Ranking anten pokojowych – najlepsze anteny pokojowe w 2023 / 2024 roku
Zastanawiasz się, jaka antena do telewizji naziemnej sprawdzi się najlepiej? Wysoka różnorodność urządzeń sprawia, że wiele osób ma problem z podjęciem ostatecznej decyzji. Przygotowane przez nas zestawienie z pewnością ułatwi podjęcie trafnej decyzji! Wybierz model, który zapewni wysoki komfort oglądania TV. Ważne, aby przekaz sygnału odbywał się w sposób ciągły i niezakłócony. Tutaj nie ma miejsca na uciążliwe opóźnienia czy zakłócenia, które mogłyby negatywnie wpłynąć na odczucia widza.
Nie masz pojęcia, jaka jest najlepsza antena pokojowa do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej? Przychodzimy z pomocą! Jeśli chcesz uniknąć błędnej decyzji zakupowej, to koniecznie sprawdź nasz ranking anten pokojowych. W zestawieniu znajdują się wyłącznie sprawdzone urządzenia, które nie bez powodu zyskały mnóstwo pozytywnych opinii użytkowników. To modele z różnych półek cenowych, dzięki czemu każdy będzie mógł znaleźć wariant odpowiedni dla siebie! Ograniczony budżet nie stanowi żadnej przeszkody.
Ranking najlepszych anten pokojowych. Poznaj TOP 5!
1. TELKOM-TELMOR ANTENA TELMOR DVB-T2 ASR-860 BIERNA MUX8 4K
Cena: od. 169 zł
Sprawdź najlepszą ofertę
Niejedna osoba uważa, że jest to najmocniejsza antena pokojowa z niskiej półki cenowej. Urządzenie posiada wbudowany symetryzator. Zapewnia ono wysoką stabilność działania, co ogranicza ryzyko wystąpienia problematycznych zakłóceń w emisji treści telewizyjnych. Kolejnym atutem jest możliwość regulacji polaryzacji oraz możliwość pochylenia. Urządzenie obraca się wokół własnej osi, co ułatwia jego ustawienie.
Przedstawiana antena została wyposażona w cztery przyssawki, dzięki którym pozostaje w niezmiennym położeniu przez cały okres eksploatacji. Niepodważalnym plusem jest prosty i szybki montaż, który nie wymaga stosowania specjalistycznych narzędzi. Wystarczy jedynie postępować zgodnie z zaleceniami producenta! Warto wspomnieć także o bardzo cienkim kablu, dzięki któremu urządzenie może zostać bez problemu wystawione na zewnątrz. Solidna konstrukcja pozostanie w nienaruszonym stanie długi czas.
2. Antena DVB-T2 ATD31S VHF UHF odbiera MUX8 pasywna zewnętrzna
Cena: od. 53 zł
Sprawdź najlepszą ofertę
W naszym rankingu można znaleźć wyłącznie najlepsze anteny DVBT. Prezentowany model kierunkowy przystosowany jest do montażu na zewnątrz. Obsługuje on standard Full HD oraz 4K Ultra HD. Za jego pomocą można odbierać takie pasma, jak VHF+UHF, cyfrowych sygnałów naziemnych TV DVB-T / DVB-T2, kanałów MUX1, MUX2, MUX3, MUX4, MUX8. Na specjalną uwagę zasługuje filtr LTE, który odpowiada za eliminację zakłóceń, które mogłyby pojawić się podczas odtwarzania.
Opisywane urządzenie umożliwia odbiór sygnału nawet ze znacznej odległości od nadajnika. W każdym przypadku możliwe jest osiągnięcie wysokiej jakości obrazu. Dodatkowym atutem jest możliwość odbioru zarówno w polaryzacji pionowej (wertykalnej), jak i poziomej (horyzontalnej). Konstrukcja wykonana ze starannie wyselekcjonowanych materiałów wykazuje wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne i negatywne działanie czynników otoczenia. Zmniejsza to ryzyko wystąpienia przedwczesnych awarii.
3. Dipol 28/5-12/21-60 DVB-T/T2
Cena: od. 144 zł
Sprawdź najlepszą ofertę
Jeśli interesuje Cię najlepsza antena pokojowa do telewizji naziemnej, to koniecznie sprawdź prezentowany model. Jest on przeznaczony do montażu zewnętrznego. Urządzenie zostało wykonane z wysokiej klasy materiałów o znakomitych właściwościach fizycznych. To właśnie dzięki temu nie trzeba obawiać się wystąpienia problematycznych usterek. Konstrukcja została w stu procentach przystosowana do niesprzyjającego działania czynników otoczenia.
Przedstawiane urządzenie odbiega sygnał DVB-T zarówno w paśmie VHF (174-230 MHz) jak i UHF (470-790 MHz). Jest ono na tyle uniwersalne, że zapewnia znakomitą jakość obrazu niezależnie od tego, w jakich polaryzacjach nadawany jest sygnał. Nie można również nie wspomnieć o prostym montażu, który nie wymaga szczególnych umiejętności. Nadanie prawidłowego położenia antenie kierunkowej nie stanowi żadnego wyzwania. Wszystko po to, aby w każdym przypadku uzyskać obraz czysty, wyrazisty i wolny od zniekształceń.
4. Antena kierunkowa zewnętrzna DVB-T BLOW ATD31S VHF/UHF MUX8 + kabel 25m – zestaw do odbioru na 2 TV
Cena: od. 99 zł
Sprawdź najlepszą ofertę
To kierunkowa antena TV do montażu zewnętrznego. Istnieje możliwość jej instalacji na balkonie, ścianie lub maszcie. Proces montażu przebiega intuicyjnie, co zmniejsza ryzyko wystąpienia nieprawidłowości. Urządzenie umożliwia odbiór pasma VHF+UHF, cyfrowych sygnałów naziemnych TV DVB-T / DVB-T2, kanałów MUX1, MUX2, MUX3, MUX4, MUX8. Wielkim plusem jest wysoka stabilność pracy. Sygnał przekazywany jest do odbiornika nawet z dużych odległości, więc nie trzeba obawiać się wystąpienia zakłóceń.
Przedstawiany model zapewnia wysoką jakość obrazu i dźwięku. Kolejnym atutem jest szeroki zasięg działania. Odległość od nadajnika nie ma dużego wpływu na jakość odtwarzanych treści. Warto wspomnieć także o możliwości odbioru w dwóch polaryzacjach – pionowej i poziomej. W zestawie znajdują się wszystkie niezbędne akcesoria, dzięki czemu nie ma konieczności ich osobnego zakupu. Na specjalną uwagę zasługuje rozgałęźnik na dwa telewizory.
5. Tuner cyfrowy Esperanza EV106 DVB-T/T2 H.265/HEVC + antena kierunkowa VHF/UHF MUX8 ATD31S
Cena: od. 233 zł
Sprawdź najlepszą ofertę
Rozmyślasz nad tym, jaka antena do telewizji naziemnej będzie najlepszym wyborem? Zapoznaj się z przedstawianym tunerem cyfrowym, który bazuje na nowoczesnych technologiach. Jest to sprzęt o znakomitych parametrach, dzięki któremu możliwy jest odbiór bezpłatnej telewizji naziemnej w wysokiej rozdzielczości. Obsługuje on standard MPEG-2, MPEG-4 H.264/AVC i H.265/HEVC.
Wielkim udogodnieniem jest wyświetlacz, dzięki któremu obsługa urządzenia staje się łatwiejsza. W zestawie znajduje się antena kierunkowa kompatybilna z tunerem. Przedstawiane elementy są doskonałą opcją dla posiadaczy odbiorników TV starszego typu, które nie zostały wyposażone we wbudowane tunery. Stabilna konstrukcja anteny ze wzmacniaczem sprawia, że pozostanie ona w nadanym położeniu pomimo działania niesprzyjających czynników otoczenia. Jest ona przeznaczona do montażu zewnętrznego. Proces instalacji nie jest przesadnie skomplikowany.
Poradnik zakupowy
Jaka antena do telewizji naziemnej? Czym kierować się podczas zakupu?
Najmocniejsza antena pokojowa wcale nie musi kosztować majątku. Podczas podejmowania decyzji nie należy stawiać ceny na pierwszym miejscu. Nie ma sensu przepłacać! W naszym rankingu anten pokojowych zamieszczono modele, które w ostatnim czasie cieszą się ogromną popularnością klientów. Podczas podejmowania decyzji należy także przeanalizować poniższe wskazówki.
- Rodzaj anteny – można wyróżnić modele wewnętrzne oraz zewnętrzne. Pierwszy typ sprawdza się tam, gdzie odległość od nadajnika nie jest zbyt duża. Takie urządzenie nie wymaga skomplikowanego montażu, co stanowi niepodważalny plus. Anteny zewnętrzne zapewniają o wiele lepszy przekaz sygnału, dzięki czemu są dobrym wyborem w sytuacji, gdy odległość od nadajnika jest znaczna. Najczęściej spotykane są anteny kierunkowe, które charakteryzują się bardzo dużym zasięgiem.
- Ważne jest jednak to, aby prawidłowo ustawić konstrukcję.
- Odległość od nadajnika – wybierając najlepszą antenę DVBT należy także uwzględnić odległość od nadajnika. Im jest ona większa, tym wyższe ryzyko wystąpienia nieprawidłowości i zakłóceń. Negatywnie wpływa to na odczucia widza podczas oglądania TV. Właśnie dlatego przed zakupem produktu trzeba sprawdzić zakres jego działania.
- Wbudowany wzmacniacz – nie wszystkie anteny pokojowe są przystosowane do przekazywania sygnału w trudnych warunkach otoczenia. Warto wiedzieć, że przeszkody znajdujące się na drodze (np. budynki) mogą stanowić źródło opóźnień. Należy dodać, że istnieje możliwość osobnego zakupu wzmacniacza.
- Złożoność instalacji – w wielu mieszkaniach znajduje się kilka telewizorów. Istotne jest, aby wybrana antena DVBT umożliwiła stworzenie wydajnego systemu. Istotne, by sprawdzić długość przewodów. W przypadku kilku odbiorników lepiej sprawdzają się modele ze wzmacniaczem. Nie każdy wie, ale na obraz i dźwięk ma wpływ jakość wykorzystywanych przewodów.
- Zasięg działania – wszystko zależy od tego, w jakiej odległości znajduje się nadajnik. Nie można jednoznacznie stwierdzić, jaka antena pokojowa będzie najlepszym wyborem. Priorytetem jest, aby sygnał był przekazywany w sposób płynny. Zbyt mały zasięg działania może powodować przerwy w emisji treści lub mankamenty obrazu/dźwięku. Odległość to nie wszystko, ponieważ trzeba zwrócić uwagę na infrastrukturę. Nie tylko budynki mogą stanowić przeszkody, ale również drzewa czy ukształtowanie terenu (np. położenie domu na nizinie).
- Montaż – zarówno antena zewnętrzna, jak i wewnętrzna musi pozostać w stabilnym położeniu przez cały okres eksploatacji. Właśnie dlatego dobrze jest sprawdzić sposób montażu. Nie powinien być on zbyt trudny. Najlepiej, by potrzebne akcesoria instalacyjne znajdowały się w zestawie. Na uwagę zasługuje fakt, że do większości produktów nie jest dołączone okablowanie.
- Wytrzymałość konstrukcji – antena telewizyjna DVBT powinna być wykonana z certyfikowanych tworzyw i podzespołów. Konstrukcje zewnętrze są szczególnie narażone na uszkodzenia. Muszą być one wykonane z mocnych materiałów, które przetrwają działanie niesprzyjających czynników otoczenia.
Antena TV zewnętrzna czy pokojowa?
Niejedna osoba zadaje sobie powyższe pytanie. Antena telewizyjna zewnętrzna gwarantuje szerszy zakres działania oraz wyższą wydajność systemu. Właśnie dlatego wydaje się być ona najlepszym wyborem w sytuacji, gdy nadajnik umiejscowiony jest w znacznej odległości. Minusem jest trudniejszy montaż konstrukcji, który zwykle wymaga pomocy fachowca. W niektórych przypadkach konieczne jest użycie specjalnych przelotek okiennych umożliwiających przeprowadzenie okablowania.
W sprzedaży znajdują się również mocne anteny pokojowe, jednak sprawdzają się one głównie tam, gdzie nadajnik znajduje się blisko. Zasięg działania takich konstrukcji jest relatywnie mały. Atutem jest fakt, że są one banalnie proste w montażu. Z tym zadaniem można poradzić sobie samodzielnie! Ważne jest, aby prawidłowo ukierunkować antenę na odbiór sygnału.