Strona główna » RTV » Audio » Ranking dyktafonów
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » RTV » Audio » Ranking dyktafonów
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking dyktafonów – najlepsze dyktafony w 2023 / 2024 roku

Dyktafony pozwalają na profesjonalną rejestrację rozmów w czasie przeprowadzania wywiadów, a także na nagrywanie wykładów na studiach. Dużą popularnością cieszą się także ukryte dyktafony detektywistyczne. Jaki dyktafon najlepiej wybrać? W podjęciu decyzji pomóc może aktualny ranking dyktafonów. Dobry dyktafon do nagrywania rozmów powinien posiadać pojemną pamięć i wytrzymały akumulator.

Ranking dyktafonów – TOP 10 najlepszych dyktafonów

Miejsce Nazwa dyktafonu Cena Najtańsza oferta
1 Dyktafon Sony ICD-PX240 207 zł Sprawdź teraz
2 Dyktafon Olympus LS-P1 Liniowy rejestrator dźwięku 591 zł Sprawdź teraz
3 Dyktafon Olympus WS-853 Czarny (8GB) 349 zł Sprawdź teraz
4 eNexus SK-021 8GB 229 zł Sprawdź teraz
5 Dyktafon DYKTAFON CYFROWY MINI N5 (G10450111) 229 zł Sprawdź teraz
6 Xrec Endoskop / Kamera Inspekcyjna / Wi-Fi Usb 1200P 8Mm – 10 Metrów (Sb4405) 199 zł Sprawdź teraz
7 Pendrive dyktafon szpiegowski 4GB podsłuch USB 99 zł Sprawdź teraz
8 Dyktafon Olympus LS-P4 czarny 839 zł Sprawdź teraz
9 Elegancki dyktafon dla kobiet ukryty w wisiorku – MVR-300 180 zł Sprawdź teraz
10 Dyktafon zOOM EXH-6 290 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych dyktafonów

1. Dyktafon Sony ICD-PX240

 Dyktafon Sony ICD-PX240

Cena: ok. 207 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Cyfrowy dyktafon SONY ICD-PX240 umożliwia nagrywanie i odtwarzanie dźwięku w formacie MP3. Urządzenie wyposażone zostało w wbudowany głośnik o mocy 300 mW, a także w moduł pamięci o wielkości 4 GB, który pomieści wiele godzin nagrań. Dyktafon SONY ICD-PX240 odznacza się kompaktowymi wymiarami i niewielką wagą, która wynosi jedynie 72 gramy. Dzięki temu urządzenie można wygodnie nosić w kieszeni. Dźwięk rejestrowany jest w czystej postaci w formacie MP3, a dyktafon posiada dodatkowe gniazdo słuchawkowe oraz wejście na mikrofon. Ten tani i dobry dyktafon posiada również duży i czytelny wyświetlacz monochromatyczny, który zdecydowanie zwiększa komfort użytkowania. Model SONY ICD-PX240 posiada wiele dodatkowych funkcji, które sprawiają, że doskonale sprawdza się jako dyktafon do nagrywania rozmów. Regulować można między innymi czułość mikrofonu, a także prędkość odtwarzania. Bateria umożliwia aż 32 godziny ciągłej pracy, natomiast wbudowana pamięć pomieści do 43,5 godzin nagrań.

2. Dyktafon Olympus LS-P1 Liniowy rejestrator dźwięku

 Dyktafon Olympus LS-P1 Liniowy rejestrator dźwięku

Cena: ok. 591 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Cyfrowy dyktafon OLYMPUS LS-P1 to liniowy rejestrator dźwięku, który wyposażony został w zaawansowane technologicznie mikrofony. Wysoka jakość nagrywania oznacza, że zapisywanemu dźwiękowi nie będą towarzyszyły szumy. Model OLYMPUS LS-P1 to najlepszy dyktafon dla studenta. Dwa osobne mikrofony umieszczone zostały pod kątem 90 stopni, dzięki czemu urządzenie rejestruje naturalny dźwięk stereo. Doskonałe parametry techniczne sprawiają, że ten dobry dyktafon stereo nagrywa nie tylko rozmowy, ale również muzykę. Uwagę zwraca również jakość obudowy urządzenia. Dyktafon OLYMPUS LS-P1 jest stylowy, a także wytrzymały na uszkodzenia. Wszystkie przyciski zostały wyraźnie wydzielone, dzięki czemu obsługa urządzenia jest wyjątkowo intuicyjna i wygodna. Czytelny wyświetlacz ułatwia nawigację po ustawieniach urządzenia. Model OLYMPUS LS-P1 umożliwia wysoką częstotliwość próbkowania dźwięku nawet do 96kHz, co zapewnia jakość lepszą od standardowego formatu płyt CD.

3. Dyktafon Olympus WS-853 Czarny (8GB)

 Dyktafon Olympus WS-853 Czarny (8GB)

Cena: ok. 349 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Dyktafon OLYMPUS WS-853 umożliwia zapis dźwięku w formacie stereo. Jest to możliwe dzięki dwóm wysokiej jakości mikrofonom, które umieszczone zostały względem siebie pod kątem 90 stopni. Za wysoką jakość rejestrowanego dźwięku odpowiadają nie tylko mikrofony, ale również nowoczesny filtr górnoprzepustowy połączony z systemem redukcji szumów. Model OLYMPUS WS-853 to dobry dyktafon do nagrywania rozmów, który pomieści aż do 2 080 godzin materiału. Wszystko to dzięki 8 GB wbudowanej pamięci. Dyktafon posiada dodatkowe wejście na zewnętrzną kartę micro SD, która pozwoli zwiększyć ilość materiału możliwą do zapisania. Elektroniczny wyświetlacz ułatwia nawigację po plikach z nagraniami, a także po licznych opcjach urządzenia. Dyktafon OLYMPUS WS-853 posiada wbudowane złącze USB, które umożliwia łatwy i szybki transfer zapisanych plików na komputer. Ranking dyktafonów 2023 / 2024 jasno wskazuje na to, że ten model cieszy się bardzo dużym uznaniem wśród studentów, dziennikarzy i filmowców.

4. eNexus SK-021 8GB

 eNexus SK-021 8GB

Cena: ok. 229 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Długopis dyktafon ENEXUS SK-021 pozwala na wygodną rejestrację rozmowy bez potrzeby użycia dodatkowych urządzeń. Dyktafon cyfrowy ENEXUS SK-021 został dyskretnie ukryty w obudowie długopisu, dzięki czemu nie zwraca uwagi. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze, co sprawia, że jest to doskonały dyktafon na wykłady. Model ENEXUS SK-021 dobrze sprawdzi się również jako dyktafon do przeprowadzania wywiadów. Wybudowana pamięć o wielkości 8 GB pozwala na zapis ogromnej ilości materiału, który może zostać szybko przegrany na dysk komputera za pomocą portu USB. Ten sam port służy do ładowania urządzenia, które na pełnym akumulatorze może działać do 13 godzin. Wysoka czułość mikrofonu sprawia natomiast, że dyktafon ENEXUS SK-021 może nagrywać rozmowę również, jeśli tkwi w kieszeni lub w torebce. Długopis z wbudowanym dyktafonem działa również jako zwykły długopis. Uruchamianie rejestracji dźwięku jest natomiast bardzo proste i intuicyjne – wystarczy przesunąć suwak długopisu.

5. Dyktafon DYKTAFON CYFROWY MINI N5 (G10450111)

 Dyktafon DYKTAFON CYFROWY MINI N5 (G10450111)

Cena: ok. 229 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Cyfrowy dyktafon MINI N5 (G10450111) to najmniejszy dyktafon dostępny na rynku, który jest w stanie pracować przez około 11 godzin. Niewielkie wymiary urządzenia sprawdzają, że może zostać dyskretnie umieszczone w każdym miejscu. Wysokiej jakości mikrofon zapewnia natomiast dobrą jakość dźwięku, który zapisywany jest w bezstratnym formacie WAV. Wbudowana pamięć wewnętrzna pozwala natomiast pomieścić około 100 godzin zapisanego materiału. Ten dobry tani mikrofon posiada dodatkową funkcję aktywacji nagrywania głosem powyżej 35 DB. Ta charakterystyka sprawia, że model MINI N5 (G10450111) to doskonały dyktafon szpiegowski. Do zestawu dołączone zostały słuchawki, które pozwalają wygodnie słuchać zarejestrowanych nagrań bezpośrednio z dyktafonu. Urządzenie jest w pełni kompatybilne ze wszystkimi systemami operacyjnymi, dzięki czemu zapisane w jego pamięci pliki dźwiękowe można szybko i sprawnie przegrać do pamięci komputera za pomocą złącza USB.

6. Xrec Endoskop / Kamera Inspekcyjna / Wi-Fi Usb 1200P 8Mm – 10 Metrów (Sb4405)

 Xrec Endoskop / Kamera Inspekcyjna / Wi-Fi Usb 1200P 8Mm - 10 Metrów (Sb4405)

Cena: ok. 199 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Endoskop XREC WI-FI USB 10m 8mm (SB4405) to wodoszczelna kamera USB, która umożliwia inspekcję trudno dostępnych miejsc. Urządzenie to posiada wbudowane oświetlenie LED, które zapewnia wyraźny obraz kamery nawet w nieoświetlonych przestrzeniach. Podświetlenie LED posiada 6-stopniową regulacje intensywności. Kąt widzenia samej kamery wynosi 70 stopni, jednak można go zwiększyć przy pomocy 90-stopniowego lusterka dołączonego do zestawu. Na końcu kamery XREC WI-FI USB 10m 8mm (SB4405) zamontować można również magnes ułatwiający wyciąganie metalowych przedmiotów. Twardy i elastyczny kabel o długości 10 metrów zachowuje swój kształt, dzięki czemu możliwe jest wygodne dotarcie na różne głębokości przy zachowaniu stabilności kamery. Sama kamery posiada efektywną długość ogniskowej rzędu od 3 do 8 cm. Stopień ochrony IP68 zapewnia odporność na kurz i na wodę dla trwałego zanurzenia. Kamera XREC WI-FI USB 10m 8mm (SB4405) łączy się z komputerem przy pomocy portu USB lub sieci WI-FI.

7. Pendrive dyktafon szpiegowski 4GB podsłuch USB

 Pendrive dyktafon szpiegowski 4GB podsłuch USB

Cena: ok. 99 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Dyktafon szpiegowski 4GB PODSŁUCH USB posiada wbudowaną pamięć USB i nie wzbudza żadnych podejrzeń w czasie nagrywania. Ten tani dobry dyktafon doskonale sprawdza się do nagrywania rozmów z ukrycia. Ranking dyktafonów wskazuje również na to, że jest to dobry dyktafon na wykłady. Urządzenie posiada wbudowany akumulator litowo-jonowy 110 MA-3.7 V, który pozwala na aż 28 godzin ciągłej pracy. Waga dyktafonu wynosi jedynie 30 gramów. Dyktafon szpiegowski 4GB PODSŁUCH USB posiada funkcję automatycznego zapisu nagrania w momencie, kiedy wyczerpuje się bateria lub kończy się pamięć. Dzięki temu nagrania nie zostaną utracone! Wbudowana pamięć o pojemności 4 GB pozwala na zapisanie ok. 30 godzin nagrań. Wysoka czułość mikrofonu gwarantuje natomiast czytelne nagrania rozmów nawet w dużym oddaleniu. Dyktafon 4GB PODSŁUCH USB po podłączeniu do komputera działa jak normalny pendrive. Przy jego pomocy można łatwo zgrać na komputer zapisane materiały, a także przechowywać na nim inne pliki.

8. Dyktafon Olympus LS-P4 czarny

 Dyktafon Olympus LS-P4 czarny

Cena: ok. 839 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Rejestrator OLYMPUS LS-P4 oferuje najwyższą jakość dźwięku, która pozwala na nagrywanie nie tylko rozmów, ale również filmów i utworów muzycznych. Dyktafon cyfrowy OLYMPUS LS-P4 wyposażony został w technologię pozwalają nagrywać dźwięk Hi-Res w formacie FLAC w każdych warunkach. Skuteczną redukcję szumów zapewnia nowoczesny system przetwarzania dźwięku. Ranking dyktafonów 2023 / 2024 jasno wskazuje, że według niektórych konsumentów model OLYMPUS LS-P4 to najlepszy dyktafon do kamery. Rejestrator OLYMPUS LS-P4 doskonale sprawdzi się jednak również jako dyktafon do nagrywania rozmów. System TRESMIC korzysta z aż trzech mikrofonów, aby zagwarantować doskonałą jakość dźwięku stereo. Liniowy rejestrator OLYMPUS LS-P4 może zostać przymocowany do wielu kamer przy pomocy gorącej stopki oraz kabla JACK 3,5 mm. Dyktafon OLYMPUS LS-P4 posiada czytelny wyświetlacz, który ułatwia nawigację po licznych opcjach tego urządzenia. Wbudowana pamięć wystarcza do zapisania aż 253 godzin nagrań.

9. Elegancki dyktafon dla kobiet ukryty w wisiorku – MVR-300

 Elegancki dyktafon dla kobiet ukryty w wisiorku - MVR-300

Cena: ok. 180 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Dyskretny dyktafon MVR-300 stworzony został z myślą o kobietach, które chcą zarejestrować daną rozmowę bez rzucania się w oczy. Dyktafon ukryty został w eleganckim wisiorku, który można powiesić na szyi. Takie umiejscowienie zapewni maksymalną jakość nagrywanego dźwięku, pozwalając uchwycić konwersacje przeprowadzane nawet w tłocznych pomieszczeniach. Dyktafon MVR-300 dzięki dużej czułości mikrofonu jest w stanie zebrać materiał audio nawet z odległości 12 metrów. Wbudowany akumulator pozwala na aż 40 godzin pracy urządzenia. Model MVR-300 to tani dobry dyktafon do nagrywania rozmów z ukrycia, który pozwoli zdobyć dowód na mobbing lub na próbę szantażu. W wisiorek wbudowana została pamięć o pojemności 8 GB, która pozwoli bez problemów przechowywać nawet do 100 godzin zarejestrowanego materiału. Ranking dyktafonów 2023 / 2024 wyraźnie wskazuje na to, że ukryte dyktafony szpiegowskie cieszą się dużą popularnością. Elegancki dyktafon MVR-300 to doskonałe akcesorium dla kobiety.

10. Dyktafon zOOM EXH-6

 Dyktafon zOOM EXH-6

Cena: ok. 290 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Dyktafon ZOOM EXH-6 to posiada dwa dodatkowe wejścia XLR / TRS, które pasują do przenośnego rejestratora Zoom H6. Dzięki temu rozwiązaniu kapsuła pozwala na jednoczesne podłączenie aż do sześciu sygnałów z zewnętrznych instrumentów, mikserów oraz przenośnych odtwarzaczy muzycznych. Pozwala to na profesjonalne rejestrowanie muzyki granej na żywo, a także na tworzenie wysokiej jakości nagrań studyjnych. Dyktafon ZOOM EXH-6 doskonale sprawdza się również w czasie nagrywania podcastów na kilka osób. Model ZOOM EXH-6 to najmniejszy na świecie rejestrator sześciościeżkowy, który odznacza się ogromną uniwersalnością. Każda nagrywana ścieżka może być rejestrowana niezależnie w aż 99 nagraniach, co pozwala później wprowadzać dowolne modyfikacje. Ustawienia nagrywania można łatwo zmieniać przy pomocy precyzyjnych gałek. Urządzenie ZOOM EXH-6 gwarantuje także doskonałą redukcję szumów, dzięki czemu zapisywany dźwięk jest krystalicznie czysty. Urządzenie przeznaczone jest do obsługi mikrofonów dynamicznych.

Poradnik zakupowy dyktafonu do nagrywania rozmów

Jak kupić dobry dyktafon do nagrywania rozmów?

Najlepszy dyktafon do nakrywania rozmów powinien być przede wszystkim poręczny, aby nie rozpraszał rozmówcy i nie wpływał na przebieg wywiadu. Oczywiście nie mniej ważna jest jakość nagrywanego dźwięku. Ta zależy nie tylko od wbudowanych w urządzenie mikrofonów, ale również dodatkowych komponentów elektronicznych. Duże znaczenie ma także pojemność wbudowanej pamięci oraz to, czy urządzenie posiada miejsce na zewnętrzne karty pamięci. Ważny jest także czas działania baterii w dyktafonie. Ranking dyktafonów 2023 / 2024 pozwoli znaleźć dobry i tani mikrofon do nagrywania rozmów. Alternatywą dla tradycyjnych dyktafonów reporterskich są dyskretne dyktafony szpiegowskie, które w czasie rejestrowania rozmowy pozostają niezauważone.

Dyktafon na wykłady – czy warto w niego zainwestować?

W większości przypadków nie sposób nadążyć z robieniem notatek za wykładowcą. Notowanie rozprasza również, sprawiając, że student skupia się jedynie na notowaniu, a nie na treści wykładu. Dyktafon dla studenta jest wręcz koniecznością, która pozwoli wynieść z zajęć możliwie jak najwięcej wiedzy. Jaki dyktafon wybrać na wykłady? Najlepiej sprawdzą się modele, których pamięć wbudowana jest w stanie pomieścić wiele godzin nagrań. Dużym ułatwieniem jest również możliwość wygodnego odsłuchiwania nagrań z poziomu urządzenia. Oczywiście ogromne znaczenie ma także czułość urządzenia. Dobry dyktafon na wykłady powinien być w stanie pochwycić głos wykładowcy z dużej odległości. Dużym ułatwieniem jest również system redukcji szumów. Oczyszczone z szumów nagranie będzie zdecydowanie łatwiej zrozumieć. Ranking najlepszych dyktafonów na studia pozwoli porównać poszczególne modele i wybrać najlepszą opcję.

Autor rankingu:
Jakub Szymura
Autor rankingu:
Jakub Szymura Kategoria: Audio kuba.sz@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *