Strona główna » Dom i ogród » Dom » Ranking czujników dymu
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Dom i ogród » Dom » Ranking czujników dymu
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking – najlepszy czujnik dymu na rynku

Wybór odpowiedniego czujnika dymu do domu to podstawa bezpieczeństwa. Dzięki temu podczas ewentualnego pożaru otrzymasz natychmiastową informację o pożarze. Dobrej jakości czujnik dymu szybko i sprawnie wyłapie wszystkie nieprawidłowości i zapobiegnie zaczadzeniu.

 

Najlepiej sprawdzają się nowoczesne rozwiązania, które informują domowników o pojawieniu się dymu sygnałem dźwiękowym, optycznym, a także przesyłanym na telefon. Można wówczas zareagować, nawet jeśli znajdujesz się akurat poza domem. Takie innowacyjne i bardzo przydatne rozwiązania, wzbogacone o niezawodny, wysoko wyspecjalizowany system znajdziesz w naszym zestawieniu top czujnik dymu na rynku!

 

Nie brakuje rozwiązań, które zaskoczą Cię pod względem błyskawicznego reagowania oraz trwałej i niezawodnej konstrukcji. Zatem jaki będzie dobry czujnik dymu?

Ranking najlepszych czujników dymu w 2023 roku

Miejsce Nazwa Cena od Najlepsza oferta
1 Fireangel Czujnik Dymu St-625 69 zł Sprawdź teraz
2 FireAngel Czujnik Czadu i Dymu SCB10-INT 227 zł Sprawdź teraz
3 Wisualarm Czujka DymuxDahua HYSA20A 85 zł Sprawdź teraz
4 Ei Czujnik Tlenku Węgla /Czadu/ Bateryjny Biały Professional Ei208W 40 zł Sprawdź teraz
5 Lanberg Czujnik Dymu SR-1001 25 zł Sprawdź teraz
6 Kidde Dualny Czujnik Czadu I Dymu (Kid-Wfpco) 221 zł Sprawdź teraz
7 Kidde Optyczny Czujnik Dymu 29Hd (Kid-29Hd-Uk) 78 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych czujników dymu w 2023 roku

1. Fireangel Czujnik Dymu St-625

Fireangel Czujnik Dymu St-625

Cena: od. 69 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Na forum czujnik dymu marki Fireangel to jedno z najlepszych rozwiązań. Po pierwsze jest to nowoczesny produkt, który charakteryzuje się wysoką odpornością na temperatury. Można go bowiem montować w miejscach, gdzie waha się ona między -20°C, a nawet +60°C. Producent zapewnia, że urządzenie przy pomocy sygnalizacji dźwiękowej poinformuje o wykryciu źródła ognia. Będzie to wyraźny bardzo głośny sygnał, który ciężko przeoczyć, jego natężenie sięga bowiem do aż 85 dB. Do tego w zasadzie w każdej chwili można sprawdzić, czy urządzenie działa prawidłowo, a co za tym idzie, czy poinformuje nas o pojawieniu się dymu.

 

Na czujniku znajduje się przycisk, który umożliwia resetowanie i testowanie urządzenia. Z pewnością zainteresuje Cię fakt, że model St-625 ma atrakcyjny wygląd a do tego niewielki rozmiar, co z kolei sprawi, że można umieścić go praktycznie wszędzie. Znakomicie sprawdzi się zarówno w domu, mieszkaniu, a także w lokalach usługowych i biurach. Producent zastrzega, że produkt ma wbudowaną technologię THERMOPTEK, który pozwala na szybkie wykrycie źródła ognia, a dzięki połączeniu z sensorem optycznym i termicznym zapewnia bezpieczeństwo na najwyższym poziomie!

 

 • Czujnik dymu zasilany przez dwie typowe baterie typu AA (nawet do 5 lat działania na jednym komplecie baterii)
 • Praktyczna funkcja „sleep-easy”, która umożliwia czasowe (na 8 godzin), wyciszenie sygnału
 • Funkcję TOAST PROOF pozwala uniknąć fałszywych alarmów podczas gotowania
 • Donośny sygnał dźwiękowy o natężeniu 85 dB emitowany w odległości 3 m

 

2. FireAngel Czujnik Czadu i Dymu SCB10-INT

FireAngel Czujnik Czadu i Dymu SCB10-INT

Cena: od. 227 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Ten polecany czujnik dymu marki FireAngel pozwala nie tylko na wykrycie źródła ognia, ale reaguje również na ulatniający się trujący czad. Takie rozwiązania będzie fenomenalne do gospodarstw domowych, w których źródłem ciepła jest piec gazowy. Marka FireAngel produkuje wysokiej jakości rozwiązania, które znakomicie sprawdzają się w codziennym użytku. Są do tego wyjątkowo sprawne i błyskawicznie reagują na różnego rodzaju zagrożenia, takie jak pożar czy ulatniający się gaz.

 

Model ten ma zaawansowany proces kontroli pomieszczenia, co sprawia, że szybko reaguje i alarmuje o zagrożeniu. Poza wyjątkową czułością model wyposażony został w litową baterię, która zapewnia ciągłe działanie, bez konieczności sprawdzania, czy urządzenie ma sprawne zasilanie. Producent gwarantuje, że przez cały okres użytkowania pozostanie ono włączone.

 

3. Wisualarm Czujka DymuxDahua HYSA20A

Wisualarm Czujka DymuxDahua HYSA20A

Cena: od. 85 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Według opinii czujnik dymu marki Wisualarm to jedno z najlepszych rozwiązań na rynku. Model HYSA20A został przeznaczony do monitorowania pomieszczeń zamkniętych. Produkt ma za zadanie szybko i sprawnie wykryć obecność dymu, a tym samym zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia i zaczadzeniu.

 

Urządzenie sprawdzi się w praktycznie każdym budynku. Warto zakupić go, nawet jeśli w Twoim mieszkaniu nie ma pieca gazowego. Często pożar wywołują iskry ze sprzętów elektrycznych i elektronicznych. Dzięki szybkiej reakcji możesz uniknąć rozprzestrzeniającego się ognia lub na czas znaleźć drogę ucieczki i powiadomić odpowiednie służby. Producent zastrzega, że urządzenia nie można połączyć z systemami alarmującymi. Sam w sobie jednak wydaje sygnały dźwiękowe i wizualne, które mają na celu zaalarmowanie o niebezpieczeństwie.

 

Dane techniczne:

 • Zasilanie bateryjne: 1 x Bateria typ CR123A 3 V (w komplecie)
 • ≤ 15 µA – Stan czuwania
 • ≤ 35 mA – Sygnalizacja alarmu
 • Wybrane cechy:
 • Sygnalizacja dźwiękowa 85 dB / 3 m
 • Przycisk Test      – z funkcją wyciszenia
 • Alarm niskiego poziomu baterii
 • Detekcja max. 40 m² (dla pomieszczeń o wysokości nieprzekraczającej 8 m)
 • Temperatura pracy: -10 °C … 55 °C
 • Waga: 0.13 kg
 • Wymiary: Ø 98 x 43 mm

 

4. Ei Czujnik Tlenku Węgla /Czadu/ Bateryjny Biały Professional Ei208W

Ei Czujnik Tlenku Węgla /Czadu/ Bateryjny Biały Professional Ei208W

Cena: od. 40 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Ten dobrej jakości czujnik dymu, czadu i tlenku węgla znakomicie sprawdzi się do każdego domu. Model ma bardzo odporną i wydajną baterię litową, która pozwala na ciągłe korzystanie z urządzenia, bez konieczności zmiany baterii. Urządzenie tuż po wykryciu zagrożenia alarmuje o takim zdarzeniu w sposób dźwiękowy i wizualny. Czujnik dymu został wyposażony w wysokiej jakości sensor elektrochemiczny. Natomiast przycisk TEST i HUSH pozwoli Ci sprawdzić, czy czujnik działa bez zarzutu. Takie testy są bardzo ważne, dzięki nim zyskujesz pewność, że w każdej sytuacji urządzenie uruchomi się na czas.

 

Dane techniczne:

 • zasilanie: bateria litowa
 • rodzaj czujnika: elektrochemiczny
 • temperatura pracy: -10°C ~ +40°C
 • poziom głośności: >85 dB/3 m
 • wymiary: 120 x 105 x 45 mm (szer./wys./gł.)

 

5. Lanberg Czujnik Dymu SR-1001

Lanberg Czujnik Dymu SR-1001

Cena: od. 25 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Czujnik dymu marki Lanberg pozwala na zachowanie bezpieczeństwa w Twoim domu i to na najwyższym poziomie. Model jest intuicyjny w obsłudze i pozwala na zastosowanie w każdym gospodarstwie domowym. Pamiętaj, że instalacja czujników dymu pozwoli Ci zachować pełne bezpieczeństwo bez względu na to, czy masz piec gazowy czy też nie. Szybko wykrywa źródło zadymienia i od razu informuje o tym wszystkich mieszkańców. Czujnik dymu działa przez 8 lat i przez ten okres jest skuteczny. Warto wspomnieć, że model alarmuje o zadymienie z mocą o natężeniu aż 85 dB.

 

Specyfikacja:

 • Zasilanie: 9V bateria alkaliczna (w zestawie)
 • Pobór prądu podczas pracy: <12uA
 • Pobór prądu w trakcie alarmu: <20mA
 • Głośność sygnału alarmowego: > 85dB / 3m
 • Stan gotowości: Dioda LED miga co 43s
 • Niski poziom baterii: Specjalny sygnał alarmowy co każde 43s
 • Tryb alarmowy : Ciągłe sygnały świetlne / dźwiękowe
 • Wskaźnik alarmowy: Dioda LED (czerwona)
 • Niskie   napięcie alarmujące: <7,35V, Specjalny sygnał alarmowy co każde 43s
 • Zgodność z europejską normą EN 14604:2005/AC:2008 potwierdzona przez jednostkę notyfikowaną
 • Temperatura: -10 ~ + 40
 • Wilgotność: 95% RH (bez kondensacji)

 

6. Kidde Dualny Czujnik Czadu I Dymu (Kid-Wfpco)

Kidde Dualny Czujnik Czadu I Dymu (Kid-Wfpco)

Cena: od. 221 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Ten stosunkowo tani czujnik dymu marki Kidde to absolutnie rewolucyjne urządzenie, które umożliwia szybkie i sprawne wykrycie dwutlenku węgla oraz dymu. Model ten oferuje ochronę na wysokim poziomie, zatem pożar ani ulatnianie się gazu z kuchenki nie będzie Ci straszne. Co ciekawe, produkt samodzielnie rozróżnia zagrożenie, zatem unikniesz fałszywych alarmów. Urządzenie wyposażono w przycisk test, który pozwala sprawdzić, czy działa ono prawidłowo. Warto wspomnieć, że Kidde Dualny alarmuje o zagrożeniu przy wykorzystaniu alarmu dźwiękowego i wizualnego. Gdy tylko zamontujesz w domu, ten alarm będziesz mógł czuć się w pełni bezpiecznie!

 

7. Kidde Optyczny Czujnik Dymu 29Hd (Kid-29Hd-Uk)

Kidde Optyczny Czujnik Dymu 29Hd (Kid-29Hd-Uk)

Cena: od. 78 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Jeśli poszukujesz dobrej jakości czujnika dymu z pewnością do gustu przypadnie Ci model od marki Kidde 29Hd. Produkt odznacza się nie tylko niewielkim rozmiarem, ale również ciekawych wzornictwem. Urządzenie zasilane jest bateriami o mocy 9V. Warto zamocować go w widocznym miejscu, dzięki temu można szybko spostrzec zagrożenie. Do tego produkt zawiera przycisk testu, który pozwala na sprawdzenie prawidłowości działania czujnika.

 

Parametry techniczne:

 • Technologia optyczna
 • Zasilanie 9V bateria alkaliczna (w zestawie)
 • Temperatura pracy 0°C – 40°C W
 • wilgotność do 93% RH,
 • bez kondensacji
 • Sygnalizacja alarmowa dźwiękowa i świetlna
 • Natężenie dźwięku syreny 85 dB w odległości 3m

Poradnik zakupowy czujników dymu

Czujnik dymu jaki wybrać?

Jeśli zastanawiasz się jaki czujnik dymu kupić z pewnością warto zapoznać się z naszym rankingiem. Nie brakuje w nim propozycji, które zostały zaprojektowane w duchu nowoczesnej technologii. Wyróżnia je z pewnością jedna cecha, są wyjątkowo skuteczne. Dzięki temu można z nich z powodzeniem korzystać w domu, mieszkaniu, w biurze czy lokalu usługowym. W zasadzie taki czujnik powinien być obowiązkowym elementem, który powinien znaleźć się w każdym domu, bez względu na jego metraż, czy sposób ogrzewania. Nawet jeśli nie korzystasz z pieca gazowego, pożar może pojawić się w Twoim otoczeniu w wyniku iskry pochodzącej od nieprawidłowo uziemionego sprzętu elektrycznego.

Do tego warto wspomnieć, że ogień bardzo szybko się rozprzestrzenia, a czas reakcji jest w tym przypadku kluczowy. Ponadto w nocy, zawiadomienie o pożarze może uratować nam życie. Dym w dużych ilościach szybko wypełnia pomieszczenie i nawet w wentylowanych mieszkaniach czy domach może wywołać śmierć przez zaczadzenie. W blokach natomiast do pożaru może dojść w innym lokalu mieszkalnym, wówczas sprawny i czuły system wyłapie dym, zanim ogień uniemożliwi Ci ucieczkę z mieszkania. Dobrze zatem w ten sposób zadbać o bezpieczeństwo wszystkich domowników, współpracowników czy klientów.

Czujnik dymu wifi ranking to zbiór nowoczesnych rozwiązań, które pozwolą Ci kontrolować sytuację w domu, nawet jeśli będziesz na wyjeździe. Nowoczesna technologia, która kryje się w ich wnętrzu, bardzo szybko poinformuje Cię o tym, że w Twoim domu dzieje się coś niebezpiecznego. Masz zatem pełną kontrolę nad swoim dorobkiem nawet podczas pobytu w pracy.

W jaki sposób działa czujnik dymu?

Dobrej jakości czujnik dymu błyskawicznie wyłapie nawet niewielkie ilości dymu. Dzięki temu działa wręcz błyskawicznie i ostrzega przed niebezpieczeństwem. Najlepsze i tym samym najczęściej polecane urządzenia alarmują domowników o wykryciu źródła dymu w sposób wizualny, a także dźwiękowym. Co sprawia, że bardzo szybko możesz zareagować na sygnał. Do tego, jeśli w pomieszczeniu pojawi się dym ze świeczki, wysoko wyspecjalizowane czujniki wyczują go, a alarm się wówczas nie załączy. Takie wyspecjalizowane działanie i rozróżnianie źródła dymu pozwoli Ci zaoszczędzić sobie masę stresu. Czujnik też powinien mieć swoje konkretne miejsce. Niektóre modele zostały dodatkowo wyposażone w możliwość wykrywania gazu, takie jak tlenek węgla. Dlatego powinny się znajdować blisko pieca w łazience lub w kotłowni. Z pewnością nie zaszkodzi, jeśli umieścisz go także na przedpokoju, szczególnie w bloku mieszkalnym. Takie rozmieszczenie umożliwia urządzeniu wykrycie dymu z klatki schodowej czy z innego mieszkania. Do tego najlepiej mocować je na wysokości około 2 m i w odległości około 10 m od pieca. Pamiętaj, aby przy zakupie sprzętu zwrócić uwagę również na rodzaj baterii. Wspaniale sprawdzają się wersje litowe, które odznaczają się długą żywotnością. Możesz być wówczas pewny, że przez cały okres działania, nie wyczerpią się.

Czujnik dymu ranking

W roku 2022 czujnik dymu kompletnie się zmienił. Ma nowoczesny design, ale również zupełnie odmienione wnętrze. Dlatego, jeśli nawet masz już w domu czujnik dymu, warto zmienić go na nowoczesny, bardziej czuły i wyspecjalizowany produkt. Pamiętaj, że w ten sposób zadbasz także o bezpieczeństwo domowników. Zatem jego dobór będzie bardzo ważny. Ranking czujnik dymu, który stworzyliśmy z myślą o bezpieczeństwie naszych czytelników, pomoże Ci wybrać najlepszy model, który nie tylko będzie skuteczny, ale również wspaniale wpasuje się w wygląd praktycznie każdego wnętrza. A co najważniejsze są to urządzenia niezawodne!

Autor rankingu:
admin
Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska Kategoria: Dom ola.gr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *