można użyć do komunikacji Wi-Fi oraz Bluetooth. Model MUSICCAST R-N602 posiada moduł odtwarzacza plików, który funkcjonuje na dwóch płaszczyznach, zarówno przez sieć komputerową, jak i nośniki pamięci przyłączone do portu USB. Urządzenie jest w stanie swobodnie dekodować pliki WAV, AIFF, FLAC 24/192, Lossless 24/96 i obsługiwać pliki DSD128 i DSD64.

4. Amplituner Denon AVR-X550BT czarny

 Amplituner Denon AVR-X550BT czarny

Cena: ok. 1199 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zastanawiasz się, jaki amplituner wybrać, aby był solidnie wykonany i wyposażony w odpowiednie opcje, umożliwiające swobodną obsługę kina domowego? Model Denon AVR-X550BT zapewni Ci dynamiczne brzmienie, połączone z potężnym, bardzo dobrze kontrolowanym basem. To produkt posiadający wbudowanego asystenta konfiguracji-bardzo przydatne rozwiązanie dla użytkowników, które w sposób skuteczny upraszcza cały proces przygotowujący amplitunera do jego uruchomienia i działania. W tym konkretnym modelu pojawiły się także takie udogodnienia, jak klasyczne wzmacniacze, pracujące w klasie AB, które połączono z bardzo wydajnym układem chłodzenia, opierającym się na aluminiowym radiatorze, złożonym z dwóch części. Ten dobry amplituner posiada wejścia analogowe, cyfrowe i gniazdka HDMI. Czytelne menu ekranowe ułatwia szybkie podłączenie kolumn. Model AVR-X550BT z dwoma aktywnymi subwooferami zapewnia lepsze brzemiennie basów.

5. Amplituner Marantz SR5014 Czarny

 Amplituner Marantz SR5014 Czarny

Cena: ok. 3499 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Japoński MARANTZ SR5014 gwarantuje doskonały, jedyny w swoim rodzaju styl brzmienia, będący efektem połączenia odpowiedniej konstrukcji i innowacyjnie zaprojektowanych obwodów audio, które mają ogromny wpływ na jakość dźwięku. Model zapewnia sterowania głosowe systemami Amazon Alexa, Google Assistant i Apple Siri. To sprzęt wyposażony w lepsze kondensatory w torze sygnałowym w sekcji analogowej oraz doskonałej jakości przetworniki cyfrowo-analogowe, mające konwersować sygnał audio. Ten dobry amplituner świetnie odtwarza, zarówno muzykę jazzową, jak i rocka oraz inne gatunki muzyczne, w tym klasykę. Rozbudowany system zasilania sprosta wyzwaniom, jakie stawiają przed nim stopnie końcowe o zdecydowanie wyższej mocy. To najlepszy amplituner do pomieszczeń o standardowych wymiarach, budowie i metrażu. W takich miejscach poradzi sobie doskonale. Istnieje możliwość sterowania sprzętem za pośrednictwem aplikacji AVR Remote App czy płatnej Audyssey MultEQ Editor App.

6. Amplituner Yamaha RX-V385 czarny

 Amplituner Yamaha RX-V385 czarny

Cena: ok. 1299 zł
Znajdź najtańszą ofertę

To 5 – kanałowy, dobry amplituner, który wprowadza jego użytkowników w świat kina domowego, przypominającego ogromną i nowoczesną salę kinową. To sprzęt, który jest kompatybilny z 4K Ultra HD i formatami HDR, zapewniający dwukierunkową łączność Bluetooth®. Gwarantuje obsługę wszystkich znanych formatów audio i video, nie tylko cyfrowych, ale i analogowych. To sprzęt, którego zadaniem jest poprawa jakości obrazu, dzięki zaimplementowanej funkcji HDR (High Dynamic Range – szeroki zakres dynamiki). Dzięki temu użytkownik może liczyć na rozszerzenie zakresu tonalnego wyświetlanych mu treści. Obraz HDR zostaje pokazany w mocno kontrastowych częściach ekranu w sposób wyraźniejszy i bardziej czytelny. Model firmy Yamaha zapewnia bezprzewodowy przesył muzyki z urządzeń mobilnych bądź komputerów przenośnych za pomocą Bluetooth. Wyjście Bluetooth umożliwia także przesyłanie bezprzewodowe dźwięku z amplitunera na dowolnego typu słuchawki lub głośniki z wbudowaną funkcją Bluetooth. Pozwala to na obejrzenie filmu czy słuchanie muzyki bez przeszkadzania innym osobom z otoczenia.

7. Amplituner Yamaha MusicCast R-N803D Czarny

 Amplituner Yamaha MusicCast R-N803D Czarny

Cena: ok. 3399 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ten markowy sprzęt, uznawany przez wielu użytkowników za najlepszy amplituner japońskiego producenta Yamaha ma bogate wyposażenie. Posiada nowoczesne układy, w których przetwornik C/A ESS Sabre i system YPAO – funkcjonują w sposób bardzo efektywny. Sprzęt ma bardzo dużą moc, nie tylko przy wysokiej, ale także i przy stosunkowo niskiej impedancji. To dobry amplituner, który pozwala na przyłączenie większości modeli kolumn, jakie istnieją na rynku. Sprzęt zapewnia dobre brzmienie, które wyróżnia się swobodnym i bardzo precyzyjnym oddaniem basów. Wysokie walory odsłuchowe przekraczają zazwyczaj oczekiwania potencjalnego właściciela kina domowego. Do dyspozycji użytkowników jest komunikacja Bluetooth, a także bezpłatna platforma MusicCast, umożliwiająca łączenie się z serwisami Tidal, Spotify, Deezer i Qobuz. Model R-N803D to majstersztyk wśród japońskich wzmacniaczy stereofonicznych. To urządzenie, które pełni rolę doskonałego sprzętu hi – fi i zapewnia dostęp do wielu funkcji sieciowych.

8. Amplituner Denon AVR-X2600H DAB Czarny

 Amplituner Denon AVR-X2600H DAB Czarny

Cena: ok. 2899 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Odpowiedniej jakości kino domowe nie może działać bez modelu Denon AVR-X2600H DAB. To dobry amplituner AV o mocy 150 W na kanał z dźwiękiem, który dostraja się pod kątem wydajności i gwarantuje niezapomniane wrażenia audio 3D. Sprzęt jest kompatybilny z technologią Dolby Atmos®, Dolby Atmos Height Virtualization, DTS:X™ i DTS Virtual:X. To urządzenie, które pozwoli Ci oglądać filmy i programy na ekranie telewizora lub projektora, z wysokiej jakości obrazem. Umożliwiają to technologie wideo 4K – Dolby Vision™, HDR10 i HLG. Obsługa eARC, 8 wejść HDMI i 2 wyjścia z pełną obsługą HDCP 2.3 na wszystkich portach, zapewniają kompatybilność z TV w opcji HD i Ultra HD, odtwarzaczami Blu-ray i wieloma typami konsoli do gier. Dobrze widoczny i czytelny, przedni panel USB, gwarantuje odtwarzanie audio w formatach MP3 i rozdzielczości WAV, FLAC, ALAC i DSD 2.8 / 5.6 MHz. Ten wysokiej jakości amplituner zapewnia Ci możliwość streemowania wielu popularnych serwisów muzycznych – np. Spotify®, Deezer, Tidal, Apple AirPlay 2.

9. Amplituner Denon AVR-X3600H Czarny

 Amplituner Denon AVR-X3600H Czarny

Cena: ok. 4499 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Publikowany na wielu stronachinternetowych ranking amplitunerów dobrze ocenia 9- kanałowy DENON AVR-X3600H AV o mocy 180 W na kanał z 4K Ultra HD. Produkt ma HDMI (8 wejść / 3 wyjścia z eARC). To sprzęt, który umożliwia obsługę formatów dźwięku 3D Dolby Atmos®, a także Dolby Atmos Height Virtualization, DTS:X™, DTS Virtual:X® i IMAX Enchanced. Jest kompatybilny z Amazon Alexa, Google Assistant oraz Apple Siri, ponieważ gwarantuje wszystkim użytkownikom kina domowego intuicyjne sterowanie głosowe. Dzięki amplitunerowi Denon AVR-X3600H kino domowe uzyskuje większą moc. Ten nowoczesny i odpowiednio zaprojektowany wzmacniacz Denon zapewnia wyjątkową jakość dźwięku 3D. To amplituner obsługujący technologie wideo 4K – Dolby Vision™, HDR10, HLG, a także zapewniający szybkie i skuteczne skalowanie wideo do 4K. Pozwala to na dostarczanie przez użytkowany projektor, najlepszej jasności obrazu, kontrastu i czystość wyświetlanych treści. Wbudowany w urządzenie tryb ALLM zapewnia doskonałe wrażenia w czasie organizowania rozgrywek wideo.

10. Amplituner Pioneer VSX-933-B czarny

 Amplituner Pioneer VSX-933-B czarny

Cena: ok. 1795 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wahasz się, jaki amplituner wybrać do swojego kina domowego? Możesz zainwestować w 7.2-kanałowy amplituner sieciowy PIONEER VSX-933-B CZARNY, który zapewnia doskonałe wrażenia audio-wizualne. Model VSX-933 gwarantuje Ci doznania dźwiękowe oraz wizualne na miarę nowoczesnej sali kinowej. Zastosowana w tym urządzeniu technologia Reflex Optimizer pozwala na odpowiednie umiejscowienie efektów trójwymiarowych. Zainstalowany MCACC, czyli wielokanałowy, bardzo dobrej jakości akustyczny system kalibracji, daje świetną akustykę. Model idealnie dopasowuje się do wielkości, jak również poziomu i odległości, posiadanych przez użytkowników kina domowego głośników, dlatego eliminuje szumy oraz tak zwane „nieczyste” i słabo słyszalne dźwięki. Funkcja Bluetooth zapewnia swobodne przesyłanie plików z telefonu, tabletu lub komputera. To markowe urządzenie, które zapewnia wysoką jakość odtwarzanej muzyki. Zaletą sprzętu firmy Pioneer jest stabilne połączenie bezprzewodowe 5 GHz/2,4 GHz Wi-Fi.

Poradnik zakupowy amplitunera

Co to jest amplituner?

Dobry amplituner pełni rolę wielofunkcyjnego wzmacniacza. To jednocześnie dekoder dźwięku, którego celem działania jest jego wzmocnienie i odtwarzanie z różnych źródeł. Sprzęt ten jest kompatybilny z takimi urządzeniami jak TV, komputer, konsole do gier, smartfony, radia czy  odtwarzacze DVD i popularne Blu-ray’e.

Jak działa dobry amplituner?

Najlepszy amplituner odbiera dźwięk, który następnie jest przesyłany do głośników, co gwarantuje jego doskonały jakościowy odbiór. Nowoczesne urządzenia zapewniają bezprzewodową transmisję, co umożliwia Wi-Fi czy Bluetooth. Każdy tego typu sprzęt posiada złącza typu audio, HDMI, jak również video, phone i USB. Pozwala to na szybkie i bezproblemowe podłączenie amplitunera do dowolnie wybranego modelu urządzenia, z którego użytkownik pragnie odtwarzać dźwięk w doskonałej jakości.

Jaki amplituner wybrać?

Bardzo wiele osób rozważa kwestię, jaki amplituner wybrać? Można zdecydować się na urządzenia proste, służące jedynie do odtwarzania plików muzycznych w doskonałej jakości, jak i bardzo nowoczesne z wieloma funkcjami dodatkowymi – np. stworzenia domowego centrum rozrywki dla całej rodziny.

Jakie są rodzaje amplitunerów?

Internetowy ranking amplitunerów dobitnie wykazuje, iż można zdecydować się na urządzenia dwukanałowe – stereo, jak i wybrać te z dużo większą liczbą kanałów, czyli amplitunery AV. Te drugie są dedykowane właścicielom kina domowego. Dobry amplituner stereo polecany jest do słuchania muzyki, a AV do stworzenia w swoim zaciszu domowym namiastki nowoczesnej sali kinowej. Dobrej jakości amplitunery to urządzenia zaawansowane technologicznie. Można je wykorzystać do stworzenia nowoczesnego kina domowego lub też zastąpić nimi sprzęt grający.

Autor rankingu:
Jakub Szymura
Autor rankingu:
Jakub Szymura Kategoria: Audio kuba.sz@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *