Strona główna » Hobby » Artykuły dla plastyków » Ranking farb plastycznych » Ranking farb akwarelowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Hobby » Artykuły dla plastyków » Ranking farb plastycznych » Ranking farb akwarelowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking: Najlepsze akwarele – jakie akwarele wybrać w 2022 roku?

Dla osób rozpoczynających swoją przygodę z malarstwem pomocny będzie ranking 10 najlepszych farb akwarelowych. Malowanie akwarelami z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. To wyjątkowo wciągające i relaksujące hobby, w którym świetnie odnajdzie się każda artystyczna dusza. Nie trzeba być profesjonalnym artystą, by zakochać się w malarstwie. Zaczynając przygodę z tym rodzajem sztuki, warto sprawdzić, jakie akwarele wybrać, by cieszyć się wspaniałymi rezultatami malowania nimi. Dobre farby akwarelowe umilą niejeden wieczór, przynosząc zarazem sporo satysfakcji.

Ranking farb akwarelowych – TOP 10 najlepszych farb akwarelowych

MiejsceNazwa farb akwarelowychCenaNajtańsza oferta
1 KURETAKE GANSAI TAMBI 36 COLOUR SET – zestaw farb akwarelowych219 złSprawdź teraz
2 winsor & newton W&N Cotman SKETCHERS POCKET Zestaw farb akwarelowych54 złSprawdź teraz
3 talens Art Creation Farby Akwarelowe 24x12ml36 złSprawdź teraz
4 koh-i-noor Farby Akwarelowe 22,5mm 36 kol30 złSprawdź teraz
5 talens Van Gogh Farby akwarelowe 24 kol179 złSprawdź teraz
6 talens Rembrandt Traditional Farby akwarelowe 1/2761 złSprawdź teraz
7 Farby akwarelowe 12 kolorów MARIE’S 5ml E13259 złSprawdź teraz
8 KURETAKE GANSAI TAMBI 12 COLOUR SET zestaw farb akwarelowych83 złSprawdź teraz
9 W&N Cotman BLUE BOX 12 półkostek/24 – zestaw farb akwarelowych119 złSprawdź teraz
10 Farby akwarelowe perłowe 12kol, 30ml10 złSprawdź teraz

Opis najlepszych farb akwarelowych

1. KURETAKE GANSAI TAMBI 36 COLOUR SET – zestaw farb akwarelowych

 KURETAKE GANSAI TAMBI 36 COLOUR SET - zestaw farb akwarelowych

Cena: ok. 219 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zestaw GANSAI TAMBI, japońskiego producenta Kuretake, zawiera paletę farb akwarelowych w 36 kolorach. Są to dobre farby akwarelowe, wyrabiane tradycyjnie, ręcznie. Akwarele te, pakowane są w kostki, które po wykorzystaniu można dokupić pojedynczo. To tanie i dobre akwarele, wyróżniające się doskonałym kryciem oraz mocnym nasyceniem koloru, nawet przy intensywnym rozcieńczeniu. To niezwykle ważne, ponieważ uzyskane efekty, zależą w dużej mierze od jakości wybranych farb. Kuretake Gansai, dzięki odpowiednio gładkiej, kremowej konsystencji, doskonale rozprowadzają się na papierze. Cieszą się popularnością, zarówno wśród laików malarstwa, jak i profesjonalistów. Te najlepsze farby akwarelowe, swoją popularność zawdzięczają, przede wszystkim unikalnej palecie kolorystycznej, zawierającej kolory perłowe i metaliczne.

2. W&N Cotman SKETCHERS POCKET Zestaw farb akwarelowych

 winsor & newton W&N Cotman SKETCHERS POCKET Zestaw farb akwarelowych

Cena: ok. 54 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Stając przed dylematem, jakie farby akwarelowe wybrać, warto rozważyć niewielki i przystępny cenowo zestaw W&N Cotman SKETCHERS POCKET. Został on wyprodukowany przez znaną na całym świecie firmę WINSOR & NEWTON, tworzącą najlepsze farby akwarelowe. Zestaw jest złożony z 12 półkostek, serii Cotman, zapakowanych w poręczne, plastikowe pudełeczko. Do zestawu dołączony jest stylowy pędzelek w oprawie metalowej. Jest to podstawowa paleta kolorów, która doskonale sprawdzi się u początkujących adeptów sztuki malarskiej. W produkcji tych akwareli zastosowano najlepsze światłotrwałe pigmenty o mocnym nasyceniu barw, które zapewniają wysoki komfort pracy oraz znakomite efekty. W palecie kolorów tego producenta do wyboru jest aż 40 odcieni, półkostki można dokupować pojedynczo, tworząc swoją unikalną, dopasowaną do indywidualnych potrzeb, paletę barw. Seria Cotman to tanie i dobre akwarele, chętnie wybierane przez ilustratorów, twórców komiksów oraz hobbystów.

3. talens Art Creation Farby Akwarelowe 24x12ml

 talens Art Creation Farby Akwarelowe 24x12ml

Cena: ok. 36 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Farby Akwarelowe Talens Art Creation, to zestaw dedykowany osobom, które chcą zacząć rozwijać swoją malarską pasję, nie ponosząc przy tym dużych kosztów. Ten zestaw holenderskiego producenta, firmy Talens, to 24 odcienie farb akwarelowych, zapakowane w wygodne i funkcjonalne tuby o wielkości 12ml. Wieloletnie doświadczenie tej marki zaowocowało doskonałymi produktami, znanymi na całym świecie jako dobre farby akwarelowe, o mocnej pigmentacji i znakomitym kryciu. Talens Art Creation, to odpowiedź tego producenta na pytanie wielu początkujących artystów – jakie akwarele wybrać. Producenci serii ArtCreation, z której pochodzi zestaw, dużą uwagę skupili na zachowaniu równowagi pomiędzy wysoką jakością, oferowanych farb a ich przystępną, niską ceną. W tekturowym pudełku, w które zapakowany jest komplet farb, zamieszczono również praktyczną instrukcję dla początkujących – jak krok po kroku stworzyć pierwszy obraz. Najlepsze akwarele Talens Art Creation to bardzo wydajne i dobre jakościowo farby, cechujące się mocnym napigmentowaniem kolorów.

4. koh-i-noor Farby Akwarelowe 22,5mm 36 kol

 koh-i-noor Farby Akwarelowe 22,5mm 36 kol

Cena: ok. 30 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zestaw farb producenta KOH-I-NOOR HARDTMUTH, zaskakuje nietypowym kształtem. Farby umieszczone są na niewielkich krążkach, po 6 kolorów. Pojedyncze krążki można ze sobą składać, łącząc pionowo. Dzięki takiemu rozwiązaniu paletki, na których znajdują się te tanie i dobre akwarele, są niewielkie i bez problemu mieszczą się w dłoni. Wpływa to znacząco na wygodę ich użytkowania. Przechowywanie farb nie wymaga wiele miejsca dzięki praktycznemu rozwiązaniu pionowego składania paletek. W zestawie zawartych jest 6 modułów, po 6 kolorów każdy, co daje bogatą gamę 36 barw. Daje to olbrzymie pole do popisu dla każdego pasjonata malarstwa. Te dobre akwarele, które cechują się idealną konsystencją, doskonale radzą sobie, zarówno na papierze, jak i na kartonie. Wyróżnia je również szybkie schnięcie. Mocna pigmentacja gwarantuje przyjemną pracę z produktem oraz satysfakcjonujące efekty. Przystępna cena zestawu zapewnia temu produktowi liczne grono użytkowników, dla których  są to najlepsze farby akwarelowe w tej grupie cenowej.

5. talens Van Gogh Farby akwarelowe 24 kol

 talens Van Gogh Farby akwarelowe 24 kol

Cena: ok. 179 zł
Znajdź najtańszą ofertę

To już kolejna w rankingu pozycja uznanego, holenderskiego producenta, firmy Talens. Zestaw Talens Van Gogh Farby akwarelowe 24 kol to pozycja, dedykowana użytkowi profesjonalnemu w szczególności dla studentów i artystów. Ten wyjątkowy zestaw, zawierający najlepsze farby akwarelowe, powstał we współpracy z The National Gallery w Londynie. W komplecie, w plastikowych kasetkach umieszczono 24 półkostki farb akwarelowych o najwyższym stopniu odporności na światło. W bogatej gamie mocno nasyconych barw, znajdują się również kolory metaliczne. Do zestawu dołączony jest także pędzel nylonowy, okrągły, seria 191 nr 6 oraz praktyczna gąbeczka. Te tanie i dobre akwarele, opakowane są w stylowe i poręczne pudełko z klapką, wykonane z tworzywa. Zarówno nasycenie kolorów, pigmentacja, jak i konsystencja farb Van Gogh, są na najwyższym poziomie. Ta pozycja rankingu to najlepsze akwarele, które zadowolą nawet najbardziej wyszukane gusta, stawiając czoła wysokim oczekiwaniom profesjonalnych użytkowników.

6. talens Rembrandt Traditional Farby akwarelowe 1/2

 talens Rembrandt Traditional Farby akwarelowe 1/2

Cena: ok. 761 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie, jakie akwarele wybrać- to znamy odpowiedź. Ta pozycja rankingu to prawdziwa gradka dla konesera. Przez wielu znawców sztuki i pasjonatów malarstwa, zestaw ten uznawany jest za najlepsze akwarele, dostępne na rynku. Talens Rembrandt Traditional Water Colour Box, to zestaw złożony z 22 kolorów farb Rembrandt w półkostkach, znanego holenderskiego producenta, firmy Talens. Każdy oferowany kolor (z wyjątkiem dwóch odcieni maderowych – nr 326 i 331) posiada najwyższy z możliwych stopień światłotrwałości – oznaczenie +++, który gwarantuje zachowanie intensywności barw do co najmniej 100 lat w warunkach muzealnych. Są to tanie i dobre farby akwarelowe, w skład których wchodzą starannie dobrane pigmenty oraz guma arabska. Ten zestaw, uznawany przez wielu za najlepsze farby akwarelowe, wyróżnia się znakomitą pigmentacją i żywymi barwami, nawet przy znacznym rozcieńczeniu. Do zestawu dołączony jest ponadto pędzel Rembrandt, seria 110 nr 4 (wykonany z naturalnego włosia czerwonego sobola) oraz jedna porcelanowa paletka do mieszania farb. Całość opakowana jest w elegancką, drewnianą kasetę.

7. Farby akwarelowe 12 kolorów MARIE’S 5ml E1325

 Farby akwarelowe 12 kolorów MARIE'S 5ml E1325

Cena: ok. 9 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wielu pasjonatów malarstwa pragnie wiedzieć jakie farby akwarelowe warto wybrać. Akwarele produkcji, firmy Marie’s to idealna propozycja dla osób, stawiających pierwsze kroki w dziedzinie malarstwa. W zestawie znajduje się paleta 12 kolorów farb akwarelowych, zapakowana w funkcjonalne tubki o wielkości 5ml. Dzięki zastosowaniu aluminiowych tubek farby są chronione przed wysychaniem, dodatkowo są wygodne w użyciu. Są to farby transparentne, które można mieszać bezpośrednio na papierze. Dzięki lekkiej konsystencji łatwo łączą się z wodą. Producent poleca ten zestaw jako tanie i dobre farby akwarelowe do tworzenia lekkich, zwiewnych prac, pejzaży oraz portretów na papierze o porowatej teksturze. kolorów jest delikatne, dlatego też farby te, idealnie sprawdzą się przy stonowanych, pastelowych pracach. Doskonale nadadzą się również do tworzenia tła dla wyraźniejszej kompozycji. Przystępna cena sprawia, że te dobre akwarele bardzo często są pierwszym zestawem akwareli, po jakie sięgają początkujący artyści młodego pokolenia.

8. KURETAKE GANSAI TAMBI 12 COLOUR SET zestaw farb akwarelowych

 KURETAKE GANSAI TAMBI 12 COLOUR SET zestaw farb akwarelowych

Cena: ok. 83 zł
Znajdź najtańszą ofertę

To już kolejna w rankingu propozycja uznanego, japońskiego producenta akwareli Kuretake. Produkowane ręcznie, według doskonalonej latami receptury, dobre farby akwarelowe Gansai Tambi, niezmiennie zachwycają wysoką jakością. KURETAKE GANSAI TAMBI 12 COLOUR SET, to paleta 12 indywidualnych kostek farby, zapakowanych w estetyczne i trwałe, kartonowe pudełko ze zdobieniem. Na wewnętrznej stronie wieczka opakowania znajduje się miejsce na wzornik kolorów. Kostka ma niestandardowy rozmiar- jest stosunkowo duża (4.5 x 2.5 cm), dzięki czemu pudełko swobodnie pomieści również większe pędzle. Produkowane tradycyjną japońską technologią najlepsze farby akwarelowe różnią się konsystencją od farb europejskich, czy amerykańskich. Gansai Tambi to dobre akwarele kryjące. Mają wyjątkowo gładką i kremową konsystencję, a także bardzo wysoką pigmentację. Znalazły powszechne zastosowanie jako tanie i najlepsze akwarele w ilustracji, rysunku komiksowym, tradycyjnym malarstwie, czy w kaligrafii.

9. W&N Cotman BLUE BOX 12 półkostek/24 – zestaw farb akwarelowych

 W&N Cotman BLUE BOX 12 półkostek/24 - zestaw farb akwarelowych

Cena: ok. 119 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Kolejna pozycja rankingu, produkcji WINSOR & NEWTON, to doskonała opcja dla miłośników malarstwa. To najlepsze farby akwarelowe tej marki, oferujące bogate, nasycone kolory, doskonałe krycie oraz znakomite rozprowadzanie po powierzchni papieru. To zaledwie część zalet tej pozycji, która jest odpowiedzią na pytanie malarzy amatorów – jakie akwarele wybrać? Paleta W&N Cotman BLUE BOX jest rozbudowana, a dodatkowe kostki kolorów można dokupić pojedynczo, wybierając z kolażu 40 odcieni. Pozwala to na stworzenie własnej kolekcji, dopasowanej do indywidualnych upodobań. Całość, umieszczona jest w poręcznym, małym, metalowym piórniku, wygodnym również do mycia. Zestaw zawiera niewielki, składany pędzelek, idealny do malowania w plenerze i tworzenia szybkich szkiców. To tanie i dobre akwarele dla początkującego artysty, ponieważ bez problemu można je nosić przy sobie, również podczas podróży, czy przemieszczania się po mieście. Za wyborem tej propozycji przemawia także konkurencyjna, niska cena.

10. Farby akwarelowe perłowe 12kol, 30ml

 Farby akwarelowe perłowe 12kol, 30ml

Cena: ok. 10 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ten niewielki zestaw farb akwarelowych produkcji, firmy Hobart, znajdzie zastosowanie przede wszystkim w szkołach. Te tanie i dobre akwarele adresowane są do najmłodszych odbiorców i dzieci uzdolnionych artystycznie. Paleta zawiera 12 pastylek perłowych kolorów o średnicy 30 mm oraz niewielki pędzelek. Ta propozycja farb to najlepsze akwarele dla najmłodszych, które doskonale sprawdzą się jako pomoc w edukacji artystycznej. Farby dają na papierze wspaniały, perłowo pastelowy efekt. Produkowane są w tradycyjny sposób, bez suszenia w piecu, dzięki czemu już przy niewielkiej ilości wody, oddają barwne, nasycone kolory. Opakowane są w praktyczne, plastikowe pudełeczko, łatwe w utrzymaniu w czystości. Dobre farby akwarelowe Hobart, to praktyczna i tania propozycja, która sprawdzi się w początkowym etapie przygody z malarstwem.

Poradnik zakupowy farb akwarelowych

Jak kupić dobre farby akwarelowe?

Kupno pierwszego zestawu farb akwarelowych to krok w stronę rozwoju w tej dziedzinie. Jak jednak będąc laikiem kupić dobre farby akwarelowe? Warto przede wszystkim zastanowić się nad kilkoma czynnikami, które zadecydują o tym, czy wybór będzie trafny. W rankingu porównano najciekawsze propozycje na najlepsze farby akwarelowe. Różnią się one od siebie jakością, ceną, rodzajem opakowania. Również efekt dają inny- zależnie od stopnia pigmentacji, sposobu rozprowadzania i rozcieńczania farby, odporności na światło. Inne dobre akwarele sprawdzą się w hobbystycznym malowaniu w plenerze, a inne wybierze profesjonalista, pragnący poszerzyć, czy uzupełnić swoją paletę barw. Gama akwareli, dostępnych na rynku jest szeroka, dzięki czemu, zarówno laik, jak i artysta zawodowy, będą w stanie wybrać idealną dla siebie propozycję.

Jak malować farbami akwarelowymi?

Przede wszystkim należy pamiętać, że malowanie ma sprawiać przyjemność. Nie powinna być to czynność, która stresuje, czy powstaje pod presją. Warto bawić się farbami, oswajając je stopniowo. Testować, jak zachowują się dobre akwarele na różnych rodzajach papieru, jak kolory mieszają się ze sobą, jak bardzo można je rozcieńczyć. W początkowym etapie malarskiej przygody warto również zorganizować sobie próbnik barw, który posłuży za ściągawkę przy bardziej ambitnych projektach. Pierwsze obrazy można wykonać za pomocą cienkopisów – rysując szablon, który zamalowany zostanie przez dobre farby akwarelowe. Z czasem cienkopisy przestaną być potrzebne, a malowanie stanie się czymś zupełnie naturalnym.

Malowanie z użyciem produktów takich jak dobre farby akwarelowe  może stać się bardzo wciągającym hobby. Niezależnie od wieku pozwala na rozwój wspaniałej, przynoszącej wiele satysfakcji pasji.

Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz Kategoria: Artykuły dla plastyków mikolaj.pr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.