Strona główna » Hobby » Fotografia » Ranking aparatów fotograficznych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Hobby » Fotografia » Ranking aparatów fotograficznych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking aparatów fotograficznych – jaki aparat fotograficzny kupić w 2023 roku?

Na wielu stronach internetowych można znaleźć ranking 10 najlepszych aparatów fotograficznych w 2023 roku. To zestawienie, które zawiera opis i parametry techniczne wybranych modeli lustrzanek i aparatów bezlusterkowych.

 

Zdaniem profesjonalnych fotografów najlepsze aparaty fotograficzne powinny posiadać trwałą obudowę, odporną na działanie wielu niekorzystnych czynników zewnętrznych. Oprócz tego bardzo przydaje się szybki i czuły autofocus, zaawansowana matryca, a także możliwość nagrywania 4 K.

Ranking aparatów fotograficznych – TOP 10 najlepszych aparatów fotograficznych

Miejsce Nazwa aparatu fotograficznego Cena Najtańsza oferta
1 Sony A7 III Czarny Body 8385 zł Sprawdź teraz
2 Nikon D750 Czarny Body 8499 zł Sprawdź teraz
3 Nikon Z6 czarny body + adapter FTZ 7395 zł Sprawdź teraz
4 Canon EOS M50 czarny + 15-45mm 4659 zł Sprawdź teraz
5 Canon EOS R czarny body 6649 zł Sprawdź teraz
6 Olympus OM-D E-M10 Mark III srebrny + 14-42mm II R + 40-150mm R 3999 zł Sprawdź teraz
7 Canon EOS 6D Mark II czarny Body 5298 zł Sprawdź teraz
8 Canon EOS RP czarny body 4590 zł Sprawdź teraz
9 Nikon D7500 czarny Body 4490 zł Sprawdź teraz
10 Sony A6400 czarny + 16-50mm 4630 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych aparatów fotograficznych

1. Sony A7 III Czarny Body

 Sony A7 III Czarny Body

Cena: ok. 8385 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

Wysokiej klasy najlepsze aparaty fotograficzne Sony A7 III z serii Body, to sprzęt, zarówno dla profesjonalistów, jak i osób, które potrzebują doskonałej jakości sprzętu. Te tanie aparaty fotograficzne wyposażono w pełnoklatkowy przetwornik CMOS Exmor o rozdzielczości 24,2 MP z systemem przetwarzania obrazu. To sprzęty pozwalające na wykonanie zdjęć seryjnych z prędkością 10 klatek na sekundę.

 

Dobre aparaty fotograficzne, stworzone przez markę Sony, umożliwiają pełnoklatkowe nagrywanie filmów 4K HDR i niesamowity autofokus z udoskonalonym system przetwarzania obrazu oraz algorytmami US, zoptymalizowanymi pod kątem szybkości, precyzji i wydajności śledzenia. To aparaty z detekcją fazy i kontrastu, które gwarantują szerokie pokrycie jego obszaru, a także umożliwiają utrzymanie ostrości na szybko na nieprzewidywalnie poruszających się obiektach. W tych modelach urządzeń zastosowano funkcję, która zwiększa precyzję i wyraźnie poprawia jakość wykonywanych fotografii portretowych bez względu na ich tło.

 

2. Nikon D750 Czarny Body

 Nikon D750 Czarny Body

Cena: ok. 8499 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

Zaprojektowany z udziałem najlepszych fotografów tani aparat fotograficzny marki Nikon D750 to wszechstronne, uniwersalne i szybkie w działaniu urządzenie. Ta pełnowymiarowa lustrzanka o rozdzielczości 24,3 miliarda pikseli, umożliwia wykonywanie doskonałych zdjęć oraz nagrywanie różnych filmów. To najlepszy aparat fotograficzny, w którym zastosowano profesjonalną technologię przetwarzania obrazu, połączoną z odporną na uszkodzenia mechaniczne, kompaktową konstrukcją.

 

To sprzęt, który idealnie nadaje się do zabrania w podróż, jak również do używania w życiu codziennym. Nowo zaprojektowana matryca tego aparatu pozwala osiągnąć wyjątkową jakość zdjęć, szczególnie przy wysokich czułościach ISO. Dzięki temu obraz jest znacznie czystszy i nie ulega zamazaniu, nawet gdy obiekt porusza się lub też zdjęcie wykonywane jest w bardzo złych warunkach atmosferycznych.

 

3. Nikon Z6 czarny body + adapter FTZ

 Nikon Z6 czarny body + adapter FTZ

Cena: ok. 7395 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

Wybierając dobry aparat fotograficzny, warto zwrócić uwagę na model Nikon Z6 z adapterem FTZ. To urządzenie, które posiada kompaktowy korpus, dużą średnicę mocowania, jasne obiektywy oraz bardzo solidną konstrukcję. Dzięki czułej pełnoklatkowej matrycy można wykonać artystyczne zdjęcia, zarówno miejskie, jak i panoramiczne czy krajobrazowe. Nowoczesna matryca CMOS w technologii BSI o rozdzielczości 24,5 miliarda pikseli w połączeniu z czułym autofokusem w płaszczyźnie ogniskowej, rejestruje zdjęcie na całej powierzchni kadru. Pozwala to na wykonanie fotografii szczegółowej, uwzględniającej jej wybrane detale.

 

Specjalnie zaprojektowany i przetestowany w każdych warunkach procesor przetwarzania XP6, pozwala wykonać zdjęcia o niskim poziomie szumów I wyjątkowo dużym zakresie dynamiki, niezależnie od czułości ISO. Ten najlepszy aparat fotograficzny posiada najszersze mocowanie obiektywów pełnoklatkowych, jakie jest dostępne w aparatach bezlusterkowych.

 

4. Canon EOS M50 czarny + 15-45mm

 Canon EOS M50 czarny + 15-45mm

Cena: ok. 4659 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

Początkujący adepci fotografii, jak i osoby, które poszukują nowego sprzętu, zastanawiają się, jaki aparat fotograficzny kupić, aby idealnie spełnił on swoje zadanie. Godnym polecenia sprzętem jest nowoczesny i łatwy w obsłudze, tani aparat fotograficzny Canon EOS M50. To model wysokiej jakości lustrzanki, zamkniętej w wytrzymałej, odpornej na uszkodzenia i kompaktowej obudowie.

 

To najlepszy aparat fotograficzny dla osób, którym zależy na posiadaniu lekkiego i niewielkich rozmiarów sprzętu do wykonywania zdjęć i nagrywania filmów. To aparat z dużą matrycą, szerokim wyborem obiektywów i akcesoriów, a także znacząco niską wagą. Dzięki temu jest to urządzenie, które idealnie przydaje się na wyjazdach wakacyjnych i może być wygodnie zapakowane do walizki podróżnej. Ten dobry aparat fotograficzny wyróżnia czytelny ekran LCD oraz elektroniczny wizjer, umożliwiający zobaczenie końcowego efektu zdjęcia już podczas jego wykonywania.

5. Canon EOS R czarny body

 Canon EOS R czarny body

Cena: ok. 6649 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

Estetycznie wyglądające, komfortowe w obsłudze i tanie aparaty fotograficzne marki Canon z serii EOS R, to propozycja dla osób, które poszukują sprzętu do wykonywania artystycznych zdjęć. Model tego urządzenia jest łatwy do przenoszenia, ponieważ posiada znacznie mniejsze rozmiary, a także dużo niższą wagę niż dostępne na rynku tradycyjne aparaty pełnoklatkowe. To najlepszy aparat fotograficzny do zabierania w podróż. Posiada on obudowę ze stopu magnezu oraz zainstalowany system EOS, zapewniający wydajniejszą pracę tego urządzenia.

 

To sprzęt wyposażony w mocowanie służące do obsługi szerokokątnych i jasnych obiektywów, które zostały zaprojektowane z myślą o pracy wykonywanej w dużej odległości od matrycy pełnoklatkowej. To najlepszy aparat, który sprawdzi się, zarówno w mieście, jak i na łonie natury. Zastosowano w nim połączenie optyki o maksymalnej rozdzielczości i pionierskie mocowanie obiektywu, co zapewnia możliwość kreatywnej pracy, zarówno w obszarze fotografowania, jak i filmowania dowolnie wybranych przez siebie obiektów.

 

6. Olympus OM-D E-M10 Mark III srebrny + 14-42mm II R + 40-150mm R

 Olympus OM-D E-M10 Mark III srebrny + 14-42mm II R + 40-150mm R

Cena: ok. 3999 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

Firma Olympus zaprojektowała najlepsze aparaty fotograficzne, które są stworzone dla osób podróżujących i nagrywających wideo relacje z odwiedzanych przez siebie miejsc. Bardzo starannie zaprojektowany korpus oraz wytrzymała obudowa, to jedne z wielu zalet tego urządzenia. Wybierając model marki Olympus, możesz mieć pewność, że ten tani aparat fotograficzny jest nie tylko łatwy w obsłudze, ale i bardzo lekki. Intuicyjnie rozmieszczone przyciski na korpusie, umożliwiają wykonanie doskonałych zdjęć oraz nagrywanie filmów w odpowiednio dobranej rozdzielczości.

 

Ten dobry aparat fotograficzny gwarantuje wysokiej jakości zdjęcia, pozbawione rozmyć i szumów, a także pełną stabilizację obrazu. Wykorzystanie innowacyjnej technologii pozwala uzyskać doskonałe rezultaty, bez względu na warunki oświetleniowe. Aparat Olympus umożliwia wykonanie zdjęć w nocy bez konieczności posiadania statywu, a także nagrywanie filmów w bardzo złych warunkach atmosferycznych.

 

7. Canon EOS 6D Mark II czarny Body

 Canon EOS 6D Mark II czarny Body

Cena: ok. 5298 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

Osoby, które wykonują zdjęcia bądź też nagrywają filmy, potrzebują do tego celu wysokiej jakości, nowoczesnego sprzętu. Do tej kategorii z pewnością zaliczają się najlepsze aparaty fotograficzne firmy Canon EOS RD. To urządzenia, które umożliwiają osiągnięcie najwyższego poziomu fotograficznego zaawansowania. Sprzęty te doskonale nadają się do realizacji profesjonalnych projektów marketingowych, a także fotografiki artystycznej, reklamowej czy filmowej.

 

Dobre aparaty fotograficzne marki Canon, to lustrzanki cyfrowe, posiadające zabezpieczenie przed pyłem i wilgocią, co umożliwia wykonywanie zdjęć w niemal każdych warunkach atmosferycznych, a także w dowolnie wybranej przestrzeni. Pełnoklatkową matryca, jaką zastosowano w takim sprzęcie, jak tanie aparaty fotograficzne marki Canon, umożliwia uwiecznienie wyrazu twarzy z szybkością 3,5 klatki na sekundę. To idealne aparaty do rejestrowania obrazów z szerokim zakresem dynamicznym, wyrazistością i realistyczną głębią.

 

8. Canon EOS RP czarny body

 Canon EOS RP czarny body

Cena: ok. 4590 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

Na forach tematycznych, poświęconych sztuce fotografowania, coraz więcej użytkowników zadaje pytanie, jaki aparat fotograficzny sprawdzi się w wykonywaniu zdjęć w podróży. Doskonałym rozwiązaniem może być kupno urządzenia Canon EOS RP. To niewielki, intuicyjny, lekki i pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy, gwarantujący kreatywną pracę, bez względu na warunki atmosferyczne. Niewielkie rozmiary i niska waga, umożliwiają zabranie tego sprzętu na pokład samolotu czy też zapakowanie go do walizki, która będzie przewożona w autokarze bądź w samochodzie.

 

Ten tani aparat fotograficzny wyróżnia lekki korpus z bardzo szybkim i zaawansowanym mocowaniem obiektywu. Sprzęt marki Canon jest pełnoklatkowym, praktycznym aparatem bezlusterkowym, posiadającym duży potencjał twórczy. Dzięki obiektywom najnowszej generacji, przesuniętej tylnej płaszczyźnie ostrości oraz szybkości komunikowania, sprzęt ten zapewnia wykonanie dowolnych zdjęć plenerowych i krajobrazowych. To najlepszy aparat fotograficzny dla osób, które poszukują sprzętu doskonale radzącego sobie w słabym świetle.

 

9. Nikon D7500 czarny Body

 Nikon D7500 czarny Body

Cena: ok. 4490 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

Opracowany przez internautów ranking aparatów fotograficznych zawiera bardzo dokładny opis modelu Nikon. Ta wyjątkowa i nowoczesna lustrzanka, posiada wszystkie rozwiązania przyjęte z poprzednich modeli oraz udoskonalone funkcje. To najlepszy aparat fotograficzny, w którym zastosowano nowoczesną technologię oraz kompaktową obudowę. Doskonała szybkostrzelność tego urządzenia w postaci 8 klatek na sekundę w połączeniu z ogromnym zakresem czułości ISO oraz możliwością filmowania w jakości HD 4K to jedne z wielu zalet tego sprzętu.

 

Uszczelniona obudowa oraz obiektyw, dostosowany do zdjęć w bardzo złych warunkach atmosferycznych, sprawiają, że aparat ten przydaje się na wyjazdach, a także do wykonania zdjęć poruszającym się obiektom czy też oddalonym i niewyraźnym budynkom. Ten najlepszy aparat przydaje się do fotografii reporterskiej, podróżniczej oraz miejskiej, umożliwiając tworzenie obrazów o płynnych przejściach tonalnych i bardzo niskim poziomie szumów.

 

10. Sony A6400 czarny + 16-50mm

 Sony A6400 czarny + 16-50mm

Cena: ok. 4630 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

Bardzo nowoczesne i tanie aparaty fotograficzne marki Sony, to sprzęt godny polecenia każdej osobie, która pragnie wykonywać profesjonalne zdjęcia oraz nagrywać filmy 4K. To najlepsze aparaty fotograficzne w swojej kategorii cenowej, które mimo niewielkich rozmiarów i bardzo lekkiej konstrukcji, umożliwiają szybkie i bardzo wydajne działanie oraz pełny zakres funkcji. To sprzęt, który posiada technologię zastosowaną do tej pory w modelach pełnoklatkowych.

 

Te najlepsze aparaty fotograficzne do wykonywania zdjęć portretowych oraz w ruchu, umożliwiają uzyskanie doskonałych efektów. Bardzo szybki autofokus pozwala na uchwycenie obrazu w zaledwie 0,002 sekundy. Modele te posiadają wsparcie w postaci real time, tracking oraz real time Eye AF. Te dobre aparaty fotograficzne umożliwiają nagrywanie filmów w bardzo wysokiej rozdzielczości oraz podłączenie gniazdka mikrofonu. Dzięki odchylanemu o 180 stopni dotykowemu ekranu LCD, są to urządzenia stworzone do autoportretów i wideoblogów.

 

Poradnik zakupowy aparatu fotograficznego

Jak wybrać aparat fotograficzny? Jakie są rodzaje aparatów fotograficznych?

Zaproponowany przez osoby zajmujące się rejestracją obrazów ranking aparatów fotograficznych, zawiera cenne podpowiedzi, dzięki którym można dowiedzieć się, jaki sprzęt wybrać, aby idealnie sprawdził się w swojej roli. Nowoczesne i tanie aparaty fotograficzne dzielą się na dwa rodzaje. Pierwsze z nich to tradycyjne lustrzanki. Różnią się one od aparatów bezlusterkowe tym, że mają znacznie większy obiektyw, co wpływa na ich dużą wagę i rozmiary. Z kolei aparaty fotograficzne bezlusterkowe są idealne dla osób często podróżujących, które potrzebują wygodnego w użyciu, lekkiego oraz obsługiwanego intuicyjnie sprzętu do rejestracji obrazu i nagrywania filmów w wysokiej rozdzielczości 4K.

Aparat fotograficzny lustrzanka – jakie ma wady i zalety?

Aparat fotograficzny musi być przemyślanym zakupem. Jeśli zastanawiasz się, który wybrać, to najpierw musisz poznać wszystkie wady i zalety danego rodzaju aparatu. W przypadku lustrzanki – do zalet tego produktu zaliczyć należy przede wszystkim: najwyższą jakość zdjęć, dużą szybkość wykonywania zdjęć w trybie seryjnym, wymienną optykę oraz najlepsze możliwości kontroli ustawień. Co więcej, lustrzanka posiada możliwość wykonywania zdjęć w trybie manualnym oraz automatycznym. Można również podłączać do niej akcesoria zewnętrzne takie jak lampy błyskowe czy zdalne wyzwalacze. Nie jest to jednak produkt bez wad. Chcąc kupić lustrzankę, trzeba liczyć się z tym, że jest ona duża i ciężka. Ponadto jej cena jest dość wysoka. Klienci skarżą się również na skomplikowane użytkowanie. Jeśli jednak szukasz top aparatu fotograficznego, to lustrzanka będzie bardzo dobrym wyborem.

Aparat fotograficzny bezlusterkowiec – jakie ma wady i zalety?

Wybór aparatu fotograficznego jest trudnym zadaniem. Jednak, żeby go ułatwić, najlepiej najpierw zapoznać się ze wszystkimi wadami i zaletami danego rodzaju aparatu. Jeśli chcesz wybrać aparat fotograficzny bezlusterkowiec to musisz wiedzieć, że do jego zalet należy: zmienna optyka, możliwość kontrolowania parametrów zdjęcia, szybki tryb seryjny, wysoka jakość zdjęć, możliwość wykonywania zdjęć w trybie automatycznym. Co ważne, jest mniejszy od lustrzanki. Jakie posiada wady? Niestety cena aparatu fotograficznego bezlusterkowaca jest dość wysoka. Ponadto nie posiada on wizjera optycznego – wyposażony jest tylko w wizjer cyfrowy. Wybór obiektywów i akcesoriów jest niewielki. Jaki aparat fotograficzny będzie najlepszy? Ta decyzja należy do Ciebie. Będzie ona zależna od Twoich oczekiwań i wymagań. Możesz spojrzeć w ranking, aby zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi modelami aparatów fotograficznych, zarówno lustrzanek, jak i bezlusterkowców. Z pewnością któryś z modeli przypadnie Ci do gustu.

Na jakie parametry zwrócić uwagę przed zakupem aparatu fotograficznego?

Decydując się na zakup aparatu fotograficznego, należy dokładnie przeanalizować jego parametry techniczne. Dobre aparaty fotograficzne wyróżniają się bardzo szybkim autofokusem, który umożliwia uchwycenie obrazu w zaledwie kilka sekund. Najlepsze aparaty fotograficzne mają również funkcję służącą do wykonywania zdjęć portretowych oraz w ruchu. W trakcie rejestracji obrazu przydaje się także dotykowy ekran LCD, który pozwala na podgląd zdjęcia jeszcze przed jego wykonaniem, co znacznie ułatwia pracę oraz eliminuje dużą ilość obrazów z nieodpowiednim wykadrowaniem, małą ostrością oraz zaburzoną głębią. Tanie aparaty fotograficzne stworzone przez najlepszych producentów umożliwiają pełnoklatkowe nagrywanie filmów 4K HDR.

Poszukując dobrego aparatu fotograficznego, warto poznać parametry najlepszych produktów w tej grupie. Idealnym źródłem wiedzy będzie ranking najlepszych aparatów fotograficznych.

Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz Kategoria: Fotografia mikolaj.pr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *