Strona główna » Dom i ogród » Dla dziecka » Ranking butelek dla niemowląt
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Dom i ogród » Dla dziecka » Ranking butelek dla niemowląt
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021




Ranking butelek dla niemowląt – najlepsze butelki dla niemowląt w 2023 roku

Jakie butelki dla noworodka pozwolą spokojnie przejść przez etap przestawiania dziecka z karmienia piersią na mleko modyfikowane?Przygotowany przez nas ranking butelek do karmienia ma pomóc młodym rodzicom w podjęciu decyzji o zakupie odpowiedniej butelki. Poznaj zestawienie dobrych i tanich butelek i wybierz najlepsze butelki dla niemowląt. Postaw na jedną z rekomendowanych przez nas dobrych butelek z systemem antykolkowym o wygodnym i ergonomicznym kształcie.

Ranking butelek dla noworodka – TOP 10 najlepszych butelek dla niemowlaka

Miejsce Nazwa butelki do karmienia Cena Najtańsza oferta
1 Philips Avent Butelka dla Niemowląt Natural 260ml SCF693/17 29 zł Sprawdź teraz
2 Mimijumi Butelka dla niemowląt Very Hungry 240ml 98 zł Sprawdź teraz
3 Natursutten Butelka Szklana Dla Niemowląt 2Szt 110Ml 89 zł Sprawdź teraz
4 Medela Calma Butelka Do Karmienia Niemowląt 250 Ml 62 zł Sprawdź teraz
5 PHILIPS Avent Butelka dla niemowląt SCF070/24 38 zł Sprawdź teraz
6 Lifefactory Butelka Szklana Dla Niemowląt 120 Ml Blanket 77 zł Sprawdź teraz
7 B.Box Butelka Dla Niemowląt Z Dozownikiem Zielony 75 zł Sprawdź teraz
8 Chicco Zestaw do karmienia 0m+ Niebieski 49 zł Sprawdź teraz
9 Tommee Tippee Butelka Closer To Nature Od 6 Miesiąca 340Ml 23 zł Sprawdź teraz
10 Yoomi Butelka 140Ml Zielony Y15B 39 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych butelek do karmienia

1. Philips Avent Butelka dla Niemowląt Natural 260ml SCF693/17

 Philips Avent Butelka dla Niemowląt Natural 260ml SCF693/17

Cena: ok. 29 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ranking butelek do karmienia to zestawienie najlepiej opiniowanych przez zadowolonych rodziców modeli. W rankingu nie mogło zabraknąć jednej z najlepszych butelek dla noworodka – PHILIPS AVENT BUTELKA DLA NIEMOWLĄT NATURAL 260ML SCF693/17. Polecany model ma ułatwić dziecku i jego rodzicom przejście przez pierwsze karmienie butelką. Szeroki smoczek przypominający kształtem pierś pozwala dziecku w naturalny sposób przyssać się do butelki. Płatki znajdujące się wewnątrz specjalnie zaprojektowanego smoczka zwiększają jego miękkość i giętkość – smoczek nie zapada się do środka. Innowacyjny, podwójny zawór zmniejsza możliwość połykania przez maluszka powietrza i zmniejsza ryzyko występowania kolki (odprowadza powietrze do butelki zamiast do brzuszka dziecka). Wygodne karmienie gwarantuje wyjątkowy kształt butelki – można ją łatwo chwycić i skierować w dowolną stronę, co ułatwia maluszkowi samodzielne trzymanie butelki. Opiniowana butelka jest zdrowa, została wykonana z materiału niezawierającego bisfenolu A* (polipropylenu).

2. Mimijumi Butelka dla niemowląt Very Hungry 240ml

 Mimijumi Butelka dla niemowląt Very Hungry 240ml

Cena: ok. 98 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jaka butelka dla noworodka będzie lepsza niż MIMIJUMI BUTELKA DLA NIEMOWLĄT VERY HUNGRY 240ML. Delikatny w dotyku i całkowicie przypominający pierś matki smoczek został opracowany z udziałem mam, ekspertów od laktacji, lekarzy i pielęgniarek. Został wykonany z materiału, który ma jak najbardziej przypominać naturalną pierś. Zintegrowany w smoczku system antykolkowy przeciwdziała powstawaniu w butelce ciśnienia. Ukośny kształt butelki ułatwia karmienie. Szeroka szyjka oraz szeroki, jednoczęściowy smoczek zapewniają wygodne mycie. Butelkę wykonano z bezpiecznego dla niemowlęcia, wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które zostało opracowane w Szwajcarii do zastosowania medycznego. Natomiast sam smoczek stworzono z najbezpieczniejszych silikonów i tworzyw sztucznych. Prezentowana najlepsza butelka dla noworodka spełnia wymagania normy EN 14350 oraz przepisy amerykańskiej ustawy o poprawie bezpieczeństwa wyrobów konsumpcyjnych.

3. Natursutten Butelka Szklana Dla Niemowląt 2Szt 110Ml

 Natursutten Butelka Szklana Dla Niemowląt 2Szt 110Ml

Cena: ok. 89 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zastanawiasz się jaka butelka dla noworodka będzie najlepsza? NATURSUTTEN BUTELKA SZKLANA DLA NIEMOWLĄT 2SZT 110ML to produkt wart zaufania. Butelka jest połączeniem wysokiej jakości szkła borokrzemianowego z ekologicznie czystym kauczukiem. Do produkcji butelki nie wykorzystano żadnych produktów zawierających substancje alergizujące, barwników, zmiękczaczy, parabenów, PVC i ftalanów. Butelki NATURSUTTEN produkowane są we Włoszech zgodnie z surowymi normami europejskimi.

W fabrykach używa się szkła borokrzemowego znacznie bardziej odpornego na zarysowania i stłuczenia. Kauczukowe smoczki pozyskiwane są z drzewa Heva (materiał w pełni biodrgradowalny i w 100% ekologicznie czysty). Ta jedna z najlepszych butelek dla niemowląt jest lekka, trwała i odporna na zmiany temperatur oraz uszkodzenia mechaniczne. Jej jednoczęściowa konstrukcja bez spoin i zagłębień pozwala utrzymać sterylna czystość. Natomiast podwójny antykolkowy zawór zapewnia równomierny przepływ powietrza, chroniąc maluszka przed kolkami i bólami brzuszka.

4. Medela Calma Butelka Do Karmienia Niemowląt 250 Ml

 Medela Calma Butelka Do Karmienia Niemowląt 250 Ml

Cena: ok. 62 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Przygotowany przez nas ranking to najlepsze butelki niemowląt, takie jak MEDELA CALMA BUTELKA DO KARMIENIA NIEMOWLĄT 250 ML. Prezentowana butelka jest idealnym rozwiązaniem w sytuacji, kiedy naturalne karmienie piersią trzeba zastąpić mlekiem modyfikowanym. Specjalna konstrukcja smoczka i butelki pozwala dziecku od razu zaakceptować zmianę – wspiera przejście z piersi na smoczek i z powrotem. Jeden rozmiar dozownika wystarcza na cały okres karmienia piersią. Butelka umożliwia ssanie, połykanie i oddychanie w dokładnie taki sposób jak podczas karmienia piersią. Kiedy dziecko przestaje ssać, wypływ mleka zatrzymuje się. Prezentowana butelka nie zaburza odruchu ssania dziecka, ponieważ mleko płynie tylko wtedy, gdy dziecko zbuduje odpowiednie podciśnienie. Podobnie jak podczas pobierania pokarmu z piersi, dziecko może ssać, robić przerwy i oddychać w naturalnym rytmie, tworzyć na własny użytek podciśnienie ruchami żuchwy i języka, zachować naturalny rytm ssania.

5. PHILIPS Avent Butelka dla niemowląt SCF070/24

 PHILIPS Avent Butelka dla niemowląt SCF070/24

Cena: ok. 38 zł
Znajdź najtańszą ofertę

PHILIPS AVENT BUTELKA DLA NIEMOWLĄT SCF070/24 to najlepsza butelka dla noworodka w korzystnej cenie. Karmienie prezentowaną butelką przypomina karmienie piersią. Smoczek jest wyposażony w innowacyjne płatki, które powodują, że przypomina on pierś. Szeroki, prawidłowo wyprofilowany smoczek pomaga dziecku przyssać się do niego w naturalny sposób. Wewnątrz smoczka znajdują się specjalne płatki zwiększające jego miękkość i elastyczność – smoczek nie zapadnie się niezależnie od siły ssania niemowlęcia. Niemowlęta chętnie akceptują smoczki Natural nawet jeśli na co dzień są karmione piersią. Przeprowadzone badania wykazały, że 9 na 10 niemowląt chętnie akceptuje smoczek z serii Natural. Opiniowana butelka została zaopatrzona w nowy system antykolkowy – innowacyjny, podwójny zaworek zmniejsza dyskomfort i częstotliwość występowania kolki, odprowadzając powietrze do butelki, zamiast do brzuszka dziecka. Naturalny, ergonomiczny kształt butelki ułatwia trzymanie przez malucha. Produkty użyte do produkcji butelki i smoczka nie zawierają Bisfenolu A.

6. Lifefactory Butelka Szklana Dla Niemowląt 120 Ml Blanket

 Lifefactory Butelka Szklana Dla Niemowląt 120 Ml Blanket

Cena: ok. 77 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jaka butelka dla noworodka będzie lepsza od LIFEFACTORY BUTELKA SZKLANA DLA NIEMOWLĄT 120 ML BLANKET. Ta niezwykle dobrze prezentująca się szklana butelka w kolorowej, silikonowej obudowie ułatwiającej trzymanie i zabezpieczającej przed stłuczeniem może okazać się prawdziwym liderem rankingu butelek do karmienia. Prezentowana butelka została wykonana z najwyższej jakości, odpornego na zmiany temperatury szkła borokrzemianowego przez, co może być podgrzewana w gorącej wodzie, mikrofalówce lub podgrzewaczu do butelek nawet zaraz po wyjęciu z lodówki. Butelka sprzedawana jest w zestawie z silikonowym smoczkiem przeznaczonym dla dzieci w wieku 0-3 miesiące, jednak rośnie wraz z maluchem. Butelka może zostać zmieniona w butelkę-niekapek (po zamontowaniu uchwytu do picia) bądź na pojemnik do przechowywania przekąsek (po zamontowaniu płaskiego zamknięcia). Opiniowany model nie zawiera szkodliwych substancji BPA ani ftalanów. Wszystkie komponenty wykonane są w USA lub Europie. Jest wytrzymała i odporna na uszkodzenia. Może być bezpiecznie myta w zmywarce.

7. B.Box Butelka Dla Niemowląt Z Dozownikiem Zielony

 B.Box Butelka Dla Niemowląt Z Dozownikiem Zielony

Cena: ok. 75 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ranking butelek dla niemowląt to zestawienie, w którym nie mogło zabraknąć B.BOX BUTELKA DLA NIEMOWLĄT Z DOZOWNIKIEM ZIELONY. Przez specjalny przygotowany dozownik pozwalający sprawnie przygotować posiłek dla dziecka także poza domem opiniowany model jest często nazywany najlepszą butelką do karmienia. Butelka posiada łatwy w montażu odczepiany dozownik na mleko modyfikowane oraz specjalnie zaprojektowany, innowacyjny, ergonomiczny oraz stylowy kształt i design, który ułatwia jej prawidłowe trzymanie w małych rączkach. Butelka została wykonana z bezpiecznego PP oraz silikonu niezagrażających zdrowiu maluchów. Nie zawiera Ftalanów, BPA i PVC. Dodatkowo została wyposażona w antykolkowy, silikonowy smoczek chroniący dziecko przed kolką. Jest łatwa do czyszczenia i mycia, można ją myć w zmywarce.

8. Chicco Zestaw do karmienia 0m+ Niebieski

 Chicco Zestaw do karmienia 0m+ Niebieski

Cena: ok. 49 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Najlepsze butelki do karmienia nie muszą wcale dużo kosztować. W rankingu butelek dla niemowląt znalazły się produkty w każdej cenie. Wśród nich wyróżnić należy CHICCO ZESTAW DO KARMIENIA 0M+ NIEBIESKI. Wybierając opiniowany model w korzystnej cenie, nabyć można butelkę NaturalFeeling o pojemności 150 ml ze smoczkiem o wolnym przepływie, butelkę NaturalFeeling o pojemności 250 ml ze smoczkiem o średnim przepływie i smoczek uspokajający Physio Comfort z nadrukiem dla malucha od pierwszego dnia życia. Obydwie butelki posiadają podwójny system antykolkowy, który zapobiega połykaniu powietrza przez maluszka, minimalizując wystąpienie kolki. W zestawie znajdują się dwa smoczki do butelek o ukośnym, zaokrąglonym kształcie, wykonane z miękkiego i cienkiego silikonu. Specjalne wgłębienia na podstawie smoczka ułatwiają dziecku przyzwyczajenie się do picia z butelki. Dziecko ma uczucie jakby ssało pierś matki. Znajdujący się w zestawienie smoczek jest bardzo lekki, przez co może być używany od pierwszego dnia życia maluszka. Nie nacisk na buzię dziecka i nie pozostawia śladów na jego małej buźce. Niewielka, specjalnie wyprofilowana tarcza smoczka, nie zasłania nosa i brody noworodka, a otwory wentylacyjne zapewniają swobodną cyrkulację powietrza.

9. Tommee Tippee Butelka Closer To Nature Od 6 Miesiąca 340Ml

 Tommee Tippee Butelka Closer To Nature Od 6 Miesiąca 340Ml

Cena: ok. 23 zł
Znajdź najtańszą ofertę

TOMMEE TIPPEE BUTELKA CLOSER TO NATURE OD 6 MIESIĄCA 340ML to najtańsza z najlepszych butelek dla noworodka w naszym zestawieniu. Ta niezwykle ciekawie prezentująca się butelka dla najmłodszych dzieci została zaprojektowana z myślą o karmieniu mlekiem modyfikowanym noworodki. Projekt butelki i smoczka powstał we współpracy z najlepszymi ekspertami z branży. Butelka posiada smoczek, który pobudza odruchy ssania i imituje pierś matki, dzięki czemu karmienie dziecka jest jeszcze prostsze. Miękki silikonowy smoczek przypominający skórę, delikatnie wydłuża się i wygina w czasie ssania, naśladując naturalną czynność karmienia piersią. Świetnie opracowany kształt butelki ze zwężoną częścią zapewnia dużą swobodę wyboru najwygodniejszej dla rodzica i dziecka pozycji do karmienia. Butelkę można łatwo utrzymać w czystości. Może być sterylizowana, zamrożona, a nawet podgrzewana w mikrofalówce. Dodatkowym plusem jest zaopatrzenie butelki w czuły zaworek antykolkowy Easi-Vent. Jaka butelka dla noworodka będzie lepsza od rekomendowanej tanie i dobrej butelki TOMMEE TIPPEE.

10. Yoomi Butelka 140Ml Zielony Y15B

 Yoomi Butelka 140Ml Zielony Y15B

Cena: ok. 39 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeśli zastanawiasz się, jakie butelki dla noworodka ochronią dziecko przed kolką, śmiało możesz postawić na YOOMI BUTELKA 140ML ZIELONY Y15B. Rekomendowana butelka powstała z myślą, by zapewnić mamie i dziecku komfortowe karmienie. Idealnie nadaje się do karmienia łączonego w trakcie przejścia z karmienia piersią na butelkę. Butelka posiada naturalnie ukształtowany smoczek ułatwiający dostosowanie się dziecka oraz unikalny system wentylacyjny. Specjalne otwory zapobiegają kolkom (dziecko nie łyka nadmiaru powietrza nawet podczas łapczywego picia mleka). Wygodna, szeroka szyjka ułatwia napełnianie, mieszanie i czyszczenie. Znajdujący się w zestawie z butelką smoczek o wolnym przepływie nadaje się do wszystkich butelek YOOMI.

Poradnik zakupowy butelki dla noworodka

Jak kupić najlepszą butelkę dla noworodka? Na co zwrócić uwagę?

Wybór odpowiedniej butelki dla dziecka może okazać się nie lada problem dla młodych rodziców. Szukając dobrej butelki, należy skupić się na:

  • opiniach doświadczonych rodziców
  • pozycji w rankingu butelek do karmienia

oraz cech danej butelki m.in.:

  • pojemność – najlepsza butelka dla noworodka będzie miała 120 ml, dla dziecka starszego należy wybrać butelkę większą od 240 do 300 ml
  • materiał wykonania – skład bez bisfenolu A, na opakowaniu powinien znaleźć się napis BPA free, bez fisfenolu lub 0%BPA
  • odpowiedni smoczek o kształcie przybliżonym do piersi matki, miękki, ale nie zapadający się do środka
  • antykolkowa konstrukcja butelki.

Dodatkowe cechy, które można wziąć pod uwagę to silikonowa osłonka butelki lub uchwyty ułatwiające samodzielne trzymanie przez malucha, ergonomiczny kształt i oczywiście cena.

Jaka butelkę dla noworodka wybrać? Szklaną czy plastikową?

Jeszcze dwadzieścia lat temu na polskim rynku dominowały szklane butelki do karmienia, które z czasem zostały wyparte przez butelki plastikowe. Dziś wiodące marki wychodzą z propozycją zarówno cenionych przez rodziców butelek plastikowych, jak i niezwykle dobrze prezentujących się butelek szklanych. Każda z nich ma swoich zwolenników wśród rodziców, niemniej jednak wybierając butelkę warto pamiętać, że:

  • szklane butelki dla niemowląt są odporne na uszkodzenia, nie przebarwiają się i nie pochłaniają zapachów, mogą być podgrzewane w mikrofalówce, zamrażane i myte w zmywarkach, posiadają również długą żywotność
  • plastikowe butelki do karmienia są znacznie tańsze od butelek szklanych, są lekkie i dłużej utrzymują ciepło, są również odporne na stłuczenia, jednak wymagają częstej wymiany, zazwyczaj już po trzech miesiącach użytkowania.

Jak działa butelka antykolkowa?

Kolka to bardzo uciążliwa przypadłość dająca nieprzyjemne objawy u dzieci i niepokojąca młodych rodziców. Rozdrażnienie, płacz i duży dyskomfort odczuwany przez malucha sprawia, że rodzice poszukują wciąż nowych rozwiązań, aby pomóc swojemu niemowlakowi. Jednym ze sposobów jest specjalna butelka do karmienia posiadająca odpowiednio ukształtowany smoczek oraz unikalny system wentylacyjny.

O tym, jaka pierwsza butelka dla noworodka będzie najlepsza warto zdecydować w porozumieniu z pediatrą. Polecane przez producentów butelki antykolkowe są zaprojektowane tak, aby wraz z pokarmem połykanym przez dziecko, do jego brzuszka nie dostawało się również powietrze. Niektóre z modeli mają w smoczkach wydzieloną komorę, w której zbiera się pokarm i powietrze zostaje automatycznie wypchnięte i nie miesza się z jedzeniem. W innych przypadkach są także wykorzystywane specjalne systemy odpowietrzania, które wyrównują ciśnienie w butelce.

A jaka butelka przy karmieniu piersią jest najlepsza? Niezwykle ważne jest to, aby smoczki miały anatomiczny kształt, zbliżony do tego, jaki ma kobieca brodawka sutkowa. Pomoże to najmłodszym dzieciom prawidłowo ssać pokarm zwłaszcza wtedy, gdy są naprzemiennie karmione piersią lub butelki.

Butelka z uchwytem

Kiedy maluchy rosną, wraz z ich rozwojem warto wprowadzać nowe akcesoria, ułatwiające karmienie. Jednym z nich jest butelka dla dziecka z uchwytami po bokach. Kilkumiesięczny maluch może już samodzielnie trzymać taką butelkę i pić swoje ulubione soczki lub mleko. Ergonomiczny kształt uchwytów i niska waga butelki umożliwia picie niemowlakom, które próbują naśladować starsze dzieci. Butelki z uchwytem są najczęściej dedykowane maluchom, które już stabilnie siedzą i ukończyły co najmniej pół roku. Ustniki „niekapki” ułatwiają picie, a specjalne osłonki chronią przed zabrudzeniem.

Butelka termiczna

Naczynia utrzymujące ciepło to wynalazek, godny wielu nagród. Wiedzą o tym troskliwe mamy i doceniają butelki termiczne dla dzieci, kiedy ich pociechy chcą się napić letniego napoju podczas spaceru czy na placu zabaw. Butelki dzięki podwójnym ściankom wykonanym najczęściej ze stali nierdzewnej utrzymują odpowiednią temperaturę płynów przez kilka godzin. Bardzo dobra izolacja, boczne uchwyty do trzymania butelki oraz anatomicznie dostosowane ustniki sprawiają, że maluch może cieszyć się smacznymi napojami niemal w każdych okolicznościach. Smoczki i ustniki „niekapki” nie pozwalają na pochlapanie się płynem, a praktyczne miarki wewnątrz butelek ułatwiają sprawdzenie ilości spożytych płynów przez dziecko. Nakładki ochronne zabezpieczają przed dostaniem zanieczyszczeń i bakterii do środka.

Jak przygotować butelkę dla dziecka przed karmieniem?

Butelki do mleka dla dzieci powinny być utrzymywane w nienagannej czystości. Zaraz po zakończeniu karmienia należy je umyć, zanim resztki pokarmu zaschną na wewnętrznych ściankach butelki. Do mycia polecane są delikatne płyny do naczyń lub moczenie w roztworze sody kuchennej , a następnie niezbędne jest dokładne wypłukanie i wysuszenie. Przez pierwsze pół roku wielu rodziców używa również sterylizatora, jednak nie wszyscy eksperci uważają to za konieczne.

Przed podaniem posiłków zawsze sprawdź, czy butelka jest prawidłowo złożona, a smoczek nie został w jakikolwiek sposób uszkodzony. Butelki z tworzywa powinny być wymieniane średnio co 2-3 miesięcy, a smoczki co 1-1,5 miesiąca.

Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska
Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska Kategoria: Dla dziecka ola.gr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.




Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *