Strona główna » Black Friday 2021 – najlepsze oferty
Strona główna » Black Friday 2021 – najlepsze oferty

Black Friday – najlepsze oferty na Czarny Piątek w 2021

Black Friday to nieformalne święto konsumpcjonizmu. W tym okresie klienci liczyć mogą na ogromne zniżki. To wyjątkowe święto przybyło do nas ze Stanów Zjednoczonych, gdzie od wielu lat jest niezwykle popularne. Duże koncerny, jak i mniejsze sklepy od wielu miesięcy przygotowują się do tego wydarzenia. Wymyślają specjalne kampanie reklamowe, wynajmują najbardziej popularne gwiazdy, aby przyciągnąć klienta właśnie do siebie. Co do samych zniżek nie brakuje rabatów nawet do 90%. Na co dzień takie promocje po prostu się nie zdarzają. Podczas trwania Black Friday można zakupić pełnowartościowe towary w bardzo konkurencyjnych cenach. Poniżej zebraliśmy, naszym zdaniem, najlepsze okazje związane z Black Friday.

Black Friday – okazje

MiejsceStronaOferta
1Ceneo.plZnajdź okazję dla siebie!
2NeonetZnajdź okazję dla siebie!
3MediaMarktZnajdź okazję dla siebie!

Black Friday – największe promocje

1. Ceneo

Black Friday 2021

Kategoria: różne
Znajdź okazję dla siebie!

Zestawienie otwiera ceneo.pl – największa porównywarka cen w Polsce. Ze względu na swoją naturę jest bez wątpienia najlepszym wyborem, kiedy szukamy okazji związanych z Black Friday. Podczas gdy poszczególne sklepy będą ograniczone przez swój asortyment, ceneo nie tylko wskaże Ci przecenione produkty z najróżniejszych kategorii, ale również podpowie oferta którego sklepu jest najlepszą okazją!

2. Neonet

Black Friday 2021

Kategoria: elektronika
Znajdź okazje dla siebie

Jeśli interesują nas wyłącznie urzadzenia elektroniczne, dobrą alternatywą będzie Neonet. Ogromne przeceny w połączeniu z oferowanymi przez sklep zakupami na raty, produktem za 1 zł przy zakupie czterech innych urządzeń i nad wyraz wygodnymi opcjami dostawy spowodowały, że oferta Neonetu musiała znaleźć się w zestawieniu najlepszych okazji na Black Friday.

3. MediaMarkt

Black Friday 2021

Kategoria: elektronika
Znajdź okazje dla siebie

Zestawienie zamyka jeden z największych sklepów z elektroniką w Polsce. MediaMarkt od lat konsekwentnie przyciąga do siebie klientów w okresie Czarnego Piątku, a to głównie za sprawą obniżek cen, które w większości przypadków sięgają kilkuset złotych (a w niektórych nawet tysiąca!). Nie inaczej jest też w tym roku i szukając okazji na Black Friday nie sposób zignorować promocji oferowanych przez MediaMarkt.

Historia Black Friday

Black Friday – początek historii

Mogłoby się wydawać, że historia Czarnego Piątku nie została jeszcze opisana przez współczesnych historyków. Mimo to wraz ze spopularyzowaniem tego święta zaczęli się nim interesować różni specjaliści. Według historyków powstanie Black Friday ściśle łączy się ze Świętem Dziękczynienia. A dokładniej z paradami, które mu towarzyszą. Zawsze na końcu pochodu z okazji Święta Dziękczynienia pojawiał się Święty Mikołaj, czyli rychły zwiastun prezentów. Jaki to ma związek z Czarnym Piątkiem? Nie wiem, czy wiecie, ale pod koniec XIX i na początku XX wieku na porządku dziennym był fakt, że za finansową stroną parady stały domy handlowe. To one przy okazji tego dużego wydarzenia, które gromadziło ogromną rzeszę zainteresowanych, przemycały różne akcje promocyjne. Aby właściciele tychże galerii mieli opłacalną inwestycję, parady prezentowały się zachwycająco, a ostatnia platforma ze Świętym Mikołajem była najokazalsza. Z czasem okres ten w naturalny sposób przerodził się w oficjalne i respektowane przez wszystkie pierwsze dni sezonu zakupów świątecznych. Ich początek przypada na pierwszy dzień po Święcie Dziękczynienia.

Czarny piątek – dalsze losy święta zakupów

Bez względu na czasy, przedsiębiorcy zawsze chcieli podnieść swoje utargi. Jest to zachowanie jak najbardziej naturalne. W latach 30. XX wieku detaliczni sklepikarze wpadli na pomysł, aby nieco wydłużyć okres dobrobytu sprzedażowego. Jedyny sposób, jaki był możliwy to przedłużenie okresu zakupowego. Wpadli zatem na niezbyt dobrze widziany w owym czasie pomysł, zerwania niepisanego paktu, który nakazywał rozpoczęcie obniżek świątecznych dopiero po Świętach Dziękczynienia. Zbiorowy bunt sprawił, że w 1939 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Franklin Roosevelt podpisał dokument, na mocy którego Święto Dziękczynienia zostało przełożone! Tak dobrze czytacie, pod wpływem lokalnych sprzedawców prezydent USA zmienił termin święta narodowego. Wszystko oczywiście w dobrej wierze. Od tego czasu obchody te zostały przeniesione z ostatniego czwartku listopada na czwarty czwartek tego miesiąca. Jak to różnica? Ogromna! Od tego czasu, co kilka sezonów okres zakupowy będzie dłuższy nawet o tydzień. To okienko czasowe z pewnością sprawiło, że ilość dochodów za okres przedświątecznych zakupów, znacząco wzrosła. Co ciekawe nie każdy był zadowolony z tej zmiany, jednak dekret podpisał również kongres, dlatego prawo weszło w życie. Z czasem wszyscy przyzwyczaili się do tego, że święto zakupów wypada właśnie w piątek i w niektórych okresach jest nieco dłuższe. Oczywiście z czasem ta granica znacząco się wydłużyła i obecnie występuje już nie tylko Black Friday, ale również Black Week.

Skąd wzięła się nazwa – Czarny Piątek?

Niegdyś różne trendy oraz określenia lansowały gazety. Właśnie tak też w codziennym użytku pojawiło się określenie – Black Friday. Zdarzenie miało miejsce 1951 roku na łamach dzienniku „Factory Management and Maintenance”. Gazeta ta poświęcona była elementarnym zasadom zarządzania zakładem pracy. Dziennikarz, który wypowiadał się o Święcie Dziękczynienia i następującym tuż po nim piątku miał jednak nieco inny zamysł. W artykule poruszany był temat pracowników, którzy często brali piątek jako dzień chorobowy, aby przedłużyć sobie weekend po Święcie Dziękczynienia. Kadrowcy wówczas określali go właśnie jako Czarny Piątek. Historia się tutaj nie kończy. Na początku lat 60. XX wieku określenie Czarny Piątek odnosiło się również do zupełnie innej sfery życia. Tym terminem określana była fatalna sytuacja na drodze, ulicy, a nawet na chodniku. W użytek wprowadzili ją policjanci z Filadelfii, którzy pracowali w drogówce. Black Friday określał wówczas ich 12-godzinny dzień pracy. Policjanci mieli bardzo ciężkie zadanie, aby zapanować nad rozstrojonym ruchem drogowym. Stąd wymowna nazwa – Black Friday. Co ciekawe, na początku kupcy nie identyfikowali się z tym określeniem. Kolor czarny do tej pory łączony był z katastrofą, a tego bardzo chcieli uniknąć wszyscy zainteresowani. Do najbardziej znanych Czarnych Piątków należy bowiem ten w 1869 roku, kiedy doszło do krachu na rynku złota. Miał on ogromny wpływ na wiele różnych biznesów. Przez lata termin ten utrzymał się w Stanach Zjednoczonych i nabrał pozytywnego wydźwięku. Warto wspomnieć o tym, że w latach 80. XX wielu sprzedawców usiłowało rozpowszechnić nieco inną genezę tego terminu. Przez cały rok w księgach rachunkowych handlowców dochody wypadały na minusie, takie zapisy odnotowywano w księgach rachunkowych kolorem czerwonym. Dopiero na koniec roku zaczęły pojawiać się znaczne zyski, które wynikały ze zbliżającego się okresu świątecznego. Wówczas zapisywano je czarnym atramentem. Czarny Piątek stał się zatem symboliczną linią oddzielającą te dwa okresy. Dzięki temu wszedł w obieg na stałe i do tej pory korzystają z niego ludzie na całym świecie.

Kiedy wypada Black Friday w 2021 roku?

W tym roku przygotowania do Black Friday ruszyły już w połowie roku. Obecnie, przy tak dużym natłoku reklam oraz internetowych poleceń influencerów bardzo ciężko jest się wybić. W 2021 roku część osób przeniosło swoje wielkie zakupy do internetu. Jednak promocji w sklepach stacjonarnych również nie zabrakło. Black Friday w tym roku przypada na 26 listopada 2021 roku.

Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz Kategoria: mikolaj.p@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *