Strona główna » Zdrowie i uroda » Akcesoria zdrowotne » Ranking ciśnieniomierzy
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Zdrowie i uroda » Akcesoria zdrowotne » Ranking ciśnieniomierzy
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking ciśnieniomierzy – najlepsze ciśnieniomierze w 2023 roku

Kontrola stanu zdrowia to podstawa. Dobry ciśnieniomierz przyda się nie tylko osobom, które mają problemy z sercem. Takie urządzenie powinno znaleźć się w każdym domu. Tani sprzęt również może być podręczny oraz precyzyjny. Nasz ranking ciśnieniomierzy powstał w myślą o tych, którzy nie mają pojęcia, jaki model wybrać. Warto jest bazować na doświadczeniu użytkowników, gdyż w tan sposób można uniknąć błędnej decyzji.

 

W zestawieniu znajdują się wyłącznie wysokiej klasy urządzenia, które rekomendowane są nawet przez najbardziej wymagających.

Ranking ciśnieniomierzy – TOP 10 najlepszych ciśnieniomierzy

Miejsce Nazwa ciśnieniomierza Cena Najtańsza oferta
1 Omron M3 Comfort 234 zł Sprawdź teraz
2 MICROLIFE BP A2 Basic 116 zł Sprawdź teraz
3 Omron M6 Comfort 280 zł Sprawdź teraz
4 Omron M7 Intelli IT HEM7322TE 333 zł Sprawdź teraz
5 Omron Ciśnieniomierz M2 Basic Hem-7120-E 129 zł Sprawdź teraz
6 Tech Med TMA-3 Basic 88 zł Sprawdź teraz
7 Microlife BP B3 Afib 166 zł Sprawdź teraz
8 BRAUN EXACTFIT 3 CIŚNIENIOMIERZ NARAMIENNY Z ESH I IHB BUA6150 189 zł Sprawdź teraz
9 Tech-Med TMA-500PRO 82 zł Sprawdź teraz
10 Omron Ciśnieniomierz M2 Hem-7121-E 121 zł Sprawdź teraz

Najlepsze ciśnieniomierze – recenzje

1. Omron M3 Comfort

 Omron M3 Comfort

Cena: ok. 234 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zastanawiasz się, jaki ciśnieniomierz wybrać? Jeśli jesteś zwolennikiem tradycyjnych rozwiązań, to koniecznie sprawdź prezentowany sprzęt. Posiada on standardowy mankiet wsuwany na ramię. Niewątpliwym plusem jest kompaktowa, a zarazem wytrzymała obudowa. Została ona wykonana z solidnych tworzyw, które przetrwają nawet najbardziej intensywne użytkowanie. Dodatkowym plusem jest niska waga, która ułatwia przenoszenie sprzętu. Z pewnością docenią to ci, którzy często podróżują.

 

Omawiany model to dwa profile użytkownika – w każdym z nich można zapisać po 60 pomiarów. Obsługa przedstawianego ciśnieniomierza jest niezwykle prosta, a więc poradzą sobie z tym nawet starsze osoby. Uwagę warto jest zwrócić na czytelny wyświetlacz o sporych wymiarach. Za dokładność pomiarową odpowiada zaawansowana technologia IntelliSense, dzięki której proces pompowania jest stabilny oraz równomierny. Nie trzeba wykonywać pomiaru kilkakrotnie, co pozwala zaoszczędzić sporą ilość czasu.

2. MICROLIFE BP A2 Basic

 MICROLIFE BP A2 Basic

Cena: ok. 116 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Opisywane urządzenie to dla niejednej osoby najlepszy ciśnieniomierz dostępny na rynku. Trzeba podkreślić, że posiada on walidację kliniczną. Oznacza to, że prezentowany sprzęt spełnia rygorystyczne normy oraz standardy. Może być użytkowany nawet w ośrodkach zdrowia, co jest najlepszym potwierdzeniem wysokiej jakości. Opisywany model został wykonany z troską o najmniejsze szczegóły. Obudowa utrzymana jest w prostym i klasycznym stylu. Jest mocna, a więc nie trzeba obawiać się o przedwczesne uszkodzenie.

 

Mankiet wsuwany jest na ramię. System PAD odpowiada za skuteczne wykrycie nieprawidłowości pracy serca – w takiej sytuacji na ekranie zostanie wyświetlony odpowiedni komunikat. Jest to znakomite rozwiązanie dla osób, które posiadają arytmię serca. System Gentle+ odpowiada za wyjątkowy komfort użytkowania. Ramię nie jest przesadnie uciskane, a więc nie trzeba obawiać się niedogodności. Plusem jest fakt, że mankiet wypełnia się powietrzem w sposób równomierny, co zmniejsza ryzyko wystąpienia błędów pomiarowych.

3. Omron M6 Comfort

ciśnieniomierz omron m6

Cena: ok. 280 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Nie wiesz, jaki ciśnieniomierz kupić? Prezentowany model automatyczny wydaje się być świetną propozycją. Posiada on mankiet wsuwany na ramię, a więc należy zadbać o dogodne warunki pomiaru. Prezentowane urządzenie zostało wykonane z komponentów, które spełniają aktualnie obowiązujące standardy. Konstrukcja jest w pełni ergonomiczna, a jednocześnie odporna na negatywne oddziaływanie warunków otoczenia. To prawdziwa gratka dla tych, którzy chcą zainwestować gotówkę raz, a porządnie.

 

Omawiany sprzęt posiada niewielkie wymiary, co dla wielu osób będzie stanowić zaletę. Ekran jest jednak w pełni czytelny, a więc odczytanie wyniku nie będzie żadnym problemem. Właśnie dlatego jest to model rekomendowany nawet seniorom, którzy posiadają problemy ze wzrokiem. W pamięci wewnętrznej można zapisać nawet 90 pomiarów. Oprócz tego istnieje możliwość obliczenia średniej z ostatnich trzech wyników.

4. Omron M7 Intelli IT HEM7322TE

 Omron M7 Intelli IT HEM7322TE

Cena: ok. 333 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zastanawiasz się, jaki ciśnieniomierz wybrać? Prezentowane urządzenie posiada doskonałe parametry użytkowe, a jednocześnie nie kosztuje majątku. Zadowoli to tych, którzy posiadają ograniczony budżet. Omawiany model działa w oparciu o innowacyjne technologie, co przekłada się na wysoką precyzję pomiarową. System IntelliSense chroni przed nieprawidłowym zamocowaniem rękawa na ramieniu. Dzięki temu można jest uniknąć błędów i konieczności powtarzania pomiaru.

 

W przypadku niewłaściwego założenia mankietu na ekranie pojawi się stosowny komunikat. Kolejnym atutem jest praktyczny czujnik ruchu. Wykrywa on, czy dana osoba poruszała się podczas pomiaru (mogłoby to negatywnie wpłynąć na jego dokładność). Niezawodność omawianego sprzętu została potwierdzona klinicznie, dzięki czemu jest on często spotykany w ośrodkach zdrowia. Wyróżnia się dwa profile użytkownika – w każdym z nich można zapisać po 100 pomiarów.

5. Omron Ciśnieniomierz M2 Basic Hem-7120-E

 Omron Ciśnieniomierz M2 Basic Hem-7120-E

Cena: ok. 129 zł
Znajdź najtańszą ofertę

W naszym rankingu można znaleźć wyłącznie najlepsze ciśnieniomierze, które są precyzyjne, a jednocześnie wygodne w codziennym użytkowaniu. Prezentowane urządzenie doskonale sprawdzi się w przypadku osób, które mierzą ciśnienie krwi nawet kilka razy dziennie. Warto zaznaczyć, że sprzęt został w pełni przystosowany do intensywnej eksploatacji. Mankiet jest wsuwany na ramię, a jego prawidłowe zamocowanie nie stanowi najmniejszego wyzwania. Nie trzeba więc obawiać się o błędy pomiarowe, które mogłyby być spowodowane niewłaściwym użyciem sprzętu.

 

Przedstawiany ciśnieniomierz wykrywa nieregularną pracę serca, co jest szczególnie ważne w przypadku arytmii. Wszelkie komunikaty wyświetlane są na ekranie. Istnieje możliwość zapisania ostatnich 14 wyników, dzięki czemu kontrola stanu zdrowia stanie się łatwiejsze. Plusem jest również niskie zużycie energii. Trzeba wiedzieć, że na jednym komplecie baterii można wykonać nawet 1500 pomiarów. Zadowoli to tych, którzy stawiają na ekonomiczną eksploatację.

6. Tech Med TMA-3 Basic

 Tech Med TMA-3 Basic

Cena: ok. 88 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Prezentowane urządzenie to dobry, a zarazem tani ciśnieniomierz, który niezawodnie posłuży przez długie lata. Sprzęt został wykonany z certyfikowanych komponentów, co przekłada się na niską awaryjność. Jest to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy cenią sobie sprawdzone rozwiązania. Model ten został wyposażony w mankiet wsuwany na ramię. Atutem jest wiarygodność pomiaru, a więc nie ma konieczności kilkakrotnego powtarzania badania. Niebieski wyświetlacz gwarantuje wyjątkową czytelność.

 

W zdecydowanej większości przypadków nie ma konieczności zakładania okularów. Za wysoką dokładność pomiaru odpowiada technologia DPDA. W pamięci urządzenia można zapisać 60 pomiarów. Model ten skutecznie wykrywa objawy arytmii serca, dzięki czemu łatwiej jest kontrolować stan zdrowia. Obsługa jest w pełni intuicyjna, a zarazem niekłopotliwa – wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk. Proces przebiega w sposób zautomatyzowany, co minimalizuje zakres obowiązków użytkownika.

7. Microlife BP B3 Afib

 Microlife BP B3 Afib

Cena: ok. 166 zł
Znajdź najtańszą ofertę

W naszym rankingu najlepszych ciśnieniomierzy w 2023 roku nie mogło zabraknąć tego modelu. Jest to urządzenie, które polecane jest nawet przez doświadczonych specjalistów. Lekka, a jednocześnie solidna obudowa chroni przed przedwczesnym uszkodzeniem. Taki sprzęt można więc zabrać ze sobą w podróż. Automatyczny ciśnieniomierz z mankietem na ramię zapewnia wysoki komfort eksploatacji. Jest to wyśmienita opcja dla tych, którzy oczkują szybkiego, a zarazem dokładnego pomiaru.

 

Stawiając na model renomowanego producenta można mieć pewność, że będzie on bezawaryjny. Inteligentna technologia Gentle+ gwarantuje optymalne pompowanie powietrza. Spory ekran ułatwia odczytanie wyniku. Dodatkowym plusem jest niska podatność na zarysowania, czy też pęknięcia. W pamięci urządzenia można zapisać nawet 99 wyników – docenią to osoby przewlekle chore, które muszą każdego dnia wykonywać kilka, a nawet kilkanaście pomiarów.

8. BRAUN EXACTFIT 3 CIŚNIENIOMIERZ NARAMIENNY Z ESH I IHB BUA6150

 BRAUN EXACTFIT 3 CIŚNIENIOMIERZ NARAMIENNY Z ESH I IHB BUA6150

Cena: ok. 189 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Prezentowany ciśnieniomierz jest funkcjonalny, a jednocześnie tani. Przypadnie on do gustu tym, którzy nie posiadają zbyt dużej ilości środków finansowych. Jest to model automatyczny, który posiada mankiet wsuwany na ramię. Plusem jest prosta, a zarazem wygodna obsługa. Powietrze pompowane jest równomiernie, dzięki czemu można jest uniknąć kłopotliwego ucisku ręki. Do dyspozycji mamy dwa profile użytkowników – w każdym z nich można zapisać 40 ostatnich wyników.

 

Należy dodać, że w zestawie znajdują się dwa rodzaje mankietów, co umożliwia przystosowanie sprzętu do osobistych potrzeb. Opisywane urządzenie zostało wyposażone w sporych rozmiarów wyświetlacz, dzięki czemu odczytanie wyników nie będzie wyzwaniem. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób starszych lub użytkowników, którzy posiadają problemy ze wzrokiem. Dokładność omawianego urządzenia potwierdzona jest klinicznie, co usatysfakcjonuje tych, którzy oczekują pewnego zakupu.

9. Tech-Med TMA-500PRO

 Tech-Med TMA-500PRO

Cena: ok. 82 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Chcesz zakupić niedrogi, a zarazem wydajny ciśnieniomierz? Sprawdź nasz ranking w 2023 roku. Prezentowane urządzenie zostało stworzone przez znanego oraz cenionego producenta. Jest to sprzęt lekki, kompaktowy, a zarazem trwały. Pomiar odbywa się w sposób automatyczny, co przekłada się na podwyższoną wygodę obsługi. Sprzęt został wyposażony w mankiet naramienny o uniwersalnych wymiarach. Bez większych trudności można przystosować go do ręki. Wykonanie pomiaru jest niezwykle proste – wystarczy nacisnąć jeden przycisk. Poradzą sobie z tym zadaniem nawet seniorzy, którzy nie posiadają zbyt rozległej wiedzy z zakresu nowoczesnych technologii.

 

Kolejnym atutem jest fakt, że przedstawiany sprzęt wykrywa objawy arytmii. Ostrzeżenie zostanie wyświetlone na ekranie. Dostępna jest funkcja wyciągania średniej z ostatnich trzech pomiarów. Kolejnym plusem jest czytelny wyświetlacz LCD, dzięki czemu odczytanie wyniku stanie się łatwiejsze i szybsze. Dodatkowym plusem jest to, że przy wynikach wyświetlana jest data oraz godzina.

10. Omron Ciśnieniomierz M2 Hem-7121-E

 Omron Ciśnieniomierz M2 Hem-7121-E

Cena: ok. 121 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Interesuje Cię solidny, a zarazem bezawaryjny ciśnieniomierz, który przetrwa w niezawodnym stanie długi czas? Opisywane urządzenie z pewnością spełni twoje oczekiwania. Pochodzi ono od znanego i cenionego producenta. Plusem jest również niskie zużycie energii. Jeden komplet baterii wystarczy więc na długi czas. Graficzny wyświetlacz LCD posiada spore wymiary, dzięki czemu odczytanie wyniku nie będzie problemem.

 

Założenie mankietu na ramię jest niekłopotliwe – dodatkowym atutem jest dostępność wskaźnika prawidłowego założenia, który chroni przed nieprawidłowościami. Na specjalną uwagę zasługuje również technologia, która automatycznie wykrywa nieprawidłowe tętno. Jest to pomocne w przypadku arytmii. W pamięci urządzenia można zapisać nawet 30 wyników. Plusem jest również podwyższona energooszczędność. Trzeba wiedzieć, że komplet baterii alkalicznych umożliwia wykonanie około 1000 pomiarów.

Jak wybrać dobry ciśnieniomierz?

Zdrowie jest jedną z rzeczy, których się nie da kupić. Bardzo ważne jest, aby się zdrowo odżywiać, odpowiednio dużo wysypiać oraz zażywać ruchu na świeżym powietrzu. Czasem jednak mimo naszych starań zdrowie nie dopisuje. Warto jest w takim momencie zdecydować się na zakup ciśnieniomierza automatycznego. Podczas wyboru należy się kierować tym, czy osoba, która będzie go używać, jest w stanie samodzielnie się poruszać i wykonać pomiar. Ciśnieniomierz nadgarstkowy to dobre rozwiązanie dla osób po udarach, lub mieszkających samodzielnie. Będzie zdecydowanie łatwiejszy w obsłudze. Ciśnieniomierz naramienny to najlepsze rozwiązanie dla osób sprawnych fizycznie oraz dla osób borykających się z miażdżycą. Podczas wystąpienia zmian miażdżycowych ciśnieniomierz nadgarstkowy może pokazywać zakłamane wyniki. Dobre sprzęty nie powinny być także zbyt tanie, ponieważ mogą szybko się zepsuć, a dodatkowo dokonywać niedokładnych pomiarów. Aby wybrać dobry ciśnieniomierz, warto odwiedzić internetowy ranking. Znajdują się na nim modele najlepiej oceniane przez użytkowników. Z całą pewnością znajdziesz taki, który odpowie twoim oczekiwaniom.

Jak działa ciśnieniomierz automatyczny?

Lekarze i pielęgniarki podczas mierzenia ciśnienia w gabinetach używają ciśnieniomierzy, które należy napompować ręcznie, a potem przy pomocy stetoskopu określić ciśnienie krwi. Ciśnieniomierze automatyczne to najlepsze rozwiązanie, gdy chcemy mieć ciśnienie pod kontrolą w domowym zaciszu. Zakładany na ramię lub nadgarstek mankiet, po wybraniu odpowiedniej opcji na wyświetlaczu, sam doprowadzi odpowiednią ilość powietrza do swoich komór. Powietrza musi być na tyle dużo, aby umożliwiło ono chwilowe zamknięcie światła tętnicy. Pozwoli to urządzeniu na odczytanie drgań przepływu krwi, a w następstwie czego zostanie otrzymany wynik w postaci wartości naszego ciśnienia. Należy jednak pamiętać, że o tym, jakie wyniki otrzymamy, decyduje właściwie wykonany pomiar. Ciśnienie zawsze należy mierzyć, o ile jest to możliwe w pozycji siedzącej i w odstępie co najmniej  5 minut po aktywności fizycznej. Jeśli zrobimy to od razu po powrocie do domu ze sklepu, lub po intensywnym wysiłku wyniki mogą być zakłamane.

Co wyróżnia ciśnieniomierze Braun?

Ciśnieniomierze Braun różnią się od pozostałych w wielu aspektach. Są to najczęściej różnice bardzo widoczne. Przede wszystkim pod kątem wyglądu widać kolosalną różnicę między tym produktem a produktami, które również zajmują się pomiarem ciśnienia. Na rękawie zamiast rzepa mamy klamrę. To duża wygoda, gdyż nie musimy już męczyć się z rzepami, a bez kłopotu możemy taki rękaw założyć.

Od innych ciśnieniomierzy ten produkt różni także sama procedura mierzenia ciśnienia. W jakim stopniu? Taki ciśnieniomierz, gdy już zmierzysz ciśnienie, od razu poinformuje cię, czy twoje ciśnienie jest zbyt niskie, lub zbyt wysokie. Ale to nie koniec. Wiele modeli tej marki, gdy przejdziemy podaną procedurę, na sam koniec pokazują trzy ostatnie wyniki twoich pomiarów i porównują go z wynikiem obecnym.

Kolejnym aspektem jest prosta obsługa. To bardzo ważne, szczególnie że w dużej większości korzystają z tego ludzie starsi, dla których zbyt skomplikowana procedura może okazać się problematyczna.

Wiele modeli tej marki ma również możliwość wykrywania arytmii, co może w wielu sytuacjach okazać się wręcz kluczowe.

Jak wybrać dobry ciśnieniomierz Braun?

W sytuacji, gdy decydujemy się na markę Braun, ale nie wiemy, na jaki rodzaj się zdecydować, gdyż jest ich po prostu bardzo wiele, warto zajrzeć na ranking urządzeń właśnie tej firmy.

Na ten moment najczęściej wybieranym modelem tej marki jest  Braun Exactfit 3. Wybierając ten model, będziemy zadowoleni i pod kątem wizualnym, ale i cenowym, gdyż za takie urządzenie zapłacimy około 160 zł. Trzeba szczerze przyznać, że to rozwiązanie dość tanie.

Drugim modelem cieszącym się bardzo dużym zainteresowaniem, jest  Braun Exactfit 5. Jest to produkt droższy, gdyż cena za niego wynosi około 225 zł. Jednak decydując się na droższą opcję, nie tracimy wiele, gdyż model ten nadrabia swoją większą funkcjonalnością.

Trzecim dość popularnym artykułem tej marki, jest Braun Activscan. To najdroższa z podanych opcji (cena wynosi około 280 zł), ale równie funkcjonalny jak poprzednicy, dlatego warty swojej ceny.

Jak widać wybór dobrego ciśnieniomierza to nie taka prosta sprawa. Decydując się jednak na markę Braun mamy świadomość, że dokonaliśmy właściwego wyboru. Może on służyć nam, ale może być też doskonałym prezentem dla osób starszych. Bo szczególnie na nich powinniśmy uważać w tym trudnym czasie, i dbać o to, żeby mieli możliwość codziennego monitorowania swojego zdrowia.

Autor rankingu:
Joanna Fabera
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *