Strona główna » Motoryzacja » Części samochodowe » Ranking czujników parkowania
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Motoryzacja » Części samochodowe » Ranking czujników parkowania
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking czujników parkowania – najlepsze czujniki parkowania w 2023 / 2024 roku

Opublikowany na wielu forach, traktujących o tematyce motoryzacyjnej, ranking 10 najlepszych czujników parkowania w 2023 / 2024 roku, zawiera zestawienie wysokiej jakości urządzeń, zaliczanych do tej kategorii. Zdaniem ekspertów, najlepsze czujniki parkowania są urządzeniami bezawaryjnymi, które ułatwiają manewrowanie pojazdem w miejscach zatłoczonych, głównie w mieście. Pomagają one w uniknięciu kolizji drogowej czy uszkodzenia drugiego samochodu, jak również przypadkowego potrącenia przeszkody i osób znajdujących się w pobliżu pojazdu mechanicznego.

Ranking czujników parkowania – TOP 10 najlepszych czujników parkowania

Miejsce Nazwa czujniku parkowania Cena Najtańsza oferta
1 Vertex Czujniki Cofania Gold 22Mm Czarne Odpinane Sensory Wyświetlacz Led Parkowania 45 zł Sprawdź teraz
2 Czujniki Cofania 4 Sensory sygnalizator dźwiękowy 45 zł Sprawdź teraz
3 Valeo Czujniki Cofania Asystent Parkowania 632200 254 zł Sprawdź teraz
4 Blow kamera w ramce + czujniki cofania BVS-548 (78548) 146 zł Sprawdź teraz
5 Sencor SCA PARK200 180 zł Sprawdź teraz
6 Valeo Czujniki Cofania Parkowania Wyświetlacz 632201 391 zł Sprawdź teraz
7 Savio Czujniki Parkowania, Lcd, Czarny Cp-02/B – Savcp-02/B- 79 zł Sprawdź teraz
8 Sencor SCA PARK100 79 zł Sprawdź teraz
9 Zestaw wspomagania parkowania, sygnał dojeżdżania VALEO 632202 598 zł Sprawdź teraz
10 Zestaw wspomagania parkowania, sygnał dojeżdżania VALEO 632210 694 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych czujników parkowania

1. Vertex Czujniki Cofania Gold 22Mm Czarne Odpinane Sensory Wyświetlacz Led Parkowania

 Vertex Czujniki Cofania Gold 22Mm Czarne Odpinane Sensory Wyświetlacz Led Parkowania

Cena: ok. 45 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Marka Vertex stworzyła dobre czujniki parkowania, które wyróżniają się wysokimi parametrami technicznymi. Służą one do ochrony pojazdu mechanicznego przed przypadkowym zderzeniem w trakcie manewru cofania. To zestaw bardzo popularnych czujników parkowania, który jest przeznaczony do samodzielnego montażu. W komplecie znajdują się 4 sensory w kolorze czarnym i sygnalizator dźwiękowy, wbudowany w mały wyświetlacz typu LED. To urządzenie, które wymaga niewielkiej ingerencji w instalację pojazdu mechanicznego. Do jego montażu wystarczy wywiercenie 4 otworów w zderzaku oraz podłączenie czujników do oprawki światła wstecznego. Klient otrzymuje komplet narzędzi wraz z wszystkimi potrzebnymi do jego zamocowania elementami. Produkt firmy Vertex jest objęty 24 -miesięczną gwarancją.

2. Czujniki Cofania 4 Sensory sygnalizator dźwiękowy

 Czujniki Cofania 4 Sensory sygnalizator dźwiękowy

Cena: ok. 45 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Stworzony z myślą o użytkownikach pojazdów mechanicznych, ranking czujników parkowania, zawiera opis produktów, jakimi są czujniki cofania, wyposażone w 4 sensory i sygnalizator dźwiękowy. To zestaw, który ułatwia parkowanie i przeznaczony jest do montażu na tyle pojazd. To dobre czujniki parkowania, które posiadają funkcjonalny i wygodny w użytkowaniu sygnalizator dźwiękowy typu beep- buzer. To zestaw, który zapewnia bezpieczne i łatwe manewrowanie pojazdem mechanicznym, bez względu na umiejętności kierującego autem. Urządzenie, które jest poprawnie zamontowane, uruchamia się w sposób automatyczny po włączeniu światła cofania. To najlepsze czujniki parkowania w swojej kategorii cenowej, które posiadają wbudowany głośnik, emitujący wyraźny sygnał dźwiękowy.

3. Valeo Czujniki Cofania Asystent Parkowania 632200

 Valeo Czujniki Cofania Asystent Parkowania 632200

Cena: ok. 254 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Coraz więcej kierowców inwestuje w najlepsze czujniki parkowania. Marką, która od wielu lat zajmuje się projektowaniem i wytwarzaniem tego typu urządzeń, jest firma Valeo. Stworzyła ona funkcjonalne, łatwe w montażu oraz niezawodne czujniki cofania z asystentem kierowcy. To dobre czujniki parkowania, które sprawdzają się przy braku odpowiedniej widoczności oraz niewielkim miejscu do zaparkowania pojazdu, szczególnie w zatłoczonych aglomeracjach miejskich. To najlepsze czujniki parkowania, które warto zamontować, szczególnie gdy osoba kierująca pojazdem ma bardzo małe doświadczenie w jego prowadzeniu. W zestawie, który trafia do klienta, są cztery ultradźwiękowe sensory, przeznaczone do montowania z przodu i z tyłu pojazdu. To wysokiej jakości urządzenie, które informuje prowadzącego samochód o zbliżaniu się do przeszkody, przy pomocy głośnego sygnału dźwiękowego.

4. Blow kamera w ramce + czujniki cofania BVS-548 (78548)

 Blow kamera w ramce + czujniki cofania BVS-548 (78548)

Cena: ok. 146 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Osoby mające problem z parkowaniem w mieście, często są narażone na różnego rodzaju kolizje drogowe. Rozwiązaniem tego problemu mogą być najlepsze czujniki parkowania firmy Blow. To kamera cofania, wyposażona w nowoczesny system, przeznaczony dla każdego typu pojazdów silnikowych. To urządzenie, które można montować w samochodach dostawczych, osobowych, jak również w traktorach czy innych maszynach rolniczych, poruszających się po drogach publicznych. Według zestawienia, jakim jest ranking czujników parkowania 2023, kamera cofania w ramce typu Blow, sprawdza i monitoruje przestrzeń za pojazdem podczas manewru cofania. Urządzenie pomaga kierowcy zachować odpowiedni dystans od przeszkody i tym samym uniknąć jakiejkolwiek kolizji drogowej. Zestaw jest przystosowany do montowania również w samochodach terenowych i autach sportowych. Te dobre czujniki parkowania z automatyczną regulacją wzmocnienia i funkcjonalnym podświetleniem.

5. Sencor SCA PARK200

 Sencor SCA PARK200

Cena: ok. 180 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeśli zastanawiasz się, jakie czujniki parkowania wybrać, to warto byś zainwestował w urządzenie typu Sensor. To zestaw, który pozwala na bezproblemowe parkowanie w dowolnie wybranym miejscu. W komplecie, który trafia do klienta, znajdują się cztery czujniki parkowania z wizualną sygnalizacją odległości od dowolnie wybranej przeszkody. Produkt automatycznie aktywuje się po włączeniu biegu wstecznego, dlatego też nie wymaga on manualnej obsługi czy uruchomienia przy wykonywaniu manewru cofania lub też parkowania. To dobre czujniki parkowania z ostrzeżeniem dźwiękowym i głosowym, które informują kierującego pojazdem o zbliżającej się przeszkodzie czy też niezachowaniu odległości od znajdującego się za nim samochodu. Urządzenie sygnalizuje kierującemu pojazdem o zbliżaniu się do przeszkody, nawet gdy jest to odległość 2 m od zderzaka pojazdu mechanicznego.

6. Valeo Czujniki Cofania Parkowania Wyświetlacz 632201

 Valeo Czujniki Cofania Parkowania Wyświetlacz 632201

Cena: ok. 391 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wybierając najlepsze czujniki parkowania, warto zaufać producentowi marce Valeo. Stworzył on wysokiej jakości czujniki cofania z funkcją parkowania i czytelnym wyświetlaczem. To zestaw, który jest przeznaczony do zabudowy z przodu lub tyłu pojazdu mechanicznego. Sensory parkowania są dostępne w kolorze matowej czerni, dlatego też nie wyróżniają się one po ich zamontowaniu na zderzaku tylnym lub przednim pojazdu mechanicznego. To najlepsze czujniki parkowania, które wykrywają przeszkodę z bardzo dużą dokładnością. Są one przystosowane do pojazdów z wyposażeniem do holowania przyczep, a także aut osobowych, dostawczych, furgonów, aut transportowych oraz maszyn rolniczych. Te dobre czujniki parkowania firmy Valeo posiadają napięcie znamionowe 12 V oraz regulację wysokości od 40 do 65 cm.

7. Savio Czujniki Parkowania, Lcd, Czarny Cp-02/B – Savcp-02/B-

 Savio Czujniki Parkowania, Lcd, Czarny Cp-02/B - Savcp-02/B-

Cena: ok. 79 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Na wielu forach tematycznych, związanych z motoryzacją, pojawia się pytanie, jakie czujniki parkowania wybrać, aby idealnie spełniały one swoją funkcję. Warto zainteresować się zestawem marki Savio. To proste w obsłudze i montażu czujniki parkowania z wyświetlaczem oraz funkcjonalnymi sensorami. Posiadają one zasilanie nominalne 12 V. Wyróżnia je bardzo głośny alarm dźwiękowy w postaci powiadomienia o mocy 65 decybeli. To zestaw, który swobodnie działa w temperaturze od minus 30 do nawet 80 stopni Celsjusza. Ten funkcjonalny komplet czujników parkowania znacznie ułatwia jazdę do tyłu oraz manewr parkowania samochodem, szczególnie w zatłoczonym mieście. Te najlepsze czujniki parkowania w swojej kategorii cenowej, mogą być zamontowane w zderzaku, dzięki czemu są w stanie zidentyfikować każdą przeszkodę na drodze, ostrzegając kierowcę za pomocą sygnału dźwiękowego. Te nowoczesne i dobre czujniki parkowania są polecane przez specjalistów z branży motoryzacyjnej.

8. Sencor SCA PARK100

 Sencor SCA PARK100

Cena: ok. 79 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Przygotowany dla użytkowników pojazdów mechanicznych ranking czujników parkowania, bardzo wysoko ocenia produkt firmy Sensor. To zestaw, który składa się z czterech czujników parkowania z dźwiękową sygnalizacją przeszkody i automatyczną aktywacją po włączeniu biegu wstecznego. Te dobre czujniki parkowania wyróżnia 3-stopniowy alarm dźwiękowy, którego tempo odtwarzania sygnału wzrasta wraz ze spadkiem odległości od konkretnej przeszkody. Urządzenie to działa w zakresie odległości od 150 do centymetrów do 80 mm od zderzaka. To najlepsze czujniki parkowania z bardzo szerokim kątem wykrywania przeszkody, która znajduje się, zarówno z tyłu, jak i po bokach pojazdu mechanicznego. Urządzenie to jest przystosowane do wszelkich warunków pogodowych. Działa bezawaryjnie w każdych warunkach atmosferycznych i jest odporne na działanie temperatury w zakresie od minus 40 do nawet plus 80 stopni Celsjusza. Produkt trafia do klienta z kompletem śrub montażowych, które ułatwiają zamocowanie sensorów na tylnym i przednim zderzaku.

9. Zestaw wspomagania parkowania, sygnał dojeżdżania VALEO 632202

 Zestaw wspomagania parkowania, sygnał dojeżdżania VALEO 632202

Cena: ok. 598 zł
Znajdź najtańszą ofertę

W sprzedaży internetowej i stacjonarnej dostępne są dobre czujniki parkowania marki Valeo. To urządzenia, które można zamontować z przodu lub z tyłu pojazdu mechanicznego. Są one produkowane w kolorze matowej czerni, dlatego też nie wyróżniają się zbytnio i nie wpływają negatywnie na ogólny wygląd pojazdu mechanicznego. To urządzenia dostosowane do pojazdów z wyposażeniem do holowania przyczep. Wyróżnia je wyświetlacz z kolorowym wskaźnikiem LCD oraz specjalnie dobrana obudowa, która jest odporna na wilgoć i niskie oraz bardzo wysokie temperatury powietrza. Dobre czujniki parkowania firmy Valeo mają regulację wysokości. Kierowca może je zamontować na wysokości od 40 do 65 cm, co ułatwia monitorowanie przeszkód, zarówno z tyłu, jak i z boku pojazdu mechanicznego. To urządzenia z funkcją asystenta parkowania i dźwiękową opcją ostrzegania. Aktywacja asystenta parkowania odbywa się poprzez uruchomienie specjalnego włącznika.

10. Zestaw wspomagania parkowania, sygnał dojeżdżania VALEO 632210

 Zestaw wspomagania parkowania, sygnał dojeżdżania VALEO 632210

Cena: ok. 694 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Polecane przez wielu kierowców najlepsze czujniki parkowania firmy Valeo, to wysokiej jakości urządzenia, które ułatwiają omijanie przeszkód oraz parkowanie w zatłoczonych aglomeracjach miejskich. Zestaw trafia do klienta wraz z kompletem śrub montażowych, instrukcją obsługi w języku polskim i kartą gwarancyjną. To urządzenie, które może być montowane razem z kamerą oraz sensorami parkowania. Nadaje się ono wyłącznie do zabudowy z tyłu pojazdu mechanicznego. To zestaw, który może być instalowany w każdym typie pojazdu mechanicznego, również w autach ciężarowych z wyposażeniem do holowania przyczep. Te dobre czujniki parkowania mają wbudowaną funkcję asystenta, który sygnalizuje zbliżanie się do przeszkody i w tym czasie wycisza radio. Aktywacja urządzenia odbywa się poprzez uruchomienie go przyciskiem. Można zdecydować się także na opcję asystenta parkowania, aktywowanego biegiem wstecznym. Urządzenie marki Valeo ma bardzo niewielkie rozmiary oraz waży zaledwie 0,885 kg. To funkcjonalne, dobre czujniki parkowania, które przydają się dla początkujących kierowców i osób mających problem z cofaniem samochodu.

Poradnik zakupowy czujnika parkowania

Jak działają czujniki parkowania?

Dobre czujniki parkowania wykrywają przeszkody z odległości od 88 mm do 150 cm. Dzieje się tak z powodu sensorów, umieszczonych z przodu lub z tyłu zderzaka pojazdu mechanicznego. Sensory te wykrywają przeszkody i wysyłają sygnał do wyświetlacza LCD, który może być zamontowany na kokpicie, desce rozdzielczej lub też na środkowym lusterku, znajdującym się wewnątrz pojazdu mechanicznego. Kierujący pojazdem otrzymuje głośny i wyraźny sygnał dźwiękowy lub też informację głosową o zbliżaniu się do przeszkody, niezależnie od jej wysokości i szerokości. Nowoczesne i najlepsze czujniki parkowania są w stanie wykryć nie tylko inny pojazd, ale również dzieci, zwierzęta czy drobne przeszkody, które znajdują się na drodze. Pomaga to uniknąć kolizji drogowej, uszkodzenia drugiego samochodu lub też poważnego i tragicznego w skutkach wypadku samochodowego.

Jak wybrać dobre czujniki parkowania?

Zdaniem ekspertów od motoryzacji, najlepsze czujniki parkowania, powinny wyróżniać się bezawaryjnością i działaniem w każdych warunkach atmosferycznych. To urządzenia, które muszą być zaprojektowane w taki sposób, aby w 100% spełniały swoje zadanie, niezależnie od panującej temperatury powietrza czy jego wilgotności. Dobre czujniki parkowania są w stanie funkcjonować nawet w skrajnie niskich temperaturach, które sięgają do minus 40 stopni Celsjusza i w czasie ekstremalnych upałów bądź też przy mocno nagrzanym wnętrzu samochodu. To urządzenia, które powinny szybko i skutecznie informować o przeszkodzie, pojawiającej się na drodze, bez względu na to, czy jest ona zlokalizowana z tyłu, czy też z boku pojazdu mechanicznego. Czujniki parkowania przydają się każdemu kierowcy. Ułatwiają one wykonywanie manewru skręcania, zawracania tyłem lub parkowania.

Autor rankingu:
Cezary Kozakiewicz
Autor rankingu:
Cezary Kozakiewicz Kategoria: Części samochodowe czarek.ko@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *