Strona główna » Hobby » Sport » Ranking desek snowboardowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Hobby » Sport » Ranking desek snowboardowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking desek snowboardowych – jaka deska snowboardowa jest najlepsza w 2023 / 2024 roku

Opracowany przez nas ranking 10 najlepszych desek snowboardowych 2023 / 2024 roku, bardzo szczegółowo przedstawia znane i cenione przez riderów modele tego wyjątkowego sprzętu sportowego, dedykowanego tak pasjonującej dyscyplinie, jaką jest snowboard. Zdaniem specjalistów, którzy od lat zajmują się produkcją nart, desek i łyżew, sprzęt ten musi być odpowiednio dobrany, szczególnie jeśli chodzi o najmłodszych użytkowników. Dobra deska snowboardowa powinna mieć odpowiedni kształt, standardową szerokość flexa i nowoczesny profil.

Ranking desek snowboardowych – TOP 10 najlepszych desek snowboardowych

Miejsce Nazwa deski snowboardowej Cena Najtańsza oferta
1 Salomon Grace 120 cm 18/19 514 zł Sprawdź teraz
2 Deska snowboard dla dzieci Kimet 130 cm 165 zł Sprawdź teraz
3 Capita Snowboard Micro Mini Multi 18/19 621 zł Sprawdź teraz
4 Nowy Pathron Carbon Powder 18/19 1399 zł Sprawdź teraz
5 Raven Zestaw Pulse 18/19 1109 zł Sprawdź teraz
6 Rossignol Deska Gala 799 zł Sprawdź teraz
7 Wedze Deska All Road 500 Rental Khaki 469 zł Sprawdź teraz
8 Salomon Pulse 18/19 839 zł Sprawdź teraz
9 Capita Snowboard Ultrafear Wide Multi 18/19 1581 zł Sprawdź teraz
10 Raven Zestaw Style Pink 19/20 1319 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych desek snowboardowych

1. Salomon Grace 120 cm 18/19

 Salomon Grace 120 cm 18/19

Cena: ok. 514 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Nadchodzący sezon zimowy jest okresem, który wymaga odpowiedniego przygotowania dla osób, uprawiających sporty zimowe. Wielu rodziców zastanawia się jaka deska snowboardowa, będzie idealna dla dziewczynki. Produktem, który świetnie poradzi sobie z jazdą w każdych warunkach, bez względu na podłoże, jest wyrób marki Salomon Grace 120cm18/19. To najlepsza deska snowboardowa, przeznaczona do stylu jazdy all-mountain. Sprzęt ten został zaprojektowany w najnowocześniejszej technologii Beat Free Edge. Dobra deska snowboardowa marki Salomon jest dedykowana dziewczynkom, które zaczynają przygodę z tą dyscypliną sportu zimowego, jak również riderkom średniozaawansowanym. To produkt o kształcie Twin ze standardowej szerokości flexem 2 /10. Profil deski typu Flat umożliwia szusowanie po specjalnie przygotowanych do tego celu stokach.

2. Deska snowboard dla dzieci Kimet 130 cm

 Deska snowboard dla dzieci Kimet 130 cm

Cena: ok. 165 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Najlepsze deski snowboardowe, zaprojektowane dla dzieci, oferuje marka Kimet. Stworzyła ona model z wiązaniami o długości 95 cm i szerokości 21 cm. Regulowane wiązania butów, umożliwiają szybkie zakładanie i zdejmowanie tego sprzętu sportowego, jak również gwarantują bezpieczeństwo w trakcie szusowania po stokach i w snowparkach. Ta najlepsza deska snowboardowa w swojej kategorii cenowej, jest w całości wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Materiał ten jest odporny na mróz, który sięga nawet do minus 20 stopni Celsjusza. Ta nowoczesna, piękna i trwała deska snowboardowa dla dzieci, została stworzona z myślą głównie o jeździe rekreacyjnej na śniegu. Produkt posiada liczne udogodnienia w postaci nowoczesnych technologii, gwarantujących idealne trzymanie się krawędzi. Dobra deska snowboardowa, marki Kimet ma delikatne profilowanie, które ułatwia prowadzenie tego sprzętu sportowego na zbyt twardym podłożu.

3. Capita Snowboard Micro Mini Multi 18/19

 Capita Snowboard Micro Mini Multi 18/19

Cena: ok. 621 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Osoby, które pragną zachęcić swoje dzieci do uprawiania tej dyscypliny sportu zimowego, bardzo często zastanawiają się jaką długość deski snowboardowej wybrać, aby była ona bezpieczna dla adepta szkółki snowboardowej. Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, ponieważ na rynku pojawiło się wiele produktów znanych i cenionych marek. Jednym z nich jest wysokiej jakości sprzęt marki Capita Snowboard Micro Mini Multi 18/19. To dobra deska snowboardowa  o kształcie Twin Tip z odpowiednim wygięciem. Jest ona dedykowana jeździe All Mountain i freestylowej. Producent określił twardość tego sprzętu sportowego na wartość 3. Ta najlepsza deska snowboardowa ma promień skrętu 5,3 m oraz krawędź efektywną 83 mm. Odpowiednio wyprofilowany dziób, połączony ze środkiem i piętą, ułatwia prowadzenie tego sprzętu sportowego na stokach.

4. Nowy Pathron Carbon Powder 18/19

 Nowy Pathron Carbon Powder 18/19

Cena: ok. 1399 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Nawet bardzo doświadczeni riderzy często nie wiedzą jaką deskę snowboardową wybrać, aby umożliwiała ona swobodną i bezpieczną jazdę na każdej powierzchni. Produktem godnym polecenia jest sprzęt sportowy Pathron Carbon Powder 18/19. To najlepsza deska snowboardowa, polecana dla dzieci, które pragną udoskonalić swój styl jazdy. Sprzęt ten przydaje się średniozaawansowanym snowboardzistom, a także ekspertom. Ta dobra deska snowboardowa ma specjalnie dobrany profil. Jest ona przeznaczona do jazdy dynamicznej, a także freestyleowej. Odpowiedni system wiązań, który wyróżnia ten sprzęt sportowy, gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo użytkowania. Kierunkową deskę do jazdy, marki Patton, wyróżnia mocno ściśnięty ogon, co gwarantuje dobre właściwości jezdne, a także możliwość swobodnego szusowania w puchu. To sprzęt sportowy, dedykowany małym snowboardzistom.

5. Raven Zestaw Pulse 18/19

 Raven Zestaw Pulse 18/19

Cena: ok. 1109 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Marka Raven od kilku sezonów konstruuje najlepsze deski snowboardowe, które zaliczane są do limitowanych kolekcji. Oferowana przez nią dobra deska snowboardowa Pulse 18/19, jest dedykowana najmłodszym liderom. Mimo że ten sprzęt sportowy wygląda identycznie jak klasyczna wersja, przeznaczona dla osób dorosłych, to jednak pewne różnice tkwią w jego wnętrzu i geometrii. To niezwykła, bardzo dobra deska snowboardowa, która jest oparta na zupełnie innym profilu. Jest on bardzo dobrze oceniany przez specjalistów, związanych ze sportem snowboardowym, ponieważ został on stworzony w formie multi-camera, która doskonale nadaje się dla juniorów, doskonalących swoje umiejętności jazdy. Odpowiedni kształt deski umożliwia intuicyjne jej prowadzenie, bez potrzeby posiadania wysokich umiejętności. To najlepsza deska snowboardowa o idealnych właściwościach jezdnych. Taliowanie tej deski, oparte jest na promieniu idealnego okręgu, co gwarantuje niezawodną reakcję tego sprzętu podczas jazdy do przodu i zmiany nogi ridera.

6. Rossignol Deska Gala

 Rossignol Deska Gala

Cena: ok. 799 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zaproponowany przez nas ranking desek snowboardowych zawiera bardzo szczegółowe opisy znanych i cenionych modeli, dedykowanych najmłodszym riderom.  Wśród wymienionych produktów nie może zabraknąć marki Rossignol. Zaprojektowana przez tę firmę najlepsza deska snowboardowa Gala, to doskonały sprzęt sportowy, polecany juniorom. Produkt świetnie sprawdzi się jako sprzęt do jazdy o charakterze allmountain, ponieważ ułatwia zdobywanie nowych umiejętności. Dzięki intuicyjnemu prowadzeniu i odpowiedniej sztywności ta dobra deska snowboardowa, wyposażona w najnowszą technologię, ułatwia odpowiednie rozłożenie ciężaru ridera. Sztywniejszy tył zapewnia kontrolę na zakrętach, z kolei bardzo miękki przód umożliwia płynne wchodzenie w zakręt i utrzymanie na nim stabilnej pozycji. To wspaniały sprzęt sportowy, który wykonano z materiału Fiber Glass. Wytrzymuje on większe napięcie niż włókno węglowe. Na uwagę zasługuje kształt, jaki posiada ta tania deska snowboardowa. Gwarantuje on rewelacyjną zwrotność i maksymalną przyczepność do podłoża.

7. Wedze Deska All Road 500 Rental Khaki

 Wedze Deska All Road 500 Rental Khaki

Cena: ok. 469 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wielu fanów sportu sportów zimowych zadaje pytanie na forach internetowych – jaka deska snowboardowa dla średniozaawansowanych juniorów, idealnie spełni swoje zadanie? Produktem, który jest godny polecenia i dostępny w bardzo atrakcyjnej cenie, jest deska snowboardowa All Road 500 Rental Khaki. To wspaniały sprzęt sportowy o odpowiedniej nośności i przyczepności w rozmiarze dedykowanym juniorom. Jest to dobra deska snowboardowa dla średniozaawansowanych riderów, którzy nie interesują się freestylem, ale lubią dynamicznie skręcać na trasie i w puchu. Produkt został zaprojektowany z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii i materiałów, w tym włókna szklanego, znacznie odporniejszego niż metal, tworzywo sztuczne i drewno. To wysokiej jakości, dobra deska snowboardowa, która świetnie poradzi sobie na każdym rodzaju podłoża. Jest to najlepsza deska snowboardowa o odpowiednio dobranej twardości, która zapewnia niesamowite osiągi na stoku. Jej krawędź efektywna zapewnia dynamiczną jazdę, a także gwarantuje stabilność tego sprzętu sportowego.

8. Salomon Pulse 18/19

 Salomon Pulse 18/19

Cena: ok. 839 zł
Znajdź najtańszą ofertę

W zróżnicowanym asortymencie firmy Salomon można znaleźć najlepsze deski snowboardowe w atrakcyjnych cenach. Produktem, zasługującym na szczególne uznanie, jest sprzęt sportowy Pulse 18 /19. To dobra deska snowboardowa z profilem flatout, camberem i krawędziami Beat Free, gwarantującymi dynamiczną, kreatywną jazdę. Rdzeń Aspen o wszechstronnym profilu Directional Twin zapewnia doskonałe osiągi, również początkującym snowboardzistom. To najlepsza deska snowboardowa dla dziecięcych riderów, którzy chcą zacząć przygodę z jazdą freestyle’ową w każdym terenie. Ta dobra deska snowboardowa wyróżnia się wszechstronnością i sprawdzi się, zarówno w jeździe poza wyznaczonymi trasami, jak i w Snowparkach, czy na trasach, przygotowanych dla snowboardzistów. To produkt o maksymalnej stabilności i konstrukcji z płaskim profilem między wiązaniami przy dziobie i ogonie. To sprzęt sportowy wysokiej jakości.

9. Capita Snowboard Ultrafear Wide Multi 18/19

 Capita Snowboard Ultrafear Wide Multi 18/19

Cena: ok. 1581 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Dobra deska snowboardowa, którą znajdziesz w ofercie marki Capita, to sprzęt dedykowany dla każdego juniora. Jednym z najpopularniejszych produktów sygnowanych nazwą tej firmy jest Ultrafear Wide Multi 18/19 z charakterystyczną trupią czaszką w kolorze biało – czarno – czerwonym. To wyjątkowy produkt, który z pewnością pozytywnie zaskoczy młodego ridera. Ten sprzęt sportowy ma kształt twin-tip, odpowiednie wygięcie i twardość. Specjaliści oceniają ją na wartość 5,5. To produkt o długości 153 cm z promieniem skrętu 7,86 m. Ta najlepsza deska snowboardowa dla juniorów ma krawędź efektywną o długości 116 mm i szerokość dziobu 30,2 mm. Jest ona przystosowana do dzieci i młodzieży o wzroście 165 cm, których waga nie przekracza 77 kg. Ta dobra deska snowboardowa gwarantuje niesamowite osiągi na stoku, jak również w Snowparkach. Produkt świetnie poradzi sobie w trakcie jazdy po świeżym puchu.

10. Raven Zestaw Style Pink 19/20

 Raven Zestaw Style Pink 19/20

Cena: ok. 1319 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Osoby, które są zainteresowane kupnem takiego sprzętu sportowego jak najlepsza deska snowboardowa, powinny wybrać do niej również odpowiednie wiązania i buty. Najlepiej skorzystać z atrakcyjnej oferty marki Raven, która proponuje zestaw Style Pink 19/ 20, czyli takie wyroby, jak najlepsza deska snowboardowa z wiązaniami i butami snowboardowymi. Z racji tego, że marka Raven od wielu lat zajmuje się projektowaniem i wytwarzaniem wysokiej klasy sprzętu, dedykowanego snowboardzistom w każdym wieku. Od kilku sezonów marka oferuje modne wiązania Crosser MP180, połączone z butami snowboardowymi Miravet Target 2023 / 2024 – 40. To niesamowity sprzęt do uprawiania snowboardu, który jest przeznaczony do jazdy freestyleowej i all-mountain. Wyróżnia się on zastosowaniem technologii True Twin Shape. Buty i wiązania pasują do takich wyrobów jak dobra deska snowboardowa o profilu flatrock ze średnią miękkością i promieniem skrętu 6,7 m.

Poradnik deski snowboardowej

Jak wybrać dobrą deskę snowboardową? Na co zwrócić uwagę?

Wielu rodziców, którzy pragną podarować swojemu dziecku taki produkt jak dobra deska snowboardowa, zastanawia się, na jakie aspekty zwrócić uwagę przy podejmowaniu ostatecznej decyzji zakupowej. Okazuje się, że na rynku dostępnych jest wiele modeli, ale nie każdy nadaje się dla początkujących lub zaawansowanych Riderów. Najlepsza deska snowboardowa dla juniorów, powinna mieć krawędź efektywną, która nie przekracza 116 mm i szerokość dziobu 30,2 mm. To sprzęt sportowy, dedykowany najmłodszym snowboardzistom, który jest przystosowany do dzieci i młodzieży o wzroście nieprzekraczającym 165 cm i wadze do 77 kg. Znacznie młodszym dzieciom przyda się dobra deska snowboardowa, przeznaczona do jazdy typu All – Mountain z odpowiednim promieniem skrętu i maksymalną długością do 153 cm.

Jaką długość deski snowboardowej wybrać?

Osoby, które nie miały do tej pory styczności z taką dyscypliną sportu zimowego, jaką jest snowboard, bardzo rzadko orientują się jak wybrać najlepsze deski snowboardowe, a także odpowiednie wiązania i buty, przeznaczone do uprawiania tej dyscypliny sportu. Dużym problemem okazuje się także wybór długości, którą ma posiadać dobra deska snowboardowa. Najlepiej skorzystać z podpowiedzi, zamieszczonych na stronach internetowych znanych i cenionych producentów. Podane tam informacje, umożliwiają wybór takiego produktu jak najlepsza deska snowboardowa, która ma długość, dostosowaną do wieku, stylu jazdy, umiejętności, a także wzrostu i wagi danego dziecka.

W przypadku mizernej wiedzy na temat tego, jaki wybrać sprzęt sportowy do uprawiania snowboardu, nie należy samodzielnie korzystać z niesprawdzonych poradników, ponieważ zamieszczone tam informacje, mogą być sprzeczne z tym, co podawane jest przez konkretnego producenta. Warto inwestować tylko w najlepsze deski snowboardowe znanych marek.

Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz Kategoria: Sport mikolaj.pr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *