Strona główna » Hobby » FIlmy » Ranking filmów świątecznych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Hobby » FIlmy » Ranking filmów świątecznych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking filmów świątecznych

 

W okresie świątecznym ważnych jest wiele elementów. Oczywiście absolutną podstawą jest klimat, który tworzy sama rodzina, ale warto także pamiętać, o tym, aby zbudować przyjemną atmosferę dzięki ozdobom i kolędom.

 

Wiele osób nie wyobraża sobie tego wyjątkowego okresu bez najlepszych filmów świątecznych. Postanowiliśmy zatem stworzyć ranking filmy świąteczne, który pomoże Ci wyłonić najciekawsze i najbardziej wzruszające pozycje dla siebie i swojej rodziny!

Ranking najlepszcyh filmów świątecznych w 2023 / 2024 roku

Miejsce Nazwa Cena od Najlepsza oferta
1 Disney Santa Buddies: The Legend of Santa Paws (Świąteczne psiaki) [Blu-Ray] 44 zł Sprawdź teraz
2 Wszystkiego świątecznego! (DVD) 38 zł Sprawdź teraz
3 Świąteczne opowieści (DVD) 55 zł Sprawdź teraz
4 Mariah Carey Świąteczne Życzenie [DVD] 16 zł Sprawdź teraz
5 Tom I Jerry: Świąteczne Przygody (Tom & Jerry Paws For A Holiday) (DVD) 13 zł Sprawdź teraz
6 Świąteczne Elfy (DVD) 22 zł Sprawdź teraz
7 Hermie I Przyjaciele: Świąteczne Ciasto (DVD) 17 zł Sprawdź teraz
8 Charlie Brown: Świąteczne opowieści (DVD) 44 zł Sprawdź teraz
9 Świąteczna Przygoda (DVD) 14 zł Sprawdź teraz
10 Świąteczna Gorączka (Jingle All The Way) (DVD) 55 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych filmów świątecznych w 2023 / 2024 roku

1. Disney Santa Buddies: The Legend of Santa Paws (Świąteczne psiaki) [Blu-Ray]

Disney Santa Buddies: The Legend of Santa Paws (Świąteczne psiaki) [Blu-Ray]

Cena: od. 44 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Ten fajny film świąteczny z pewnością skradnie serce zarówno dzieci, jak i dorosłych. Słodkie pieski, niesamowite wydarzenia i masa śmiechu oraz zimowej scenerii to wszystko to, czego potrzeba, aby stworzyć idealną świąteczną produkcję! Już od pierwszych minut skradnie on Twoje serce i pozwoli zatęsknić za beztroskim czasem, kiedy wszystko było możliwe. Fabuła jest naprawdę urocza, a zaczyna się tak. Wielkimi krokami zbliża się Boże Narodzenie.

 

Wszyscy ze zniecierpliwieniem oczekują tego wyjątkowego czasu. Naszym oczom ukazuje się jednak nieludzki Święty Mikołaj, ale psi! Tak, okazuje się, że nasi czworonożni przyjaciele również mają swojego Mikołaja. W jego głowie rodzi się pomysł, aby w tym roku przypomnieć dzieciom, a także ich pupilom, że nie tylko prezenty są ważne w święta, ale również atmosfera, którą tworzy rodzina, miłość i życzliwość. Oczywiście jego plan nie przebiega bez utrudnień. Psi Mikołaj ma bowiem niesfornego synka Mikusia, który bardzo przeszkadza w pracy nie tylko ojcu, ale również elfom, które szykują prezenty dla dzieci.

 

Szczeniak wprowadza w fabryce zabawek totalny chaos. Film skupi się nie tylko wokół samych świąt, ale również pozwala nam podążać wraz z Mikusiem, który w tajemnicy przed ojcem wyrusza w długą podróż. W końcu dociera do miasteczka Fernfield, w którym poznaje absolutnie urocze pieski rasy golden retriever. Śliczne szczeniaki o wdzięcznych imionach: Baron, Rapcio, Flejtuś, Rózia i Budda szybko zaprzyjaźniają się z synkiem Psiego Mikołaja i pokazują mu, jak żyją zwykłe pieski.

 

Teraz robi się niebezpiecznie, a młodsi widzowie powinni na chwilę wtulić się w rodziców, bowiem nawet w tak słodkim filmie występuje zły charakter! W tym przypadku jest nim bezwzględny hycel Stan Cruge, który łapie w pułapkę biednego Mikusia! Na pomoc pieskowi rusza elf Eddy wysłany przez Psiego Mikołaja. Eddy napotyka na swojej drodze Rózię i jej braci, którzy dowiadują się kim jest Mikuś, oraz że jeśli nie wróci do domu na czas, nastąpi koniec świąt! Szczeniaki ruszają na ratunek przyjaciela! Czym im się uda? Gwarantujemy, że ten film stanie się jednym z ulubionych dla całej rodziny. Z wypiekami na twarzy będziecie oczekiwać finału tej uroczej przygody!

 

2. Wszystkiego świątecznego! (DVD)

Wszystkiego świątecznego! (DVD)

Cena: od. 38 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Filmy o świętach, które cieszą się dużą popularnością wśród dzieci, ale również dorośli od nich nie stronią, to kultowe bajki obsadzone w świątecznej scenerii. Ten film to niemała gratka dla fanów serii Scooby-Doo i brygady detektywów. W tym filmie oczywiście nie brakuje strasznego motywu oraz trudnej do rozwiązania zagadki.

 

Cała ekipa na czele z wygłodniałym psem rusza tropem ducha, który może zniszczyć święta! O zgrozo, brzmi jak koszmar! Sami przyznajcie, że musi mieć on w tym jakiś interes. Zmora chce zamienić Boże Narodzenie w najgorszy horror! To jednak nie koniec niespodzianek. Poza świąteczną scenerią pojawia się także drugi kultowy duet, czyli Tom i Jerry, którzy pomagają brygadzie rozwikłać zagadkę i uratować święta. Oczywiście Tom mimo wszystko stara się złapać niesforną myszkę, a Jerry jak zawsze robi sobie z kota żarty.

 

Ten film to zatem świetna pozycja, która powinna zagościć w Twoim domu przed świętami! Najlepsze bajki świąteczne, to nie tylko ciekawe historia, ale również odpowiedni morał, którego w bajce Scooby-Doo nigdy nie brakuje!

 

3. Świąteczne opowieści (DVD)

Świąteczne opowieści (DVD)

Cena: od. 55 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Filmy na święta Bożego Narodzenia to absolutnie wyjątkowe pozycje. Wiele osób od lat ma na swojej liście ukochane pozycje, które bardzo ciężko przebić. Niesamowita, nieco smutna opowieść o dysfunkcyjnej rodzinie Vuillardów zapowiada się niezbyt wesoło. Ba! Wydaje się nawet lekko mroczna!

 

Na początku z ekranu atakują nas kłótnie, narzekanie, masa krytyki, a także spory, które w przypadku tej family nigdy się nie kończą. A przed nimi najgorsze, czyli coroczne świąteczne spotkanie, które wszystkim skutecznie podnosi ciśnienie. Jedno z takich spotkać na dobre zniszczyło ich więzi. Następnie widzimy poszczególne jednostki po kilku latach, które są w różnych momentach życia.

 

Schorowana matka i rodzeństwo, które kompletnie nie potrafi ze sobą rozmawiać. Mimo wszystko postanawiają znowu spotkać się przy świątecznym stole, gdzie królują świetne przysmaki i paskuda atmosfera. Czy uda im się naprawić dawne niesnaski i w końcu żyć w pełnej harmonii? Tego dowiecie się, gdy obejrzycie ten absolutnie wyjątkowy świąteczny film. Zatem jeśli zastanawiasz się jaki film świąteczny wybrać z pewnością „Świąteczna opowieść” absolutnie skradnie Twoje serce i sprawi, że zatęsknisz za własną rodziną!

 

4. Mariah Carey Świąteczne Życzenie [DVD]

Mariah Carey Świąteczne Życzenie [DVD]

Cena: od. 16 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Ten film dla dzieci świąteczny z pewnością przypadnie do gustu osobom, które uwielbiają animowane produkcje. Główną rolę gra tutaj Mariah Carey, czyli piosenkarka, która najbardziej kojarzy się ze świętami. W końcu to ona od lat wyśpiewuje, uwielbiamy hit „All I want for Christmas is you”!

 

Nie każdy jednak wie, że artystka miała okazję zagrać również w świątecznej produkcji. Warto wspomnieć, że animacja jest absolutnie urocza i łudząco podobna do samej Mariah! O czym jest ta bajka? Zacznijmy od początku. Na wstępie malutka Mariah spotyka na swojej drodze śliczne pieska, który od razu skradł jej serce. Princess to szczeniak, które można kupić w sklepie zoologicznym. Dziewczyna od razu dopisuje go do swojej świątecznej listy wymarzonych prezentów. Rodzice mają jednak jeden warunek, musi udowodnić, że potrafi opiekować się psami. Wujek oddaje pod jej skrzydła małego rozrabiakę Jackie.

 

Okazuje się, że jest to nawet najgorszy pies pod słońcem! Pies demoluje dom i niszczy ozdoby dziewczynki, a święta wiszą wówczas pod znakiem zapytania! Czy Mariah poradzi sobie z okiełznaniem niesfornego psa i uda jej się otrzymać ukochaną Princess? Ta opowieść ku pokrzepieniu serc to typowa świąteczna komedia pełna wzlotów i upadków, a także ślicznych piesków na pierwszym planie. Jeśli zależy Ci na tym, aby miło spędzić czas, ten film z pewnością przypadnie Ci do gustu!

 

5. Tom I Jerry: Świąteczne Przygody (Tom & Jerry Paws For A Holiday) (DVD)

Tom I Jerry: Świąteczne Przygody (Tom & Jerry Paws For A Holiday) (DVD)

Cena: od. 13 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Filmy bożonarodzeniowe, które z pewnością przypadną do gustu całej rodzinie. Dzięki odkryją Toma i Jerry’ego oraz ich śmieszne relacje, natomiast dorośli będą mogli powrócić pamięcią do beztroskich lat dzieciństwa! Taka rozrywka dla całej rodziny to wspaniały czas, aby zacieśnić więzi i oczywiście pośmiać się!

 

Komedie świąteczne to mimo wszystko najchętniej oglądane filmy w tym wyjątkowym okresie. Można je puścić w ciągu dnia lub poczekać do wieczora, kiedy cała rodzina zgromadzi się wspólnie na kanapie, zawinie kocem i z kubkiem gorącej czekolady będzie mogła oglądać poczciwego Toma i Jerry’ego, tylko w świątecznej wersji.

 

Nie brakuje zabawnych zwrotów akcji oraz szaleńczych pościgów, a to wszystkie zamknięte w klimacie Bożego Narodzenia! Te świąteczne perypetie najzabawniejszego duetu w historii kreskówek, czyli Toma i Jerry’ego można oglądać na okrągło. Warto zakupić tę pozycję i przechować ją jako pamiątkę dla swoich wnuków!

 

6. Świąteczne Elfy (DVD)

Świąteczne Elfy (DVD)

Cena: od. 22 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Film na Boże Narodzenie powinien mieć w sobie kilka ważnych elementów. Przyda się z pewnością Święty Mikołaj i jego pomocnicy, a także duża doza dobrego humoru oraz oczywiście urzekająca historia, która na długo zapadnie w Twoją pamięć! W tym przypadku na pewno się nie zawiedziesz.

 

Cała historia zaczyna się od biednego szewca o imieniu Hans, który żył dawno temu. Niestety mężczyźnie nie powodziło się zbyt dobrze, był poczciwy, ale biedny jak mysz kościelna. Pewnego dnia było już na źle, że został mu jedynie ostatni kawałek skóry, z których mógł stworzyć buty. Zasmucony mężczyzna stracił nadzieję na lepsze życie i w zasadzie pogodził się z losem nędznika. Na szczęście na jego drodze pojawiły się elfy-uczniowie, którzy mieli za zadanie uszczęśliwić naprawdę smutnego człowieka.

 

Ten egzamin ma sprawić, że otrzymają tytuł pełnoprawnych elfów Świętego Mikołaja i będą mogły pomagać przy organizacji świąt! Czy obeszło się bez nieprzewidzianych sytuacji? Oczywiście, że nie! Jeśli chcesz zobaczyć, co dalej się wydarzyło, musisz koniecznie obejrzeć ten film! Będzie to doskonała rozrywka zarówno dla dzieci, nawet tych małych, a także dla dorosłych!

 

7. Hermie I Przyjaciele: Świąteczne Ciasto (DVD)

Hermie I Przyjaciele: Świąteczne Ciasto (DVD)

Cena: od. 17 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Filmy na święta dla dzieci powinny mieć na pewno ciekawą fabułę, która od pierwszych chwil wciągnie malucha w ten bajkowy świat. Historia kręci się wokół Hermiego i jego przyjaciół. Oczywiście nadchodzi cza Bożego Narodzenia i wszyscy spieszą się, aby przygotować ten wyjątkowy dzień.

 

Największą atrakcją jak co roku w ogrodzie Hermiego jest pojawienie się specjalnego ciasta, które przygotowuje Babcia Gąsienica. Nie jest to jednak zwykła słodkość, a naprawdę przepyszna, za którą przepadają wszyscy mieszkańcy bajkowego ogrodu. Jednak na drodze pojawiają się przeszkody!

 

Do akcji wkraczają dwa chciwe i zachłannego do granic możliwości karaluchy Iggy i Ziggy, które kradną wypiek babci! Nikt nie wiem, czy uda się uratować święta. Morał z tej bajki jest taki, że ciasto to nie wszystko, co jest w Bożym Narodzeniu ważne. Właśnie taką lekcję odbiorą mieszkańcy tego wyjątkowego i barwnego ogrodu. Ten naprawdę dobry film świąteczny już stał się ulubioną bajką dzieci z całego świata!

 

8. Charlie Brown: Świąteczne opowieści (DVD)

Charlie Brown: Świąteczne opowieści (DVD)

Cena: od. 44 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Najpiękniejsze filmy świąteczne to takie, które wnoszą coś wartościowego do życia widzów. Uroczy piesek Snoopy wie, jak złapać za serce i to absolutnie bez słów! Dlatego też opinie o filmie świątecznym „Charlie Brown: Świąteczne opowieści” są bardzo pochlebne. Najpopularniejszy piesek Snoopy wciela się w nim w postać dzwonnika.

 

Zaradny zwierzak, aby zarobić trochę grosza, decyduje się na pracę na wieży, na której będzie obsługiwał dzwon. Do tego próbuje pojednać się z kotem, który mieszka w sąsiedztwie. Główny bohater wie, jak ważne jest pojednanie i miłość, zwłaszcza przed świętami. Natomiast jego wierny przyjaciel Linus stara się napisać piękny list do Świętego Mikołaja. Próbuje także zbliżyć się do pewnej dziewczynki ze szkoły.

 

Wszyscy mieszkańcy miasteczka, czyli Charlie Brown, Sally, Lucy, Snoopy i Linus czekają ze zniecierpliwieniem na przybycie Świętego Mikołaja. Okazuje się jednak, że różni się on od tego, kogo sobie wyobrażali! Mężczyzna jest uroczy, ale zaskakująco… niski! Zabawny świąteczny film dostarczy całej rodzinie przyjemnej rozrywki, która na długo zapadnie im w pamięć.

 

9. Świąteczna Przygoda (DVD)

Świąteczna Przygoda (DVD)

Cena: od. 14 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Najlepsze filmy na Boże Narodzenie to te, które coś wnoszą do naszego życia. Ta pozycja z pewnością się w to wpisuje! Ten tani film świąteczny dostarczy Ci wiele rozrywki, a na Twojej twarzy zagości radosny uśmiech! Historie, które się tu przeplatają, po prostu chwytają za serce.

 

Po pierwsze możemy śledzić perypetie szalonego księgowego, który podróżuje z walizką pełną pieniędzy. Możemy także towarzyszyć pewnej dziewczynce, która poszukuje pieniędzy dla Domu Dziecka. Następna postać jest dosyć niekonwencjonalna, mowa o Aniele Śmierci, który nie wie, czym są pieniądze i jaką mają wartość. Został on jednak wysłany na ziemię, aby wykonać pewną misję. Mimo dużej mocy na jego drodze, co chwilę pojawiają się przeszkody, które co najlepsze, po prostu go przerastają!

 

W przypadku tej produkcji możesz liczyć na efekty specjalne, zwariowaną fabułę, a także całą masę gagów. Z pewnością ta pozycja będzie jedną z waszych ulubionych, a zarówno dzieci, jak i dorośli znajdą coś dla siebie. Gwarantujemy, że nie będziesz mógł powstrzymać się od śmiechu, a finał naprawdę Cię zaskoczy!

 

10. Świąteczna Gorączka (Jingle All The Way) (DVD)

Świąteczna Gorączka (Jingle All The Way) (DVD)

Cena: od. 55 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Ten amerykański film świąteczny to absolutny klasyk i każdy powinien go chociaż raz obejrzeć. Główny bohater to nieustraszony człowiek, który na co dzień walczy z zabójcami, terrorystami, a nawet przybyszami z kosmosu, teraz jednak ten aktor będzie musiał odnaleźć się w innej roli! Jednak dopiero przed nim najważniejsza misja w jego życiu, czy zlokalizowanie i zdobycie zabawki, która wzbudza ogromne emocje! A do tego ma na to jedynie 24 godziny!

 

Znany i kochany przez fanów na całym świecie aktor Arnold Schwarzenegger pojawia się tu w roli biznesmena Howarda Langstona, który kocha swoją rodzinę, jednak jest całkowicie pochłonięty obowiązkami zawodowymi. Zabiegany mężczyzna chwilę przed gwiazdką orientuje się, że zapomniał o obietnicy danej synowi. Miał kupić mu na Gwiazdkę wymarzony prezent, popularną zabawkę Turbo Mana. Okazuje się niestety, że w sklepach próżno szukać akurat tego podarunku. Mężczyzna nie może jednak wrócić do domu z pustymi rękami i zawieść synka! Biznesmen gania zatem po mieście, aby znaleźć idealną zabawkę dla dziecka, niestety prześladuje go wręcz niewiarygodny pech, a także szalony listonosz, również on zrobi wszystko, aby zdobyć akurat tę zabawkę.

 

Walka o Turbo Mana toczy się między dwoma zdeterminowanymi ojcami, którzy zrobią wszystko, aby nie zawieść swoich dzieci! Z pewnością będzie to jedna z najfajniejszych komedii świątecznych, do której będzie wracać wiele razy. Na forum film świąteczny z Arnoldem jest najbardziej polecany, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci i to w różnym wieku!

 

Poradnik zakupowy filmów świątecznych

Najpiękniejsze filmy o świętach Bożego Narodzenia

Najlepsze świąteczne filmy to takie, które zapadają w pamięć. Nie brakuje pozycji zarówno polskich, jak i zagranicznych, które opowiadają piękne historie oczywiście z klimatem świąt Bożego Narodzenia w tle. W naszym rankingu nie brakuje propozycji, które przypadną do gustu dzieciom i dorosłym. Przywołują ducha świąt i zaszczepiają w widzach ten wyjątkowy klimat. Warto zatem zacząć oglądanie już w Mikołajki, kiedy rozpoczyna się wielkie odliczanie do Bożego Narodzenia. Warto, także zakupić poszczególne pozycji filmowe, które najbardziej przypadną nam do gustu. Platformy streamingowe nie dają gwarancji, że ukochane filmy świąteczne pozostaną w ich ofercie na zawsze. Takie pozycje to pamiątka na lata!

Najlepsze filmy świąteczne

W naszym rankingu znajdziesz top filmy świąteczne, które z pewnością przypadną do gustu całej Twojej rodzinie. Do tego te polecane filmy świąteczne wprowadzą Cię w odświętny, podniosły nastrój, który będzie rozgrzewał Twoje serce. Warto w tym czasie zobaczyć wszystkie z pozycji w naszym rankingu, niektóre możesz pozostawić na świąteczne wieczory, a inne włączyć w okresie przed Bożym Narodzeniem. Jesteś gotowy, aby poznać najciekawsze w roku 2022 filmy świąteczne? W takim razie zaczynamy!

Autor rankingu:
admin
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz Kategoria: FIlmy mikolaj.pr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *