Strona główna » Dom i ogród » Dom » Ranking desek do prasowania
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Dom i ogród » Dom » Ranking desek do prasowania
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking desek do prasowania – najlepsze deski do prasowania w 2023 / 2024 roku

Deska do prasowania to jeden z nieodłączonych elementów wyposażenia każdego domu i mieszkania. Jaką deskę do prasowania wybrać? Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów desek, począwszy od klasycznych rozwiązań, aż po zaawansowane stacje do prasowania. Najlepsze deski do prasowania są wyposażone w wiele dodatkowych funkcji, które skracają czas potrzebny do wyprasowania odzieży i zapewniają lepsze efekty. Ranking desek do prasowania 2023 / 2024 pozwoli wybrać model w pełni dopasowany do własnych potrzeb.

Ranking desek do prasowania – TOP 10 najlepszych desek do prasowania

Miejsce Nazwa deski do prasowania Cena Najtańsza oferta
1 Leifheit Aktywna Deska Do Prasowania Air Flow M Solid Plus 120×38 cm (76157) 596 zł Sprawdź teraz
2 Leifheit Deska Do Prasowania Air Active Express M (76143) 819 zł Sprawdź teraz
3 Karcher AB 1000 2.884-933.0 959 zł Sprawdź teraz
4 Vileda Deska Do Prasowania Viva Express Smart 112 zł Sprawdź teraz
5 Karcher SI 4 EasyFix Premium Home Line 1.512-483.0 2098 zł Sprawdź teraz
6 Vileda Deska Do Prasowania Viva Express Smart Plus 119 zł Sprawdź teraz
7 Karcher SI 4 EasyFix – zestaw z żelazkiem 1.512-462.0 2180 zł Sprawdź teraz
8 Vileda Deska Do Prasowania niebieska 143060 148 zł Sprawdź teraz
9 Vileda Viva Express Smart 105 zł Sprawdź teraz
10 Eurogold Deska Do Prasowania Rex Full Opcja Grey Morocco (30738Ugm) 135 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych desek do prasowania

1. Leifheit Aktywna Deska Do Prasowania Air Flow M Solid Plus 120×38 cm (76157)

 Leifheit Aktywna Deska Do Prasowania Air Flow M Solid Plus 120x38 cm (76157)

Cena: ok. 596 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Aktywna deska do prasowania Leifheit Air Flow M Solid Plus posiada specjalny pokrowiec Thermo Reflect, który odbija ciepło oraz parę wodną. Dzięki temu możliwe jest szybsze i łatwiejsze prasowanie, ponieważ ubrania są jednocześnie wygładzane z dwóch stron. Konstrukcja deski Leifheit Air Flow M Solid Plus powstała z wysokiej jakości materiałów, a solidny stelaż gwarantuje duża stabilność. Nóżki deski zostały ogumowane celem zabezpieczenia podłogi przed zarysowaniem. Stacja do prasowania Leifheit Air Flow M Solid Plus posiada składaną podstawkę na żelazko ze zintegrowanym gniazdkiem, co pozwala zwiększyć swobodę odczuwaną w czasie prasowania. Dzięki funkcji regulacji wysokości deski możliwe jest prasowanie na siedząco i na stojąco niezależnie od wzrostu. Najlepsze deski do prasowania posiadają dodatkową funkcję nadmuchu powietrza i taką właśnie funkcję posiada deska Leifheit Air Flow M Solid Plus. nadmuch powietrza gwarantuje, że prasowane tkaniny będą suche i pozbawione zagnieceń.

2. Leifheit Deska Do Prasowania Air Active Express M (76143)

 Leifheit Deska Do Prasowania Air Active Express M (76143)

Cena: ok. 819 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Aktywna deska do prasowania Express M 76143 LEIFHEIT została wyposażona w funkcję nadmuchu oraz w funkcję odsysania pary. Uniwersalna podstawka została zaprojektowana pod zwykłe żelazko lub generator pary. Blat deski Express M 76143 LEIFHEIT wykonany został z lekkiego tworzywa sztucznego, a jej wysokość może być regulowana w zakresie od 75 do 100 cm. Stabilna deska do prasowania zapewnia duży komfort, a długi kabel pozwala umieścić ją w dowolnym miejscu. Interesującą funkcją jest możliwość jednoczesnego prasowania z dwóch stron dzięki specjalnej powłoce, która odbija ciepło. Blat deski Express M 76143 LEIFHEIT został starannie wyprofilowany tak, aby ułatwić prasowanie koszul. Konstrukcja deski zapewnia jej dużą trwałość, a mocna blokada gwarantuje bezpieczeństwo w czasie prasowania. Antena na kabel od żelazka pozwala wygodnie prasować. Express M 76143 LEIFHEIT to tania i dobra deska do prasowania ze zintegrowanym przedłużaczem.

3. Karcher AB 1000 2.884-933.0

 

Karcher AB 1000 2.884-933.0

Cena: ok. 959 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Deska do prasowania AB 1000 KÄRCHER została przystosowana do współpracy z parownicami z serii SC 4 i SC 5. Ta tania i dobra deska do prasowania posiada dodatkową funkcję nadmuchu oraz funkcję odsysania pary. Użytkownicy mogą liczyć również na 6 stopniową regulację wysokości, która pozwala dostosować deskę do wzrostu osoby prasującej. Funkcja nadmuchu tworzy specjalną poduszkę powietrzną, która umożliwia prasowanie bez zagięć nawet grubych materiałów. Dzięki funkcji odsysania możliwe jest natomiast lepsze wnikanie pary w tkaninę. Ochrona przed gromadzeniem się zbyt dużych ilości pary sprawia, że wszystkie ubrania pozostają suche. Stabilna deska do prasowania KÄRCHER AB 1000 2.884-933.0 cieszy się dużym uznaniem, na co wskazuje ranking desek do prasowania 2023. Prasowanie ułatwia również dodatek w postaci antenki na kabel od odkurzacza. Deska została wyprofilowana w taki sposób, aby można było jeszcze wygodniej prasować na niej koszule. Deska KÄRCHER AB 1000 2.884-933.0 powstała z wysokiej jakości materiałów, które gwarantują trwałość.

4. Vileda Deska Do Prasowania Viva Express Smart

 Vileda Deska Do Prasowania Viva Express Smart

Cena: ok. 112 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Deska Viva Express Smart została zaprojektowana po to, aby maksymalnie ułatwić prasowanie. Deska waży 10 kilogramów, co gwarantuje jej dużą stabilność, która jest tak ważna w czasie prasowania. Za stabilność deski odpowiadają również gumowane nóżki, które jednocześnie zabezpieczają powierzchnię podłogi przed zrysowaniem. Deska Viva Express Smart została wyposażona w metalową siatkę, która jest w pełni odporna na korozję i na rdzę. Siatka ta umożliwia również przepuszczanie pary wodnej, dzięki czemu deska Viva Express Smart doskonale nadaje się do wykorzystania z nowoczesnymi żelazkami parowymi. Dobre deski do prasowania powinny również posiadać regulację wysokości i tak właśnie jest w przypadku modelu Viva Express Smart. maksymalna wysokość deski to 95 cm, dzięki czemu mogą z niej komfortowo korzystać osoby różnego wzrostu. Ta dobra i tania deska do prasowania posiada specjalnie wyprofilowaną podstawkę na żelazko, która zapobiega przed jego zsunięciem się.

5. Karcher SI 4 EasyFix Premium Home Line 1.512-483.0

 Karcher SI 4 EasyFix Premium Home Line 1.512-483.0

Cena: ok. 2098 zł
Znajdź najtańszą ofertę

SI 4 EasyFix Premium Home Line to nowoczesna deska do prasowania, która pozwala prasować szybko i bez wysiłku. Stanowisko do prasowania SI 4 1.512-483.0 składa się z deski AB 1000, parownicy oraz żelazka. Do wartych uwagi funkcji należy opcja nadmuchu, a także odciągu pary. Dzięki odsysaniu nadmiernej ilości pary prasowana tkanina pozostaje sucha. To rozwiązanie jest bardzo ważne w przypadku grubych materiałów takich jak len oraz jeans. Funkcja nadmuchu sprawdza się natomiast w przypadku prasowania bardzo delikatnych tkanin takich jak tul oraz jedwab. Żelazko parowe KÄRCHER skraca czas prasowania o połowę, jednocześnie zapobiegając powstawaniu zagnieceń i zaprasek. Wielofunkcyjna parownica dołączona do deski KÄRCHER SI 4 EASYFIX PREMIUM HOME LINE 1.512-483.0 umożliwia czyszczenie wielu wodoodpornych powierzchni. W zestawie znajdują się wymienne nakładki do mycia podłóg, szyb oraz luster. Model KÄRCHER SI 4 to doskonała odpowiedź na pytanie o to, jaką deskę do prasowania kupić.

6. Vileda Deska Do Prasowania Viva Express Smart Plus

 Vileda Deska Do Prasowania Viva Express Smart Plus

Cena: ok. 119 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Deska Do Prasowania VILEDA Viva Express Smart Plus idealnie sprawdza się w niewielkich mieszkaniach. Stabilna deska do prasowania wyposażona została w gumowane nóżki, które nie rysują twardej podłogi. Stabilność zapewnia również trwała i ciężka konstrukcja. Deska do prasowania VILEDA Viva Express Smart Plus jest jednak wyjątkowo poręczna i łatwa w transporcie. Wymiary całkowite deski VILEDA Viva Express Smart Plus wraz z podstawą pod żelazko wynoszą 132 x 42 cm, natomiast wymiary powierzchni do prasowania to 114 x 34 cm. Deska posiada opcję regulowania wysokości do 95 cm, co zapewnia komfort prasowania bez względu na wzrost. Tania i dobra deska do prasowania VILEDA Viva Express Smart Plus stanowi doskonałą odpowiedź na pytanie o to, jaką deskę do prasowania kupić. Stalowa siatka odporna na rdzę i na korozję przepuszcza parę wodną. Deska przykryta została bawełnianymi pokrowcem i wyściółką gąbkową o grubości 7 mm, co gwarantuje optymalne warunki do prasowania.

7. Karcher SI 4 EasyFix – zestaw z żelazkiem 1.512-462.0

 Karcher SI 4 EasyFix - zestaw z żelazkiem 1.512-462.0

Cena: ok. 2180 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zestaw do prasowania KÄRCHER SI 4 EASYFIX zawiera deskę AB 1000, parownicę KÄRCHER oraz dedykowane dla tego kompletu żelazko. Ten zestaw zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów. Do zalet deski AB 1000 zalicza się funkcja odciągania pary, dzięki której ubrania pozostają suche. Funkcja nadmuchu stworzona została natomiast, aby ułatwić prasowanie delikatnych tkanin, które teraz mogą być prasowane bez zagnieceń. Żelazko parowe KÄRCHER pozwala natomiast skrócić czas prasowania o aż 50%. Jest to możliwe dzięki wysokiemu ciśnieniu pary, które szybciej i skuteczniej wygładza nawet grube tkaniny. Ranking desek do prasowania wyraźnie wskazuje na to, że zestaw KÄRCHER SI 4 EASYFIX cieszy się ogromną popularnością. W komplecie poza deską i żelazkiem znajduje się także oryginalna parownica KÄRCHER, która nadaje się nie tylko do prasowania, ale również do mycia podłóg oraz szyb. Wraz z parownicą do zestawu dołączone zostały wymienne końcówki, które pozwalają czyścić różne powierzchnie.

8. Vileda Deska Do Prasowania niebieska 143060

 Vileda Deska Do Prasowania niebieska 143060

Cena: ok. 148 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Deska do prasowania Vileda Viva Express Eco New posiada duży blat o wymiarach 120 x 38 cm, dzięki któremu wyjątkowo wygodnie prasuje się żelazko. Elementem deski Vileda Viva Express Eco New jest również podstawka pod żelazko ze zintegrowanym przyłączeniem elektrycznym oraz metalową antenką, która przytrzymuje przewód żelazka w górze w czasie prasowania. Żelazko posiada opcję regulacji, dzięki której wysokość blatu może zostać dopasowana do wzrostu osoby odkurzającej. Sama konstrukcja deski jest natomiast wyjątkowo stabilna, a gumowane nóżki zapobiegają przesuwaniu się deski po powierzchni podłogi i rysowaniu parkietu. Deska waży jedynie 6 kilogramów, a po złożeniu zachowuje wyjątkowo mało miejsca, dzięki czemu może być z powodzeniem przechowywana w małym mieszkaniu. Najlepsza deska do prasowania powinna posiadać blat przepuszczający parę wodną i tak właśnie jest w przypadku deski Vileda Viva Express Eco New. Wyprofilowana podstawka na żelazko oraz mechanizm blokujący zwiększają bezpieczeństwo w czasie prasowania.

9. Vileda Viva Express Smart

 Vileda Viva Express Smart

Cena: ok. 105 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Dobra i tania deska do prasowania Vileda Viva Express Smart doskonale nadaje się do codziennego użytku. Kompaktowa deska po złożeniu nie zajmuje wiele miejsca i jest łatwa do przechowywania, przenoszenia i rozkładania. Deska Vileda Viva Express Smart jest przy tym wyjątkowo stabilna, a wytrzymała blokada zabezpiecza przed jej przypadkowym złożeniem. Gumowane nóżki chronią natomiast parkiet przed zadrapaniami, a także przez przesuwaniem się deski po śliskiej powierzchni. Prosty, ale wysoce funkcjonalny model Vileda Viva Express Smart może stanowić doskonałą odpowiedź na pytanie o to, jaką deskę do prasowania najlepiej wybrać. Podstawka pod żelazko zabezpiecza żelazko przed upadkiem, a także przed przepaleniem pokrowca osłaniającego blat deski. Sam blat wykonany został z metalowej siatki, dzięki czemu przepuszcza parę wytwarzaną w czasie prasowania żelazkiem parowym. Siatka jest w pełni odporna na korozję i na rdzę, a osłania ją pokrowiec z bawełny oraz wyściółka gąbkowa.

10. Eurogold Deska Do Prasowania Rex Full Opcja Grey Morocco (30738Ugm)

 Eurogold Deska Do Prasowania Rex Full Opcja Grey Morocco (30738Ugm)

Cena: ok. 135 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Deska do prasowania FULL OPCJA Grey Morocco została wyposażona w dodatkowy rękawnik, który zdecydowanie ułatwia prasowanie koszul. Blat deski do prasowania wykonany jest ze specjalnej siatki, która przepuszcza parę wodną, gwarantując optymalne prasowanie przy użyciu żelazka parowego. Pokrowiec wykonany został natomiast z wysokogatunkowej bawełny oraz 8 milimetrowej pianki. Specjalny system PRW umożliwia natomiast płynną regulację wysokości deski. Dzięki temu komfortowo prasować mogą osoby w każdym wzroście. Deska EUROGOLD REX FULL OPCJA GREY MOROCCO (30738UGM) została również wyposażona w system SSK, który umożliwia szybkie składanie i rozkładanie deski. Model ten cieszy się dużą popularnością, na co wskazuje ranking desek do prasowania 2023. Deska REX FULL OPCJA GREY MOROCCO (30738UGM) została wyposażona w bezpieczną podstawkę na żelazko ze zintegrowanym gniazdkiem. Wygodę w czasie prasowania zwiększa również specjalna antenka, która przytrzymuje kabel żelazka.

Poradnik zakupowy deski do prasowania

Co wyróżnia dobrą deskę do prasowania?

Dobra deska do prasowania powinna przede wszystkim ułatwiać prasowanie. Jaka deska do prasowania jest najlepsza? Na szczególną uwagę zasługują nowoczesne stacje do prasowania z funkcją nadmuchu oraz z funkcją odciągu pary. Te opcje zdecydowanie skracają czas potrzebny do starannego wyprasowania ubrań i to również tych z wyjątkowo grubych i delikatnych materiałów. Mniej kosztownym rozwiązaniem będą klasyczne deski z podstawkami pod żelazka, które posiadają blaty przepuszczające parę wodną. Tego rodzaju deski doskonale nadają się do współpracy z żelazkami parowymi. Dobra deska do prasowania to stabilna deska do prasowania. Deski powinny również posiadać możliwość regulacji wysokości.

Jakie są rodzaje desek do prasowania?

W sprzedaży dostępne są przeróżne deski do prasowania. Zarówno te mniejsze, jak i większe, bardziej i mniej wytrzymałe, proste i funkcjonalniejsze. Każdy może bez problemu znaleźć dla siebie idealną. Musi tylko dobrze poznać ten produkt i określić własne oczekiwania względem danego przedmiotu.Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje desek do prasowania. Są to deski tradycyjne, które nie posiadają systemu pary, ani też możliwości bezpośredniego podłączenia żelazka. Deski w tej wersji nie są również wyposażone w podgrzewany blat. Ich zaletą jest niewątpliwie niska cena. Wyróżniają się bardzo prostą obsługą. Tego typu deski spotyka się w sklepach najczęściej. O nich „mówi” też niejeden ranking.

Drugim rodzajem są deski do prasowania elektryczne. Te mają specjalne antenki oraz zintegrowany z deską przedłużacz. W tym przypadku żelazko jest podłączane bezpośrednio do deski. Niektóre modele mają również generator pary, a także system nadmuchu i zasysania. Prasowanie na takiej desce sprawia przyjemność. Dzięki niej ubranie po wyprasowaniu nie jest już wilgotne i nie jest narażone na zaginanie. Deski tego rodzaju nie są tanie. Ich cena sięga kwoty kilku tysięcy złotych.

Tradycyjna deska do prasowania sprawdzi się przede wszystkim w domu. Nadaje się głównie do sporadycznego użytkowania. Spełni oczekiwania kobiet, które nie mają szczególnych oczekiwań względem tego rodzaju urządzeń. Deski elektryczne są przeznaczone dla każdego, ale przede wszystkim dla profesjonalistów.

Jakie funkcje ma elektryczna deska do prasowania?

O funkcjach elektrycznej deski do prasowania mowa była już powyżej. Warto jednak rozpisać się na ten temat nieco szerzej. Otóż deska tego właśnie rodzaju jest bardzo dobra, praktyczna, a prasowanie na niej sprawia przyjemność. Funkcje, jakie posiada, zdecydowanie to prasowanie ułatwiają. Dzięki niej z łatwością można rozprasować nawet wyjątkowo trudne i niepodatne na tę czynność tkaniny.

Z całą pewnością deska, jaka zasługuje na wybór, to właśnie ta elektryczna. Szczególnie model, który posiada wiele funkcji i dodatkowych akcesoriów. A te najciekawsze propozycje mają ich wiele.

Wśród nich jest to niewątpliwie podstawka pod żelazko, podstawka pod stację parową oraz antenka do przewodu. W wyposażeniu dobrych desek znajduje się gniazdo z przedłużaczem, półeczka na wyprasowaną bieliznę i rękawnik. Modele z wyższej półki mają płynną regulację wysokości, odprowadzanie pary, opcję prasowania na balonie powietrznym oraz podgrzewany blat. Wybrane są wyposażone w funkcję prasowania dłonią. Zdarzają się też produkty z funkcją – włączanie za pomocą przycisków.

Chcąc kupić najlepszą deskę elektryczną, trzeba zwrócić uwagę nie tylko na jej wykonanie i jakość, ale przede wszystkim na funkcje. Im więcej ich jest, tym lepiej. Przedmiot ten zwany nierzadko urządzeniem, będzie sprawdzał się w wielu sytuacjach i dawał radość z możliwości samego użytkowania.

Te najlepsze modele niestety nie są tanie. Jednak cena nie powinna mieć większego znaczenia. Zdecydowanie ważniejsze jest to, aby deska spełniała oczekiwania użytkownika. Musi być profesjonalna i wygodna w zastosowaniu. Teraz niejedna stabilna i funkcjonalna deska proponowana jest w rankingach desek do prasowania. Można więc łatwo ustalić, która jest najlepsza i ma same pozytywne opinie.

Najlepsze deski do prasowania – polecani producenci

Ranking desek do prasowania wyraźnie wskazuje na to, że zintegrowane stacje do prasowania cieszą się coraz większą popularnością. Do znanych producentów tego rodzaju rozwiązań zalicza się marka KÄRCHER, która tworzy również żelazka oraz parownice. Kolejnym z popularnych producentów stacji do prasowania jest firma LEIFHEIT, która także wyposaża swoje produkty w wiele dodatkowych funkcji. Dzięki odpowiedniej powłoce odbijającej ciepło i parę wodną możliwe jest jednoczesne wygładzanie materiału z dwóch stron. To zdecydowanie przyspiesza prasowanie! Do uznanych producentów klasycznych desek do prasowania zalicza się natomiast firma VILEDA. Tanie i dobre deski do prasowania tego producenta najczęściej posiadają podstawkę pod żelazko z wbudowanym przedłużaczem.

Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska
Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska Kategoria: Dom ola.gr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *