Strona główna » Hobby » Sport » Ranking bezprzewodowych liczników rowerowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Hobby » Sport » Ranking bezprzewodowych liczników rowerowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking bezprzewodowych liczników rowerowych

Jazda na rowerze to sport, który niesie ze sobą wyjątkowo wiele korzyści zarówno dla naszego zdrowia jak i dla portfela, gdy zamiast jazdy samochodem wybieramy dwa kółka. Aby ułatwić sobie pokonywanie kilometrów jednośladem oraz móc śledzić dane dotyczące swoich treningów, większość rowerzystów na swoim rowerze ma zamontowane podstawowe urządzenie, jakim jest licznik rowerowy. Jeżeli jeszcze brakuje Ci tego gadżetu koniecznie przejrzyj nasz ranking zawierający najlepsze liczniki na rower, które charakteryzuje dobra jakość oraz uczciwa cena.

Ranking bezprzewodowych liczników rowerowych – TOP 10 liczników rowerowych bezprzewodowych

Miejsce Nazwa Cena od Najlepsza oferta
1 Cateye Quick 159 zł Sprawdź teraz
2 Sigma Licznik SIGMA PURE 1 75 zł Sprawdź teraz
3 Garmin Edge 530 Czarny 949 zł Sprawdź teraz
4 Sigma Bc 16.16 149 zł Sprawdź teraz
5 Kross Krc 208 39 zł Sprawdź teraz
6 Kross Krc 211Uw 88 zł Sprawdź teraz
7 Wahoo Elemnt Bolt Gps WFCC5 1 379 zł Sprawdź teraz
8 Sigma Sport Bc 9.16 Ats Kabellos Czarny (2103034) 110 zł Sprawdź teraz
9 Sigma Licznik Bezprzewodowy Rox 2.0 Biały Łączność Ant+ Bluetooth Low Energy 359 zł Sprawdź teraz
10 Garmin Edge 1030 Plus 2 489 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych liczników rowerowych bezprzewodowych

1. Cateye Quick

Cateye Quick

Cena: od. 159 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Cateye Quick to licznik rowerowy bezprzewodowy o stylowym, minimalistycznym wyglądzie. Licznik posiada siedem funkcji, które pomogą Ci sprawdzić podczas jazdy rowerem Twoją średnią prędkość, aktualną prędkość, prędkość maksymalną, dystans dzienny, dystans ogólny, czas jazdy oraz powie Ci, jaka jest aktualnie godzina. Czytelny, okrągły wyświetlacz sprawia, że odczyt danych jest bezproblemowy. Licznik rowerowy bezprzewodowy Cateye Quick to odporne na trudne warunki atmosferyczne urządzenie, dlatego niestaszne są mu przejażdżki w deszczu.

 

Zasilany jest baterią CE1616, która przy jeździe około godziny dziennie, wystarczy na rok użytkowania. Sensor natomiast pracuje z pomocą baterii CR2032, a jego żywotność to około 10000km. Ten licznik kilometrów na rower waży jedyne 24 gramy. Posiada także funkcję uśpienia, co wpływa na oszczędzanie energii. Jeśli szukasz funkcjonalnego urządzenia o niebanalnym wyglądzie, to bezprzewodowy licznik rowerowy Cateye Quick z pewnością spełni Twoje oczekiwania.

 

2. Sigma Licznik SIGMA PURE 1

Sigma Licznik SIGMA PURE 1

Cena: od. 75 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

W naszym rankingu znajdują się liczniki na rower, które cieszą się dobrą opinią użytkowników. Jednym z produktów, które cieszą się największym uznaniem rowerzystów jest licznik rowerowy bezprzewodowy Sigma Pure 1. Wyświetla on trzy najważniejsze funkcje w jednym momencie na wyświetlaczu czyli aktualną prędkość, czas jazdy oraz pokonany dystans. Jeśli chcesz szybko przełączyć wyświetlanie pokonanego dystansu podczas jednego wyjazdu na dystans całkowity, wystarczy że wciśniesz duży przycisk znajdujący się pod wyświetlaczem. Aby uzyskać jak najdokładniejsze wyniki przed rozpoczęciem użytkowania licznika wprowadź do systemu wielkość koła Twojego roweru. Możesz wybrać rozmiar z listy wyświetlanych standardowych rozmiarów, bądź samodzielnie ręcznie wpisać średnicę.

 

Bezprzewodowy licznik kilometrów na rower Sigma Pure 1 ma prostokątny kształt i wymiary 45 x 29 mm. Licznik łatwo zamontujesz na kierownicy, bez użycia narzędzi. Wodooporna konstrukcja urządzenia pozwala na jazdę w deszczowe dni. Przydatną cechą licznika Sigma Pure 1 jest kompatybilność z UFSB, dzięki czemu możesz połączyć sprzęt z komputerem. Jeżeli szukasz prostego, niezawodnego licznika w przystępnej cenie to Sigma Pure 1 jest właśnie dla Ciebie.

 

3. Garmin Edge 530 Czarny

Garmin Edge 530 Czarny

Cena: od. 949 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Garmin Edge 530 to bezprzewodowy licznik rowerowy dla profesjonalistów. Dobrze znany użytkownikom producent stworzył niezawodne urządzenie świetnej jakości, które podbiło serca użytkowników. Poza podstawowymi funkcjami typowymi dla tego rodzaju urządzenia, umożliwia między innymi monitorowanie wydajności organizmu, porównanie przejazdu z poprzednimi treningami czy sprawdzenie statystyk. Niezwykle istotną funkcją tego licznika jest także wbudowana nawigacja, która pracuje na podstawie fabrycznie wgranych do urządzenia map Garmin Cycle Map. Ułatwiają one orientację w terenie, gdyż dostosowane zostały do potrzeb rowerzystów, uwzględniając na przykład asfaltowe, szutrowe i górskie trasy rowerowe.

 

Garmin Edge 530 dba także o Twoje bezpieczeństwo – w przypadku zarejestrowania wypadku wysyła informację do kontaktów alarmowych. Funkcja LiveTrack umożliwia także dokładne śledzenie Twojej lokalizacji w czasie rzeczywistym przez osoby trzecie. Możesz także sparować urządzenie ze swoim telefonem i bezpośrednio odbierać smsy i alerty z poziomu licznika. Szerokie możliwości Garmina Edge 530 są niemal nieograniczone, gdyż możesz rozbudowywać jego funkcje dzięki dodatkowym aplikacjom.Garmin Edge 530 to urządzenie z górnej półki zapewniające komfort jazdy na wielu poziomach i z którym na pewno się nie zgubisz. Jednym ze sklepów, w którym możesz kupić ten licznik rowerowy jest decathlon, możesz także go nabyć klikając link z naszego rankingu.

 

4. Sigma Bc 16.16

Sigma Bc 16.16

Cena: od. 149 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Dla osób, które nie wiedzą czy wybrać licznik rowerowy przewodowy czy bezprzewodowy, do rankingu dorzuciliśmy także jeden licznik z tej pierwszej kategorii. Sigma Bc 16.16 to przewodowy licznik, który posiada 16 funkcji pomagających monitorować osiągnięcia rowerzysty. Jedną z nich jest możliwość stałego przeliczania czasu przybycia na miejsce docelowe oraz pozostałą odległość. Dodatkową nietypową i wyjątkowo motywującą funkcją jest licznik zaoszczędzonego paliwa – pokazuje ile benzyny potrzeba na przejechanie tej samej trasy autem, czyli ile jej oszczędzamy dzięki sile własnych nóg. Licznik jest łatwy zarówno w montażu jak i obsłudze.

 

Jest to wodoodporne urządzenie, które wgraną ma obsługę w siedmiu różnych językach, w tym oczywiście polskim. Posiada funkcję komunikacji z telefonem z użyciem aplikacji Sigma Link. Czytelny wyświetlacz owymiarach 27 x 37 mm automatycznie się podświetla. Solidny licznik Sigma Bc 16.16, to propozycja dla tych, którzy preferują sprawdzone liczniki przewodowe.

 

5. Kross Krc 208

Kross Krc 208

Cena: od. 39 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Kross Krc 208 to także przewodowy licznik kilometrów na rower wyprodukowany przez cenionego producenta rowerów i akcesoriów do nich przeznaczonych. Posiada przejrzysty panel i jest łatwy w montażu. Kross Krc 208 ma zaprogramowane 8 podstawowych funkcji, które przydadzą się w trakcie rekreacyjnej jazdy: dystans dzienny i całkowity, aktualna, średnia i maksymalna prędkość, scan, czas treningu oraz aktualna godzina.

 

Dane wyświetlane są na dużym, jasnym wyświetlaczu dzięki czemu z łatwością odczytasz pomiary podczas rowerowej wycieczki. Licznik zasilany jest wymiennymi bateriami. Użytkownicy chwalą jego trwałość oraz jakość. Prosta konstrukcja to gwarancja niezawodności. Jeżeli potrzebujesz prostego licznika rowerowego przewodowego bez zbędnych dodatków, to Kross Krc 208 będzie dobrym wyborem.

 

6. Kross Krc 211Uw

Kross Krc 211Uw

Cena: od. 88 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Do naszego rankingu trafił także bardzo dobry licznik rowerowy bezprzewodowy Kross Krc 211Uw. Jest to nowoczesne, bezprzewodowe urządzenie, które zapewnia dokładność pomiaru. Licznik można ładować z użyciem kabla USB. Licznik kilometrów na rower Kross Krc 211Uw posiada 11 niezbędnych funkcji, które pomagają kontrolować przebieg jazdy rekreacyjnej czy treningowej. Poza podstawowymi funkcjami wskazuje także dystans tygodniowy, porównanie prędkości aktualnej do średniej oraz pomiar temperatury otoczenia.

 

Funkcja auto on/off powoduje automatyczne uruchomienie licznika gdy wprowadzimy rower w ruch oraz jego zastopowanie gdy rower przestanie się poruszać. Dzięki podświetleniu wyświetlacza jego użytkowanie jest proste nawet po zmroku. Kross Krc 211Uw to bezprzewodowy licznik w przystępnej cenie, który spełnia oczekiwania wielu użytkowników.

 

7. Wahoo Elemnt Bolt Gps WFCC5

Wahoo Elemnt Bolt Gps WFCC5

Cena: od. 1 379 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Wahoo Elemnt Bolt Gps WFCC5 to bezprzewodowy licznik rowerowy dla wymagających, który cechuje prostota, elegancki design, aerodynamiczna konstrukcja oraz intuicyjna, łatwa obsługa. Wyposażony został w nadajnik GPS oraz 64-kolorowy, 2,2 calowy ekran, zabezpieczony szkłem Gorilla Glass, które chroni wyświetlacz w razie upadku lub kolizji. Wyświetlacz zostaje automatycznie podświetlony w zależności od natężenia zewnętrznego oświetlenia. Ułatwia to odczytywanie danych, bez względu na warunki oświetleniowe.

 

Licznik posiada 16 GB pamięci, dzięki czemu w urządzeniu przechowywać mapy, ułatwiające dotarcie do celu. Licznik po naładowaniu litowo-jonowego akumulatora może pracować 15 godzin. Wahoo Elemnt Bolt Gps WFCC5 jest kompatybilny z urządzeniami zewnętrznymi i smartfonami. Posiada funkcje generowania trasy na żądanie, powrotu tą samą trasą, powrotu na trasę po zgubieniu drogi czy nawigację do początku trasy. W zestawie poza licznikiem znajduje się uchwyt na kierownicę, uchwyt na mostek oraz kabel USB.

 

8. Sigma Sport Bc 9.16 Ats Kabellos Czarny (2103034)

Sigma Sport Bc 9.16 Ats Kabellos Czarny (2103034)

Cena: od. 110 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Sigma Sport Bc 9.16 Ats Kabellos w kolorze czarnym to licznik przewodowy polecany dla początkujących rowerzystów. Jest to łatwe do ustawienia urządzenie, które szybko zamontujesz na swoim rowerze. Posiada 6 funkcji rowerowych oraz 3 czasu. Dodatkową funkcją, którą posiadają nie wszystkie liczniki rowerowe jest licznik spalonych podczas treningu kalorii. Wodoodporny licznik ma wyświetlacz o wymiarach 27 x 35 mm.

 

Ten licznik rowerowy sprawdzi się jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z jazdą na rowerze, nie potrzebujesz specjalnych funkcji poza podstawowymi i szukasz urządzenia w korzystnej cenie.

 

9. Sigma Licznik Bezprzewodowy Rox 2.0 Biały Łączność Ant+ Bluetooth Low Energy

Sigma Licznik Bezprzewodowy Rox 2.0 Biały Łączność Ant+ Bluetooth Low Energy

Cena: od. 359 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Bezprzewodowy licznik Rox 2.0 to kolejne urządzenie firmy Sigma w naszym zestawieniu. Ten model obsługuje technologie łączności Ant+ oraz bluetooth. Urządzenie jest kompatybilne ze smartfonami, dzięki czemu możliwe jest przesyłanie danych do aplikacji treningowych zainstalowanych na telefonie, a także wyświetlanie smsów i powiadomień z komórki. Z użyciem aplikacji Sigma Ride można dostosować sposób wyświetlania danych do własnych preferencji. Urządzenie zaopatrzone zostało w 2 calowy wyświetlacz, który umożliwia odczyt danych nawet przy silnym słońcu. Wodoszczelna obudowa chroni licznik przed opadami deszczu.

 

Licznik pracuje dzięki wbudowanej baterii o pojemności 350mAh, która pozwala na 18 godzin korzystania z urządzenia. Poza funkcjami podstawowymi licznik posiada także kompas oraz wyposażony został w preinstalowane profile sportowe. Obsługuje także nawigację GPS oraz GLONASS – wskazuje między innymi informacje dotyczące trasy czy kierunek jazdy. Licznik rowerowy bezprzewodowy Rox 2.0 to idealny wybór dla miłośników sportu, którzy szukają urządzenia o wielu możliwościach, a jednocześnie nie chcą nadwyrężać swojego budżetu.

 

10. Garmin Edge 1030 Plus

Garmin Edge 1030 Plus

Cena: od. 2 489 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Garmin Edge 1030 Plus to prawdziwa perełka w naszym zestawieniu. Jest to urządzenie, używane i polecane przez profesjonalistów. Inne liczniki na rower zostają daleko w tyle, gdy w pobliżu pojawia się ten model. Urządzenie to sprawia, że możesz cieszyć się jazdą bez zbędnych przerw, bez względu czy jedziesz szutrową drogą czy pokonujesz strome podjazdy – w każdej z tych sytuacji będzie na bieżąco kontrolował i analizował Twój przejazd.

 

Licznik rowerowy bezprzewodowy Garmin Edge 1030 Plus pomoże Ci także zaplanować trening – analizując Twoje obciążenie treningowe jak i możliwości zasugeruje Ci trasę, którą możesz wybrać na swój przejazd. Posiada także dużo więcej możliwości monitorowania organizmu i tego jak Twoje ciało reaguje na trening niż zwykły licznik rowerowy z pulsometrem. Umożliwia śledzenie maksymalnego pułapu tlenowego organizmu, obciążenia treningowego, czasu potrzebnego do regeneracji i innych wskaźników. Licznik dostarcza także informacje na temat przebiegu jazdy – analizując wskaźniki wydolności określa efektywność treningu, wskazuje na szczytową formę lub jej spadek, a także może stwierdzić przetrenowanie. Poinformuje Cię też, gdy nadejdzie pora na uzupełnienie płynów czy kalorii podczas jazdy.

 

Ten licznik kilometrów na rower tworzy także skomplikowane statystyki dotyczące dynamiki jazdy, które pomogą Ci poprawić Twoje wyniki. Jeżeli lubisz pokonywać podjazdy to licznik Garmin Edge 1030 Plus ma dla Ciebie kolejną funkcję – wyświetla informację na temat pozostałej odległości do końca wzniesienia. Bateria licznika umożliwia jego pracę przez 24 godziny, nawet przy intensywnym użytkowaniu. Garmin Edge 1030 posiada także wbudowany GPS, który ułatwia nawigację i nawet jeśli rozpędzisz się i przejedziesz mnóstwo kilometrów, on wskaże Ci drogę powrotną. Posiada zainstalowane fabrycznie mapy oraz aplikację Trailforks, które pomagają zarówno w planowaniu trasy jak i jej bieżącej kontroli i analizie podczas jazdy.

 

Posiada szereg funkcji mających zadbać o bezpieczeństwo zarówno cyklisty jak i samego roweru – w tym alarm rowerowy, który wyśle alert na Twój telefon w sytuacji gdy rower zmieni swoje położenie gdy na chwilę spuścisz go z oczu. Trudno wymienić w opisie wszystkie zalety tego niesamowitego urządzenia, ale jedno jest pewne, jeśli jakiś licznik ma spełnić najbardziej wygórowane wymagania to jest to właśnie Garmin Edge 1030 Plus.

 

Poradnik zakupowy bezprzewodowych liczników rowerowych

Licznik rowerowy przewodowy czy bezprzewodowy – jaki wybrać?

Liczniki rowerowe to popularny wśród rowerzystów sprzęt. Jeśli nadal zastanawiasz się czy wybrać licznik rowerowy przewodowy czy bezprzewodowy, musisz przeanalizować główne zalety obu wariantów. Liczniki przewodowe są z reguły tańsze, jednak jeśli wybierzesz bezprzewodowy licznik rowerowy eliminujesz możliwość zahaczenia o przewód podczas jazdy. Dlatego jeśli nie chcesz by przewód ograniczał Twoje ruchy podczas jazdy wybierz praktyczny licznik rowerowy bezprzewodowy.

Licznik rowerowy gdzie kupić?

Liczniki na rower są szeroko dostępne na rynku i możesz je bez problemu kupić zarówno w stacjonarnym sklepie rowerowym jak i w internecie. Z szerokiej gamy produktów na pewno wybierzesz taki, który spełni Twoje oczekiwania. Ceny liczników różnią się w zależności od ilości funkcji, jakie oferuje urządzenie. Początkujący rowerzysta nie wykorzysta w pełni możliwości droższych liczników, tak jak profesjonaliście nie wystarczy urządzenie mierzące wyłącznie prędkość jazdy. Dlatego polecamy wybrać licznik, dostosowany do Twoich faktycznych potrzeb. Jeżeli zdecydujesz się na którąś z naszych propozycji, wystarczy że klikniesz w link zamieszczony koło danego produktu, a ten przeniesie Cię do korzystnych ofert.

Autor rankingu:
admin
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz Kategoria: Hobby mikolaj.pr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *