Strona główna » Dom i ogród » Wyposażenie kuchni » Ranking dzbanków filtrujących
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Dom i ogród » Wyposażenie kuchni » Ranking dzbanków filtrujących
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking dzbanków filtrujących – jaki dzbanek filtrujący kupić w 2023 roku?

Męczy Cię konieczność ciągłego kupowania butelek w ciężkich oraz niewygodnych zgrzewkach? A może szukasz oszczędności przy zachowaniu łatwego dostępu do świeżej i czystej wody?

 

W odpowiedzi właśnie na te potrzeby powstał ranking dzbanków filtrujących 2023. Pozwoli on porównać stosunek jakości do ceny, przybliży główne zalety poszczególnych modeli i być może wpłynie na ostateczną decyzję zakupową. Tylko najlepsze dzbanki filtrujące wodę są przyjazne w codziennej eksploatacji oraz naprawdę wydajne.

Ranking dzbanków filtrujących – TOP 10 najlepszych dzbanków filtrujących

Miejsce Nazwa dzbanka filtrującego Cena Najtańsza oferta
1 Brita Marella Grafitowy + 3 Filtry 80 zł Sprawdź teraz
2 Brita Elemaris Xl Czarny 109 zł Sprawdź teraz
3 Dafi Start Unimax 4l 16 zł Sprawdź teraz
4 Brita Marella niebieski + 4 wkłady PP 114 zł Sprawdź teraz
5 Brita Style Xl Szary 89 zł Sprawdź teraz
6 Dafi Luna 3,3L + 2 Wklady Unimax Stal 37 zł Sprawdź teraz
7 Dafi Crystal Led 2l biały + filtr Classic 88 zł Sprawdź teraz
8 Brita Elemaris Cool Meter Czarny + 4 filtry 149 zł Sprawdź teraz
9 Brita Aluna Xl Biały 49 zł Sprawdź teraz
10 Aquaphor Amethyst Czarny + 3 Wkłady B100-25 Maxfor 50 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych dzbanków filtrujących

1. Brita Marella Grafitowy + 3 Filtry

Dzbanek filtrujący BRITA

 

Cena: ok. 80 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Analizując, jaki dzbanek filtrujący wybrać, warto rozważyć model Brita Marella Grafitowy. Prezentowana wersja produktu wyróżnia się między innymi: elektronicznym wskaźnikiem zużycia wkładu, możliwością szybkiego umycia w zmywarce czy dopasowaniem do półki na drzwiach lodówki. Dodatkowym atutem jest także technologia MAXTRA+ Pure Performance.

 

Zapewnia ona filtrację szkodliwych związków i metali ciężkich, ale też poprawia ogólny smak wody. Do tego dochodzi moduł MEMO przypominający raz w miesiącu o konieczności wymiany wkładu. Nie trzeba więc zapisywać tej daty w kalendarzu, ponieważ urządzenie samo powiadomi o takim zużyciu.

 

Trzeba podkreślić, że Brita Marella Grafitowy nie wymaga stosowania siły podczas otwierania oraz zamykania klapy. Są to lekkie czynności, które następują błyskawicznie i bezproblemowo. Pojemność wynosi 1,4 litra, zatem jest zbliżona do standardowej butelki z wodą. Napełnienie, a także przefiltrowanie trwa tylko chwilę i natychmiast można ponownie uzupełnić cały zapas.

2. Brita Elemaris Xl Czarny

 Brita Elemaris Xl Czarny

Cena: ok. 109 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zaprezentowany ranking uwzględnia też dzbanek filtrujący Brita Elemaris Xl Czarny. Jest on propozycją dla osób oczekujących dużej pojemności. 3,5 litra napełnienia pozwala przefiltrować naprawdę sporą ilość wody. W efekcie nie trzeba powtarzać tej czynności i wielokrotnie wypełniać dzbanka. Ten model cechuje się również: eleganckim i nowoczesnym wyglądem, posiadaniem wygodnego uchwytu, automatycznym wskaźnikiem zużycia wkładu czy możliwością napełnienia bez ściągania pokrywy.

 

Do tego dochodzi też technologia Brita Meter, informująca o przebiegu i ogólnej jakości filtracji. Jeśli pogarsza się jej efektywność, jest to sygnał do zakupu nowego wkładu. Warto zwrócić uwagę na łatwość zachowania higieny, gdyż dzbanek można umieścić w zmywarce. Uzyskana czystość wody poprawia jej wygląd oraz smak, ale też aromat napojów gorących.

 

Na przykład herbata staje się wyraźna i przejrzysta, a równocześnie znika jej zmętnienie. Model może być więc przez wielu uznany za najlepszy dzbanek filtrujący na rynku.

3. Dafi Start Unimax 4l

 

Cena: ok. 16 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Rozważając, jaki dzbanek z filtrem kupić, należy sprawdzić model Dafi Start Unimax 4l. Jego duża pojemność powoduje, że jednorazowo da się przefiltrować znaczną ilość wody. Dla komfortu i wygody warto ją przelać do oddzielnych dzbanków. W razie potrzeby można bowiem ponowić tę czynność. Wśród najważniejszych atutów produktu można wymienić: ergonomiczną oraz mocną rączkę, łatwość nalewania tuż po filtracji i dużą wydajność wkładu.

 

Filtr może bowiem oczyścić nawet do 200 litrów wody. Dopiero wtedy trzeba go wymienić na nowy. Prezentowany dzbanek usuwa: chlor, metale ciężkie, herbicydy, pestycydy i niektóre związki organiczne. Właśnie takie substancje mogą znajdować się w systemach wodociągów miejskich. Jest to w pewnym stopniu związane ze specyfiką gruntu oraz modelem dostarczania wody.

 

Dafi Start Unimax 4l będzie stabilny na każdym blacie kuchennym, gdyż posiada specjalną, antypoślizgową wkładkę. Można go zatem postawić tuż po porannym sprzątaniu. Zmniejsza to ryzyko przypadkowego rozlania.

4. Brita Marella niebieski + 4 wkłady PP

 

Brita Marella niebieski

Cena: ok. 114 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Najlepsze dzbanki filtrujące wodę posiadają walory, jakie ma również Brita Marella Niebieski. Produkt wyróżnia się na przykład: obecnością czterech, dodatkowych wkładów w zestawie, elektronicznym wskaźnikiem zużycia filtra, kompatybilną opcją Maxtra Plus. Ta ostatnia daje  możliwość zakupu innego typu wkładu na bazie węgla aktywnego, kiedy docelowy jest aktualnie niedostępny.

 

W ten sposób można dalej używać dzbanka, bez konieczności przymusowej przerwy. Brita Marella Niebieski jest modelem usuwającym: zwiększony poziom twardości, metale ciężkie, pestycydy, kamień i niektóre zanieczyszczenia organiczne. Po takiej filtracji poprawiają się także wygląd oraz smak wody. Najlepiej widać to podczas przygotowywania herbaty. Jej kolor staje się klarowny, a w szklance nie widać żadnych zmętnień.

 

Trzeba pamiętać, że ten proces może uchronić przed wieloma chorobami, takimi jak kamica nerkowa czy zaburzenia trawienia. Dzbanek posiada przyjazny, pastelowy odcień, który pasuje praktycznie do każdej kuchni.

5. Brita Style Xl Szary

 Brita Style Xl Szary

Cena: ok. 89 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Odpowiedź na pytanie, jaki dzbanek filtrujący kupić, nie jest łatwa. Właściwym wyborem może okazać się na przykład Brita Style Xl Szary. Wygoda użytkowania wiąże się przede wszystkim z dużą pojemnością, która wynosi aż 3,6 litra. W ten sposób nie trzeba często powtarzać czynności związanej z uzupełnianiem dzbanka wodą. Spośród konkretnych zalet funkcjonalnych trzeba wskazać na: wykorzystanie elastycznego i wytrzymałego tworzywa sztucznego, nowoczesny styl, zdolność do redukcji twardości wody czy czytelny wskaźnik zużycia.

 

Nie trzeba więc zapisywać terminu wymiany wkładu, ponieważ przypomni o tym specjalne powiadomienie. Istotnym uproszczeniem jest grafika podobna do sygnalizacji świetlnej. Technologia Smart Light składa się więc z kolorów: zielonego, żółtego i czerwonego. Analogia jest nieprzypadkowa, gdyż pierwszy oznacza w pełni sprawny filtr, drugi wskazuje na zbliżającą się wymianę, a trzeci podkreśla jej konieczność. Wkład Brita Maxtra Plus jest wydajny i łatwy w późniejszej utylizacji.

6. Dafi Luna 3,3L + 2 Wklady Unimax Stal

dzbanek filtrujący luna unimax

Cena: ok. 37 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Każdy najlepszy dzbanek filtrujący odpowiada na konkretne potrzeby klienta. Ciekawym modelem jest Dafi Luna 3,3l. Przedstawiona propozycja wyróżnia się między innymi: dużą pojemnością, praktycznym, kalendarzowym wskaźnikiem wymiany wkładu oraz antypoślizgową podkładką. Ta ostatnia gwarantuje stabilność nawet na mokrym lub wilgotnym blacie. W efekcie znacznie trudniej o przypadkowe strącenie albo rozlanie.

 

Dafi Luna 3,3l korzysta z wydajnych filtrów Unimax Standard. Przepuszczana woda może być wypita lub też przeznaczona do napojów i potraw gorących. Czasem stworzenie zupy czy wywaru wymaga naprawdę sporej ilości. Do tego trzeba wspomnieć o opcji MG+, która może wzbogacać wodę o ten, cenny minerał. Aktywny i dynamiczny tryb życia wpływa na niedobór magnezu.

 

Ciężko go też dostarczyć do organizmu poprzez normalne posiłki. Taki wkład jest więc alternatywą dla przetworzonych suplementów diety. Jakość tej wody może być nawet dużo lepsza niż w przypadku wielu odmian mineralnych czy źródlanych.

7. Dafi Crystal Led 2l biały + filtr Classic

 Dafi Crystal Led 2l biały + filtr Classic

Cena: ok. 88 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Rozpatrując, jaki dzbanek filtrujący do wody jest najlepszy, warto sprawdzić też Dafi Crystal Led 2l Biały. Jest to wersja produktowa, która jest wykonana z wysokiej jakości wzmocnionego szkła. Elegancka konstrukcja może być też ozdobą stołu. Głównymi funkcjonalnościami tej opcji są: szybki czas filtracji, wyraźna poprawa smaku oraz zapachu wody, wydajność wynosząca 170 litrów, a także ochrona przed osadzaniem się kamienia na sprzętach AGD.

 

Warto podkreślić specyfikę wkładu, który bazuje na węglu aktywnym i żywicy jonowymiennej. Pierwszy składnik powstrzymuje przedostawanie się: detergentów, pestycydów oraz zanieczyszczeń organicznych. Z kolei drugi usuwa nadmiar soli i skupia się na redukowaniu twardości. Dafi Crystal Led 2l Biały sprawdzi się w przypadku klientów ceniących elegancję danego wyrobu.

 

Dzbanek z powodzeniem może zastąpić karafkę, a wody nie trzeba za każdym razem przelewać. Sterylizacja parą wodą oraz zgrzanie powodują, że filtr jest chroniony przed dostępem drobnoustrojów.

8. Brita Elemaris Cool Meter Czarny + 4 filtry

 Brita Elemaris Cool Meter Czarny + 4 filtry

Cena: ok. 149 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ranking dzbanków filtrujących 2023 przedstawia też model Brita Elemaris Cool Meter Czarny. Znajduje się on w rankingu głównie z uwagi na ponadprzeciętną jakość wykonania oraz mnogość funkcjonalności. Wśród najważniejszych zalet produktu można wymienić między innymi: elektroniczny wskaźnik zużycia filtra, ponadprzeciętną wytrzymałość na uszkodzenia, wydajność wkładu wynoszącą 150 litrów oraz szybkość całego procesu.

 

Należy podkreślić, że element, jakim jest Maxtra+ pasuje do wszystkich modeli tej marki. Jest to znaczące ułatwienie, gdyż nie trzeba skupiać się na męczących poszukiwaniach. Brita Elemaris Cool Meter Czarny skutecznie eliminuje: chlor, pestycydy, metale ciężkie i niektóre zanieczyszczenia organiczne. W efekcie poprawia się także smak wody, pozbawionej nieprzyjemnej woni.

 

Herbata lub napar stają się bardziej przejrzyste oraz klarowne. Dużym problemem jest także twardość wody związana z jej dostarczaniem przez miejskie służby. Dzbanek efektywnie redukuje też obecność kamienia.

9. Brita Aluna Xl Biały

 Brita Aluna Xl Biały

Cena: ok. 49 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zastanawiając się, jaki dzbanek z filtrem do wody spełni oczekiwania, właściwym wyborem może być Brita Aluna Xl Biały. Reprezentuje on atrakcyjny stosunek jakości do ceny, zapewniając bezproblemowe użytkowanie.

 

Najistotniejszymi atutami dzbanka są: duża pojemność, klasa wykonania oraz zdolność do wydłużania żywotności wielu urządzeń AGD. Ostatnia z tych właściwości jest możliwa do osiągnięcia poprzez skuteczną redukcję twardości wody. W rezultacie kamień nie osadza się na podzespołach, a sprzęty pracują bez zarzutu. Trzeba dodać, że specyfika filtrowania opiera się na zastosowaniu technologii MAXTRA+ oraz MicroFlow. Pierwsza jest  stworzona na bazie węgla aktywnego oraz wymiennika jonowego.

 

Takie połączenie to zdolność wychwytywania nawet minimalnych stężeń szkodliwych substancji. MicroFlow koncentruje się na wykluczeniu obecności metali ciężkich. Brita Aluna Xl Biały jest wyrobem przyjaznym dla środowiska naturalnego. Surowce wykorzystane do stworzenia dzbanka nadają się do recyklingu.

10. Aquaphor Amethyst Czarny + 3 Wkłady B100-25 Maxfor

 Aquaphor Amethyst Czarny + 3 Wkłady B100-25 Maxfor

Cena: ok. 50 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Przedstawiony ranking dzbanków filtrujących uwzględnia model Aquaphor Amethyst Czarny. Ten produkt posiada: pojemność wynoszącą 2,8 litra i mechaniczny wskaźnik zużycia, jednak przy tym nieco dłuższy czas filtracji. Taka dokładność procesu wpływa po części na wydajność wkładu. Producent zaleca jego wymianę co dwa miesiące.

 

Dodatkowymi atutami dzbanka są między innymi: zdolność do redukcji nieprzyjemnego zapachu, zapobieganie osadzaniu się kamienia na urządzeniach AGD oraz uniwersalność filtra. Usuwa on na przykład: rdzę, piasek, chlor, metale ciężkie czy fenole. Specyfika wersji B25 Maxfor polega na obecności aqualenu. Ten materiał sorpcyjny cechuje się skutecznością i bardzo dobrymi walorami bakteriostatycznymi.

 

Aquaphor Amethyst Czarny jest przystosowany do charakterystyki polskich systemów wodociągowych. Wytwórca skupił się na wyeliminowaniu najczęstszych zanieczyszczeń, pojawiających się podczas dostawy do gospodarstw domowych. Dzbanek jest wykonany z trwałego tworzywa sztucznego.

Poradnik zakupowy dzbanka filtrującego

Czy warto kupić dzbanek filtrujący?

Odpowiedź na takie pytanie jest jednoznaczna oraz dość oczywista. Zakup tego produktu jest w pełni uzasadniony, ponieważ oznacza oszczędności i oczekiwaną jakość wody. Najlepsze dzbanki filtrujące oczyszczają nie tylko ze szkodliwych metali ciężkich, ale też zmniejszają twardość. W porównaniu z niektórymi wodami źródlanymi można również odczuć różnicę w smaku. Podstawową korzyścią jest jednak brak konieczności częstych wizyt w sklepie spożywczym. Wystarczy podejść do najbliższego kranu, nalać odpowiednią ilość oraz odczekać chwilę do momentu przefiltrowania. Jest to więc dobre i tanie rozwiązanie, które dodatkowo nie wymaga wysiłku. Wbrew pozorom to woda w plastikowej butelce bywa narażona na kontakt z pewnymi substancjami. Zwłaszcza przy wyższej temperaturze.

Jaki dzbanek filtrujący wybrać?

Kluczowym zadaniem przy wyborze odpowiedniego produktu jest porównanie stosunku jakości do ceny. Jednak niezależnie od posiadanego budżetu można kupić najlepszy dzbanek filtrujący. Będzie on odpowiadał wszystkim potrzebom oraz oczekiwaniom przyszłego nabywcy. Trzeba tylko zwrócić uwagę na konkretne parametry użytkowe. Są nimi na przykład:

  • pojemność dzbanka,
  • charakterystyka filtracji,
  • częstotliwość wymiany wkładu,
  • dodatkowe funkcje i akcesoria.

Tymi ostatnimi mogą być między innymi wskaźniki powiadamiające o zużytym filtrze lub skończonym oczyszczaniu wody. Niekiedy droższy model jest lepszy, właśnie z uwagi na większą wydajność wkładu. W efekcie nie trzeba ponosić kolejnych kosztów w związku z zakupem właściwych akcesoriów.

Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska
Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska Kategoria: Wyposażenie kuchni ola.gr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *