Strona główna » Hobby » Fotografia » Ranking dronów
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Hobby » Fotografia » Ranking dronów
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking dronów – najlepsze drony w 2023 roku

Najlepsze drony pozwalają zarejestrować ważną chwilę, a niekiedy też pomóc ocalić życie. Takich przypadków odnotowano wiele, dlatego też warto wziąć pod uwagę ranking dronów, by wybrać urządzenie, które sprosta wielu oczekiwaniom. Dobry dron to przede wszystkim doskonała jakość samej konstrukcji, a także liczne przydatne funkcje, które pozwalają na łatwą obsługę i wykonanie idealnych zdjęć i filmów. Dobre modele mogą być też tanie, jeśli skorzysta się z wytypowanych urządzeń na stronie z rankingiem. Jest to najszybszy sposób na dotarcie do dronów, które cieszą się dobrą opinią użytkowników.

Ranking dronów – TOP 10 najlepszych dronów

Miejsce Nazwa drona Cena Najtańsza oferta
1 Dron Overmax X-Bee Drone 7.2 czarny 599 zł Sprawdź teraz
2 Dron Hubsan X4 H107C+ 199 zł Sprawdź teraz
3 Dron Syma X20 biały 119 zł Sprawdź teraz
4 DJI Mavic Mini Fly More Combo 2248 zł Sprawdź teraz
5 Dron Parrot A.R 2.0 Jungle Edition PF721842BI 485 zł Sprawdź teraz
6 Dron Parrot Airborne Night Blaze PF723108AA 79 zł Sprawdź teraz
7 Dron Hubsan X4 H501S 1099 zł Sprawdź teraz
8 Dron Syma X5SW czarny 219 zł Sprawdź teraz
9 DJI Mavic Mini 1799 zł Sprawdź teraz
10 DJI Ryze Tello biały 439 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych dronów

1. Dron Overmax X-Bee Drone 7.2 czarny

 Dron Overmax X-Bee Drone 7.2 czarny

Cena: ok. 599 zł
Znajdź najtańszą ofertę

X-Bee Drone 7.2 czarny marki Overmax to fajny dron, szczególnie dla osób, które nie są początkującymi, jeśli chodzi o użytkowanie tego typu maszyn. Warto zwrócić uwagę na bezpieczny i pomyślny lot drona na odpowiedniej wysokości, co zapewnia funkcja altitude hold. W dodatku nagrania są bardzo dobrej jakości, niezależnie od tego, w jakiej pozycji w powietrzu znajduje się urządzenie. Jest to możliwe dzięki kamerze 2P, która została zamocowana w uchwycie ze stabilizatorem. Można także profesjonalnie sterować dronem za pomocą specjalnego pilota, który pozwala dokładnie zorientować się, w jakim położeniu znajduje się maszyna ze względu na wbudowany wyświetlacz. Dodatkowym wsparciem dla użytkownika, jeśli chodzi o profesjonalne sterowanie dronem, jest funkcja headless mode, a także back home. Za pomocą pierwszej lot staje się bardziej stabilny, a dzięki drugiej dron bezpiecznie wraca do wcześniejszego położenia. Urządzenie to może latać w trzech wariantach prędkości, a z uwagi na zastosowane baterie dłużej można cieszyć się lotem na jednym ładowaniu.

2. Dron Hubsan X4 H107C+

 Dron Hubsan X4 H107C+

Cena: ok. 199 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zwracając uwagę na dobre drony, warto mieć na względzie model X4 H107C+ producenta Hubsan. Jest to idealne urządzenie zarówno dla zupełnych amatorów, jak i dla osób, które już wcześniej miały do czynienia z obsługą tego typu maszyn. Można to poznać po dostępnych funkcjach Easy i Ekspert. Ta pierwsza jest przeznaczona dla początkujących. Natomiast opcja Ekspert pozwala sterować dronem bez żadnego wspomagania, dzięki czemu można nim wykonywać wszelkiego rodzaju manewry i akrobacje. Nie trzeba też przejmować się tym, że urządzenie zacznie tracić wysokość – jest to niemożliwe z uwagi na funkcję automatycznego utrzymywania wysokości. Dużym udogodnieniem jest to, że dron posiada wbudowane diody LED. Dzięki nim można rejestrować obraz i robić zdjęcia zarówno w dziennym świetle, jak i po zmroku. Warto też dodać, że obraz jest wyjątkowo dobrej jakości, ponieważ dron jest wyposażony w kamerę 2 Mpx – dzięki niej film ma jakość HD 720p. W tej jakości uda się także wykonać profesjonalne zdjęcia. Dronem tym można latać na jednym ładowaniu przez 7 minut, a akumulator ładuje się przez 40 minut.

3. Dron Syma X20 biały

 Dron Syma X20 biały

Cena: ok. 119 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zastanawiając się nad tym, jakiego drona kupić, być może model X20 biały od Syma będzie tym właściwym. Można go bowiem zaliczyć do klasy uniwersalnych maszyn tego typu. Oznacza to, że sprawdza się on praktycznie na każdym terenie i w różnych warunkach atmosferycznych, czy z uwagi na stopień nasłonecznienia (urządzenie wyposażone w mocne diody LED). Dron ten jest wyjątkowo lekki i ma niewielkie rozmiary, dlatego urządzenie to zmieści się nawet w kieszeni. Zatem można go mieć zawsze przy sobie, co sprawia, że żadna chwila godna zapamiętania, czy obraz wart zapisania nie zostaną pominięte. Tym bardziej, że urządzenie to jest wyposażone w 6-osiowy system stabilizacji. Taki żyroskop sprawia, że dron jest niezwykle stabilny w powietrzu, a przy tym można nim wykonywać różne akrobacje i szybkie zwroty. Łatwo również wprawić urządzenie w ruch, jak i w spoczynek. Gwarantuje to funkcja startu i lądowania, uruchamiana za pomocą odpowiedniego przycisku. Drona można kontrolować za pomocą specjalnego nadajnika, który gwarantuje bezpieczny lot, łatwą obsługę i sterowanie modelem bez żadnych zakłóceń.

4. DJI Mavic Mini Fly More Combo

 DJI Mavic Mini Fly More Combo

Cena: ok. 2248 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Dobre drony to modele, które gwarantują komfortową obsługę, bez konieczności rejestracji. Tak też jest w przypadku, kiedy zdecydujemy się na model DJI Mavic Mini Fly More Combo. Urządzenie to jest tak małe i lekkie, że nie trzeba go specjalnie rejestrować w urzędzie, by móc cieszyć się jego lotem. Jest to model, z którego ucieszą się zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści – szczególnie ci fachowcy, którzy pragną wykonywać filmy wysokiej jakości. Za pomocą tego drona udaje się wykonać zdjęcia wysokiej jakości, jak i płynne video, dzięki wyjątkowej stabilności kamery. Wysoką jakość filmów zapewnia również aplikacja DJI Fly. Za jej pomocą udaje się w kilku dotknięciach stworzyć kinowe ujęcie danego obszaru. Amatorzy będą natomiast zadowoleni z udostępnionego w aplikacji samouczka, który pozwala szybko i bezpiecznie opanować sztukę latania dronem. Można tym urządzeniem latać bez najmniejszych obaw, że się zniszczy. Wszystko zaś dzięki specjalnej osłonie śmigła 360°. Co ciekawe dron ten nadaje się zarówno do lotów w budynku, jak i na zewnątrz, co zapewnia system wizyjny, a także wbudowany GPS Mavic Mini.

5. Dron Parrot A.R 2.0 Jungle Edition PF721842BI

 Dron Parrot A.R 2.0 Jungle Edition PF721842BI

Cena: ok. 485 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeśli interesują nas przede wszystkim polecane drony, z pewnością w niejednym zestawieniu znajdzie się model Parrot AR. 2.0 Jungle Edition PF721842BI. Warto się na niego zdecydować chociażby z uwagi na prostą i wygodną obsługę za pomocą urządzenia mobilnego. Można tym urządzeniem łatwo sterować i mieć cały czas podgląd na każdy manewr w czasie rzeczywistym. Jest to osiągalne za sprawą wbudowanej kamery HD. Z uwagi na obecność tej kamery, zdjęcia jak i filmy również udaje się zapisać w jakości HD. Ponadto dronem lata się niezwykle stabilnie i bezpiecznie, a wszystko za sprawą systemu MEMS. Niewątpliwym plusem jest to, że urządzenie można nawigować za pomocą aplikacji AR. Freelight. Dzięki niej obsługa tego modelu jest łatwa i intuicyjna. Ponadto za pomocą tego oprogramowania użytkownik zapisze zrobione zdjęcia, czy zarejestrowane filmy, a także przechowa w pamięci dane nawigacyjne. Aplikacja ta umożliwia również płynne przechodzenie z przedniej kamery na poziomą, dzięki czemu pilot ma jeszcze więcej możliwości, jeśli chodzi o sposób rejestrowania filmów i zdjęć.

6. Dron Parrot Airborne Night Blaze PF723108AA

 Dron Parrot Airborne Night Blaze PF723108AA

Cena: ok. 79 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Chcąc odpowiedzieć na pytanie, jakiego drona kupić, warto zastanowić się nad tym, czy częściej zamierzamy korzystać z takiego urządzenia w dzień, czy w nocy. Jeśli po zmroku, to dobrym modele może być właśnie ten, czyli Parrot Airborne Night Blaze PF723108AA. Posiada on bowiem wysokiej jakości oświetlenie LED w postaci punktowych reflektorów. Takie oświetlenie pozwala precyzyjnie określić, jak intensywne ma być światło. Dzięki temu uda się wykonać profesjonalne zdjęcia, a także zapisać filmy w doskonałej jakości nawet po zachodzie słońca. To, na co jeszcze warto zwrócić uwagę, to wyjątkowo prosta obsługa. Za pomocą funkcji Free Fall Take-Off silniki włączają się automatycznie zaraz po tym, gdy tylko model znajdzie się w powietrzu, co sprawia, że lot jest niezwykle bezpieczny. W powietrzu również łatwo można manewrować dronem. Jedno dotknięcie wystarczy, by wykonywać podniebne akrobacje i zwroty o 90°, 180°, a nawet pełny obrót 360°. Użytkownik ma więc cały czas pod kontrolą lot, który trwa w przypadku tego modelu do 7 minut na jednym ładowaniu, jeśli dron ma założoną konstrukcję.

7. Dron Hubsan X4 H501S

 Dron Hubsan X4 H501S

Cena: ok. 1099 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Czy można znaleźć tani dobry dron wśród droższych polecanych modeli – oczywiście, wystarczy chociażby wziąć pod uwagę urządzenie X4 H501S zaufanego producenta Hubsan. Pomimo przystępnej ceny dron ten może naprawdę wiele. Przede wszystkim gwarantuje stabilny lot, dzięki systemowi GPS. Model ten nie ma także problemu z utrzymaniem wysokości, co zapewnia specjalny mechanizm. Ponadto urządzenie to jest wyposażone w moduł śledzący RHT. Zatem nie trzeba martwić się o to, że dron bezpiecznie nie powróci do miejsca, z którego wystartował. Moduł działa również w trybie automatycznym, jeśli dron utraci sygnał GPS lub ma niski poziom baterii. Jednak tym, na co szczególnie warto zwrócić uwagę, jest wysokiej klasy kamera – za jej pomocą udaje się robić zdjęcia i nagrywać filmy w standardzie 1080p. Model ten zdecydowanie można zaliczyć do uniwersalnych, a także wyjątkowo prostych w obsłudze. Bardzo szybko udaje się opanować sterowanie, a przygotowanie urządzenia do lotu trwa tylko chwilę. Wiąże się bowiem jedynie z koniecznością zamocowania śmigieł.

8. Dron Syma X5SW czarny

 Dron Syma X5SW czarny

Cena: ok. 219 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Fajne drony to urządzenia, które są dobre tak dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych. Przykładem może być m.in. ten model, czyli X5SW czarny od producenta Syma. Zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści docenią stabilny i bezpieczny lot, który gwarantuje 6-osiowy stabilizator. Natomiast dostępność kamery FPV umożliwia rejestrację obrazu w czasie rzeczywistym, a także wykonywanie zdjęć i zapisywanie filmów w doskonałej jakości. Początkujący, którzy jeszcze nie opanowali w pełni sztuki latania i manewrowania mogą wesprzeć się technologią headless. Dzięki temu trybowi sterowanie jest zawsze tak samo proste, niezależnie od tego, w jakiej pozycji znajduje się urządzenie, w tym czy jest odwrócone przodem, czy tyłem. Dodatkowym atutem modelu jest jego kompaktowa budowa, która sprawia, że łatwo można przenieść dron w dowolne miejsce. Szybko uda się go również przygotować do pracy, ponieważ można go naładować za pomocą standardowego portu USB. Dron może latać w pomieszczeniu, jak i poza budynkiem i zawsze jest to bezpieczny lot, dzięki osłonie śmigieł.

9. DJI Mavic Mini

 DJI Mavic Mini

Cena: ok. 1799 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Dobre drony to dla wielu osób te, które maja kompaktową budowę. Jeśli tak, warto rozważyć zakup modelu DJI Mavic Mini, który waży jedynie 249 gramów, a przy tym jego wielkość można porównać z rozmiarami smartfona. Taka waga zaś umożliwia korzystanie z tego modelu bez konieczności rejestracji drona w polskim urzędzie. Pomimo swoich niedużych wymiarów jest to urządzenie, które może konkurować z najbardziej zaawansowanymi produktami tego typu na rynku. Przede wszystkim obsługuje się go za pomocą aplikacji DJI Fly, dlatego też sterowanie dronem jest niezwykle intuicyjne i łatwo udaje się je opanować. Aplikacja ta pozwala także na szybkie zapisywanie profesjonalnie wyglądających ujęć, m.in. dzięki różnym szablonom. Jeśli natomiast użytkownik po raz pierwszy styka się z obsługą drona, może bardzo szybko przyswoić wszystkie tajniki za pomocą samouczka, który znajduje się w tej aplikacji. Niezależnie jednak od tego, czy model lata w sposób bezpieczny, czy też czasem zderza się z różnymi przeszkodami, jego konstrukcja nie ulegnie zniszczeniu. Jest on bowiem wyposażony w osłonę śmigieł 360°.

10. DJI Ryze Tello biały

 DJI Ryze Tello biały

Cena: ok. 439 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jaki dron jest najlepszy – może taki, który z łatwością będą obsługiwać wszyscy członkowie rodziny, niezależnie od wieku. Jeśli poszukuje się właśnie takiego uniwersalnego urządzenia, warto zawrócić uwagę na model DJI Ryze Tello biały. Można nim w prosty sposób sterować za pomocą smartfona, korzystając z aplikacji Tello App. Dzięki niej udaje się wykonywać różne manewry i ekwilibrystykę za pomocą jednego dotknięcia ekranu telefonu. Niezależnie też od stopnia zaawansowania w wykonywaniu efektownych zdjęć i profesjonalnie wyglądających filmów, użytkownik za każdym razem zapisze obraz i video doskonałej jakości. Chcąc natomiast widzieć otoczenie z perspektywy wysokości, na jakiej leci dron, można połączyć telefon z zestawem VR. Na uwagę zasługuje również dość długi czas lotu, który w tym przypadku trwa nawet 13 minut. Poza tym transmisja obrazu w jakości HD 720p utrzymuje się w zasięgu do 100 metrów. Dron jest także wyposażony w procesor Intel i kamerę 5 Mpix, dlatego udaje się za jego pomocą rejestrować płynne nagrania video i zapisywać wysokiej jakości wykonane zdjęcia.

Poradnik zakupowy drona

Co to jest dron?

Dron jest maszyną latającą. Nazywany UAV lub bezzałogowcem. Charakteryzuje się tym, że jest sterowany zdalnie. Jednak zaczynają pojawiać się modele latające automatycznie – samodzielnie. Są one również polecane. Na rynku obecnych już jest kilka rodzajów dronów. Można je podzielić według sposobu skonstruowania. Wyróżnia się drony:

  • pływające – posiadają konstrukcje hybrydowe, połączenie multikoptera z łodzią (po odpięciu może on swobodnie latać),
  • jeżdżące/skaczące – wyposażone w koła, kamerkę, mogą wykonywać skoki,
  • płatowce – samoloty bezzałogowe, przeznaczone do lotów autonomicznych,
  • wielowirnikowce/multikoptery –najlepsze latające modele, wyposażone w cztery lub więcej śmigiełek.

Wybór odpowiedniego rodzaju drona zależy oczywiście od indywidualnych upodobań. Zaglądając w ranking, można zobaczyć, które modele są obecnie najczęściej kupowane.

Dron z funkcją śledzenia – jak to działa?

Chciałbyś kupić dron z funkcją śledzenia? Jest to dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcą uwiecznić swoje przygody, nie używając do tego rąk. Bezzałogowiec potrafi śledzić wcześniej ustalony obiekt. Będzie cały czas za nim podążał, stale utrzymując go w kadrze. Jaki dron wybrać? Spotkać można drona follow me – tutaj wykorzystywany jest GPS i też active track – nawiguje za pomocą specjalnego oprogramowania do rozpoznawania obiektów. Warto przemyśleć zakup drona z funkcją śledzenia, ponieważ jest to bardzo innowacyjne i przydatne urządzenie. Zapoznaj się z opiniami ich użytkowników.

Jaki dron wybrać?

Biorąc pod uwagę ranking dronów 2023, najlepiej w pierwszej kolejności analizować ofertę niedużych dronów, które mogą dość długo latać na jednym ładowaniu. Taki wybór jest ekonomiczny i komfortowy. W sprzedaży są dostępne modele, które potrafią utrzymywać się w powietrzu nawet 20 minut i dłużej na jednym ładowaniu. Przydaje się również wspomaganie stabilizacji lotu, a także rozwiązanie, które zapewnia pełną kontrolę nad dronem w każdych warunkach.

Jakie są rodzaje dronów?

By wiedzieć, jakiego drona kupić, warto zorientować się, jakie w ogóle modele są dostępne na rynku. Można zasadniczo wyróżnić cztery typy takich urządzeń z uwagi na ich konstrukcję i sposób poruszania. Zatem fajne drony można znaleźć w kategorii multikopterów, płatowców, produktów jeżdżących lub skaczących, a także modeli hybrydowych, czyli pływających.

Jakiego drona kupić?

Chcąc wiedzieć, jakiego drona kupić, zwraca się uwagę na cenę. Jednak w sprzedaży można znaleźć tanie i dobre urządzenia tego typu, dlatego też nie zawsze wysoka jakość oznacza duży wydatek. Dobry model jest zaawansowany technologicznie – by się o tym przekonać, warto sprawdzić aktualny ranking dronów. Warto też odpowiedzieć sobie na pytanie, czy poszukuje się drona uniwersalnego, czy też dla użytkownika o określonych wymaganiach i preferencjach.

Jakie parametry powinien mieć dobry dron?

Dobry dron powinien wyróżniać się długim czasem lotu, solidną konstrukcją, niewielką wagą i możliwie kompaktową budową. Ponadto musi być wyposażony w kamerę dobrej jakości i gwarantować łatwą obsługę oraz kontrolę nad urządzeniem podczas użytkowania. Najlepsze drony to również urządzenia, które trudno uszkodzić zarówno z uwagi na specjalne osłony śmigieł, czy dodatkowe funkcjonalności.

Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz Kategoria: Fotografia mikolaj.pr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *